Skip to main content

Ubezpieczenie samochodu OC/AC

Wybierasz od obowiązkowego OC z NNW, po komfortowy Autocasco z naprawami w ASO. Oraz wiele więcej opcji…

Jak kupić?
Google ⭐⭐⭐⭐⭐
Ubezpieczenei Samochodu Plus!
Otrzymujesz 2-3 pakietów OC/AC dla firm lub osób prywatnych

Czy ubezpieczenie samochodu OC/AC
jest dla mnie?

  • Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży w Polsce i za granicą
  • Chcesz otrzymać natychmiastową pomoc dzięki Assistance
  • Możesz dopasować zakres do swoich potrzeb dzięki wariantom ubezpieczenia i dodatkowym ubezpieczeniom
  • Oczekujesz samochodu zastępczego na czas naprawy
    i holowania po wypadku
Otrzymujesz 2-3 pakietów OC/AC dla firm lub osób prywatnych

Kiedy możesz na nas liczyć?

Po awarii pojazdu w trasie lub pod domem

Po wypadku

Po kradzieży

Przykładowe pakiety OC/AC

Uzupełnij 2 pola i sprawdź ofertę

Ubezpieczenie samochodu
Pytania i odpowiedzi

Ubezpieczenie OC po sprzedaży auta

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, polisa OC przechodzi na nowego właściciela auta. Nie można sprzedać auta bez polisy. Zachowuje ona swoją ważność do daty końca jej obowiązywania. Jako zbywca nie możemy również jej wycofać już po sprzedaży auta. Co więcej, masz obowiązek przekazać kupującemu wszystkie dokumenty, które wiążą się z ubezpieczeniem OC auta. Warto tutaj przypomnieć o obowiązku poinformowania o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego. W przeciwnym wypadku TU będzie żądało od Ciebie zapłaty za ubezpieczenie pojazdu po upływie daty obowiązywania OC.

Jak sprawdzić, czy ubezpieczenie OC auta jest ważne?

Nic prostszego. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu. Aby sprawdzić, czy twoje ubezpieczenie auta jest ważne, należy wejść na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a następnie w zakładce Baza OC i AC wybrać opcję „Sprawdzenie ubezpieczenia OC”. Po kliknięciu w odnośnik „Sprawdź OC dla pojazdu”, będziemy zobligowani do uzupełnienia krótkiego formularza. Zatwierdzamy dane, wpisujemy kod weryfikacyjny i… gotowe. Możesz w ten prosty i szybki sposób dowiedzieć się , czy ubezpieczenie OC jest ważne i w którym towarzystwie ubezpieczeniowym jest wykupiona polisa.

Co jest potrzebne do obliczenia ubezpieczenia OC auta w Beesafe?

Interesuje cię ubezpieczenie samochodu online? Beesafe, jako pierwszy w Polsce uruchomił kalkulator ubezpieczeń OC, który do wyliczenia składki na ubezpieczenie auta potrzebuje tylko 2 danych – daty urodzenia właściciela pojazdu oraz nr rejestracyjnego. To wszystko! Zwróć uwagę, że w kalkulatorach wielu towarzystw ubezpieczeniowych musisz podać szczegółowe dane pojazdu czy np. numer PESEL. My dbamy o twój czas, dlatego, jeśli chcesz szybko dokonać obliczenia składki, wybierz kalkulator ubezpieczeń Beesafe. To wszystko! Chcesz sprawdzić cenę ubezpieczenia OC lub AC dla auta, które nie jest Twoją własnością? Wtedy będziesz potrzebował również dowód osobisty właściciela, niezbędny do podania jego daty urodzenia. Ubezpieczenie samochodu online jeszcze nigdy nie było tak proste. Przekonaj się sam na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/, wpisz dane pojazdu i zobacz, jak przyjemnie możesz wyliczyć składki na OC lub AC i zakupić idealne ubezpieczenie samochodów osobowych.

