Ubezpieczenie OC z NNW. Kup online

Do obowiązkowego ubezpieczenia OC dodajemy NNW, które zabezpieczy zdrowie Twoje i bliskich w razie wypadku

Jak kupić?
Google ⭐⭐⭐⭐⭐
Smiling People
Twój samochód jest ubezpieczony zawsze, nieważne kto nim kierował podczas wypadku.

Czy ubezpieczenie
OC z NNW jest dla mnie?

 • Chcesz otrzymać odszkodowanie gdy Twoje zdrowie ucierpi
  w skutek wypadku komunikacyjnego (NNW)
 • Możesz dopasować zakres do swoich potrzeb dzięki
  dodatkowym ubezpieczeniom
 • Potrzebujesz Zielonej karty w podróży za granicą
Twój samochód jest ubezpieczony zawsze, nieważne kto nim kierował podczas wypadku.

Kiedy możesz na nas liczyć?

Gdy spowodujesz wypadek komunikacyjny
Gdy jesteś poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym (BLS - cena 10 zł)

Co to jest BLS i kiedy sie przydaje ?

„Mój Ford Focus został skradziony. Na szczęście miałem ubezpieczenie AC w Beesafe. Dostałem odszkodowanie w kwocie, za którą kupiłem samochód rok temu.

Bez ubezpieczenia AC straciłbym 89 900 zł*.”

Radek z Bydgoszczy,
właściciel Ford Focus (2020 rok)
* Do obliczeń przyjęliśmy koszt nowego Ford Focus Titanium 2020 r. Przez pierwszy rok eksploatacji odszkodowanie nie zostało obniżone o utratę wartości pojazdu.

 

Dowiedz się więcej o BLS

Bezpośrednia likwidacja szkód

10

Klienci często dokupują do OC

Ubezpieczenie opon

Wymienimy koło, naprawimy je na miejscu, a jak będzie trzeba, to zawieziemy do wulkanizacji. Nie masz zapasowego w bagażniku? Nie szkodzi, wszystko załatwimy.

 • Naprawa lub wymiana koła na miejscu zdarzenia
 • Holowanie do warsztatu
 • Nie tracisz zniżek za bezszkodową jazdę

Ubezpieczenie szyb

Szyby w samochodzie pękają chyba w najmniej oczekiwanym momencie. Przednia, tylna czy boczna – nie ważne, każdą naprawimy lub wymienimy.

 • Pokrywamy koszty szyby oraz usługi wymiany lub naprawy
 • Obejmujemy ochroną szybę czołową, tylną i boczne
 • Nie tracisz zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC
Ubezpieczenie szyb

Jak kupić ubezpieczenie OC?

Uzupełnij 2 pola i sprawdź ofertę

  info_proces_ooutlin_origin copy

  Ubezpieczenie OC z NNW
  Pytania i odpowiedzi

  Czy mogę zrezygnować z umowy OC online? 

  Jasne! Zawierasz online, rezygnujesz online. Zgodnie z zasadami zawierania umów na odległość, masz na to 30 dni od zawarcia umowy OC. Skan podpisanego dokumentu „Wypowiedzenie umowy OC” prześlij e-mailem.

  Zalety ubezpieczenia OC na Beesafe.pl

  Szybki kalkulator OC od Beesafe pozwala obliczyć cenę ubezpieczenia w zaledwie 30 sekund. Jak to możliwe? Aby poznać składkę na ubezpieczenie OC wystarczy podać tylko 2 informacje – datę urodzenia właściciela oraz numer rejestracyjny samochodu. Kolejną zaletą jest możliwość przejścia przez cały proces online, wygodnie i prosto, czyli tak jak lubisz! A na końcu, wszystkie dokumenty polisowe prześlemy na Twój adres email, a zakupioną przez Ciebie polisę OC będziesz mógł pobrać do aplikacji Wallet.

  Ubezpieczenie OC a wyłączenia odpowiedzialności

  Wyłączenia dotyczące ubezpieczenia OC dotyczą m.in. sytuacji, gdy szkodę wyrządziliśmy sami sobie, zanieczyściliśmy środowisko, uszkodzeniu uległy bagaże lub ładunki transportowane za opłatą (wyjątkiem są zdarzenia, w których winę za zniszczenie ponosi kierujący innym pojazdem niż ten, który je przewoził) lub zbiory np. numizmatyczne czy biżuteria, gotówka i papiery wartościowe oraz dokumenty.

  Ubezpieczenie OC samochodu – co to jest?

