Skip to main content

Ubezpieczenie AC

Zapewniamy najszerszy możliwy zakres Autocasco. Odpowiadamy za wszelkie zdarzenia, których wynikiem jest uszkodzenie, zniszczenie lub utrata pojazdu.

Oblicz cenę
Google ⭐⭐⭐⭐⭐
Suma ubezpieczenia, która pokrywa wartość rynkową pojazdu

Czy ubezpieczenie AC jest dla mnie?

 • Chcesz mieć pełną ochronę swojego samochodu
 • Oczekujesz napraw na częściach oryginalnych lub zamiennikach objętych gwarancją
 • Cenisz wygodę i chcesz aby samochód po naprawie był odstawiony pod dom
 • Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży w Polsce i za granicą
 • Oczekujesz samochodu zastępczego na czas naprawy
Suma ubezpieczenia, która pokrywa wartość rynkową pojazdu

Kiedy możesz na nas liczyć?

Po uszkodzeniu przez osoby trzecie lub siły przyrody
Po wypadku bez względu kto był sprawcą
Po kradzieży

Warianty ubezpieczenia AC

Ile możesz zaoszczędzić?

„Mój Ford Focus został skradziony. Na szczęście miałem ubezpieczenie AC w Beesafe. Dostałem odszkodowanie w kwocie, za którą kupiłem samochód rok temu.

Bez ubezpieczenia AC straciłbym 89 900 zł*.”

Radek z Bydgoszczy,
właściciel Ford Focus (2020 rok)
* Do obliczeń przyjęliśmy koszt nowego Ford Focus Titanium 2020 r. Przez pierwszy rok eksploatacji odszkodowanie nie zostało obniżone o utratę wartości pojazdu.

Jak kupić ubezpieczenie AC?

Uzupełnij 2 pola i sprawdź ofertę

  Ubezpieczenie AC
  Pytania i odpowiedzi

  Dla kogo jest ubezpieczenie AC?

  Autocasco jest ubezpieczeniem dla osób chcących zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami związanymi z naprawą pojazdu w wyniku jego uszkodzenia lub kosztami związanymi z zakupem nowego auta, gdy stare ulegnie zniszczeniu lub zostanie skradzione.

  Co to jest Autocasco?

  Autocasco jest ubezpieczeniem chroniącym Ciebie przed finansowymi konsekwencjami uszkodzenia bądź utraty pojazdu. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody będące w zakresie ubezpieczenia, polegające zarówno na uszkodzeniu jak i utracie auta.

  Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

  Autocasco chroni w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. A konkretnie działa w przypadku stłuczek i wypadków drogowych, potrącenia zwierzęcia, szkody parkingowej bądź kradzieży pojazdu. Oznacza to, że Beesafe z polisy autocasco pokryje koszty naprawy pojazdu, gdy zostanie uszkodzone np. podczas stłuczki jak i koszt zakupu nowego auta, gdy zostanie skradzione bądź całkowicie zniszczone.

  Dlaczego warto kupić ubezpieczenie AC online na Beesafe?

  W Beesafe oferujemy produkty ubezpieczeniowe TU Compensa. Dzięki temu wiemy, że są sprawdzone przez tysiące zadowolonych klientów. Zakup ubezpieczenia w Beesafe jest prosty. Podaj 3 informacje: rok produkcji pojazdu, Twoją datę urodzin oraz numer rejestracyjny auta.

  Czemu tak ważny jest zakres ubezpieczenia AC?

  Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które kupujesz by mieć ochronę podczas użytkowania samochodu. Właściciele pojazdów mają różne potrzeby. Czasem wystarczy Ci ochrona od skutków szkód całkowitych. Czasem potrzebujesz szerokiego zakres ubezpieczenia. Dlatego warto czytać ogólne warunki ubezpieczenia, a jeśli masz wątpliwości napisz lub zadzwoń do nas – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

  Dlaczego zakup ubezpieczenia AC to dobra inwestycja?

  Użytkowanie pojazdu wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Każdemu może zdarzyć się kolizja na parkingu, zderzenie ze zwierzęciem lub zwykła stłuczka. Zdarza się, że ktoś uszkodzi Twój samochód i odjedzie lub co gorsza po prostu go ukradnie. W takich sytuacjach do gry wchodzi ubezpieczenie autocasco, zwane w skrócie AC. Ubezpieczenie AC wyręcza Cię w pokryciu kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu lub w najgorszym przypadku zakupie nowego. Gdy zawierasz polisę AC, tak naprawdę inwestujesz. Zawarcie polisy AC jest inwestycją, która w przypadku zajścia szkody szybko się zwraca. Koszt naprawy czy zakupu nowego pojazdu jest nieporównywalnie wyższy od składki, którą trzeba zapłacić za ochronę ubezpieczeniową.

  Czy ubezpieczenie AC na raty się opłaca?

