Skip to main content

Ubezpieczenie szkolne NNW

  • Suma ubezpieczeniowa do 50 000 zł
  • Ochrona "dziecko w sieci" i pomoc psychologa
  • Zwracamy koszty leczenia i rehabilitacji
Google ⭐⭐⭐⭐⭐

Już od

49

Kiedy możesz na nas liczyć?

W żłobku, przedszkolu, szkole, na uczelni
W domu, podczas zajęć zdalnych, wycieczek i wakacji
Podczas uprawiania
sportów

W jaki sposób możemy pomóc…

To popularne sytuacje. Szczegóły poznasz w ofercie.

icon_help

Wypłata pieniędzy po wypadku

icon_help

"Dziecko w sieci", czyli pomoc w przypadku stalkingu, kradzieży lub zgubienia telefonu czy utraty dostępu do poczty

icon_help

Koszty leczenia (w tym także prywatne wizyty lekarskie)

icon_help

Koszty pobytu w szpitalu (w tym COVID)

icon_help

Koszty rehabilitacji koniecznej po nieszczęśliwym wypadku

icon_help

Koszt wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych

icon_help

Ugryzienie ukąszenie lub użądlenie przez zwierzę, zdiagnozowanie boreliozy

icon_help

Korepetycje konieczne po nieszczęśliwym wypadku

Ubezpieczenie szkolne NNW
Pytania i odpowiedzi

Co to jest NNW szkolne?

To ubezpieczenie dla dzieci, młodzieży oraz osób uczących się, które oferowane jest w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Ubezpieczenie szkolne chroni zdrowie dziecka nie tylko w trakcie pobytu w placówce, ale również w dni wolne od lekcji.

Ubezpieczenia proponowane na zebraniach klasowych mają korzystną cenę, jednak ich zakres i sumy są ograniczone. Szukając ubezpieczenia NNW nie musisz decydować się na polisę grupową w placówce. Warte rozważenia jest indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Samodzielnie wybierasz zakres ubezpieczenia, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej pociechy.

Co obejmuje ubezpieczenie w szkole?

Dzieci uczęszczające do szkoły są narażone na szereg nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą powodować uszczerbek na zdrowiu. Jako rodzice powinniśmy dbać o bezpieczeństwo naszej pociechy i nie zwlekać z ochroną ubezpieczeniową. Zakres ochrony, którą zapewnia ubezpieczenie szkolne jest zróżnicowany i zależy od konkretnej oferty. Zdarza się, że ubezpieczenie oferowane w placówce ogranicza się do kilku ryzyk, takich jak, m.in.: trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć w skutek nieszczęśliwego wypadku, „bólowe” (wypłata za nieszczęśliwy wypadek niepowodujący trwałego uszczerbku na zdrowiu), pogryzienia i użądlenia. Okres, który obejmuje ubezpieczenie szkolne to najczęściej 12 miesięcy.

Szkolne ubezpieczenie ucznia oferowane przez Beesafe dodatkowo obejmuje m.in.: zdiagnozowanie poważnej choroby czy pobytu w szpitalu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, pomoc psychologa dla ubezpieczonego dziecka, dziecko w sieci (pomoc informatyczna), zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku.

Ubezpieczenie NNW to ochrona na całym świecie, podczas wakacji, wycieczek pozaszkolnych, a nie tylko na terenie placówki oświatowej w trakcie trwania roku szkolnego.

Jeśli chcesz porównać wiele ofert to dobrze jest zdecydować się na ubezpieczenia online. Pozwoli Ci to na porównanie cen i warunków NNW szkolnego w przeciągu kilku minut. Zdobędziesz informacje o wszystkich ogólnych warunkach ubezpieczenia i świadczeniach wypłacanych w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Polisa NNW powinna być odpowiedzialnie dobrana jeszcze przed zakupem ubezpieczenia. Decydując się na ubezpieczenie online oszczędzasz wiele czasu i jesteś w stanie od razu poznać zakres i wysokość sumy ubezpieczenia. Kupując ubezpieczenie online możesz to zrobić bez kolejek i płacąc w dogodny dla siebie sposób. Kupując w Beesafe masz pewność, że ubezpieczenie szkolne będzie korzystne.

Czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie NNW dziecka w szkole nie jest obowiązkowe i rodzice nie muszą decydować się na przystępowanie do ubezpieczenia szkolnego. Ubezpieczenie dziecka szkolnego od następstw nieszczęśliwych wypadków jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli dziecko posiada zajęcia dodatkowe skupiające się wokół uprawiania sportu, w którym łatwo o nieszczęśliwy wypadek.

Jeśli zostało zaproponowane dobre ubezpieczenie szkolne to warto zdecydować się na poznanie, jakie są ogólne warunki ubezpieczenia, jak wygląda wypłata świadczenia i jaka jest suma ubezpieczenia. Jednak posiadając konkretne wymagania względem polisy NNW najlepiej będzie zapoznać się z ofertą indywidualną i ubezpieczyć dzieci uczęszczające do szkoły na własną rękę. Dodatkowo warto wspomnieć, że posiadanie polisy NNW grupowej nie będzie wykluczało indywidualnego wariantu, ale musisz brać pod uwagę pokrycie kosztów obydwu polis.

Jakie ubezpieczenie najlepsze dla dziecka?

Ubezpieczenie szkolne, które będzie najkorzystniejsze pod względem zakresu i sumy ubezpieczenia zawsze stanowi najlepszy wybór. NNW dla dziecka powinno obejmować najważniejsze aspekty, takie jak: pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, wypłaty świadczenia z tytułu zdiagnozowanej choroby, zwrot kosztów zakupu środków pomocniczych, w przypadku uszczerbku na zdrowiu, np.: kule, ortezy, gorsety, wózki inwalidzkie. Nieszczęśliwe wypadki, także komunikacyjne, mają bardzo często miejsce w trakcie drogi do szkoły.

W przypadku wspólnych wyjazdów należy pamiętać, że ubezpieczenie NNW dla dziecka obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata. Wówczas możemy być pewni, że zakres ochrony NNW obejmie także amatorskie uprawianie sportu przez nasze pociechy.

Najlepsze ubezpieczenie szkolne NNW to takie, które wypełnia wszystkie potrzeby naszego dziecka, zapewnia pokrycie kosztów leczenia w razie uszczerbku na zdrowiu i pobytu w szpitalu. Zdrowie dzieci jest najważniejsze - chrońmy naszych najbliższych!

Jak ubezpieczyć dziecko w NFZ?

Aby mieć prawo do opieki zdrowotnej dziecko do 18. roku życia musi być zgłoszone do ubezpieczenia. Musi być zgłoszone przez rodziców lub dziadków, opiekującą się nim instytucję lub szkołę, do której jest zapisane. Bardzo ważne jest, aby dziecko nie pozostało nieubezpieczone. Zgłoszenie jest dokonywane u płatnika składek - pracodawcy lub ZUS.

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka w szkole?

Ubezpieczenie szkolne NNW w placówce jest to polisa grupowa, a składka może być różna w zależności od zakresu oraz wysokości sum ubezpieczenia. Najczęściej jest to podstawowy zakres ochrony NNW dla dziecka, który gwarantuje spokój ducha za niewielkie pieniądze.

To, ile kosztuje polisa NNW dla dziecka zależy od tego, co nam zaproponuje towarzystwo ubezpieczeń i jaki pakiet wybierzemy. Im większy zakres ochrony, tym wyższa składka za ubezpieczenie. Indywidualne ubezpieczenie jest bardzo często dobierane pod preferencje i potrzeby dziecka. Nie zapominajmy również, że wysokość świadczeń w przypadku uszczerbku na zdrowiu, pobytu w szpitalu lub nieszczęśliwego wypadku będzie rosła wprost proporcjonalnie do kosztów wybranego pakietu.

Czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe w 2022 roku?

