Znajdź ubezpieczenie OC lub AC dla Opla na Beesafe

Opel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie i jedna z najpopularniejszych w Polsce. W ofercie Opla, obok najczęściej wybieranych modeli przez Polaków, znajdziemy także takie, które zdobyły mniej zaszczytne tytuły. Jakie modele sprzedają się najlepiej, a jakie są najczęściej serwisowymi autami w Polsce? Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla Opla? Sprawdźmy! 

Bo to się zwykle tak zaczyna… 

Jak to zwykle bywa w przypadku najbardziej liczących się graczy rynku motoryzacyjnego, początki ich działalności wcale nie były związane z samochodami. Opel nie jest wyjątkiem! W 1862 roku, Adam Opel skonstruował swoją pierwszą maszynę do życia. Były też rowery… Dopiero po śmierci producenta i przejęciu firmy przez jego synów, marka zaistniała na rynku motoryzacyjnym.

W 1899 roku Opel podjął współpracę z firmą Dessau, która dostarczała mu podwozie. Niedługo potem świat ujrzał pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym – Opel System Lutzmann. Z każdym kolejnym rokiem Opel rósł w potęgę i wojował przemysł motoryzacyjny. I tak jest po dziś dzień.

Ile kosztuje OC dla Opla?

Z Oplem jest trochę tak, jak z Fiatem – zna go każdy. Jest to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek samochodowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czy najlepiej sprzedawaną? Może nie do końca – w raporcie podsumowującym sprzedaż nowych samochodów osobowych w Polsce w 2019 roku, Opel znalazł się dopiero na 6. miejscu. Nieco inaczej prezentuje się jego potęga w przypadku aut używanych – tutaj bezapelacyjnie Opel jest najczęściej kupowanym przez Polaków autem z drugiej ręki. Największym wzięciem cieszy się Opel Astra. A czy koszty utrzymania i cena ubezpieczenia OC dla Opla też może cieszyć kierowców?

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Opel

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Opel Corsa Mężczyzna, 18 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 0%
Opel Insignia Mężczyzna, 44 lata, woj. Zachodnio-Pomorskie 50%
Opel Vectra Mężczyzna, 34 lata, woj. Opolskie 30%
Opel Astra Mężczyzna, 39 lat, woj. Świętokrzyskie 60%
Opel Mokka Kobieta, 53 lata, woj. Łódzkie 50%
Opel Zafira Mężczyzna, 64 lata, woj. Lubuskie 60%
Opel Signum Mężczyzna, 25 lat, woj. Podlaskie 30%
Opel Tigra Kobieta, 39 lat, woj. Małopolskie 40%
Opel Omega Mężczyzna, 50 lat, woj. Lubelskie 60%
Opel Vivaro Kobieta, 23 lata, woj. Mazowieckie 20%

Właściciele Opli raczej nie powinni mieć powodów do zmartwień – średnia cena OC, jaką płacą właściciele aut tej marki jest nieco poniżej średniej ceny w Polsce. Oczywiście wpływ ma na nią konkretny model auta, moc silnika i szereg danych związanych z samym kierowcą, jednak co najważniejsze – przeciętna wysokość składki OC nie będzie najwyższa. 

Ubezpieczenie OC i AC dla Opla

Kupując ubezpieczenie OC dla Opla, warto rozważyć także zakup dodatkowej ochrony. Polisa Autocasco czy chociażby wsparcie Assistance, nie raz może okazać się przydatne. Z chęci oszczędności ograniczasz się jednak do obowiązkowego OC? Wiedz, że stracić możesz znacznie więcej, a ogromne sumy może pochłonąć samo eksploatowanie Opla.

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Opel

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Opel Tigra Mężczyzna, 54 lata, woj. Mazowieckie 50%
Opel Vivaro Kobieta, 31 lat, woj. Lubelskie 40%
Opel Corsa Mężczyzna, 38 lat, woj. Lubuskie 50%
Opel Zafira Mężczyzna, 21 lat, woj. Dolnośląskie 10%
Opel Mokka Kobieta, 26 lat, woj. Podlaskie 20%
Opel Astra Mężczyzna, 44 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 40%
Opel Signum Kobieta, 43 lata, woj. Świętokrzyskie 50%
Opel Vectra Mężczyzna, 66 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 60%
Opel Insignia Mężczyzna, 39 lat, woj. Opolskie 40%
Opel Corsa Kobieta, 61 lat, woj. Podkarpackie 60%

Opierając się na rankingu Autodata – globalnego lidera w dziedzinie danych i oprogramowania do zarządzania ryzykiem dla sektora ubezpieczeniowego – to właśnie wśród Opli znajdziemy model, który był najczęściej serwisowanym autem w Polsce. Samochodem, który już trzeci rok z rzędu najczęściej trafia na warsztat jest Opel Astra-H. W perspektywie tego być może warto rozważyć rozszerzoną wersję ubezpieczenia?

Najpopularniejsze modele marki Opel w Polsce:

 • Opel Vivaro
 • Opel Vectra
 • Opel Zafira
 • Opel Corsa
 • Opel Insignia
 • Opel Meriva
 • Opel Omega
 • Opel Tigra
 • Opel Signum
 • Opel Astra
 • Opel Mokka