Nie zapomnij, że w Beesafe sprawdzenie informacji o ubezpieczeniu OC i jego składce z pomocą kalkulatora ubezpieczenia samochodu jest bezpłatne. Sprawdzenie umowy ubezpieczenia jest więc nie tylko oszczędnością czasu, ale i pieniędzy. Szukasz ubezpieczenia samochodu? Wybierz naszą ofertę i już dziś kup ubezpieczenie OC online!

W których krajach działa obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu?

Wybierając się na wakacje, warto wiedzieć, w których krajach obowiązuje ubezpieczenie OC twojego samochodu. Właściciele pojazdów mechanicznych mogą być spokojni o zakres ubezpieczenia OC samochodu w krajach Unii Europejskiej, Chorwacji, Norwegii, Szwajcarii i Islandii. Jeśli jednak pragniemy zwiedzać inne państwa, kierowca musi wykupić odpowiednie międzynarodowe ubezpieczenie. Warto więc zapoznać się z odpowiednimi przepisami obowiązującymi w danym kraju. Nie zawsze bowiem będą one respektowały Zieloną Kartę czy polskie ubezpieczenie OC.

Polisa OC - nie zawsze płaci ubezpieczyciel

Nie w każdej sytuacji firma ubezpieczeniowa pokryje koszty związane ze szkodami, które spowodowaliśmy, nawet jeśli mamy ważne ubezpieczenie OC. Ustawa o ubezpieczeniach jasno mówi, w których przypadkach za szkody zapłaci osoba, która zawiniła podczas kolizji czy w wypadku.

1. Jeśli kierujący wyrządził szkodę pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.
2. Kiedy sprawca celowo wyrządził szkodę, ryzykując zdrowiem i życiem uczestników ruchu drogowego.
3. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku.
4. Sprawca w wyniku przestępstwa uzyskał w posiadanie pojazd, którym spowodował wypadek.
5. Kierujący nie posiadał ważnych dokumentów uprawniających do kierowania się pojazdem mechanicznym.

Ubezpieczenie OC - formy rekompensaty

Każdy aktywny uczestnik ruchu drogowego powinien znać formy ochrony, które oferuje wykupienie ważnej polisy OC. Na jaką rekompensatę i pomoc mogą liczyć poszkodowane w nieszczęśliwym wypadku osoby?

1. Pokrycie kosztów związanych z powrotem do zdrowia: lekarstw, rehabilitacji, leczenia w szpitalu.
2. Odszkodowanie za utracone dochody w wyniku niezdolności do pracy lub rentę z tego tytułu.
3. Zadośćuczynienie za straty cielesne i te natury psychicznej.
4. Likwidacja szkód w pojeździe.
5. Odszkodowanie na poczet uszkodzonego sprzętu elektronicznego.
6. Koszty holowania, najmu auta zastępczego.
7. Wyrównanie kosztów za utratę wartości rynkowej auta.


Jeśli dojdzie do najgorszego, tj. do śmierci poszkodowanego, wtedy rodzina zmarłego może liczyć na:

• rentę alimentacyjną,
• zwrot kosztów pochówku i pogrzebu,
• odszkodowanie z tytułu cierpienia psychicznego i fizycznego czy za śmierć żywiciela rodziny.


Co ważne, firma ubezpieczeniowa w ciągu 30 dni powinna wypłacić nam bezsporną część odszkodowania. Jak widzimy, ubezpieczenie OC to zabezpieczenie dla poszkodowanych i ofiar, które oferuje szerokie możliwości rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu i mieniu.

Co obejmuje ubezpieczenie OC samochodu?

Ważne jest to, by pamiętać, że tak naprawdę nie ubezpieczamy właściciela, ale pojazd mechaniczny. Choć często OC kojarzone jest jedynie z klasyczna drogową stłuczką czy wypadkiem, to jednak zakres tego obowiązkowego ubezpieczenia OC jest znacznie szerszy. Co może obejmować?

• szkody podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, • szkodę w czasie rozładunku i załadunku, • szkody powstałe w wyniku garażowania, • szkody podczas zatrzymania i postoju.

