Wybierz ubezpieczenie OC lub AC dla swojego SEAT-a

SEAT jest jedyną marką, która projektuje, produkuje i sprzedaje samochody w Hiszpanii. W ciągu 70 lat stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku motoryzacyjny, zyskując ogromne grono miłośników. Tych nie brakuje mu także w Polsce. Najpopularniejszym modelem jest oczywiście SEAT Leon, który na początku 2020 roku doczekał się kolejnej, czwartej już generacji. Co sprawia, że modele grupy SEAT są tak atrakcyjne? Czy cena ubezpieczenia OC dodaje im uroku? 

Historia SEAT-a w kilku słowach 

SEAT to hiszpańskie przedsiębiorstwo, którego początki sięgają 1950 roku. Założone zostało przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, korporację banków oraz włoski koncern motoryzacyjny Fiat. Pierwszym “dzieckiem” SEAT-a był model SEAT 1400, którego produkcja była oparta na licencji Fiata 1400. Kilka lat później rozpoczęto pracę nad drugim modelem marki – SEAT-em 600, a w 1965 roku rozpoczęto eksport pojazdów poza rynek hiszpański. Obecnie SEAT należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG, z którym to zdobywa coraz większą renomę na świecie, wypracowując sobie całkiem niezłą pozycję w większości segmentów rynku motoryzacyjnego.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla SEATA?

Flagowy model SEAT-a, SEAT Leon to milion sprzedanych egzemplarzy. Z takim wynikiem można śmiało iść do przodu i próbować swego geniuszu dalej. Producenci hiszpańskiego kompaktu właśnie tak zrobili i w lutym 2020 roku świat ujrzał nową, czwartą generację SEAT-a Leona. Kilka miesięcy później nową odsłoną SEAT-a mogli cieszyć się Polacy. Cieszyć może też pewne wyróżnienie – z okazji debiutu w Polsce, SEAT przygotował specjalną wersję przeznaczoną wyłącznie na rynek polski – mowa tutaj o Premiere Edition. Kierowcy mogą wybierać spośród samochodów marki SEAT z wykończeniem FR lub Xcellence, dokładając do ceny auta dokładnie 1 złoty, mogą liczyć na dodatkowe wyposażenie warte niespełna 6 tysięcy złotych. 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki SEAT

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
SEAT Ateca Mężczyzna, 39 lat, woj. Świętokrzyskie 40%
SEAT Inca Kobieta, 47 lat, woj. Opolskie 50%
SEAT Ibiza Mężczyzna, 18 lat, woj. Lubuskie 0%
SEAT Leon Mężczyzna, 31 lat, woj. Łódzkie 40%
SEAT Cordoba Kobieta, 38 lat, woj. Podlaskie 50%
SEAT Alhambra Mężczyzna, 59 lat, woj. Śląskie 60%
SEAT Arosa Kobieta, 21 lat, woj. Pomorskie 20%
SEAT Toledo Mężczyzna, 51 lat, woj. Wielkopolskie 40%
SEAT Arona Mężczyzna, 27 lat, woj. Małopolskie 30%
SEAT Exeo Kobieta, 43 lata, woj. Lubelskie 50%

A czy na szczególne traktowanie mogą liczyć także kierowcy SEAT-a w przypadku ubezpieczenia OC? Niestety nie należą oni do grona szczęśliwców, którzy płacą za polisę OC najmniej. Średnia cena ubezpieczenia OC dla SEATA kształtuje się niewiele powyżej średniej ceny w Polsce. 

Ubezpieczenie OC i AC dla SEAT-a

Czy nieco wyższa cena ubezpieczenia OC jest dobrym argumentem przemawiającym za rezygnacją z dodatkowego ubezpieczenia SEAT-a? Nie za bardzo. Z policyjnych statystyk wynika, że około 50 procent wszystkich kradzieży samochodów dotyczy koncernu VAG – wśród marek takich jak Volkswagen, Audi czy Skoda, jest właśnie SEAT. Ochrona na wypadek kradzieży jest jednak jedynie jednym z argumentów przemawiających za słusznością posiadania ubezpieczenia Autocasco.

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki SEAT

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
SEAT Ateca Mężczyzna, 67 lat, woj. Pomorskie 60%
SEAT Ibiza Kobieta, 48 lat, woj. Mazowieckie 60%
SEAT Leon Mężczyzna, 19 lat, woj. Śląskie 0%
SEAT Toledo Mężczyzna, 33 lata, woj. Podkarpackie 40%
SEAT Cordoba Mężczyzna, 34 lata, woj. Dolnośląskie 40%
SEAT Altea Mężczyzna, 59 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 50%
SEAT Arona Mężczyzna, 27 lat, woj. Opolskie 30%
SEAT Alhambra Kobieta, 44 lata, woj. Świętokrzyskie 60%
SEAT Exeo Mężczyzna, 47 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 30%
SEAT Arosa Kobieta, 22 lata, woj. Warmińsko-Mazurskie 10%

Ubezpieczenie AC zadziała także wtedy, gdy auto zostanie uszkodzone na parkingu przez niezidentyfikowanego sprawcę czy dozna szkody w wyniku działania sił natury. Cena pakietu ubezpieczenia OC/AC dla SEAT-a może być zatem nieco wyższa, ale ochrona jaką daje polisa może okazać się bezcenna.

Najpopularniejsze modele marki SEAT w Polsce:

 • SEAT Altea
 • SEAT ATECA
 • SEAT Exeo
 • SEAT Inca
 • SEAT Toledo
 • SEAT Arosa
 • SEAT Ibiza
 • SEAT Cordoba
 • SEAT Leon
 • SEAT Alhambra
 • SEAT Arona