Skip to main content

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Poznaj ofertę ubezpieczenia w 20 sekund na wypadek pożaru, zalania i wielu innych zdarzeń. W cenie także praktyczna usługa Assistance domowy.

Oblicz cenę
Google ⭐⭐⭐⭐⭐
Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ty ustalasz na ile chcesz ubezpieczyć swoją nieruchomość

Czy ubezpieczenie domu
i mieszkania jest dla mnie?

 • Chcesz zabezpieczyć mury, instalacje i wartościowe wyposażenie
 • Chcesz chcesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenia dodatkowe
 • Potrzebujesz pomocy w organizacji napraw przez specjalistów
 • Możesz ubezpieczyć nieruchomość pod kredyt

Ty ustalasz na ile chcesz ubezpieczyć swoją nieruchomość

Co ubezpieczamy?

Mury i elementy stałe

Gdy w Twojej nieruchomości ulegną zniszczeniu m.in.:

 • Fundamenty, ściany, podłogi i inne elementy konstrukcyjne
 • Zabudowy balkonów, parapety, okna i inne elementy zewnętrzne
 • Potrzebujesz pomocy w organizacji napraw przez specjalistów
 • Drzwi, glazura, armatura, meble wbudowane, sprzęt AGD w zabudowie i inne elementy stałe

Wyposażenie

Zawartość ubezpieczonej nieruchomości, m.in.:

 • Komputery, drukarki, tablety, telefony, aparaty fotograficzne
 • Meble, RTV, AGD
 • Sprzęt służbowy znajdujący się w nieruchomości
 • Biżuteria, ubrania, gotówka

Kiedy możesz na nas liczyć?

To popularne sytuacje. Szczegóły poznasz w ofercie.

icon_help

Pożar, zalanie, uderzenie pioruna lub inne zdarzenie losowe

icon_help

Powódź

icon_help

Przepięcie

Uszkodzenia wywołane przez nagły skok napięcia

icon_help

Stłuczenia i pęknięcia

np. szklane elementy, brodziki, wanny, płytki, RTV, AGD

icon_help

Wandalizm

np. wybita szyba lub zniszczone drzwi wejściowe

icon_help

Rabunek

np. gdy ktoś wyrwie Twoją torebkę na ulicy

icon_help

Kradzież z włamaniem

icon_help

Hotel na czas remontu

Gdy potrzebujesz hotelu na czas remontu po szkodzie

Popularne dodatki

Pomoc w domu i na całym świecie

OC w życiu prywatnym

Odszkodowanie wypłacane innym osobom po wyrządzeniu szkody przez Ciebie, Twoich domowników, czy zwierzęta domowe

 • Ubezpieczenia działa na całym świecie w domu i poza domem. Także w trakcie wyjazdów wakacyjnych.
 • Przykłady z życia: zalanie sąsiada, zarysowanie samochodu przez dziecko, wyrządzenie szkody podczas uprawiania sportu

Pomoc w domu i na całym świecie

Pomoc specjalistów

Zapewniamy wsparcie specjalistów, w sytuacji gdy wystąpi awaria w Twoim domu.

 • Organizacja naprawy przez specjalistów takich jak hydraulik, elektryk, szklarz czy ślusarz
 • Przechowanie w magazynie wyposażenia po wystąpieniu szkody
 • Przypilnowanie nieruchomości przez firmę ochroniarską

Oblicz cenę w 20 sekund

Ubezpieczenie domu i mieszkania
Pytania i odpowiedzi

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Na ubezpieczenie mieszkania decyduje się bardzo dużo osób. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy w mieszkaniu dojść może do nieprzewidzianych zdarzeń losowych np. do zalania czy pożaru. Własne mieszkanie to dla wielu osób spełnienie marzeń. Inwestują oni duże kwoty w zakup mieszkania , a później w remont i wykończenie. Często przeznaczają na to wszystkie swoje oszczędności, przez co nie byliby w stanie sami ponieść kosztów remontu po szkodzie bądź odbudowę czy zakup nowej nieruchomości. Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest zabezpieczeniem, z którego korzysta bardzo wiele osób. Szkody wyrządzone przez pożar czy zalanie są zazwyczaj bardzo wysokie. Dzięki ubezpieczeniu właściciele mieszkań nie muszą się tym martwić.

Jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania lub domu?

