Ubezpieczenie samochodu OC/AC

Wybierasz od obowiązkowego OC z NNW, po komfortowy Autocasco z naprawami w ASO. Oraz wiele więcej opcji…

Jak kupić?
Google ⭐⭐⭐⭐⭐
Ubezpieczenei Samochodu Plus!
Otrzymujesz 2-3 pakietów OC/AC dla firm lub osób prywatnych

Czy ubezpieczenie samochodu OC/AC
jest dla mnie?

 • Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży w Polsce i za granicą
 • Chcesz otrzymać natychmiastową pomoc dzięki Assistance
 • Możesz dopasować zakres do swoich potrzeb dzięki wariantom ubezpieczenia i dodatkowym ubezpieczeniom
 • Oczekujesz samochodu zastępczego na czas naprawy
  i holowania po wypadku
Otrzymujesz 2-3 pakietów OC/AC dla firm lub osób prywatnych

Kiedy możesz na nas liczyć?

Po awarii pojazdu w trasie lub pod domem
Po wypadku
Po kradzieży

Przykładowe pakiety OC/AC

Uzupełnij 2 pola i sprawdź ofertę

  Ubezpieczenie samochodu
  Pytania i odpowiedzi

  Najważniejsze dodatki do ubezpieczenia samochodu

  Poza standardowym OC i Autocasco, Beesafe oferuje także dodatkowe ubezpieczenie samochodu, w postaci takich ryzyk, jak ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie assistance, ubezpieczenie bagażu czy akumulatora. Każdy z tych produktów zapewnia nieocenioną pomoc podczas codziennej eksploatacji pojazdu, znacząco podnosząc komfort jego użytkowania. Dlatego kupując ubezpieczenie samochodu w Beesafe, sprawdź dostępne opcje i wybierz te, które są najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

  Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie samochodu?

  Wybrałeś już obowiązkowe OC, a w trosce o spokojną głowę zdecydowałeś się także na AC? Genialnie! Jednak dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa! Beesafe oferuje Ci szereg dodatków, które sprawią, że jako kierowca będziesz zabezpieczony na absolutnie każdą okoliczność. Dowód? Ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy akumulatora – wszystko jest. Ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenie bagażu – również mamy w naszej ofercie. Jest jeszcze coś… pakiety „Wygodny Kierowca” i „Ubezpieczenia miejskie”!

  Czy muszę kupić ubezpieczenie samochodu?

  Tak, każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie samochodu – minimum OC. Brak takiej polisy wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi sięgającymi kilku tysięcy złotych! Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne, jak np. AC, assistance czy NNW są nieobowiązkowe, a ich posiadanie zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz ubezpieczenia samochodu – sprawdź ofertę Beesafe już teraz!

  Jak obliczana jest składka za ubezpieczenie samochodu?

  Jeśli mówimy o polisie OC, to jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu, jest wiek właściciela pojazdu. Im młodszy kierowca, tym ryzyko stłuczki jest wyższe, a co za tym idzie, wyższa jest również składka ubezpieczenia. Drugą istotną kwestią mającą wpływ na cenę ubezpieczenia samochodu jest data wydania prawa jazdy. Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, to musisz liczyć się z wyższym kosztem polisy. Posiadane i wypracowane latami zniżki to kolejny z czynników, które istotnie wpływają na to, ile musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu, podobnie jak kod pocztowy miejscowości, gdzie auto jest zarejestrowane. Im większa aglomeracja i zagęszczenie ruchu samochodowego, tym większa „szansa” na wypadek, co także podnosi rachunek za polisę OC czy AC.

   

   

  Które ubezpieczenie samochodu warto mieć?

