Oblicz i kup polisę OC AC dla Audi

“Przewaga dzięki technice” to hasło jednej z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie cieszących się wyjątkowym szacunkiem marek w świecie motoryzacji. Za maszyną z logo czterech przeplatających się pierścieni, stoi marka Audi. Na rynku pojawiła się w 1910 roku, a w 1939 słuch o niej zaginął na ponad dekadę. Mimo to, jest to jedna z marek, nierozerwalnie związanych z historią całej motoryzacji. Jest chciana i pożądana. Miłośników nie zrażają nawet nie najniższe koszty ubezpieczenia… 

Audi – jak powstaje luksus?

Audi jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich marek samochodowych. Zachwyca innowacyjnością, jest synonimem luksusu. Obecnie jest częścią koncernu Volkswagena, ale jej droga do miejsca, w którym znajduje się aktualnie, była dość długa i kręta. Początek historii sięga 1899 roku, kiedy August Horch założył przedsiębiorstwo A. Horch & Cie. W wyniku konfliktu, kilka lat później musiał on opuścić założoną przez siebie firmę. To jednak nie powstrzymało go przed pracą nad kolejnym “dzieckiem” – nowym przedsiębiorstwem.

Ponieważ nazwa związana z jego nazwiskiem była zastrzeżona, genialny założyciel wpadł na pomysł przetłumaczenia go na język łaciński. I tak powstało Audi, które dzięki udziałom w sportach motorowych, zostało rozsławione na cały świat. Choć na przestrzeni lat popularność marki wcale nie maleje, tak jej dalsze losy były równie zagmatwane. Audi od dawna nie jest już samodzielną marką. W 1958 roku firma została przejęta przez Daimler-Benz AG, a następnie trafiła pod opiekę grupy Volkswagen.

Boskie trio z Niemiec na polskim rynku

Choć o sytuacji gospodarczej polskiego społeczeństwa można mówić godzinami, wskaźniki dotyczące popularności samochodów segmentu premium, mówią same za siebie. Auta z wyższej półki notują wzrosty z roku na rok, a segment ten napędzany jest trzema markami samochodów z Niemiec – mowa oczywiście o Audi, BMW i Mercedesie. To pierwsze jest obecne we wszystkich ważniejszych segmentach rynku – począwszy od aut miejskich, poprzez SUV-y i limuzyny, aż na sportowych maszynach i kabrioletach kończąc. 

Jak wynika z raportu SAMAR podsumowującego 2019 rok na polskim rynku motoryzacyjnym, pod względem sprzedaży aut z segmentu premium, Audi znalazło się na 3. miejscu. Uwzględniając natomiast liczbę zarejestrowanych nowych pojazdów z wszystkich segmentów, Audi uplasowało się na 15. miejscu. Producenci mogą patrzeć optymistycznie w przyszłość, ponieważ w okresie styczeń-maj 2020, Audi zajęło 11. miejsce pod względem udziałów w rynku. Miłośników maszyn z czterema pierścieniami nie zraża nawet cena ubezpieczenia OC dla Audi – ta do najniższych nie należy. Patrząc na to jednak z innej perspektywy – kierowcy Audi zapłacą za obowiązkowe ubezpieczenie nieco mniej niż kierowcy wspomnianych wyżej BMW czy Mercedesów. 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Audi

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Audi A2 Kobieta, 18 lat, woj. Łódzkie 0%
Audi Q7 Kobieta, 56 lat, woj. Podkarpackie 60%
Audi 100 Mężczyzna, 59 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 50%
Audi A3 Mężczyzna, 38 lat, woj. Mazowieckie 40%
Audi A6 Mężczyzna, 62 lata, woj. Świętokrzyskie 60%
Audi A8 Mężczyzna, 29 lat, woj. Opolskie 20%
Audi A4 Kobieta, 41 lat, woj. Lubuskie 60%
Audi Q5 Mężczyzna, 49 lat, woj. Podlaskie 40%
Audi TT Kobieta, 21 lat, woj. Pomorskie 10%
Audi 80 Mężczyzna, 64 lata, woj. Dolnośląskie 60%

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

Klasa premium ma wzięcie, czyli dlaczego warto kupić ubezpieczenie AC?

Mówi się, że ubezpieczenie OC/AC dla aut klasy premium powinno być takie, jak samo auto, czyli na bogato. O ile o obowiązkowym OC nie ma co dyskutować, bo płacić trzeba, o tyle wątpliwości poddawana jest słuszność ubezpieczenia chociażby ubezpieczenia AC. Cena najniższa nie będzie. W porównaniu jednak do tego, ile możemy stracić, gdy z parkingu zniknie nasze Audi – zainwestować warto. Klasa premium ma wzięcie. Nie tylko wśród kupujących – Audi plasuje się w pierwszej piątce najczęściej kradzionych aut w Polsce, dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia autocasco.

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Audi

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Audi A3 Mężczyzna, 48 lat, woj. Opolskie 60%
Audi A4 Kobieta, 24 lata, woj. Podkarpackie 20%
Audi Q5 Kobieta, 36 lat, woj. Świętokrzyskie 60%
Audi TT Mężczyzna, 18 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 0%
Audi A5 Kobieta, 21 lat, woj. Podlaskie 10%
Audi A8 Kobieta, 24 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 30%
Audi A4 Mężczyzna, 35 lat, woj. Lubelskie 40%
Audi Q7 Mężczyzna, 58 lat, woj. Mazowieckie 60%
Audi A6 Kobieta, 31 lat, woj. Dolnośląskie 50%
Audi Q3 Mężczyzna, 62 lata, woj. Lubuskie 60%

Najpopularniejsze modele marki Audi w Polsce:

 • Audi A3
 • Audi A4
 • Audi A5
 • Audi A6
 • Audi 80
 • Audi A2
 • Audi Q5
 • Audi A8
 • Audi TT
 • Audi 100
 • Audi Q7