Będąc właścicielem mieszkania lub domu możesz ubezpieczyć nie tylko mieszkanie lub dom. Ubezpieczenie domu lub mieszkania może objąć także garaż, piwnicę oraz mienie ruchome, czyli wszystko, co znajduje się w wyposażeniu domu np. meble czy sprzęt AGD Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach nieruchomości? Ubezpieczając mieszkanie, trzeba zapoznać się z całą treścią umowy ubezpieczenia, aby być pewnym, że spełnia ona nasze oczekiwania. To, od jakich zdarzeń chcesz ubezpieczyć mieszkanie, zależy od Ciebie. W ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu, polisa obejmuje m.in. takie zdarzenia losowe jak: pożar, zalanie, włamanie.. Do pożaru czy zalania może dojść przecież nie tylko w naszym mieszkaniu. Może stać się to u sąsiada a mimo to, my również będziemy poszkodowani. Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie mieszkania, aby w razie potrzeby uzyskać wypłatę odszkodowania , które pozwoli na naprawę strat. To, jaki pakiet zakresu ochrony wybierzemy, to decyzja indywidualna, którą każdy musi podjąć sam. Większy zakres ubezpieczenia wpływa na wysokość składki ubezpieczenia domu lub mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania można rozszerzyć także o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tzw. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Na czym polega ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i kogo obejmuje? Ubezpieczenie domu lub mieszkania obejmuje wszystkie osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym i chroni nas przed ponoszeniem kosztów za szkody wyrządzone osobom trzecim. Do takich zdarzeń należą np. szkody wyrządzone przez dziecko, pogryzienie przez naszego psa czy zalanie sąsiada a nawet kilku sąsiadów. Mieszkając na wyższej kondygnacji wyciek wody z instalacji znajdującej się w naszym mieszkaniu może spowodować zalanie kilku mieszkań usytuowanych na niższych kondygnacjach.

Jak długo trwa ochrona ubezpieczeniowa? Ubezpieczenie domu lub mieszkania trwa najczęściej 12 miesięcy.

Jaki jest koszt ubezpieczenia mieszkania?

Na całkowity koszt ubezpieczenia nieruchomości składa się wiele czynników. Należą do nich m.in. powierzchnia, lokalizacja oraz pakiet (zakres) ubezpieczenia, który wybierzemy. Dużo zależy także od wartości nieruchomości. Im wyższa wartość mieszkania lub domu, tym wyższa składka za ubezpieczenie. Nie warto więc porównywać kwoty ubezpieczenia nieruchomości sąsiada z kwotą za ubezpieczenie swojego mieszkania. Sąsiad może płacić niższą składkę , ponieważ jego mieszkanie jest znacznie mniejsze niż Twoje.

Cena zależy także od wyboru pakietu. Sąsiad może również płacić mniej, ponieważ nie wykupił ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, na które Ty się zdecydowałeś. Jak obliczyć kwotę ubezpieczenia nieruchomości? Możesz zrobić to online bez potrzeby wychodzenia z domu. Tak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania Beesafe! Po wypełnieniu krótkiego formularza kalkulator wyliczy składkę. Dzięki tej opcji będziesz mógł zobaczyć ile wyniesie przykładowa oferta na ubezpieczenie.

Gdzie najtaniej ubezpieczyć mieszkanie?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ każdy klient to indywidualny przypadek, a na wyliczenie kwoty składki wpływa wiele czynników. Należy jednak zastanowić się, czy tanie ubezpieczenie mieszkania to zawsze dobry wybór? Niska cena niesie za sobą węższy zakres ochrony. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. W ogólnych warunkach ubezpieczenia zawarte są wszystkie szczegóły, o których należy wiedzieć, aby w momencie wypłaty lub odmowy wypłaty odszkodowania, nie być zaskoczonym.

Przy wyborze ubezpieczenia należy kierować się nie tylko ceną, ale także zakresem ubezpieczenia. Każdy indywidualnie powinien wybrać zakres ubezpieczenia w zależności od swoich potrzeb i oczekiwań. Pieniądze na składkę warto wydawać z sensem, tak, aby w przypadku zdarzeń losowych, które zniszczą mieszkanie, być spokojnym, że szkody powstałe w wyniku np. pożaru czy zalania, zostaną pokryte odszkodowaniem z polisy mieszkaniowej. Dotyczy to również ruchomości domowych, które mogą zostać objęte zakresem ochrony. Wszystko zależy od wyboru ubezpieczenia. Wybór ubezpieczenia to kwestia indywidualna. Każdy powinien dopasować je do swoich potrzeb. Sugerowanie się niską ceną nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem.

