Ceena raz dwa.

Najtańsze OC
Czy to się opłaca?

Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, czy tanie OC to dobry wybór? A zwłaszcza...

  • Czy warto kierować się tylko ceną
  • Czy najtańsze OC to gwarancja wypłaty odszkodowania
  • Czego nie da ci tanie OC

Oblicz OC

Wiedza prosto z ula o tanim OC

Czemu najtańsze OC to nie zawsze dobry pomysł?

Bez wątpienia, dla wielu kierowców czynnikiem decydującym o zakupie polisy jest cena. Szukają oni najtańszego OC bez wnikania w szczegóły oferty, nie przywiązując nawet uwagi do marki, która oferuje im ubezpieczenie. Ma być tanie OC i kropka. Ale czy to dobra decyzja? Jak wiemy z doświadczenia, najtańsze OC oczywiście wypełnia obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia samochodu, ale nic poza tym. Bardzo często zdarza się bowiem, że takie oferty nie obejmują np. Bezpośredniej Likwidacji Szkód. W Beesafe jest inaczej. Nasi klienci, posiadający nawet podstawowy pakiet Bee Drive, mogą skorzystać z tej usługi bez dodatkowych kosztów.

Zakup ubezpieczenia OC i AC w pakiecie – czy to się opłaca?

Nad zasadnością ubezpieczenia OC nie musisz się zastanawiać, ponieważ posiadanie go jest Twoim obowiązkiem. Jeśli jednak liczysz na najtańsze OC i rozważasz zakup Autocasco, rozważ transakcję łączoną – kupując pakiet OC i AC. To zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż nabycie tych polis osobno. Oprócz kompleksowej ochrony, zyskujesz wówczas także szansę na tanie OC. Pamiętaj, że AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które jednak w pełni chroni Twoje interesy. Zapytasz czy to potrzebne? Wiedz, że przyda Ci się wówczas, gdy uszkodzisz swój samochód czy nawet wtedy, gdy zostanie Ci on skradziony. Uzyskane odszkodowanie z AC pozwoli Ci pokryć koszty naprawy, a w przypadku utraty auta – zakupić nowe.

Kto płaci najmniej za ubezpieczenie?

Młody kierowca, który dopiero co odebrał prawo jazdy, a na ulicy lubi przyszpanować szybkim, sportowym autem, za ubezpieczenie OC z pewnością zapłaci najwięcej. A kto może liczyć na najtańsze OC? Niedrogie ubezpieczenie samochodu przypadnie doświadczonym kierowcom, którzy za kółkiem spędzili już parę lat, a bezszkodową jazdą wypracowali zniżki na OC. Najtańsze OC jest także na wyciągnięcie ręki tych, którzy na co dzień poruszają się po mniejszym mieście. Na tanie OC mogą liczyć także kierowcy pozostający w związku małżeńskim czy przewożący dzieci – to oni uważani są za zdecydowanie bardziej bezpiecznych na drodze.

Czy właściciele aut z silnikami o dużej pojemności mogą liczyć na najtańsze OC?

Niestety nie. Duża pojemność skokowa silnika i najtańsze OC – to się raczej nie zdarza. Silnik o dużej pojemności to nie tylko lepsze osiągi i imponujące prędkości, ale także wyższe koszty ubezpieczenia samochodu. Dlaczego? Zakładamy, że jeśli wybierasz auto rozwijające duże prędkości na drodze, kiedyś w końcu będziesz chciał je przetestować. A nie ukrywajmy – jest to dość ryzykowne. Dlatego wybierając auto z większym silnikiem, musisz liczyć się z wyższą ceną ubezpieczenia OC.

Co warto wiedzieć o najtańszym OC?

Szukasz najtańszego OC? Dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń! Niech nic nie powstrzyma Cię przed zdobyciem wiedzy razem z Beesafe.

tarcza

Od czego zależy cena OC?

