Oblicz i kup najlepsze OC AC dla swojej Toyoty

W wielkim stylu zdetronizowała rywali na polskim rynku motoryzacyjnym. Rządzi w statystykach sprzedaży, ustanawiając rekord już piąty rok z rzędu. Toyota – to bezapelacyjna królowa polskich dróg. Liderem rynku została Toyota Corolla. A jak w rankingach wypada ubezpieczenie OC dla Toyoty? Jaka jest cena polisy dla najpopularniejszego auta w Polsce? 

Jak zostać wiodącym koncernem motoryzacyjnym?

Toyota to jeden z największych producentów motoryzacyjnych. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że początkowo firma wcale nie trudniła się produkcją samochodów, a zasłynęła w całkowicie innej branży. Początek marki sięga roku 1918, kiedy to Sakichi Toyoda zbudował automatyczny warsztat tkacki, który zrewolucjonizował krajowy przemysł tekstylny.

Dopiero kilka lat później, kiedy jego syn przebywał w Europie i Stanach Zjednoczonych, zainteresował się branżą motoryzacyjną. Pierwsze pieniądze otrzymane za sprzedaż praw patentowych do automatycznego warsztatu tkackiego ulokował najlepiej, jak mógł – stały się one kapitałem tworzącym podwaliny Toyota Motor Corporation, która powstała 1937 roku. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Toyoty?

Toyota czy Skoda? Skoda czy Toyota? Od wielu lat pomiędzy tymi markami samochodów trwa zażarta walka o udziały w rynku. W 2019 roku, po raz piąty z rzędu, polski rynek motoryzacyjny przejęła Toyota. Jest bezapelacyjną królową, która nie ma sobie równych. Podobnie sytuacja wyglądała w pierwszych miesiącach roku 2020, kiedy to większość marek notowała systematyczne spadki, a Toyota jako jedyna pięła się w górę. Największą popularnością cieszy się Toyota Corolla.

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Toyota

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Toyota Celica Mężczyzna, 18 lat, woj. Dolnośląskie 0%
Toyota Yaris Kobieta, 25 lat, woj. Opolskie 20%
Toyota Camry Mężczyzna, 62 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 60%
Toyota RAV4 Kobieta, 51 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Toyota Prius Mężczyzna, 35 lat, woj. Łódzkie 40%
Toyota Aygo Kobieta, 51 lat, woj. Mazowieckie 50%
Toyota Avensis Mężczyzna, 48 lat, woj. Świętokrzyskie 40%
Toyota Corolla Mężczyzna, 23 lata, woj. Śląskie 10%
Toyota Auris Kobieta, 52 lata, woj. Lubelskie 50%
Toyota Land Cruiser Mężczyzna, 47 lat, woj. Podkarpackie 60%

Czemu zawdzięcza swoją popularność? Dlaczego każdy chce ją mieć? Czy “winna” temu jest jedynie niezawodność i trwałość? Czy przyczyn można upatrywać w tanim ubezpieczeniu OC dla Toyoty? Jak najbardziej! Przeciętna cena ubezpieczenia OC dla tej marki wynosi zdecydowanie mniej niż średnia składka w Polsce! Nie jest to oczywiście regułą, ponieważ cena polisy uzależniona jest od wielu czynników, niemniej kierowcy Toyoty mają szansę na znalezienie naprawdę taniego OC

Toyota Auris najczęściej kradzionym autem w Polsce

Właściciele Toyoty, którzy właśnie wybierają obowiązkowe ubezpieczenie dla swojego auta, powinni także rozważyć zakup ubezpieczenia Autocasco. Choć jest to polisa dobrowolna, może okazać się naprawdę przydatna. Za naczelny powód możemy podać popularność tej japońskiej marki wśród… złodziei samochodów. Według policyjnych statystyk marką, która ma największe wzięcie wśród złodziei jest właśnie Toyota. Okazuje się, że najczęściej kradzionym autem w Polsce jest Toyota Auris.

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Toyota

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Toyota Verso Mężczyzna, 27 lat, woj. Podlaskie 20%
Toyota Corolla Kobieta, 47 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Toyota Camry Mężczyzna, 52 lata, woj. Pomorskie 50%
Toyota Avensis Mężczyzna, 38 lat, woj. Łódzkie 40%
Toyota Land Cruiser Kobieta, 49 lat, woj. Lubuskie 60%
Toyota Aygo Mężczyzna, 18 lat, woj. Wielkopolskie 0%
Toyota Yaris Kobieta, 26 lat, woj. Dolnośląskie 20%
Toyota Auris Kobieta, 55 lata, woj. Małopolskie 50%
Toyota RAV4 Mężczyzna, 43 lata, woj. Podkarpackie 40%
Toyota Prius Mężczyzna, 37 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 50%

Pamiętajmy jednak, że ochrona na wypadek kradzieży to jedynie jedna z opcji, jaką gwarantuje ubezpieczenie AC. Jako przezorni i odpowiedzialni kierowcy powinniśmy zatem rozważyć jego zakup. Warto też pamiętać, że cena pakietów OC/AC będzie zdecydowanie korzystniejsza niż cena polis kupowanych osobno.

Najpopularniejsze modele marki Toyota w Polsce:

 • Toyota Camry
 • Toyota Celica
 • Toyota Verso
 • Toyota Corolla
 • Toyota Land Cruiser
 • Toyota Auris
 • Toyota Avensis
 • Toyota RAV4
 • Toyota Prius
 • Toyota Aygo
 • Toyota Yaris