Po co ubezpieczenie mieszkania?

Wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania lub domu, czy jest to tylko niepotrzebna strata pieniędzy. Choć nikt nie chce, aby jego mieszkanie lub dom zostały zniszczone, to zdarzeń losowych nie da się przewidzieć. Samodzielne pokrycie szkód może być bardzo problematyczne ze względu na bardzo wysokie ceny materiałów budowlanych, jak i usług fachowców. Polisa mieszkaniowa to bardzo korzystne rozwiązanie dla posiadaczy nieruchomości. Zwłaszcza mieszkańców bloków, w których bardzo często dochodzi do zalania przez sąsiadów, na których zachowanie nie mamy wpływu. Zdarzenia losowe są nieprzewidywalne. Nigdy nie wiesz, kiedy ubezpieczenie Twojego mienia może okazać się potrzebne. Dzięki zawartej polisie możesz otrzymać odszkodowanie, dzięki której pokryjesz koszty remontu czy naprawy po szkodzie. Czy warto ubezpieczyć nieruchomość? Jak najbardziej. Szkody powstałe w wyniku np. pożaru czy zalania, mogą być tak duże, że w większości przypadków ciężko jest je samemu sfinansować. Czasami to koszt nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych! Nie każdy posiada takie oszczędności, dzięki którym byłby w stanie sam ponieść koszty powstałych szkód. Kluczową sprawą przy zawieraniu umowy / polisy jest ustalenie sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnej wysokości odszkodowania przy całkowitej szkodzie. Sumy ubezpieczenia ustala się osobno dla nieruchomości oraz dla ruchomości domowych.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia domu? Na co ubezpieczyć dom?

Ubezpieczając dom, możemy ubezpieczyć nie tylko budynek mieszkalny. Ochroną możemy objąć także garaż, altanę ogrodową, budynek gospodarczy, a nawet chodnik i podjazd znajdujący się przed domem. Jednak to, co zostanie objęte ubezpieczeniem zależy od potrzeb i wymagań klienta. Przedmiotem ubezpieczenia może więc być sam dom, a także dodatkowe elementy, które podwyższają cenę za ubezpieczenie. Jeśli zastanawiasz się, czy wykupić ubezpieczenie na dom, przemyśl / oszacuj , czy byłbyś w stanie sam pokryć koszty szkód wyrządzonych np. przez pożar lub zalanie. Jeśli wybierzesz pakiet, w którym ubezpieczysz także mienie ruchome, w ramach wyposażenia domu objęte będą m.in. meble czy sprzęt AGD i RTV.

Kupno nowych mebli lub sprzętu RTV i AGD to ogromne koszty, nie wspominając o reszcie wydatków. Wiele osób pyta swoich znajomych "Ile płacicie za ubezpieczenie domu?". Każda osoba płaci inną składkę za ubezpieczenie, ponieważ wpływa na nią wiele indywidualnych czynników. Za ubezpieczenie musimy zapłacić zazwyczaj kilkaset złotych, jednak na wysokość tej kwoty wpływa wiele czynników. Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem mieszkania? Kalkulator wyliczy składki, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję! Ubezpieczenie mieszkania online? To możliwe! Ubezpieczenie domu i mieszkania jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie?

Ubezpieczenie nieruchomości pozwoli na pokrycie kosztów szkód wynikających np. z pożaru czy zalania. Do takich sytuacji dochodzi niespodziewanie. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność i skorzystać z wypłaty odszkodowania, które pozwoli na przywrócenie mieszkania do poprzedniego stanu dlatego warto posiadać ubezpieczenie domu lub mieszkania. Wiele osób bez wypłaty odszkodowania nie jest w stanie ponieść takich kosztów z własnej kieszeni.

