Ceena raz dwa.

Ubezpieczenie OC od ręki

Wypełnij 3 pola formularza i poznaj cenę OC raz-dwa.

  • 30 sekund i widzisz cenę
  • Online lub przez telefon
  • Dobieraj naprawdę użyteczne dodatki

Poznaj cenę

Wiedza prosto z ula

Jak kupić ubezpieczenie OC w pakiecie z innymi polisami? 

Dodatkowe ubezpieczenia możesz dodawać, kiedy chcesz. Na swoim profilu lub w trakcie zakupu ubezpieczenia OC samochodu. To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał Twój pakiet ochrony. Jeździsz po mieście hulajnogą czy rowerem – dodajesz pakiet miejski. Chcesz opieki nad samochodem door-to-door, dodajesz pakiet bezpiecznego kierowcy. Lub klasyki – ubezpieczenie Autocasco lub NNW.

Czy mogę zrezygnować z umowy OC online? 

Jasne! Zawierasz online, rezygnujesz online. Zgodnie z zasadami zawierania umów na odległość, masz na to 30 dni od zawarcia umowy OC. Skan podpisanego dokumentu prześlij e-mailem.

Ubezpieczenie OC samochodu – co to jest?

To obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni Cię przed odpowiedzialnością cywilną. Musi je mieć każdy pojazd zarejestrowany w Polsce. Jazda bez ważnego OC samochodu jest bardzo ryzykowna. Wtedy odpowiadasz finansowo za każdy wypadek, który spowodujesz.

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Na jaki okres zawierana jest umowa ubezpieczenia OC?

  • 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej – standardowo
  • 30 dni – wyjątkowo przy tzw.  OC na miesiąc, dla samochodów sprowadzonych z zagranicy przeznaczonych do rejestracji w Polsce oraz pojazdów sprowadzonych do Polski ale zarejestrowanych za granicą, które nie mają ważnej polisy

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC w Polsce?

To ubezpieczenie obowiązkowe, uregulowane ustawą, więc jego podstawowy zakres jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli. Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych Chroni Cię, jeśli spowodujesz wypadek komunikacyjny, np. stłuczkę. Twój samochód nie musi być wtedy w ruchu. Przecież wypadki mogą się zdarzyć w trakcie wsiadania, załadunku czy postoju.

Często do OC dodaje się:

  • polisę Assistance – holowanie pojazdu, pomoc w awarii na trasie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • ubezpieczenie szyb.

Jak kupić ubezpieczenie OC samochodu na beesafe.pl? 

To proste. Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora OC. Potem odpowiesz na kilka pytań w formularzu. A na końcu wybierzesz najlepszą opcję dla Ciebie. A jak chcesz więcej, to dodajesz dodatkowe usługi do pakietu. Ubezpieczenie AC, NNW czy ubezpieczenie szyb? Weź to, co potrzebujesz. Za ubezpieczenie OC samochodu możesz zapłacić tradycyjnym przelewem albo szybciej, np. Blikiem. Pamiętaj, zrób to w terminie.

Naprawdę użyteczne dodatki

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem? Niech nic nie powstrzyma Cię przed skorzystaniem z naprawdę użytecznych usług dodatkowych.

Wygodny
kierowca

Często zastanawiasz się nad tym czy musisz zajmować się naprawdę wszystkim? Nie musisz. Zajmiemy się zamiast Ciebie Twoim samochodem: naprawami technicznymi, blacharskimi,  wymianą opon i okresowymi  przeglądami. Co więcej, przyjdziemy po Twój samochodu i odstawimy go pod dom po zakończonej usłudze. To wszystko daje ci usługa Wygodny kierowca w Beesafe.

Ubezpieczenie NNW

NNW to ubezpieczenie od następstw wypadków. Działa, gdy Ty lub ktoś z Twoich pasażerów poważnie uszkodzi swoje ciało w tracie wypadku komunikacyjnego. Dzięki NNW otrzymasz wypłatę odszkodowania, która na pewno będzie przydatna w trudnej sytuacji.

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie sprawdzone tysiące razy. Prawie każdy z nas wie jak dobrze liczyć na pomoc assistance. W przypadku awarii lub kraksy zorganizujemy pomoc i wszystko opłacamy. Działamy  w Polsce i w Europie. Nawet jeśli Twój samochód nie jest najmłodszy.

Szybko oblicz składkę ubezpieczenia OC/AC

Więcej ważnych informacji z naszego ula

Jak działa ubezpieczenie OC?

Ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) oznacza, że unikniesz odpowiedzialności finansowej za spowodowane przez siebie szkody. W takiej sytuacji poniesiemy ją my, czyli ubezpieczyciel, który podjął się ochrony. Jeśli spowodujesz wypadek czy też kolizję, w której poszkodowane zostaną osoby trzecie lub ich auto ulegnie uszkodzeniu, nie musisz martwić się o odszkodowanie, gdy masz ubezpieczenie OC. Beesafe wypłaci rekompensatę za poniesione. Dlaczego jest to ważne? W przypadku szkód komunikacyjnych, koszty związane z wypłaceniem odszkodowań są bardzo wysokie. Naprawa uszkodzonego samochodu, czy tym bardziej odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, to bardzo duży wydatek. jeśli nie masz polisy OC, rekompensatę wypłacasz z własnego, domowego budżetu. Dzięki nam tego unikniesz.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Szukasz ubezpieczenia OC dla swojego auta, ale nie wiesz czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania wobec takiej polisy. Ubezpieczenie OC w Beesafe to coś więcej niż podstawowa ochrona ubezpieczeniowa, która jest tylko spełnieniem obowiązku prawnego. W ramach naszej oferty, możesz wybrać ubezpieczenie OC samochodu w pakiecie z innymi dodatkami, jak ubezpieczenie assistance szyb, ubezpieczenie assistance opon, ubezpieczenia miejskie dla użytkowników rowerów i hulajnóg, ale również usługę wygodnego kierowcy, z naprawą pojazdu w usłudze door-to-door. Odpowiedz na zaledwie 5 pytań naszego formularza i wybierz zakres polisy OC dopasowany do Twoich wymagań. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. W Beesafe możesz mieć jednak znacznie więcej niż OC.

Ile wynoszą kary za brak OC?

W 2020 roku kary za brak OC w przypadku samochodów zaczynają się od 1040 zł, jeśli przerwa w OC wynosiła maksymalnie 3 dni. Z kolei brak OC od 4 do 14 dni oznacza karę w wysokości 2600 zł. Najwięcej zapłacą ci kierowcy, którzy nie opłacali składki OC przez ponad 14 dni. W ich przypadku kara wyniesie aż 5200 zł, czyli 200% płacy minimalnej w 2020 roku. Co ciekawe, taki sam mandat za brak ubezpieczenia OC od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego otrzyma kierowca, który zalegał z wykupieniem nowej polisy przez 3 tygodnie, jak również taki, który nie ubezpieczał swojego auta przez 18 miesięcy.

Ile wynosi odszkodowanie z OC?

Sposób naliczania wysokości odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC ustalony jest w art. 36 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jego brzmieniem, ubezpieczyciel może wypłacić maksymalnie kwotę, która została zapisana w umowie sumy gwarancyjnej, ale nie więcej niż 5,21 mln euro (szkody osobowe) lub 1,05 mln euro (szkody materialne). Te kwoty obowiązują w przypadku każdego pojedynczego zdarzenia, bez względu na liczbę osób, które w nim ucierpiały. Ostateczna kwota jest przeliczana na złotówki według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia, w którym doszło do powstania szkody.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

Wystarczy wybrać ubezpieczenie OC samochodu z dodatkami od Beesafe. Ceny naszych usług dodatkowych są niskie w porównaniu z analogicznymi usługami dostępnymi na rynku.  Jeśli wiec decydujesz się na zakupu OC wraz z potrzebnymi usługami dodatkowymi – wybierz Beesafe. A tak nawiasem mówiąc, za ubezpieczenie OC samochodu najwięcej płacą kierowcy aut z dużymi silnikami, napędzanymi paliwem lub ropą. Jeśli stoisz przed dylematem zakupu i zastanawiasz się czy wybrać mocnego diesla czy ekonomicznego elektryka – wybierz ten drugi i zapłacisz mniej za polisę OC.

Zniżki a zwyżki na OC – jak są naliczane?

Zniżka na OC to nic innego, jak rodzaj rabatu, który przyznajemy kierowcom za bezszkodową jazdę. Średnio za każdy rok bez zgłoszonej szkody z OC naliczamy 10% zniżki od podstawowej ceny. Najbardziej doświadczeni i bezszkodowi kierowcy mogą liczyć nawet na upust w wysokości 60%. Każda szkoda oznacza utratę części wypracowanych zniżek. Jeśli więc w ciągu jednego roku spowodowałeś kilka stłuczek, kolejny rachunek za ubezpieczenie OC może być zdecydowanie wyższy. Warto więc jeździć ostrożnie.

Czy OC na raty się opłaca?

Ubezpieczenie OC na raty nie zawsze jest korzystne finansowo. Oczywiście jeśli w momencie zakupu polisy OC nie masz środków na opłacenie całej składki, to system ratalny może Ci pomóc. Gdy decydujesz się na takie rozwiązanie pamiętaj, że zakup OC na raty finalnie wiąże się z wyższym rachunkiem, niż przy płatności za cały rok z góry.

Jak otrzymam druk polisy OC po zakupie?

W Beesafe dbamy o Twoją wygodę. Dlatego dokument polisowy będziesz mógł pobrać do swojej aplikacji Wallet na telefonie z system IOS lub Android. Dodatkowo, natychmiast po zawarciu umowy dokumenty wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mail. Nic prostszego niż polisa OC zawsze pod ręką!

Już niedługo upływa termin Twojej polisy?

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź w kilka minut naszą ofertę!

Co w trawie bzzzyczy?