  Polisę autocasco można opłacić jednorazowo w momencie zawierania umowy ubezpieczenia bądź rozłożyć na raty (dwie lub więcej w zależności od oferty ubezpieczyciela). Płatność jednorazowa jest zazwyczaj najkorzystniejsza pod względem finansowym, przy rozkładaniu na raty część zakładów ubezpieczeń nalicza zwyżkę no i musimy pamiętać by opłacić kolejne raty składki. Jednak opcja płatności ratalnych ma swoje zalety, przede wszystkim rozłożenie w czasie kosztu polisy, który może być niemały, pozwala nam na zakup autocasco. Opcję płatności ratalnej wybierają też klienci, którzy planują w najbliższym czasie sprzedać swoje auto i nie chcą płacić za pełen rok ubezpieczenia skoro wiedzą, że w najbliższym czasie auto przestanie być ich własnością. Oczywiście ubezpieczyciel zwróciłby niewykorzystaną składkę ale kto lubi płacić na wyrost.

  Które ubezpieczenie AC wybrać, mini casco , autocasco od ryzyk nazwanych czy all risks?

  Możesz wybrać AC online w różnych wariantach. Jednym z nich jest mini AC, czyli mini autocasco. Przeznaczone jest dla właścicieli pojazdów starszych, którzy bardziej obawiają się szkód całkowitych niż drobnych otarć czy wgnieceń. Autocasco mini w ofercie Beesafe chroni pojazd od kradzieży oraz zniszczenia w wyniku działania sił przyrody takich jak grad, deszcz nawalny itp.

  Jeśli jesteś właścicielem czy właścicielką młodszego auta, rozważ zakup pełnego autocasco. Takie ubezpieczenie AC to ochrona na wypadek wszystkich szkód, a nie tylko całkowitych. Autocasco w pełnym zakresie oferujemy w wariancie all risks, czyli od wszystkich

  Na jak długo można kupić ubezpieczenie AC?

  Polisy autocasco najczęściej oferowane są z rocznym okresem ubezpieczenia. Tak jest w Beesafe. Jednak część ubezpieczycieli oferuje możliwość zakupu polisy z krótszym okresem ubezpieczenia, np. na 2-3 miesiące, tzw. Ubezpieczenie krótkoterminowe AC. Warto jednak pamiętać, że autocasco krótkoterminowe ma czasem węższy zakres niż polisa zawarta na 12 miesięcy. Najczęściej spotykanym wyłączeniem w przypadku polis krótkoterminowych jest kradzież, ale szczegóły mogą różnić się w ofertach ubezpieczycieli i warto sprawdzić zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia.

  Jak mogę kupić ubezpieczenie AC online na Beesafe?

  Zakup AC online w Beesafe jest bardzo prosty. Wystarczy, że na swoim telefonie, tablecie czy komputerze wejdziesz na stronę beesafe.pl. Tam wystarczy podać 3 dane tj. numer rejestracyjny, rok produkcji pojazdu oraz datę Twoich urodzin. I widzisz cenę AC. Zaproponujemy Ci 3 różne pakiety do wyboru. Różnią się zakresem ubezpieczenia. Do każdego z nich możesz dodać dodatkowe produkty, które uznasz za ważne. Np. ubezpieczenie szyb, akumulatora czy bagażu. Zakres ubezpieczenia możesz także poszerzyć o użyteczne dodatki, takie jak Ubezpieczenia miejskie, które zapewniają ochronę podczas poruszania się na rowerze czy hulajnodze lub usługę Wygodnego kierowcy, który zapewni Ci wsparcie w organizacji  i realizacji napraw pojazdu na zasadzie door-to-door. Kupujesz bez wychodzenia z domu, o każdej porze, przez mobile lub desktop.

  Czy można wypowiedzieć ubezpieczenie AC?

  Ubezpieczenie autocasco jest umową dobrowolną, co oznacza że zapisy regulujące zasady zawierania i rozwiązywania umowy zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczeń i nie mogą być sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa. Zgodnie z prawem, jeśli umowa została zawarta na okres ponad 6 miesięcy, przysługuje prawo do rozwiązania umowy w ciągu 30 dni od zawarcia. Ponadto, jeśli umowa została zawarta za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, tj. przez Internet lub telefon, masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia.

  Co sprawdzić przed zakupem autocasco?

  Polisa autocasco potrafi kosztować dużo. Dlatego warto kupić ubezpieczenie, które spełni wszystkie potrzeby i zapewni ochronę pojazdu najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb. Warto zapoznać się z zapisami ogólnych warunków ubezpieczeń, w szczególności z sekcją dotyczącą zakresu ubezpieczenia (czyli jakie ryzyka obejmuje ochrona) oraz z częścią opisującą wyłączenia (czyli szkody nie objęte ochroną ubezpieczeniową). To porównanie, da Ci pełen obraz tego co kupujesz i za co dokładnie płacisz.

  Czy ubezpieczenie AC działa także za granicą?

  Zakres terytorialny ubezpieczenia autocasco opisany jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia, najczęściej obejmuje swoim zasięgiem Polskę i Europę. Zdarzają się jednak ograniczenia dotyczące zakresu ubezpieczenia związane z terytorium, na którym dojdzie do szkody. Dlatego przed zawarciem umowy warto zapoznać się na jakim terytorium zapewni nam ochronę konkretne ubezpieczenie.