Jak widzimy, zakres ubezpieczenia OC jest niezwykle szeroki i chroni nas w wielu sytuacjach.

Co to jest ubezpieczenie OC i AC?

Podróż własnym samochodem to nie tylko przyjemność z jazdy i niezależność. To również kwestia odpowiedzialności za swoje zdrowie, jak i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, by zawsze pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC jest obowiązkowe.

Jest to powinność ustawowa, określona w takich aktach prawnych jak: ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest to zabezpieczenie w przypadku szkód wyrządzonych przez posiadacza pojazdu mechanicznego. W razie kolizji drogowej, poszkodowane osoby otrzymują odszkodowanie lub gwarancję naprawy szkody, które wypłacane są z naszej ważnej polisy OC. Jest to także sposób na to, by uniknąć wysokiego obciążenia kosztami naszego konta finansowego, gdyż to ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę, wypłaci kwotę odszkodowania. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o terminach naszego ubezpieczenia OC, ponieważ jest ono ważne jedynie przez 12 miesięcy. Najczęściej jednak automatycznie się przedłuża, kontynuując umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym wykupiliśmy pakiet OC. Termin ważności ubezpieczenia OC znajdziemy na potwierdzeniu zawarcia polisy.

Z kolei, jeśli nie wiemy, czy osoba, która spowodowała kolizję, posiada ważne OC, warto zajrzeć na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Tam znajdziemy potrzebne informacje. Pamiętajmy, że nawet jeśli sprawca nie wykupił ubezpieczenia OC, to poszkodowani i tak otrzymają rekompensatę z UFG. Następnie Fundusz wypłaconą kwotą obarczy niefrasobliwego kierowcę. Warto więc zawsze pamiętać o ważnym ubezpieczeniu OC.

Jednak obowiązkowe ubezpieczenie samochodu nie jest jedyną przydatną polisą, którą oferują nam firmy ubezpieczeniowe. Popularną formą, i już nieobowiązkową, ochrony ubezpieczeniowej jest wykupienie Autocasco, czyli w skrócie AC. Jest ono dobrowolne, a zakres ubezpieczenia różni się w zależności od polisy i ubezpieczyciela. Najczęściej jednak Autocasco zabezpiecza nasze finanse podczas kolizji i wypadków, które nie miały miejsca w ruchu drogowym, a wynikają ze zdarzeń losowych czy przyczyniły się do nich osoby trzecie. A więc rekompensuje nam uszkodzenia auta na parkingu, kradzież samochodu, szkody w wyniku ataku wandali itp. Często jest również kojarzone z bezgotówkową naprawą auta w warsztatach partnerskich naszego ubezpieczyciela czy z pojazdem zastępczym. Oczywiście, to, jak bogate będzie nasze ubezpieczenie AC, zależy od tego, jak szeroką ochroną objęliśmy nasz pojazd mechaniczny.

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie auta?

Aby skutecznie wypowiedzieć ubezpieczenie samochodu, stosowny dokument należy złożyć nie później, niż na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Umowę ubezpieczenia OC, którą otrzymaliśmy wraz z zakupionym autem, można natomiast wypowiedzieć w każdym momencie. Warto wiedzieć, że wypowiedzenie polisy dotyczy tylko obowiązkowego OC. Pamiętaj, że dobrowolne ubezpieczenie samochodu, jak Autocasco czy NNW wygasa automatycznie. Dodatkowo, kupując ubezpieczenie samochodowe online lub telefonicznie, możemy zrezygnować z polisy do 30 dni od daty jej zawarcia, korzystając z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Dlaczego warto mieć dodatkowe ubezpieczenie auta?

Wybierając ubezpieczenie samochodu OC/AC, bezapelacyjnie musisz zwrócić szczególną uwagę na jego zakres ochrony. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wariant działa także w przypadku kradzieży auta, czy jest i ile wynosi wkład własny w przypadku szkody, jakie części będą użyte w przypadku naprawy, czy ubezpieczenie Assistance działa jedynie na terenie Polski, czy może zagwarantuje Ci ochronę także podczas zagranicznych wojaży.

Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na zapis dotyczący karencji ubezpieczenia, czyli okresu bezpośrednio po zawarciu umowy, w którym ochrona ubezpieczeniowa jeszcze nie działa. Wcześniejsze zweryfikowanie tych kwestii uchroni Cię przed niemiłym rozczarowaniem i sprawi, że wybrane ubezpieczenie samochodowe będzie rzeczywiście skrojone na Twoją miarę. Jak widzisz, kwestii, o które trzeba zadbać, jest naprawdę dużo. Osoba, która nie śledzi na bieżąco rynku ubezpieczeń, może czuć się zagubiona we wszelkich przepisach, wytycznych. Dlatego już dziś oferujemy ci pomoc naszych wybitnych specjalistów, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. A to wszystko, byś wybierając odpowiednie OC, mógł być spokojny, że wybrałeś opcję najkorzystniejszą dla ciebie, jak i całej twojej rodziny.

Nie zapominaj także, że zakup ubezpieczenia dodatkowego może znacząco poprawić twój domowy budżet. Jeśli wykupisz np. ubezpieczenie szyb, zapewnisz sobie szybką naprawę wszelkich pęknięć lub możesz otrzymać zwrot kosztów wymiany uszkodzonej szyby. A może interesuje cię ubezpieczenie opon? Poznaj korzystne ubezpieczenie od zaufanego i rzetelnego agenta ubezpieczeniowego, już dziś poznaj ofertę Beesafe. Cenimy twój czas, dlatego nasi specjaliści stworzyli specjalnie dla ciebie bezpłatny internetowy kalkulator ubezpieczeń OC, w którym w kilka chwil dowiesz się wszelkich potrzebnych informacji, np. poznasz koszt ubezpieczenia na samochód, a nawet będziesz mógł kupić wybraną polisę. To wszystko bez wychodzenia z domu!

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC/AC i jak obliczana jest jego składka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od szeregu czynników, takich jak wiek kierowcy, jego doświadczenie za kierownicą czy wypracowane w przeciągu danych lat zniżki. Nie ma dwóch takich samych przypadków, a ubezpieczenie samochodu, jak i jego cena to kwestia indywidualna dla każdego kierowcy pojazdu. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką ofertę ma dla Ciebie Beesafe, już teraz sprawdź nasz kalkulator ubezpieczeń. Tylko 2 informacje wystarczą, abyś się dowiedział, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu!

Jeśli mówimy o polisie OC pojazdu mechanicznego, to jednym z głównych czynników decydujących o tym, ile będzie kosztowało ubezpieczenie samochodu, jest wiek właściciela pojazdu. Im młodszy kierowca, tym ryzyko stłuczki jest wyższe, a co za tym idzie, wyższa jest również składka ubezpieczenia samochodu.

Drugą istotną kwestią mającą wpływ na cenę ubezpieczenia samochodu jest data wydania prawa jazdy. Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, to musisz liczyć się z wyższym kosztem polisy. Posiadane i wypracowane latami zniżki to kolejny z czynników, które istotnie wpływają na to, ile musisz zapłacić za ubezpieczenie auta OC/AC , podobnie jak kod pocztowy miejscowości, gdzie auto jest zarejestrowane. Im większa aglomeracja i zagęszczenie ruchu samochodowego, tym większa „szansa” na wypadek, co także podnosi rachunek za polisę OC czy AC.

Dlaczego warto już dziś zaufać Beesafe?

Jeśli szukasz internetowego agenta ubezpieczeniowego, który internetowym agentem ubezpieczeniowym, któremu zaufało profesjonalne i rzetelne towarzystwo ubezpieczeniowe, to dobrze trafiłeś! Jesteśmy agentem jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju – Compensa TU SA. Co ważne, Beesafe jest zarejestrowana na liście agentów ubezpieczeniowych KNF.

