Skip to main content

Akcesoria
motocyklowe

Wypłacamy odszkodowanie w przypadku uszkodzenia bądź zniszczenia akcesoriów motocyklowych

Jak kupić?
Google ⭐⭐⭐⭐⭐

Cena

od 125

Naprawa pojazdu
na miejscu zdarzenia

Działa na terenie
Polski i Europy

Holowanie do
warsztatu w cenie

Do wyboru suma ubezpieczeniowa,
2000 lub 10 000 zł

Czy ubezpieczenie Akcesoria motocyklowe jest dla mnie?

  • Chcesz móc odzyskać środki za uszkodzone akcesoria w razie szkody
  • Długa lista akcesoriów do ubezpieczeni: kurtka, spodnie, buty, rękawice, kombinezon oraz kufry, sakwy i tank bagi
  • Dużo podróżujesz po Polsce i Europie

Kiedy możesz na nas liczyć?

Gdy doszło do zniszczenia bądź uszkodzenia uszkodzenia akcesoriów motocyklowych w skutek zdarzenia z udziałem motocykla

Ile możesz zaoszczędzić?

„Po drodze do pracy miałem małą stłuczkę z samochodem. Poturbowałam się i zniszczyłam większość akcesoriów jak kask, kurtka czy rękawice, które ochroniły mnie przed większymi obrażeniami.

Otrzymałam 4 000 zł odszkodowania dzięki ubezpieczeniu akcesoria motocyklowe

Danka z Warszawy, właścicielka YAMAHA YZF-R6 (2007 rok)

Jak kupić razem z pakietem OC/AC?

#1
Uzupełnij 2 pola

Numer rejestracyjny i data urodzenia pozwolą na odnalezienie Twojego pojazdu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym

#2
Wybierz pakiet OC/AC

Wybierz jeden z trzech pakietów, w których znajdziesz OC, AC, NNW i Assistance

#3
Rozszerz ochronę

Jeśli zależy Ci na komforcie możesz dobrać dodatkowe ubezpieczenia, jak „Ubezpieczenia powrót do zdrowia”,czy „Ubezpieczenie akcesoria motocyklowe”

Uzupełnij 2 pola

Numer rejestracyjny i data urodzenia pozwolą na odnalezienie Twojego pojazdu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym

Wybierz pakiet OC/AC

Wybierz jeden z trzech pakietów, w których znajdziesz OC, AC, NNW i Assistance

Rozszerz ochronę

Jeśli zależy Ci na komforcie możesz dobrać dodatkowe ubezpieczenia, jak „Assistance”, „Ubezpieczenie akumulatora” czy „Wygodny kierowca”


Zacznij zakup z polisą OC/AC

Akcesoria motocyklowe Pytania i odpowiedzi

Jak można ubezpieczyć akcesoria motocyklowe?

Akcesoria motocyklowe można objąć ubezpieczeniem, jednak wymaga to zakupu dodatkowego ubezpieczenia lub ich włączenia do polisy motocykla. Wśród najczęściej ubezpieczanych dodatków znajdują się kufry, sakwy, uchwyty na telefon lub nawigację oraz ochronniki. Istnieją dwa rodzaje polis ubezpieczeniowych dotyczących akcesoriów motocyklowych.

Pierwsza to rozszerzona polisa ubezpieczenia komunikacyjnego, która obejmuje ubezpieczenie AC motocykla, chroniąc go przed dodatkowymi ryzykami, takimi jak kradzież lub uszkodzenia wynikłe z przypadkowych zdarzeń. W ramach tej polisy można również uwzględnić ubezpieczenie akcesoriów motocyklowych, aby chronić je przed kradzieżą lub uszkodzeniem w wyniku wypadku.

Beesafe oferuje taką możliwość, a żeby to samemu sprawdzić, można skorzystać z ich kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych. Należy pamiętać, że ubezpieczenie akcesoriów motocyklowych wiąże się z dodatkowymi kosztami, które zależą od wartości tych elementów oraz rodzaju wybranej polisy. Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu warto dokładnie przeczytać umowę, zwracając uwagę na zakres i warunki ubezpieczenia, a także na potencjalne wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu stroju motocyklisty?

Istnieje kilka ważnych informacji, o których warto pamiętać. W przypadku kasku, traktuje się go jako przedmiot jednorazowego użytku. Oznacza to, że jeśli motocyklista doświadczy nawet drobnego wypadku, w którym kask zostanie porysowany, otrzyma pełny zwrot pieniędzy. Nawet niewielkie pęknięcia i rysy uznawane są za powód do zaprzestania dalszego korzystania z tego przedmiotu. Pianka wewnętrzna kasku, która chroni głowę, ulega uszkodzeniu po pierwszym uderzeniu w twardą powierzchnię.

Jednak w przypadku stroju motocyklisty jest inaczej. Wysokość odszkodowania za uszkodzony kombinezon zależy od stopnia jego zniszczenia. Jeśli uszkodzenia są znaczne, można otrzymać pełną wartość odszkodowania. Jeśli są mniejsze, wypłacane jest tylko częściowe odszkodowanie zgodne z sumą ubezpieczenia. Ważne jest, aby posiadać dowody potwierdzające początkową wartość takiego stroju.

Czy można otrzymać odszkodowanie za uszkodzoną odzież z ubezpieczenia OC sprawcy?

Wszelkie elementy odzieży, które nosimy w celu ochrony naszego życia i zdrowia, takie jak kask czy kombinezon, są uważane za środki ochrony indywidualnej i podlegają zabezpieczeniu oraz prawu do ubiegania się o zwrot kosztów w przypadku ich uszkodzenia.

Jeśli więc korzystając z motocykla padłeś ofiarą wypadku spowodowanego przez innego użytkownika drogi, w wyniku którego nie tylko twój motocykl został uszkodzony, ale także profesjonalny strój, masz prawo do żądania odszkodowania. To z pewnością dobra wiadomość, ponieważ taki strój może kosztować nawet ponad 10 tys. złotych.

Dokumenty do pobrania