Ceena raz dwa.

Ubezpieczenie samochodu w Beesafe

Ubezpieczenie samochodu w Beesafe jest prostsze niż myślisz...

  • Tylko 3 informacje do wyceny
  • Atrakcyjne pakiety dodatkowe
  • Ubezpieczenie samochodu w rytmie Twojego życia

Beesafe Oblicz i kup OC/AC compensa logo

Wiedza prosto z ula o ubezpieczeniu samochodu

Najważniejsze dodatki do ubezpieczenia samochodu

Poza standardowym OC i Autocasco, Beesafe oferuje także dodatkowe ubezpieczenie samochodu, w postaci takich ryzyk, jak ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie assistance, ubezpieczenie bagażu czy akumulatora. Każdy z tych produktów zapewnia nieocenioną pomoc podczas codziennej eksploatacji pojazdu, znacząco podnosząc komfort jego użytkowania. Dlatego kupując ubezpieczenie samochodu w Beesafe, sprawdź dostępne opcje i wybierz te, które są najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie samochodu?

Wybrałeś już obowiązkowe OC, a w trosce o spokojną głowę zdecydowałeś się także na AC? Genialnie! Jednak dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa! Beesafe oferuje Ci szereg dodatków, które sprawią, że jako kierowca będziesz zabezpieczony na absolutnie każdą okoliczność. Dowód? Ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy akumulatora – wszystko jest. Ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenie bagażu – również mamy w naszej ofercie. Jest jeszcze coś… pakiety „Wygodny Kierowca” i „Ubezpieczenia miejskie”!

Czy muszę kupić ubezpieczenie samochodu?

Tak, każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie samochodu – minimum OC. Brak takiej polisy wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi sięgającymi kilku tysięcy złotych! Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne, jak np. AC, assistance czy NNW są nieobowiązkowe, a ich posiadanie zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz ubezpieczenia samochodu – sprawdź ofertę Beesafe już teraz!

Jak obliczana jest składka za ubezpieczenie samochodu?

Jeśli mówimy o polisie OC, to jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu, jest wiek właściciela pojazdu. Im młodszy kierowca, tym ryzyko stłuczki jest wyższe, a co za tym idzie, wyższa jest również składka ubezpieczenia. Drugą istotną kwestią mającą wpływ na cenę ubezpieczenia samochodu jest data wydania prawa jazdy. Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, to musisz liczyć się z wyższym kosztem polisy. Posiadane i wypracowane latami zniżki to kolejny z czynników, które istotnie wpływają na to, ile musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu, podobnie jak kod pocztowy miejscowości, gdzie auto jest zarejestrowane. Im większa aglomeracja i zagęszczenie ruchu samochodowego, tym większa „szansa” na wypadek, co także podnosi rachunek za polisę OC czy AC.

 

 

Które ubezpieczenie samochodu warto mieć?

Wybierając ubezpieczenie samochodu, bezapelacyjnie musisz zwrócić szczególną uwagę na zakres ochrony. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wariant działa także w przypadku kradzieży auta, czy jest i ile wynosi wkład własny w  przypadku szkody, jakie części będą użyte w przypadku naprawy, czy ubezpieczenie Assistance działa jedynie na terenie Polski czy może zagwarantuje Ci ochronę także podczas zagranicznych wojaży. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na zapis dotyczący karencji ubezpieczenia, czyli okresu bezpośrednio po zawarciu umowy, w którym ochrona ubezpieczeniowa jeszcze nie działa. Wcześniejsze zweryfikowanie tych kwestii uchroni Cię przed niemiłym rozczarowaniem i sprawi, że wybrane ubezpieczenie samochodu będzie rzeczywiście skrojone na Twoją miarę. Pamiętaj też, że nie jesteś pozostawiony sam sobie – jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Choć nie spotkasz się z nami osobiście, zawsze i wszędzie służymy radą telefonicznie lub online.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu?

Aby skutecznie wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu, stosowny dokument należy złożyć nie później, niż 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Umowę ubezpieczenia OC, którą otrzymaliśmy wraz z zakupionym autem, można wypowiedzieć w każdym momencie. Warto wiedzieć, że wypowiedzenie polisy dotyczy tylko obowiązkowego OC. Dobrowolne ubezpieczenie samochodu, jak Autocasco czy NNW wygasa automatycznie. Dodatkowo, kupując ubezpieczenie samochodu online lub telefonicznie, możemy zrezygnować z polisy do 30 dni od daty jej zawarcia, korzystając z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Szukasz dobrej polisy dla swojego auta, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie? Razem z Beesafe znajdziesz ubezpieczenie samochodu dopasowane do swoich potrzeb!

tarcza

Ubezpieczenie samochodu w Beesafe

Niezależnie od pobudek, w Beesafe znajdziesz ubezpieczenie samochodu, które sprawi, że jako kierowca poczujesz się absolutnie zaopiekowany. Nie ma tutaj znaczenia czy ubezpieczenia samochodu szukasz po raz pierwszy czy może chcesz zmienić ubezpieczyciela. Potrzebujesz jedynie obowiązkowego ubezpieczenia OC czy może szukasz bardziej kompleksowej ochrony? Chcesz poprzestać na absolutnym minimum czy potrzebujesz czegoś, co sprawi, że Twoje życie kierowcy będzie nieco łatwiejsze? Możesz być pewien, że w każdym z tych przypadków znajdziesz u nas coś dla siebie. Co więcej – Beesafe zapewnia ubezpieczenie samochodu w całkowicie cyfrowej dystrybucji, co oznacza, że cały proces wyboru polisy i jej zakupu, jesteś w stanie przeprowadzić z własnego domu, z własnego fotela. Wygodnie, prawda?

tarcza

Ubezpieczenie samochodu w 3 krokach. To możliwe!