Beesafe to grupa specjalistów ds. ubezpieczeń, którzy mogą poszczycić się wielkim doświadczeniem branży ubezpieczeń i którym zaufały profesjonalne firmy ubezpieczeniowe. Od lat każdego dnia dbamy o to, abyś w ramach ubezpieczenia samochodu otrzymał także naszą profesjonalną obsługę. Już dziś sprawdź naszą ofertę i spraw, aby zakup ubezpieczenia OC stał się dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Pamiętaj, że kupno ubezpieczenia to poważna kwestia. To ono sprawia, że zarówno ty, jak i twoja rodzina możecie spokojnie podróżować. Oczywiście wykupienie polisy OC to twój obowiązek, ale przecież nie robisz tego tylko, by uniknąć wysokich kar pieniężnych, jakie za brak ubezpieczenia może nałożyć na ciebie i twoją rodzinę Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Posiadając dodatkowe ubezpieczenia, nie martwicie się naprawami, pęknięciami czy innymi usterkami waszego pojazdu. Także wyjazd za granicę nie spędza wam snu z powiek. Niestety nieszczęścia chodzą po ludziach. Bywa, że nasze auto wymaga naprawy lub jesteśmy uczestnikami kolizji na drodze. Kiedy stałoby się tak, iż to my jesteśmy winni kolizji w ruchu drogowym, posiadając odpowiednie ubezpieczenie AC zadbamy o swoje interesy, ale i pomożemy ewentualnej ofierze. Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest więc koniecznością, także po to, aby zadbać o swój komfort psychiczny i uniknąć wielu stresów związanych z wykryciem braku polisy. Wybierz więc mądrze i już dziś zaufaj profesjonalnemu internetowemu agentowi ubezpieczeniowemu – firmie Beesafe.

Ubezpieczenie OC i Assistance auta na wyjazd za granicę

Wybierając się na wakacyjny wyjazd, warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie pojazdu. Dlaczego? Otóż polisa OC chroni wyłącznie nasze interesy jako sprawcy wypadku. A co, jeśli będziemy potrzebować pomocy drogowej setki kilometrów od domu? Pęknie opona, drobny kamyk uszkodzi przednią szybę lub coś stanie się z naszym akumulatorem? Przy pokonanych tysiącach kilometrów o takie usterki nietrudno. Co w takim wypadku robić?

Wówczas z pomocą przychodzi ubezpieczenie samochodowe Assistance. Pamiętaj, aby przed zakupem dodatkowego ubezpieczenia samochodu dokładnie przeczytać OWU, czyli Ogólne Warunku Ubezpieczenia. To tam znajdują się wszystkie informacje na temat zawartej przez nas umowy ubezpieczenia. Już dziś poznaj szeroką ofertę ubezpieczeń Assistance i podczas wakacji zapomnij o stresujących sytuacjach oraz niepożądanych wydatkach. Udane wakacje tylko z zaufanym internetowym agentem ubezpieczeniowym, tylko z Beesafe.

Czy muszę kupić ubezpiecznie samochodu?

Tak, każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie samochodu – minimum OC. Brak takiej polisy wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych, które może nałożyć Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wykupione i aktualne obowiązkowe ubezpieczenie oszczędzi nam wielu stresów i nieprzyjemności, ale i zabezpieczy nasz domowy budżet przed niemiłymi niespodziankami i obciążeniami karnymi.

Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne, jak np. AC, Assistance czy NNW są nieobowiązkowe, a ich posiadanie zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz ubezpieczenia samochodu – sprawdź ofertę Beesafe już teraz!

Poza standardowym OC i Autocasco Beesafe oferuje także dodatkowe ubezpieczenie OC pojazdu, w postaci takich ryzyk, jak ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie Assistance, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie opon czy akumulatora. Każdy z tych produktów zapewnia nieocenioną pomoc podczas codziennej eksploatacji pojazdu, znacząco podnosząc komfort jego użytkowania. Dlatego kupując korzystne ubezpieczenie w Beesafe, sprawdź dostępne opcje i wybierz te, które są najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie OC na samochód?

