Znajdź i kup najlepsze OC i AC dla swojego Fiata

Jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na całym świecie. Nie ma osoby, która nie kojarzyłaby aut wyprodukowanych pod szyldem Fiat. W Polsce nie ma chyba rodziny, w gospodarstwie której nie byłoby słynnego “Malucha”. I choć ten został symbolem tamtych lat, na naszych drogach wciąż znajdziemy Fiata w różnych odsłonach. Skąd taka popularność, jaką zasługę w historii marki ma Polska i ile kosztuje ubezpieczenie dla Fiata?

Historia Fiatem się toczy 

Historia Fiata sięga końca XIX wieku. Dokładnie w 1899 roku założone zostało przedsiębiorstwo o nazwie Fabbrica Italiana Automobili Torino (F.I.A.T.), co oznaczało Włoską Fabrykę Samochodów w Turynie. Pierwszym pojazdem wyprodukowanym pod tą marką był Fiat 3 1/2 HP. Na wyposażeniu tej maszyny znajdowała się trąbka z dmuchaną gruszką, która służyła za sygnał dźwiękowy. Kolejne lata obfitowały w coraz to nowsze modele pojazdów, które zjednywały sobie kolejnych miłośników motoryzacji.

W 1905 roku, pod szyldem Fiata oferowano już 16 różnych samochodów osobowych. Od tej pory wiele się zmieniło – Fiat stał się jednym z naczelnych koncernów motoryzacyjnych i był właścicielem takich marek jak Alfa Romeo, Maserati czy Ferrari. Na polskim rynku samochody marki Fiat są obecne już od 100 lat. 

Ile kosztuje OC dla Fiata? 

“Maluch”, “Maluszek”, “Fiacik” – był marzeniem każdej rodziny i symbolem PRL-u. Produkowany był w naszym kraju przez ponad 25 lat. Mały, a wyjątkowo pojemny. Ponoć na jeden kurs zabierał dziadków, rodziców, trójkę dzieci, dużego psa i bagaż na wakacje. W Polsce jest reliktem przeszłości, na myśl o którym kręci się łezka w oku. Na ulicach jednak wciąż go spotkamy – Fiata w różnych odsłonach, bo z “Maluszkiem” możemy zobaczyć się przede wszystkim na zjazdach fanów motoryzacji.

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Fiat

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Fiat Seicento Mężczyzna, 24 lata, woj. Łódzkie 20%
Fiat Stilo Mężczyzna, 41 lat, woj. Opolskie 50%
Fiat Bravo Mężczyzna, 57 lat, woj. Małopolskie 60%
Fiat Ducato Kobieta, 28 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 30%
Fiat 500 Mężczyzna, 19 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 0%
Fiat Punto Kobieta, 48 lat, woj. Pomorskie 60%
Fiat 500L Kobieta, 29 lat, woj. Podkarpackie 40%
Fiat Cinquecento Mężczyzna, 55 lat, woj. Wielkopolskie 50%
Fiat Panda Kobieta, 32 lata, woj. Mazowieckie 30%
Fiat Doblo Mężczyzna, 39 lat, woj. Śląskie 40%

Największą popularnością cieszy się między innymi Fiat Panda, Fiat 500 czy Fiat Bravo. Jednak nie samą popularnością sukces stoi. Jest jeszcze coś, co może decydować o powodzeniu marki – ceny ubezpieczenia OC dla Fiata. Ile kosztuje ubezpieczenie tej marki? Składka uzależniona jest od wielu indywidualnych czynników, jednak ceny polisy dla Fiata należą do jednych z najniższych na rynku.

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Fiat

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Fiat Doblo Mężczyzna, 42 lata, woj. Śląskie 60%
Fiat Ducato Kobieta, 35 lat, woj. Mazowieckie 50%
Fiat Bravo Mężczyzna, 29 lat, woj. Lubelskie 30%
Fiat Stilo Mężczyzna, 31 lat, woj. Małopolskie 40%
Fiat 500 Mężczyzna, 18 lat, woj. Pomorskie 0%
Fiat Punto Mężczyzna, 33 lata, woj. Lubuskie 40%
Fiat 500L Mężczyzna, 47 lat, woj. Świętokrzyskie 50%
Fiat Panda Kobieta, 52 lata, woj. Opolskie 50%
Fiat Seicento Kobieta, 19 lat, woj. Dolnośląskie 0%
Fiat Brava Mężczyzna, 68 lat, woj. Łódzkie 60%

Ubezpieczenie OC i AC dla Fiata 

Wysokość składki OC w przypadku samochodów marki Fiat raczej nie będzie zaporowa. Możemy powiedzieć nawet więcej – będzie znacznie poniżej średniej ceny OC w Polsce. Niewiele większym wydatkiem może okazać się zakup pakietu ubezpieczenia OC i AC dla Fiata. Ale czy warto inwestować w dodatkowe ubezpieczenie? Jak najbardziej! Ubezpieczenie autocasco gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia, zniszczenia czy nawet utraty pojazdu. Za niewielką składkę może więc otrzymać naprawdę solidną ochronę. 

Najpopularniejsze modele marki Fiat w Polsce:

 • Fiat Ducato
 • Fiat Panda
 • Fiat Cinquecento
 • Fiat Stilo
 • Fiat 500
 • Fiat Bravo
 • Fiat Doblo
 • Fiat Brava
 • Fiat Punto
 • Fiat 500L
 • Fiat Seicento