Oblicz i kup ubezpieczenie OC AC dla BMW na Beesafe

Mówi się, że luksus to nie tylko dobra materialne, ale także wrażenia i przeżycia. Ten swoje odniesienie ma też w świecie motoryzacji. Polscy kierowcy uwielbiają auta klasy premium. Lubią się nimi wozić, zaznaczając swoją pozycję wystawionym za okno łokciem. Najczęściej to kierowcy BMW, których nie zraża powiedzenie, że poruszają się Bolidem Mas Wiejskich. Mimo wszystko, BMW plasuje się w pierwszej trójce najpopularniejszych niemieckich aut klasy premium. 

Od samolotów do samochodów… 

Początki marki BMW sięgają roku 1916, kiedy to Karl Rappa i Gustav Otto założyli Bawarską Fabrykę Samolotów. Początkowo działalność fabryki była zorientowana na potrzeby wojska i koncentrowała się na lotnictwie. Dowodem na to jest chociażby zachowane po dziś dzień logo, które kształtem przypomina śmigło samolotu.

Po krótkim czasie, jeden ze współzałożycieli zmuszony był do rezygnacji ze współpracy, co z kolei zaowocowało zmianą polityki oraz rozpoczęciem produkcji silników nie tylko do samolotów, ale także motocykli i hamulców do kolei. Od momentu wypuszczenia na rynek pierwszego motocykla BMW, nastąpił dynamiczny rozwój marki. Dziś, choć BMW ma ponad 100 lat, nadal imponuje dynamiką wzrostu. 

BMW, czyli “Radość z jazdy”

Powiedzieć, że BMW to popularna marka, to tak jakby nie powiedzieć nic. BMW plasuje się w absolutnej czołówce najchętniej wybieranych marek i tak jest od lat. Z raportu SAMAR podsumowującego 2019 rok wynika, że pod względem sprzedaży aut z segmentu premium, BMW zajęło drugie miejsce. Najchętniej wybieranym modelem jest seria 3, a kilka kroków za nią podąża seria 5.

Trend popularności BMW nie zmienia się także w roku 2020 – od stycznia do maja zarejestrowano niespełna 6,5 tysiąca aut tej marki. Statystycznie, wybierane są one najczęściej przez stosunkowo młodych kierowców. Kulminacja młodego wieku, braku doświadczenia za kierownicą i parametrów technicznych auta, przekłada się bezpośrednio na stawkę ubezpieczenia OC. Według niektórych danych, kierowcy BMW płacą za polisę OC najwięcej! 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki BMW

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
BMW seria 2 Kobieta, 34 lata, woj. Opolskie 30%
BMW X6 Mężczyzna, 52 lata, woj. Dolnośląskie 60%
BMW seria 1 Mężczyzna, 29 lat, woj. Mazowieckie 20%
BMW X5 Kobieta, 48 lat, woj. Lubelskie 40%
BMW seria 3 Mężczyzna, 18 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 0%
BMW Z4 Kobieta, 41 lat, woj. Pomorskie 30%
BMW seria 5 Mężczyzna, 37 lat, woj. Wielkopolskie 50%
BMW X3 Kobieta, 21 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 10%
BMW X1 Mężczyzna, 62 lata, woj. Podlaskie 60%
BMW seria 7 Mężczyzna, 57 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 40%

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Luksusowe auto, luksusowy kierowca, luksusowe ubezpieczenie

O BMW i ich kierowcach można mówić godzinami. Według stereotypu za ich kierownicą siedzą modnisie, którzy uważają, że na drodze wolno im zdecydowanie więcej. Dobrym autem chcą podnieść poczucie własnej wartości, co nie pozostaje bez echa wśród innych użytkowników dróg. Według nich, kierowcy BMW należą do najmniej uprzejmych na drodze. Cechuje ich agresja i niebezpieczna jazda. Tymczasem według niektórych badań, kierowcy BMW powodują najmniej wypadków.

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki BMW

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
BMW X6 Kobieta, 58 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 60%
BMW X5 Kobieta, 66 lat, woj. Podlaskie 60%
BMW seria 5 Mężczyzna, 19 lat, woj. Lubelskie 10%
BMW seria 7 Mężczyzna, 49 lat, woj. Opolskie 50%
BMW Z4 Kobieta, 41 lat, woj. Podkarpackie 30%
BMW seria 3 Mężczyzna, 37 lat, woj. Lubuskie 40%
BMW seria 6 Kobieta, 35 lat, woj. Świętokrzyskie 30%
BMW X1 Mężczyzna, 26 lat, woj. Dolnośląskie 30%
BMW X3 Kobieta, 45 lat, woj. Mazowieckie 60%
BMW seria 2 Mężczyzna, 42 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 50%

Ta teoria nie znajduje jednak odzwierciedlenia w stawkach ubezpieczenia dla tej marki – należą oni do tych, którym za obowiązkowe ubezpieczenie OC przyjdzie trochę zapłacić. To jednak nie wszystko – luksusowe auto potrzebuje lekko luksusowego ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia AC dla BMW nie warto jednak kierować się luksusową ceną. Ubezpieczając auto klasy premium warto zwrócić uwagę na ochronę obejmującą szkodę częściową i całkowitą, udział własny czy w końcu wycenę pojazdu. W przypadku szkody, jej zaniżenie może przynieść opłakane skutki. Dobre ubezpieczenie autocasco dla BMW może uchronić nas przed gigantycznymi wydatkami.

Najpopularniejsze modele marki BMW w Polsce:

 • BMW X6
 • BMW Z4
 • BMW X5
 • BMW Seria 1
 • BMW Seria 3
 • BMW Seria 5
 • BMW Seria 7
 • BMW X1
 • BMW Seria 6
 • BMW X3
 • BMW Seria 2