Wybrałeś już obowiązkowe ubezpieczenie OC, a w trosce o spokojną głowę zdecydowałeś się także na AC? Genialnie! Jednak dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa! Profesjonalny i zaufany agent ubezpieczeniowy – Beesafe oferuje Ci szereg dodatków, które sprawią, że jako kierowca będziesz zabezpieczony na absolutnie każdą okoliczność. Dowód? Ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy akumulatora – wszystko jest. Ubezpieczenie NNW, czy ubezpieczenie bagażu – również mamy w naszej ofercie. Jest jeszcze coś… pakiety „Wygodny Kierowca” i „Ubezpieczenia miejskie”!

Każdy z tych produktów zapewnia nieocenioną pomoc podczas codziennej eksploatacji pojazdu, znacząco podnosząc komfort jego użytkowania. Dlatego kupując ubezpieczenie samochodu OC/AC w Beesafe, sprawdź dostępne opcje i wybierz te, które są najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Jak widzisz, w Beesafe możesz kupić ubezpieczenie auta. Zapomnij o mętnych warunkach umowy ubezpieczenia. Nasi specjaliści z przyjemnością wyjaśnią ci wszelkie wątpliwości dotyczące twojego ubezpieczenia pojazdu.

Jakich dokumentów potrzebuję do ubezpieczenia OC samochodu?

Zanim wybierzesz się do biura towarzystwa ubezpieczeniowego, by kupić obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, pamiętaj o tym, by wcześniej przygotować kilka podstawowych i niezbędnych dokumentów. Czego przy zawarciu umowy będzie wymagał ubezpieczyciel?

1. Dowód rejestracyjny – tu firma ubezpieczeniowa znajdzie wszelkie niezbędne informacje dotyczące pojazdu mechanicznego, który chcemy ubezpieczyć. 2. Prawo jazdy – ubezpieczyciel zwraca uwagę na datę wydania tego dokumentu, chcąc znać doświadczenie właściciela samochodu czy pojazdu. 3. Poza tym warto również na spotkane przyjść z obecną polisą OC oraz umową sprzedaży pojazdu, jeśli niedawno kupiliśmy auto, ale jeszcze go nie zarejestrowaliśmy. Nie zapomnijmy o tym, że jeśli nasz pojazd posiada wielu właścicieli, również musimy posiadać o nich informacje:

• PESEL • adres zamieszkania • data wydania prawa jazdy.

Oczywiście dziś nie musimy poświęcać wiele czasu w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas, kup ubezpieczenie OC online. W szybki sposób dokonasz ubezpieczenia OC twojego samochodu, a kalkulator OC pomoże ci sprawdzić ceny ubezpieczeń, które cię interesują i szybko obliczysz składkę. Możesz w ten sposób nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również cenny czas.

Które ubezpieczenie OC i AC wybrać?

Kiedy mówimy o OC, warto pamiętać, że jego zakres ochrony jest zawsze taki sam. Jedynie wysokość jego ceny to indywidualna kwestia danego ubezpieczyciela. Z kolei w przypadku ubezpieczenia AC to zakres ochrony decyduje o tym, ile zapłacimy za dodatkową ochronę. Nie zawsze wyższa cena ubezpieczenia zapewni nam pełną ochronę. Dlatego niezmiernie ważne jest, by uważnie wczytywać się w umowę i poznać w pełni ofertę ubezpieczyciela.

Nie zapomnij, że korzystając z internetowej porównywarki ubezpieczeń, w kilka chwil sprawdzisz najtańsze ubezpieczenie auta online, poznasz warunki zakresu ochrony, szczegóły wybranych ofert ubezpieczyciela. Porównywarka OC pomoże ci w porównaniu ofert i znalezieniu najtańszego ubezpieczenia OC, a także poznasz cenę ubezpieczenia AC. Te informacje mogą okazać się ważną wskazówką dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy planują wykupić polisę online czy też stacjonarnie. Warto również dodać, że na wielu stronach towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy kalkulator OC, który pomoże nam poznać pakiet OC danej firmy, obliczy kwotę składki.

Dokumenty do pobrania