Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC AC NNW dla swojej Skody

Lider polskiego rynku motoryzacyjnego – tymi czterema słowami można przedstawić Skodę. Nie trzeba dopowiadać nic więcej, by wiedzieć, że czeski producent jest najbardziej znanym i najbardziej docenianym w Polsce. Bije swoich rywali, corocznie ustanawiając rekordy pod względem sprzedaży. Czemu zawdzięcza swoją sławę? Czy wpływ ma na to jedynie design, niezawodność i wygoda? A może zasługa w tym ceny ubezpieczenia OC dla Skody? 

Droga Skody do sławy

Nie ma chyba na świecie marki motoryzacyjnej, której historia byłaby niezbyt długa i niezbyt skomplikowana. Skoda nie odstaje pod tym względem od swoich rywali, prezentując historię nieco zagmatwaną. Jej początek sięga 1859 roku, kiedy to w Pilźnie powstały zakłady produkcyjne przejęte po pewnym czasie przez Emila Skodę.

Z początku trudniły się one przemysłem zbrojeniowym i metalowym, a dopiero po I wojnie światowej z hali produkcyjnej zaczęły wyjeżdżać pierwsze modele tej marki. Pierwszym samochodem był Voiturette A z jednolitrowym i dwucylindrowym silnikiem o mocy 7 KM. Rozpędzał się do 40 km/h przecierając w ten sposób szlaki swoim kolegom z “wyższych półek”.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Skody?

Hasło, którym Skoda została okrzyknięta na koniec roku 2019, nie wymaga dodatkowego komentarza. “Lider polskiego rynku motoryzacyjnego” jest znanym, lubianym, szanowanym i co najważniejsze – najczęściej wybieranym producentem w Polsce. Modele tej marki cieszą się ogromną popularnością, a klienci naprawdę mają w czym wybierać. Do najpopularniejszych modeli należy flagowa już Skoda Fabia, Skoda Octavia czy chociażby Skoda Superb. Ceny najchętniej wybieranego modelu zaczynają się od 45 tysięcy złotych, a ile za ubezpieczenie OC Skody musi zapłacić jej właściciel? 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Skoda

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Skoda Praktik Mężczyzna, 59 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 60%
Skoda Fabia Mężczyzna, 27 lat, woj. Dolnośląskie 30%
Skoda Favorit Kobieta, 52 lata, woj. Podkarpackie 50%
Skoda Octavia Mężczyzna, 41 lat, woj. Łódzkie 40%
Skoda Yeti Mężczyzna, 48 lat, woj. Podlaskie 50%
Skoda Superb Kobieta, 49 lat, woj. Lubuskie 40%
Skoda Citigo Mężczyzna, 18 lat, woj. Wielkopolskie 0%
Skoda Roomster Mężczyzna, 53 lata, woj. Małopolskie 50%
Skoda Felicia Kobieta, 29 lat, woj. Lubelskie 20%
Skoda Rapid Mężczyzna, 44 lata, woj. Opolskie 40%

Ceny OC dla Skody mogą być z pewnością czynnikiem przemawiającym na jej korzyść. Skoda wypada całkiem nieźle w ocenie firm ubezpieczeniowych, przez co jej kierowcy mogą liczyć na naprawdę tanie OC. Ostateczna składka będzie oczywiście uzależniona od wielu czynników związanych nie tylko z samym pojazdem, niemniej wśród marek samochodów, to właściciele Skody nie wydadzą majątku na jej ubezpieczenie. 

Ubezpieczenie OC i AC dla Skody

A skoro już oszczędzić możemy na obowiązkowym ubezpieczeniu, być może warto rozważyć ubezpieczenie OC/AC dla Skody? Ceny pakietów OC/AC są zazwyczaj bardziej przystępne niż ceny polis kupowanych osobno, a dodatkowa ochrona auta może się naprawdę przydać. Na baczności powinni mieć się właściciele Skody mieszkający w Warszawie – tam zajmuje ona drugie miejsce pod względem liczby skradzionych samochodów. Jednak pamiętajmy, że ochrona w przypadku kradzieży, to nie wszystko!

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Skoda

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Skoda Octavia Kobieta, 29 lat, woj. Śląskie 20%
Skoda Fabia Mężczyzna, 63 lata, woj. Podkarpackie 60%
Skoda Yeti Mężczyzna, 37 lat, woj. Pomorskie 40%
Skoda Superb Mężczyzna, 53 lata, woj. Mazowieckie 50%
Skoda Citigo Mężczyzna, 18 lat, woj. Opolskie 0%
Skoda Scala Kobieta, 49 lat, woj. Świętokrzyskie 40%
Skoda Roomster Mężczyzna, 31 lat, woj. Dolnośląskie 30%
Skoda Rapid Mężczyzna, 47 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 50%
Skoda Superb Kombi Kobieta, 52 lata, woj. Warmińsko-Mazurskie 40%
Skoda Felicia Mężczyzna, 24 lata, woj. Zachodnio-Pomorskie 20%

Ubezpieczenie Autocasco zapewni wsparcie także wtedy, gdy uszkodzimy auto wyjeżdżając z ciasnego parkingu czy kiedy nasze cztery kółka zostaną uszkodzone przez niezidentyfikowanego sprawcę. 

Najpopularniejsze modele marki Skoda w Polsce:

 • Skoda Fabia
 • Skoda Favorit
 • Skoda Felicia
 • Skoda Octavia
 • Skoda Praktik
 • Skoda Rapid
 • Skoda Roomster
 • Skoda Superb
 • Skoda Yeti
 • Skoda Citigo
 • Skoda Scala