Pomyślisz, że przekopywanie się przez dziesiątki ofert i znalezienie ubezpieczenia samochodu, którego potrzebujesz, zajmie Ci dużo czasu i energii? Nic z tych rzeczy. Ubezpieczenie samochodu online to najprostszy i najszybszy sposób, aby wywiązać się z obowiązku kierowcy. Wychodząc jednak naprzeciw Twoim oczekiwaniom i dbając o Twój cenny czas, maksymalnie uprościliśmy proces poszukiwania polisy dla Twojego auta i przygotowaliśmy najprostszy i najszybszy na rynku kalkulator OC. Nie musisz już wypełniać obszernych formularzy, podawać dziesiątek danych związanych z samym pojazdem i Twoją osobą. Do wyliczenia składki ubezpieczeniowej potrzebujemy jedynie trzech danych. Wystarczy, że podasz nam swoją datę urodzenia, numer rejestracyjny pojazdu oraz jego rok produkcji. To wszystko! My, dzięki danym z UFG, w ciągu kilkunastu sekund przedstawimy Ci ofertę ubezpieczenia.

tarcza

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu, które po prostu musisz posiadać. Zastanowić możesz się jedynie nad opcją ubezpieczeń dobrowolnych, których wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Wśród nich znajdziesz ubezpieczenie Autocasco, dzięki któremu otrzymasz odszkodowanie w przypadku zniszczenia czy uszkodzenia auta, także z Twojej winy. Ubezpieczenie AC zadziała także w przypadku, kiedy Twoje auto zostanie skradzione. Najczęstszym wyborem kierowców, oprócz ubezpieczenia AC, jest oczywiście pakiet Assistance, który gwarantuje Ci pomoc w drodze. W zależności od wybranego wariantu, w ramach polisy możesz liczyć także na holowanie auta do warsztatu czy nawet wynajęcie samochodu zastępczego.

Ubezpieczenie samochodu którego szukasz

Więcej informacji o ubezpieczeniu samochodu

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od szeregu czynników, takich jak wiek kierowcy, doświadczenie za kierownicą czy wypracowane zniżki. Nie ma dwóch takich samych przypadków, a ubezpieczenie samochodu i jego cena to kwestia indywidualna dla każdego kierowcy. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką ofertę ma dla Ciebie Beesafe, już teraz sprawdź nasz kalkulator. Tylko 3 informacje wystarczą, abyś się dowiedział, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu!

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę

Wybierając się na wakacyjny wyjazd, warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Dlaczego? Otóż polisa OC chroni wyłącznie nasze interesy jak sprawcy wypadku. A co, jeśli będziemy potrzebować pomocy drogowej setki kilometrów od domu? Wówczas z pomocą przychodzi ubezpieczenie assistance. Pamiętaj, aby przed zakupem dodatkowego ubezpieczenia samochodu dokładnie przeczytać OWU, czyli Ogólne Warunku Ubezpieczenia. To tam znajdują się wszystkie informacje na temat zakupionej przez nas polisy.

Ubezpieczenie samochodu po sprzedaży auta

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, polisa OC przechodzi na nowego właściciela auta. Nie można sprzedać auta bez polisy. Zachowuje ona swoją ważność do daty końca jej obowiązywania. Jako zbywca nie możemy również jej wycofać już po sprzedaży auta. Co więcej, masz obowiązek przekazać kupującemu wszystkie dokumenty, które wiążą się z ubezpieczeniem OC samochodu. Warto tutaj przypomnieć o obowiązku poinformowania o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego. W przeciwnym wypadku, TU będzie żądało od Ciebie zapłaty za ubezpieczenie samochodu po upływie daty obowiązywania OC.

Jak sprawdzić czy ubezpieczenie samochodu jest ważne?

Nic prostszego. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Aby sprawdzić, czy ubezpieczenie samochodu jest ważne, należy wejść na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a następnie w zakładce Baza OC i AC wybrać opcję „Sprawdzenie ubezpieczenia OC”. Po kliknięciu w odnośnik „Sprawdź OC dla pojazdu”, będziemy zobligowani do uzupełnienia krótkiego formularza. Zatwierdzamy dane, wpisujemy kod weryfikacyjny i… gotowe. Możesz w ten sposób się dowiedzieć, czy ubezpieczenie samochodu jest ważne i w którym towarzystwie ubezpieczeniowym jest wykupiona polisa.

Co jest potrzebne do obliczenia ubezpieczenia samochodu w Beesafe?

Beesafe, jako pierwszy w Polsce uruchomił kalkulator, który do wyliczenia składki na ubezpieczenie samochodu potrzebuje tylko 2 danych – daty urodzenia właściciela pojazdu oraz nr rejestracyjnego. To wszystko! Ubezpieczenie samochodu jeszcze nigdy nie było tak proste. Przekonaj się sam na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ i zobacz, jak niewiele czasu potrzeba do wyliczenia składki na OC lub AC i zakup polisy.

Już niedługo upływa termin Twojej polisy?

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź w kilka minut naszą ofertę!

Co w trawie bzzzyczy?