Ubezpieczenie szkolne NNW nie jest obowiązkowe i nie ma nakładanego żadnego przymusu, aby to właśnie w placówce oświatowej nasze dziecko objąć ochroną NNW. Jednak samo NNW szkolne warto wykupić, aby nasza pociecha mogła wyjechać na wycieczkę szkolną. Warto dodać, że polisa ubezpieczeniowa zaoferowana przez szkołę jest dobrowolną decyzją rodziców i nie musisz się na niego zgadzać. Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z ofertą innych towarzystw ubezpieczeniowych i wybranie najkorzystniejszej polisy NNW.

Czy ubezpieczenie dziecka w żłobku jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie dziecka w żłobku nie jest obowiązkowe, natomiast w Beesafe możesz ubezpieczyć swoją pociechę nawet wtedy, gdy nie chodzi do żłobka. Znając naturę małych dzieci i wiedząc, że ich ciekawość potrafi doprowadzić do wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji - warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia NNW dla dziecka. Należy dokładnie przeczytać pakiet ubezpieczenia NNW oferowany przez wybrany żłobek, ponieważ zakres często jest okrojony z wybranymi schorzeniami, urazami i wypadkami, które kwalifikują do wypłaty świadczenia. Jego wysokość określona jest w specjalnie stworzonej tabeli, w której towarzystwo ubezpieczeniowe określiło procentowo sumę, jaka będzie przysługiwać w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Każde ubezpieczenie NNW dla dzieci działa poza terenem żłobka. Wówczas polisa NNW będzie obejmowała nieszczęśliwe wypadki, które miały miejsce w życiu prywatnym - poza placówką. Dobre ubezpieczenie NNW posiada szeroki zakres ochrony i zapewnia szereg środków pomocniczych, które są niezwykle istotne w trakcie leczenia.

Czy dziecko w przedszkolu musi być ubezpieczone?

Ubezpieczenie szkolne niesie za sobą wiele korzyści i rodzice zapisujący dziecko do przedszkola zwykle dostają propozycję wykupienia polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przedstawiana oferta najczęściej jest wynikiem współpracy placówki z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Suma ubezpieczenia jest zwykle zaskakująco niska, a mimo to wielu rodziców zgadza się podpisać umowę i tym samym płacić niewielkie składki. Niestety pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji może być nieznaczne, a wysokość otrzymanego odszkodowania niewielka.

Rozpoczynając edukację i przebywając większość czasu poza domem, dziecko narażone jest na uszczerbek na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku, któremu nie da się zawsze zapobiec. Przedszkolaki dużo się bawią, biegają i doznają przy tym wielu urazów. Wykupienie polisy jest w tym wypadku bardzo rozsądną i odpowiedzialną decyzją, dlatego warto tę kwestię przemyśleć już na samym początku. Stanowi bardzo dobre zabezpieczenie w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem i jest momentami niezbędna, zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Wielu rodziców się zastanawia czy ubezpieczenie NNW w przedszkolu jest koniecznością - nie ma nałożonego prawnego obowiązku. Nawet w przypadku silnego nacisku ze strony placówki, to rodzice mają ostatnie słowo i nie muszą się zgadzać na wykupienie polisy w samej instytucji, rodzic do placówki może dostarczyć kopię zakupionego ubezpieczenia NNW szkolnego. Celem takiego ubezpieczenia jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, a prawnym opiekunom pomocy finansowej związanej z nieszczęśliwym wypadkiem.

Czy dziecko musi być dodatkowo ubezpieczone?

Przystąpienie do NNW szkolnego przynosi wiele korzyści i wielu opiekunom w zupełności wystarczają obowiązujące w nim świadczenia. Należy jednak pamiętać, że jeśli twoje dziecko uprawia sport zarobkowo, grupowe i indywidualne ubezpieczenie szkolne może być niewystarczające.

Należy zadać sobie pytanie - czy ubezpieczenie szkolne oferowane przez placówkę oświatową odpowiada na wszystkie potrzeby? Jeśli nie to wówczas nie masz obowiązku przystępowania do niego i możesz samodzielnie ubezpieczyć dziecko, a przy tym w rozmowie z przedstawicielem dobrać pakiet, który spełni wszelkie wasze oczekiwania.

NNW szkolne - czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu?