  Wybierając ubezpieczenie samochodu, bezapelacyjnie musisz zwrócić szczególną uwagę na zakres ochrony. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wariant działa także w przypadku kradzieży auta, czy jest i ile wynosi wkład własny w  przypadku szkody, jakie części będą użyte w przypadku naprawy, czy ubezpieczenie Assistance działa jedynie na terenie Polski czy może zagwarantuje Ci ochronę także podczas zagranicznych wojaży. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na zapis dotyczący karencji ubezpieczenia, czyli okresu bezpośrednio po zawarciu umowy, w którym ochrona ubezpieczeniowa jeszcze nie działa. Wcześniejsze zweryfikowanie tych kwestii uchroni Cię przed niemiłym rozczarowaniem i sprawi, że wybrane ubezpieczenie samochodu będzie rzeczywiście skrojone na Twoją miarę. Pamiętaj też, że nie jesteś pozostawiony sam sobie – jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Choć nie spotkasz się z nami osobiście, zawsze i wszędzie służymy radą telefonicznie lub online.

  Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

  Aby skutecznie wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu, stosowny dokument należy złożyć nie później, niż 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Umowę ubezpieczenia OC, którą otrzymaliśmy wraz z zakupionym autem, można wypowiedzieć w każdym momencie. Warto wiedzieć, że wypowiedzenie polisy dotyczy tylko obowiązkowego OC. Dobrowolne ubezpieczenie samochodu, jak Autocasco czy NNW wygasa automatycznie. Dodatkowo, kupując ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możemy zrezygnować z polisy do 30 dni od daty jej zawarcia, korzystając z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

  Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od szeregu czynników, takich jak wiek kierowcy, doświadczenie za kierownicą czy wypracowane zniżki. Nie ma dwóch takich samych przypadków, a ubezpieczenie samochodu i jego cena to kwestia indywidualna dla każdego kierowcy. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką ofertę ma dla Ciebie Beesafe, już teraz sprawdź nasz kalkulator. Tylko 3 informacje wystarczą, abyś się dowiedział, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu!

  Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę

  Wybierając się na wakacyjny wyjazd, warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Dlaczego? Otóż polisa OC chroni wyłącznie nasze interesy jak sprawcy wypadku. A co, jeśli będziemy potrzebować pomocy drogowej setki kilometrów od domu? Wówczas z pomocą przychodzi ubezpieczenie assistance. Pamiętaj, aby przed zakupem dodatkowego ubezpieczenia samochodu dokładnie przeczytać OWU, czyli Ogólne Warunku Ubezpieczenia. To tam znajdują się wszystkie informacje na temat zakupionej przez nas polisy.

  Ubezpieczenie samochodu po sprzedaży auta

  Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, polisa OC przechodzi na nowego właściciela auta. Nie można sprzedać auta bez polisy. Zachowuje ona swoją ważność do daty końca jej obowiązywania. Jako zbywca nie możemy również jej wycofać już po sprzedaży auta. Co więcej, masz obowiązek przekazać kupującemu wszystkie dokumenty, które wiążą się z ubezpieczeniem OC samochodu. Warto tutaj przypomnieć o obowiązku poinformowania o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego. W przeciwnym wypadku, TU będzie żądało od Ciebie zapłaty za ubezpieczenie samochodu po upływie daty obowiązywania OC.

  Jak sprawdzić czy ubezpieczenie samochodu jest ważne?

  Nic prostszego. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Aby sprawdzić, czy ubezpieczenie samochodu jest ważne, należy wejść na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a następnie w zakładce Baza OC i AC wybrać opcję „Sprawdzenie ubezpieczenia OC”. Po kliknięciu w odnośnik „Sprawdź OC dla pojazdu”, będziemy zobligowani do uzupełnienia krótkiego formularza. Zatwierdzamy dane, wpisujemy kod weryfikacyjny i… gotowe. Możesz w ten sposób się dowiedzieć, czy ubezpieczenie samochodu jest ważne i w którym towarzystwie ubezpieczeniowym jest wykupiona polisa.

  Co jest potrzebne do obliczenia ubezpieczenia samochodu w Beesafe?

  Beesafe, jako pierwszy w Polsce uruchomił kalkulator, który do wyliczenia składki na ubezpieczenie samochodu potrzebuje tylko 2 danych – daty urodzenia właściciela pojazdu oraz nr rejestracyjnego. To wszystko! Ubezpieczenie samochodu jeszcze nigdy nie było tak proste. Przekonaj się sam na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ i zobacz, jak niewiele czasu potrzeba do wyliczenia składki na OC lub AC i zakup polisy.

  Dokumenty do pobrania