  To obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni Cię przed odpowiedzialnością cywilną. Musi je mieć każdy pojazd zarejestrowany w Polsce. Jazda bez ważnego OC samochodu jest bardzo ryzykowna. Wtedy odpowiadasz finansowo za każdy wypadek, który spowodujesz.

  Podstawa prawna
  Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

  Na jaki okres zawierana jest umowa ubezpieczenia OC?

  • 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej – standardowo
  • 30 dni – wyjątkowo przy tzw.  OC na miesiąc, dla samochodów sprowadzonych z zagranicy przeznaczonych do rejestracji w Polsce oraz pojazdów sprowadzonych do Polski ale zarejestrowanych za granicą, które nie mają ważnej polisy

  Jaki jest zakres ubezpieczenia OC w Polsce?

  To ubezpieczenie obowiązkowe, uregulowane ustawą, więc jego podstawowy zakres jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli. Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych chroni Cię, jeśli spowodujesz wypadek komunikacyjny, np. stłuczkę. Twój samochód nie musi być wtedy w ruchu. Przecież wypadki mogą się zdarzyć w trakcie wsiadania, załadunku czy postoju. Pamiętaj, że szczegóły dotyczące Twojej polisy zawsze znajdują się w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

  Często do OC dodaje się:

  • polisę Assistance – holowanie pojazdu, pomoc w awarii na trasie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • ubezpieczenie szyb.

  Jak kupić ubezpieczenie OC samochodu na beesafe.pl? 

  To proste. Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora OC. Potem odpowiesz na kilka pytań w formularzu. A na końcu wybierzesz najlepszą opcję dla Ciebie. A jak chcesz więcej, to dodajesz dodatkowe usługi do pakietu. Ubezpieczenie AC, NNW czy ubezpieczenie szyb? Weź to, co potrzebujesz. Za ubezpieczenie OC samochodu możesz zapłacić tradycyjnym przelewem albo szybciej, np. Blikiem. Pamiętaj, zrób to w terminie.

  Jak kupić ubezpieczenie OC w pakiecie z innymi polisami? 

  Dodatkowe ubezpieczenia możesz dodawać, kiedy chcesz. Na swoim profilu lub w trakcie zakupu ubezpieczenia OC samochodu. To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał Twój pakiet ochrony. Jeździsz po mieście hulajnogą czy rowerem – dodajesz pakiet miejski. Chcesz opieki nad samochodem door-to-door, dodajesz pakiet bezpiecznego kierowcy. Lub klasyki – ubezpieczenie Autocasco lub NNW.

  Zniżki a zwyżki na OC – jak są naliczane?

  Zniżka na OC to nic innego, jak rodzaj rabatu, który przyznajemy kierowcom za bezszkodową jazdę. Średnio za każdy rok bez zgłoszonej szkody z OC naliczamy 10% zniżki od podstawowej ceny. Najbardziej doświadczeni i bezszkodowi kierowcy mogą liczyć nawet na upust w wysokości 60%. Każda szkoda oznacza utratę części wypracowanych zniżek. Jeśli więc w ciągu jednego roku spowodowałeś kilka stłuczek, kolejny rachunek za ubezpieczenie OC może być zdecydowanie wyższy. Warto więc jeździć ostrożnie, by zwyżka ubezpieczeniowa nie kosztowała nas zbyt wiele.

  Czy OC na raty się opłaca?

  Ubezpieczenie OC na raty nie zawsze jest korzystne finansowo. Oczywiście jeśli w momencie zakupu polisy OC nie masz środków na opłacenie całej składki, to system ratalny może Ci pomóc. Gdy decydujesz się na takie rozwiązanie pamiętaj, że zakup OC na raty finalnie wiąże się z wyższym rachunkiem, niż przy płatności za cały rok z góry.

  Jak otrzymam druk polisy OC po zakupie?

  W Beesafe dbamy o Twoją wygodę. Dlatego dokument polisowy będziesz mógł pobrać do swojej aplikacji Wallet na telefonie z system IOS lub Android. Dodatkowo, natychmiast po zawarciu umowy dokumenty wyślemy na podany przez Ciebie adres e-mail. Nic prostszego niż polisa OC zawsze pod ręką!

  Jak działa ubezpieczenie OC?

  Ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) oznacza, że unikniesz odpowiedzialności finansowej za spowodowane przez siebie szkody. W takiej sytuacji poniesiemy ją my, czyli ubezpieczyciel, który podjął się ochrony. Jeśli spowodujesz wypadek czy też kolizję, w której poszkodowane zostaną osoby trzecie lub ich auto ulegnie uszkodzeniu, nie musisz martwić się o odszkodowanie, gdy masz ubezpieczenie OC. Beesafe wypłaci rekompensatę za poniesione. Dlaczego jest to ważne? W przypadku szkód komunikacyjnych, koszty związane z wypłaceniem odszkodowań są bardzo wysokie. Naprawa uszkodzonego samochodu, czy tym bardziej odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, to bardzo duży wydatek. jeśli nie masz polisy OC, rekompensatę wypłacasz z własnego, domowego budżetu. Dzięki nam tego unikniesz.

  Czym jest suma gwarancyjna ubezpieczenia OC?

  Suma gwarancyjna (w tym przypadku ubezpieczenia OC) to kwota, do której odpowiedzialność ponosi ubezpieczyciel. Czyli innymi słowy maksymalna stawka odszkodowania, jaką może on wypłacić. I tak od 1 stycznia 2019 roku sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC wynoszą odpowiednio 5.210.000 euro w przypadku szkód osobowych oraz 1.050.000 euro za szkody w mieniu. Co ciekawe, istnieje możliwość podwyższenia tych sum, na wniosek ubezpieczonego, ale wiąże się z koniecznością podwyższenia składki za ubezpieczenie OC.

  Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

  Szukasz ubezpieczenia OC dla swojego auta, ale nie wiesz czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania wobec takiej polisy. Ubezpieczenie OC w Beesafe to coś więcej niż podstawowa ochrona ubezpieczeniowa, która jest tylko spełnieniem obowiązku prawnego. W ramach naszej oferty, możesz wybrać ubezpieczenie OC samochodu w pakiecie z innymi dodatkami, jak ubezpieczenie assistance szyb, ubezpieczenie assistance opon, ubezpieczenia miejskie dla użytkowników rowerów i hulajnóg, ale również usługę wygodnego kierowcy, z naprawą pojazdu w usłudze door-to-door. Odpowiedz na zaledwie 3 pytania naszego formularza i wybierz zakres polisy OC dopasowany do Twoich wymagań. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. W Beesafe możesz mieć jednak znacznie więcej niż OC.

  Ile wynoszą kary za brak OC?

  W 2020 roku kary za brak OC w przypadku samochodów zaczynają się od 1040 zł, jeśli przerwa w OC wynosiła maksymalnie 3 dni. Z kolei brak OC od 4 do 14 dni oznacza karę w wysokości 2600 zł. Najwięcej zapłacą ci kierowcy, którzy nie opłacali składki OC przez ponad 14 dni. W ich przypadku kara wyniesie aż 5200 zł, czyli 200% płacy minimalnej w 2020 roku. Co ciekawe, taki sam mandat za brak ubezpieczenia OC od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego otrzyma kierowca, który zalegał z wykupieniem nowej polisy przez 3 tygodnie, jak również taki, który nie ubezpieczał swojego auta przez 18 miesięcy.

  Ile wynosi odszkodowanie z OC?

  Sposób naliczania wysokości odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC ustalony jest w art. 36 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jego brzmieniem, ubezpieczyciel może wypłacić maksymalnie kwotę, która została zapisana w umowie sumy gwarancyjnej, ale nie więcej niż 5,21 mln euro (szkody osobowe) lub 1,05 mln euro (szkody materialne). Te kwoty obowiązują w przypadku każdego pojedynczego zdarzenia, bez względu na liczbę osób, które w nim ucierpiały. Ostateczna kwota odszkodowania z OC sprawcy jest przeliczana na złotówki według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia, w którym doszło do powstania szkody.

  Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

  Wystarczy wybrać ubezpieczenie OC samochodu z dodatkami od Beesafe. Ceny naszych usług dodatkowych są niskie w porównaniu z analogicznymi usługami dostępnymi na rynku.  Jeśli wiec decydujesz się na zakupu OC wraz z potrzebnymi usługami dodatkowymi – wybierz Beesafe. A tak nawiasem mówiąc, za ubezpieczenie OC samochodu najwięcej płacą kierowcy aut z dużymi silnikami, napędzanymi paliwem lub ropą. Jeśli stoisz przed dylematem zakupu i zastanawiasz się czy wybrać mocnego diesla czy ekonomicznego elektryka – wybierz ten drugi i zapłacisz mniej za polisę OC. Pamiętaj, że bardziej opłaca się kupować pakiet OC AC razem, niż każdą z tych polis oddzielnie.

  Dokumenty do pobrania