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Ile zapłacimy za ubezpieczenie domu i mieszkania? Zależy to od wielu czynników. Są nimi m.in. wartość nieruchomości, zakres wykupionej ochrony, powierzchnia użytkowa czy lokalizacja mieszkania lub domu. Dużo zależy od tego, czy zdecydujemy się także na ubezpieczenie ruchomości domowych. Nad zakupem polisy mieszkaniowej warto więc dobrze się zastanowić, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Można zrobić to osobiście, lecz możliwe jest także ubezpieczenie mieszkania online. To wygodna opcja dla osób, które nie mogą zrobić tego osobiście, a zależy im na ubezpieczeniu swojej nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania? Kalkulator online pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą opcję.

Co warto ubezpieczyć w mieszkaniu?

Zakres ochrony ubezpieczeniowej może obejmować wyposażenie mieszkania, które ma zazwyczaj bardzo wysoką wartość. Są to tak zwane ruchomości domowe, czyli wszystkie elementy niezamontowane na stałe w domu lub w mieszkaniu. Ruchomości domowe to m.in. meble, sprzęty RTV i AGD, ubrania, biżuteria i wiele innych. Jeśli ruchomości domowe w mieszkaniu mają dużą wartość, warto wybrać szerszy zakres ubezpieczenia. Z pozoru zwykłe przedmioty osobiste mają dużą wartość. Często sam telefon to koszt kilku tysięcy złotych. Podstawowe ubezpieczenie obejmuje tylko mury i elementy stałe znajdujące się w mieszkaniu tj. panele, glazura czy meble w zabudowie.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania przed zalaniem?

Ubezpieczenie domu i mieszkania przed zalaniem wchodzi w skład ubezpieczeń mieszkań i domów. Każda osoba decydująca się na zakup polisy powinna zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których zawarte są niezbędne informacje. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile będzie kosztować takie ubezpieczenie nieruchomości. Na cenę ubezpieczenia ma wpływ wiele czynników.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Jeśli chcesz kupić mieszkanie na kredyt, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał je ubezpieczyć. Dzięki polisie mieszkaniowej bank dodatkowo zabezpiecza się przed utratą pożyczonych pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że bank wymaga od kredytobiorcy ubezpieczenia tego mieszkania w wersji podstawowej. Mimo to można wybrać pakiet z wersją rozszerzoną i ubezpieczyć także mienie ruchome. W zależności od oferty, takie ubezpieczenie kosztuje około kilkuset złotych za rok. Dzięki polisie mieszkaniowej, które trwa zazwyczaj 12 miesięcy, będziesz mógł czuć się bezpiecznie.

Czy wykupione ubezpieczenie domu przechodzi na nowego właściciela?

W razie sprzedaży nieruchomości prawa z umowy ubezpieczenia mogą być przeniesione na nowego właściciela, jednakże wymaga to zgody towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli umowa zostanie przeniesiona na nowego właściciela okres ubezpieczenia trwa do daty określonej jako koniec okresu ubezpieczenia.

Jeśli umowa nie zostanie przeniesiona – wygasa ona z dniem sprzedaży nieruchomości. Jeśli ubezpieczenie domu lub mieszkania wygaśnie, nowy właściciel może wykupić nową polisę. Można to zrobić osobiście lub online, bez konieczności wychodzenia z domu. W sytuacji, w której ubezpieczyciel nie zgadza się na przeniesienie umowy, osoba sprzedająca nieruchomość odzyskuje niewykorzystaną składkę. Co ze sprzedażą mieszkania kupionego na kredyt? Zasady są takie same. Pamiętajmy jednak, że do momentu spłaty kredytu, mieszkanie musi być ubezpieczone przynajmniej podstawowym wariantem.

Jak odzyskać niewykorzystaną składkę od ubezpieczyciela za ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Za ubezpieczenie mieszkania lub domu płacimy zazwyczaj z góry za 12 miesięcy. Co w sytuacji, gdy sprzedamy naszą nieruchomość przed upływem tych 12 miesięcy? Pisemną prośbę o rozwiązanie umowy oraz zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia należy złożyć do ubezpieczyciela. Jeśli zastanawiasz się, czy ubezpieczenie mieszkania i domu jest możliwe w sytuacji, gdy planujesz sprzedaż, to mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości.

Kto może ubezpieczyć nieruchomość?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania może zawrzeć jej właściciel lub współwłaściciel. Ubezpieczenie może być też zawarte przez inną osobę; będzie to umowa zawarta na cudzy rachunek. W takiej umowie trzeba podać dane osób ubezpieczonych.

Dokumenty do pobrania