Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC AC dla modelu Suzuki

Polacy lubią japońskie samochody, a dowodem na to może być rekord ustanowiony przez Suzuki. Japoński producent triumfuje na polskim rynku zdobywając popularność w rekordowym tempie – jeszcze przed końcem 2019 roku Suzuki ustanowił nowy rekord sprzedaży. Jaki model Suzuki cieszy się największą popularnością w Polsce i ile zapłacimy za ubezpieczenie dla tej marki? 

Do sukcesu po jedwabnej nici

Historia Suzuki sięga 1909 roku, kiedy to Michio Suzuki założył koncern Suzuki Loom Company. Firma początkowo skupiała się na produkcji krosien tkackich i to właśnie w przemyśle jedwabniczym zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Po pewnym czasie, jej założyciel doszedł do wniosku, że chcąc rozwijać swoje przedsiębiorstwo musi nieco poszerzyć jego działalność. Tak też narodził się pomysł wyprodukowania małego i taniego samochodu.

Suzuki swój projekt rozpoczął w 1937 roku, a już dwa lata później posiadał kilka prototypów pojazdów. Pierwszy samochód Suzuki zaistniał jednak na rynku w 1955 roku. Był to Suzuki Suzulight, do napędu którego posłużył silnik o mocy 16 KM. Sukces Suzulight zwiastował przyszły sukces marki… 

Suzuki triumfuje na polskim rynku 

Jedne marki cieszą się większą popularnością, inne mniejszą. Niektóre ustępują miejsca na podium swoim rywalom, a kolejne w wielkim stylu biją rekordy popularności. Taką marką jest właśnie Suzuki, który w 2019 roku ustanowił nowy rekord sprzedaży. Okazuje się, że Polacy coraz chętniej i coraz częściej wybierają SUV-y klasy B. I to właśnie w tym segmencie Suzuki zatriumfowało w wielkim stylu! Najczęściej wybieranym modelem w 2019 roku był Suzuki Vitara.

W ubiegłym roku zarejestrowano 3420 egzemplarzy samochodów marki Suzuki, co podnosi wcześniejszy wynik o 18 procent. Miłośnikom japońskiej marki czy nawet wielbicielom SUV-ów nie ma co się dziwić – ubezpieczenie OC dla Suzuki można znaleźć w dużo niższej cenie, niż wynosi średnia składka OC na rynku. 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Suzuki

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Suzuki Liana Mężczyzna, 28 lat, woj. Mazowieckie 30%
Suzuki Ignis Kobieta, 19 lat, woj. Śląskie 0%
Suzuki SX4 Mężczyzna, 43 lata, woj. Pomorskie 40%
Suzuki S-Cross Mężczyzna, 57 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Suzuki Jimny Mężczyzna, 38 lat, woj. Opolskie 30%
Suzuki Kizashi Mężczyzna, 56 lat, woj. Świętokrzyskie 20%
Suzuki Grand Vitara Mężczyzna, 48 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 60%
Suzuki Vitara Kobieta, 52 lata, woj. Małopolskie 50%
Suzuki Baleno Mężczyzna, 21 lat, woj. Lubelskie 10%
Suzuki Celerio Kobieta, 26 lat, woj. Wielkopolskie 20%

Ubezpieczenie OC i AC dla Suzuki 

Suzuki być może nie jest marką najbardziej pożądaną przez złodziei samochodowych, ale… Właśnie – jest jedno ale. W 2019 roku eksperci z brytyjskiego Thatcham Research sprawdzający fabryczne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą, przykleili niezbyt pochlebną łatkę jednemu z modeli tej marki. Okazało się, że najnowszy hit Suzuki – Suzuki Jimny – wypadł najgorzej spośród 11 sprawdzonych modeli samochodów.

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Suzuki

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Suzuki Splash Mężczyzna, 34 lata, woj. Podkarpackie 30%
Suzuki Grand Vitara Kobieta, 67 lat, woj. Śląskie 60%
Suzuki Kizashi Mężczyzna, 42 lata, woj. Mazowieckie 50%
Suzuki Vitara Mężczyzna, 58 lat, woj. Pomorskie 40%
Suzuki Ignis Kobieta, 23 lata, woj. Świętokrzyskie 10%
Suzuki S-Cross Mężczyzna, 49 lat, woj. Opolskie 50%
Suzuki Jimny Kobieta, 18 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 0%
Suzuki SX4 Kobieta, 52 lata, woj. Dolnośląskie 60%
Suzuki Celerio Mężczyzna, 47 lat, woj. Łódzkie 40%
Suzuki Liana Mężczyzna, 29 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 30%

O zabezpieczeniach i ubezpieczeniach powinni pomyśleć jednak nie tylko właściciele tego konkretnego modelu. Optymalnym rozwiązaniem dla każdego przezornego kierowcy byłby zakup ubezpieczenia OC i AC. Mając na uwadze fakt, że cena polisy OC dla Suzuki może być naprawdę akceptowalna, stosunkowo niewielkim wydatkiem będzie jej zakup w pakiecie z ubezpieczeniem Autocasco. W zamian zyskujemy wszechstronną ochronę samochodu od kradzieży, zniszczenia czy uszkodzenia. 

Najpopularniejsze modele marki Suzuki w Polsce:

 • Suzuki Ignis
 • Suzuki SX4
 • Suzuki S-Cross
 • Suzuki Vitara
 • Suzuki Splash
 • Suzuki Celerio
 • Suzuki Baleno
 • Suzuki Jimny
 • Suzuki Kizashi
 • Suzuki Grand Vitara
 • Suzuki Liana