Wysokość składki ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu indywidualnych czynników związanych zarówno z parametrami technicznymi auta, jak i profilem samego kierowcy. A czy Ty masz szansę na najtańsze OC? Wyliczając dla Ciebie cenę ubezpieczenia samochodu weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak Twój wiek, doświadczenie za kierownicą, miejsce zamieszkania czy historię przebiegu poprzednich ubezpieczeń. Znaczenie będzie miała też marka Twojego auta, model, rok produkcji, przebieg czy pojemność silnika.

tarcza

W jakim mieście jest najtańsze OC?

Miejsce zamieszkania to jeden z czynników, który będzie brany pod uwagę podczas kalkulacji składki ubezpieczeniowej dla Twojego samochodu. Im większe miasto, tym większe natężenie ruchu, a co za tym idzie – wyższe ryzyko kolizji. Efekt jest taki, że na miejscu kierowców z Wrocławia nie chcielibyśmy być, ponieważ najtańsze OC zdecydowanie nie jest w ich zasięgu. Zazdrościmy natomiast tym z Opola – bo to właśnie oni płacą za ubezpieczenie samochodu najmniej w całej Polsce. Wśród szczęśliwców, którym przypada najtańsze OC w kraju są także mieszkańcy Rzeszowa, Kielc, Lublina czy Katowic. Średnia składka ubezpieczenia OC w każdym z tych miast wynosi mniej niż 800 złotych.

tarcza

Kierowcy której marki mają najtańsze OC?

Kierowcy lubujący się w luksusie i wybierający auta marki Mercedes czy BMW, z pewnością muszą mieć na uwadze wyższe koszty ubezpieczenia samochodu. Z kolei powodów do zmartwień nie powinni mieć właściciele Skody, Toyoty czy Opla – to właśnie tym markom przypada najtańsze OC na rynku. Fortuny na ubezpieczenie samochodu nie wydadzą także kierowcy siedzący za kółkiem Suzuki. Masz Renaulta? Bądź spokojny! Także masz szansę na tanie OC!

Znalazłeś tanie OC? Sprawdź Beesafe!

Więcej informacji o najtańszym OC

Kobiety czy mężczyźni – kto może liczyć na tanie OC?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele różnych czynników, ale płeć nie stanowi już czynnika determinującego wysokość składki OC. Od grudnia 2012 roku zakłady ubezpieczeń nie mogą uwzględniać płci jako czynnika mającego wpływ na ocenę ryzyka osoby ubezpieczonej, a wszystko to z uwagi na wprowadzenie tzw. zasady równości płci. Oznacza to, że kobiety i mężczyźni mogą znaleźć porównywalnie tanie OC.

Jaka grupa kierowców ma szanse na najtańsze OC?

Kierowca kierowcy nierówny, a więc i składki ubezpieczeń mogą się znacznie różnić. Na najtańsze OC liczyć może dojrzały kierowca z wieloletnim doświadczeniem za kółkiem, który bezpieczną jazdą wypracował sobie najwyższe zniżki na OC. Jeśli mieszka w mniejszej miejscowości i ma auto z małym silnikiem – ma ogromną przewagę nad młodym i niedoświadczonym kolegą, przez co zwiększa swoje szanse na najtańsze OC.

Najtańsze OC dla singli czy małżeństw?

Niestety, ale single i singielki nie mają szans na najtańsze OC. Przyjęło się, że osoby samotne, będące wolnymi strzelcami, bez rodziny i bez zobowiązań, charakteryzują się nieco bardziej beztroskim podejściem do życia, niż głowy rodziny biorące odpowiedzialność za drugą osobę. Dodatkowo – osoby pozostające w związku małżeńskim mogą korzystać ze zniżek partnera, przez co mogą liczyć na naprawdę tanie OC.

W którym mieście wojewódzkim jest tanie OC?

Rzeczywiście ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu znacznie różnią się w poszczególnych miastach. Według naszych danych, najtańsze OC przypada mieszkańcom Opola, którzy za polisę komunikacyjną płacą średnio 714 złotych. Tanie OC jest także w zasięgu ręki kierowców z Rzeszowa, Kielc czy Lublina. Po drugiej stronie barykady stoją zmotoryzowani wrocławianie, dla których tanie OC wciąż pozostaje jedynie marzeniem.

Już niedługo upływa termin Twojej polisy?

Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź w kilka minut naszą ofertę!

Co w trawie bzzzyczy?