Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC i AC dla aut marki Kia

Koreański rynek motoryzacyjny rośnie w siłę. W 2019 roku Kia ustanowiła dwa rekordy sprzedaży – nie tylko w Europie, ale i w Polsce. Na naszym podwórku, po raz pierwszy rejestracje aut osobowych tej marki przekroczyły 29 tysięcy egzemplarzy. Rok 2020 nie ma prawa być gorszy – od stycznia do czerwca klienci kupili i zarejestrowali niemal 11 tysięcy samochodów osobowych marki Kia. Po rejestracji pozostaje jedno – ubezpieczenie OC. Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla Kii? 

Od zera do bohatera 

Kia, jak większość uznanych marek samochodów, na rynku wcale nie zaistniała jako marka produkująca samochody. Jej początki sięgają 1944 roku, kiedy to firma zajmowała się produkcją części do rowerów i stalowych rur. Nieco później, w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa, Kia zaczęła produkować pierwsze środki transportu osobistego. I tak też powstał pierwszy motocykl – model C-100. Rok później na rynek trafił pierwszy trójkołowy pojazd. Dziś Kia jest najstarszym koreańskim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym zajmującym się produkcją samochodów osobowych, a także lekkich samochodów dostawczych. Należy do grupy Kia Automotive.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Kia?

W Polsce Kia pojawiła się w 1995 roku. Mówi się, że w 25 lat Kia przeszła od zera do bohatera. Rekord sprzedaży w Polsce zanotowała w 2019 roku, kiedy to sprzedaż przekroczyła 29 tysięcy egzemplarzy. Drugim rekordem był wynik europejski – na drogi Europy wyjechało ponad 502 tysiące samochodów z logo koreańskiego giganta. 

Polskim bestsellerem okazały się modele z rodziny Ceed, a zaraz za nimi uplasowała się Kia Sportage. Najmniejszym powodzeniem wśród polskich kierowców cieszył się jednak SUV Stonica. Co ciekawe, prawie o 15 procent, w porównaniu do roku ubiegłego, wzrosła także sprzedaż aut hybrydowych i elektrycznych z logo Kii. Przyczyn rosnącej popularności marki w Polsce można doszukiwać się w bezawaryjnej i wygodnej maszynie.

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Kia

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Kia Venga Mężczyzna, 29 lat, woj. Pomorskie 30%
Kia Picanto Mężczyzna, 41 lat, woj. Opolskie 40%
Kia Ceed Kobieta, 57 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Kia Carnival Mężczyzna, 36 lat, woj. Dolnośląskie 40%
Kia Proceed Kobieta, 24 lata, woj. Podlaskie 20%
Kia Rio Mężczyzna, 47 lat, woj. Wielkopolskie 60%
Kia Niro Mężczyzna, 19 lat, woj. Łódzkie 10%
Kia Soul Mężczyzna, 44 lata, woj. Dolnośląskie 50%
Kia Sportage Mężczyzna, 50 lat, woj. Mazowieckie 60%
Kia Carens Kobieta, 45 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 40%

Plusem może być także cena ubezpieczenia OC dla Kii – ta nie należy do najwyższych. Właściciele aut koreańskiego producenta zapłacą za OC zdecydowanie mniej niż posiadacze popularnych aut klasy premium. Cena OC będzie uzależniona jednak nie tylko od wybranego modelu auta, jego silnika i parametrów technicznych, ale także od samego profilu kierowcy. 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Kia

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Kia Sorento Kobieta, 42 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 50%
Kia Carnival Mężczyzna, 36 lat, woj. Podkarpackie 30%
Kia Venga Mężczyzna, 18 lat, woj. Dolnośląskie 0%
Kia Soul Mężczyzna, 29 lat, woj. Łódzkie 40%
Kia Ceed Mężczyzna, 42 lata, woj. Lubuskie 50%
Kia Picanto Mężczyzna, 21 lat, woj. Podlaskie 10%
Kia Rio Kobieta, 38 lat, woj. Wielkopolskie 50%
Kia Niro Mężczyzna, 52 lata, woj. Lubelskie 60%
Kia Sportage Kobieta, 63 lata, woj. Małopolskie 60%
Kia Proceed Mężczyzna, 38 lat, woj. Mazowieckie 30%

Ubezpieczenie OC i AC dla Kii

Właścicieli Kii wyróżnia nie tylko rosnąca popularność marki, ale także coś, co nie jest powodem do radości. Kia znajduje swoje miejsce także w rankingach aut, które najłatwiej padają łupem złodziei. Nie chodzi wcale o to, że są modelem wyjątkowo pożądanym, a o to, że w ich systemie bezpieczeństwa można dopatrzeć się pewnych luk. Polisa chroniąca na wypadek utraty pojazdu to jednak tylko jeden z czynników przemawiających za dodatkowym ubezpieczeniem dla tej marki. Cena pakietu OC/AC i NNW dla Kii nie musi wiele różnić się od samej stawki polisy OC, a może gwarantować spokojną głowę chociażby w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy.

Najpopularniejsze modele marki Kia w Polsce:

 • Kia Ceed
 • Kia Venga
 • Kia Picanto
 • Kia Sportage
 • Kia Rio
 • Kia Niro
 • Kia Sorento
 • Kia Carnival
 • Kia Carens
 • Kia Soul
 • Kia Proceed