Ciesz się sprawdzonym ubezpieczeniem OC i AC dla swojego Renault

Renault to francuski producent samochodów odnoszący sukcesy na całym świecie. Jest jedną z najstarszych marek samochodów, która może jednocześnie pochwalić się drugą pozycją na liście producentów sprzedających najwięcej aut. Nie mniejszą popularnością cieszy się grupa Renault w Polsce – z roku na rok notuje rekordowe wyniki sprzedaży. A jak wygląda kwestia ubezpieczenia OC Renault? Czy jest szansa za rekordowo niskie stawki?

Renault ze sportowym zacięciem

Historia Renaulta, tak jak historia większości marek motoryzacyjnych, jest kręta i zawiła. Zaczęła się w 1899 roku, kiedy to powstał pierwszy warsztat Louisa Renaulta. Zlokalizowany był w szopie. Po roku działalności firma rozrosła się na tyle, że przy 110 pracownikach produkowała 76 aut rocznie.

Początkowo przedsiębiorstwo montowało w swoich pojazdach silniki innych producentów, jednak w 1902 roku światło ujrzał model z pierwszym silnikiem konstrukcji Renaulta. Miał on 3700 cm³ pojemności i około 25 koni mechanicznych. Wtedy też pomysłodawcy zrozumieli, że najlepszym sposobem na promocję swojej działalności będzie udział w wyścigach sportowych. Renault odnosił sukces za sukcesem i tak wydaje się być po dziś dzień…

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Renault? 

Powiedzieć, że Renault jest popularną marką w Polsce, to trochę za mało. Grupa z roku na rok odnosi na polskim rynku coraz większy sukces, zrzeszając imponującą liczbę fanów. Rok 2019 okazał się kolejnym rekordowym rokiem dla Renault. Od stycznia do grudnia zarejestrowano 75 tysięcy samochodów osobowych, a francuska marka znalazła się na 6. miejscu w rankingu sprzedaży w Polsce. 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Renault

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Renault Megane Kobieta, 29 lat, woj. Lubelskie 30%
Renault Espace Mężczyzna, 44 lata, woj. Małopolskie 60%
Renault Clio Kobieta, 19 lat, woj. Wielkopolskie 0%
Renault Kadjar Mężczyzna, 57 lat, woj. Pomorskie 50%
Renault Scenic Mężczyzna, 34 lata, woj. Śląskie 40%
Renault Master Kobieta, 62 lata, woj. Podlaskie 60%
Renault Laguna Mężczyzna, 38 lat, woj. Łódzkie 50%
Renault Kangoo Mężczyzna, 21 lat, woj. Lubuskie 20%
Renault Trafic Kobieta, 49 lat, woj. Opolskie 60%
Renault Thalia Mężczyzna, 25 lat, woj. Świętokrzyskie 30%

Choć znajdzie się także grono kierowców, którzy narzekają na niedociągnięcia w technologii czy elektronice Renaulta, argumentem przemawiającym na korzyść marki może być między innymi cena obowiązkowego ubezpieczenia OC. Polisa OC dla Renaulta z reguły kosztuje mniej niż wynosi średnia stawka OC w Polsce. Oczywiście nie jest to zasadą, ponieważ ta kształtowana jest w zależności od profilu kierowcy i szeregu innych czynników. Niemniej właściciele Renaulta na pewno nie stracą fortuny na jego ubezpieczeniu, a za polisę zapłacą zdecydowanie mniej od kierowców BMW czy Lexusa. 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Renault

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Renault Thalia Kobieta, 24 lata, woj. Warmińsko-Mazurskie 20%
Renault Clio Mężczyzna, 18 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 0%
Renault Kadjar Kobieta, 48 lat, woj. Świętokrzyskie 40%
Renault Megane Mężczyzna, 41 lat, woj. Opolskie 50%
Renault Laguna Mężczyzna, 64 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 60%
Renault Espace Kobieta, 39 lat, woj. Dolnośląskie 40%
Renault Kangoo Mężczyzna, 57 lat, woj. Podkarpackie 50%
Renault Scenic Mężczyzna, 39 lat, woj. Śląskie 50%
Renault Trafic Kobieta, 27 lat, woj. Mazowieckie 20%
Renault Twingo Mężczyzna, 62 lata, woj. Pomorskie 60%

Ubezpieczenie OC i AC dla Renault

W obawie o stratę fortuny bardzo często ograniczamy się jedynie do ubezpieczenia OC, które jest obowiązkowe. Rozszerzonej polisy w pakiecie OC i AC nawet nie rozważamy – po pierwsze ze względu na oszczędności, po drugie – racjonalności wyboru. A czy racjonalne jest rezygnowanie z ubezpieczenia Autocasco? Oczywiście, że ubezpieczenie AC podniesie nieco koszty związane z ochroną naszych czterech kółek, ale w zamian daje spokojną głowę kierowcy. W przypadku, gdy ktoś uszkodzi nasze auto na parkingu i odjedzie z miejsca zdarzenia, albo samochód zostanie przygnieciony złamaną gałęzią – wszelkie koszty naprawy pokryje wówczas ubezpieczenie Autocasco.

Najpopularniejsze modele marki Renault w Polsce:

 • Renault Master
 • Renault Megane
 • Renault Espace
 • Renault Scenic
 • Renault Clio
 • Renault Twingo
 • Renault Kadjar
 • Renault Trafic
 • Renault Kangoo
 • Renault Laguna
 • Renault Thalia