Trwałym uszczerbkiem na zdrowiu możemy nazwać uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, naruszenie sprawności organizmu, np.: uraz kręgosłupa, utrata kończyny, uszkodzenie wzroku. W praktyce oznacza to, że powstała dysfunkcja pozostanie już do końca życia i będzie stale utrudniała prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Jednak zalicza się do tego również złamanie kończyny górnej lub dolnej, o ile nie rokuje poprawy i jest nieodwracalne. Dlatego tak kluczowe jest nazewnictwo i zapoznanie się z dokładnymi definicjami pojęć używanych przez ubezpieczycieli, ponieważ każde towarzystwo ma własne kryteria.

Wypłata świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem z ubezpieczenia szkolnego realizowana jest na podstawie tabeli uszczerbkowej. Należy pamiętać, że każdy ubezpieczyciel ma swoją tabelę uszczerbkową. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia NNW należy sprawdzić w jakiej wysokości i za co możesz otrzymać wypłatę świadczenia.

Aby można było ocenić do jakiego urazu doszło - niezbędne jest orzeczenie od lekarza, który oceni powstały uszczerbek. Na podstawie tego dokumentu ubezpieczyciel może wyliczyć odszkodowanie. Dokładne wytyczne procentowe umieszczone są w dokumentach OWU.

Wysokość przysługującego dziecku odszkodowania ustalana jest zaraz po zakończonym leczeniu i rehabilitacji. Opinia zostanie wydana na podstawie dokumentacji wypadku i historii opieki medycznej skupiającej się na kompleksowym leczeniu dziecka.

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka w przedszkolu?

Pakiety, do których przystępują dzieci zgłaszane do placówek oświatowych, mają to do siebie, że są bardzo korzystne cenowo. Średnia kwota za te ubezpieczenia grupowe nie przekracza 30 zł rocznie. Niestety niewielka składka wiąże się często z węższym zakresem ochrony dziecka i niewielkimi świadczeniami związanymi z uszkodzeniami ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Z tego powodu warto przeglądać inne oferty, porównywać je ze sobą i wybrać taki wariant, w którym suma ubezpieczenia będzie zadowalająca, a ochrona wysoka.

Jaki okres obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne NNW obejmuje najczęściej okres 12 miesięcy, po upływie którego należy wykupić kolejną polisę. Jest to najczęściej okres od 1 września do 31 sierpnia następnego roku. Oznacza to, że nawet w trakcie wakacji dziecko jest chronione obowiązującym ubezpieczeniem. Zwłaszcza, że okres wolny od szkoły nie gwarantuje bezpieczeństwa i nie wyklucza szans na nieszczęśliwy wypadek - dlatego ubezpieczyciele zapewniają ochronę nawet w trakcie przerwy od nauki.

Jeśli Twoje dziecko napisało maturę i kończy swoją przygodę z edukacją - ubezpieczenie NNW szkolne będzie trwało do daty zapisanej w umowie. Nie przestaje obowiązywać z chwilą otrzymania świadectwa maturalnego, które jest równoznacznie z zakończeniem edukacji na poziomie ponadpodstawowym.

Gdzie obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie NNW szkolne kojarzy się z działaniem i obejmowaniem ochroną dziecka pod warunkiem, że znajduje się na terenie placówki oświatowej, jednak jest to bardzo duży mit. Najczęściej szkoły oferują pakiety, w których dziecko jest obejmowane ochroną całą dobę. Przysługuje również w dni wolne od zajęć lekcyjnych, a także na wakacjach w różnych zakątkach Polski.

Nierzadko towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również ochronę poza granicami naszego kraju. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy na ferie i wakacje organizowane są rodzinne wyjazdy do innych krajów.

Jak wygląda jednorazowe świadczenie dla dziecka?

W zależności od podpisanej umowy i dokładnych warunków - ubezpieczyciel w przypadku choroby lub urazu może wypłacić jednorazowe świadczenie. Kwota będzie wynikać z sumy ubezpieczenia i jest to pomoc finansowa, która może pokryć koszty leczenia po uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń pod numer 500 96 56 26

Zadzwoń

Dokumenty do pobrania