Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 28.02.2023 Nieruchomości
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 4 minut.
5/5 - (1 vote)

Ubezpieczenie mieszkania lub domu nie jest co prawda obowiązkowe, ale chroni właściciela przed konsekwencjami przykrych zdarzeń losowych. Na co możesz liczyć i jak działa kalkulator Beesafe?

Czym jest ubezpieczenie mieszkania i domu?

Co to jest ubezpieczenie mieszkania? Ubezpieczenie domu to rodzaj polisy z grupy ubezpieczeń majątkowych. Mówiąc o ubezpieczeniu mieszkania lub domu należy pamiętać o tym, iż ubezpieczamy zarówno mury, jak i inne elementy w zależności od zakresu ochrony w umowie. Do tak zwanych “murów” należą te elementy domu lub mieszkania, które są “stałe” w domu.

Czytaj także: Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Zatem możemy mówić o: podłogach, kaloryferach, gładziach na ścianach, ale również wbudowanych szafach np. typu komandor, instalacjach sanitarnych: wannach, umywalkach oraz kuchenkach gazowych itp. W ramach polisy możesz również objąć ochroną rzeczy, które po prostu znajdują się w mieszkaniu, czyli: meble, sprzęt RTV i AGD, a także inne rzeczy znajdujące się w domostwie np. biżuterię.

Czy ubezpieczenie domu i mieszkania jest dla mnie?

Ubezpieczeniem mieszkania lub domu powinny interesować się osoby, które chcą zabezpieczyć zarówno mury,  jak i instalacje, a także wartościowe wyposażenie swojej nieruchomości. W ramach polisy Beesafe dodatkowo możesz skorzystać z usług oferowanych przez specjalistów takich jak hydraulik czy elektryk.

Gdy ubezpieczasz mury i elementy stałe w Beesafe oznacza to ochronę między innymi:

 • Fundamentów, ścian, podłóg i innych elementów konstrukcyjnych.
 • Zabudowy balkonów, parapetów, okien i innych elementów zewnętrznych.
 • Drzwi, glazury, armatury, mebli wbudowanych, sprzętu AGD w zabudowie i innych elementów stałych.

Ubezpieczenie wyposażenia oznacza między innymi objęcie polisą:

 • Komputerów, drukarek, tabletów, telefonów, aparatów fotograficznych.
 • Mebli, RTV, AGD.
 • Sprzętu służbowego znajdującego się w nieruchomości.
 • Biżuterii, ubrań, gotówki.

Kiedy możesz liczyć na polisę Beesafe?

Do najpopularniejszych sytuacji należą (szczegóły w umowie polisy):

 • Powódź.
 • Pożar, zalanie, uderzenie pioruna lub inne zdarzenie losowe.
 • Przepięcie, uszkodzenia wywołane przez nagły skok napięcia.
 • Stłuczenia i pęknięcia szklane elementy, brodziki, wanny, płytki, RTV, AGD.
 • Wandalizm np. wybita szyba lub zniszczone drzwi wejściowe.
 • Rabunek np. gdy ktoś wyrwie Twoją torebkę na ulicy.
 • Kradzież z włamaniem.
 • Hotel na czas remontu Gdy potrzebujesz hotelu na czas remontu po szkodzie.

Możesz do ubezpieczenia mieszkania lub domu kupić OC w życiu prywatnym

Odszkodowanie wypłacane innym osobom po wyrządzeniu szkody przez Ciebie, Twoich domowników, a także Twoje zwierzęta domowe. Ubezpieczenia działa na całym świecie w domu i poza domem. Także w trakcie wyjazdów wakacyjnych rodziny.

Możesz kupić tzw. pomoc specjalistów

W ramach tego rodzaju opieki zapewniamy wsparcie specjalistów, w sytuacji gdy wystąpi awaria w Twoim domu. Możemy wtedy zorganizować naprawę takich specjalistów jak: hydraulik, elektryk, szklarz czy ślusarz.

Ubezpieczony może przechować swoje rzeczy w magazynie, jeśli nie mogą one pozostać w domu na czas naprawy i nieruchomość może zostać objęta ochroną specjalistycznej firmy ochroniarskiej.

Jakie dane są konieczne do ubezpieczenia domu lub mieszkania w Beesafe?

 W przypadku ubezpieczenia mieszkania należy podać:

 • kod pocztowy
 • powierzchnia mieszkania
 • wartość nieruchomości
 • piętro (parter, pośrednie, ostatnie)

W przypadku ubezpieczenia domu należy podać:

 • kod pocztowy
 • powierzchnia mieszkania
 • wartość nieruchomości
 • rok oddania do użytkowania

Następnie zaznaczasz, jaki zakres ubezpieczenia wybierasz:

 • Mury i elementy stałe
 • Powódź
 • Przepięcie
 • Wyposażenie
 • Stłuczenia i pęknięcia
 • OC w życiu prywatnym
 • Pomoc specjalistów

U góry strony internetowej, w zależności od wybranego zakresu, pojawia się kwota za rok ochrony polisą. Następnie po potwierdzeniu należy wpisać datę rozpoczęcia ochrony, dane właściciela nieruchomości oraz jej dokładny adres i dane kontaktowe. W przypadku domu lub mieszkania kupionego na kredyt należy to również zaznaczyć i podać dane banku.

Całość zakupu zajmie dosłownie kilka minut i jest niezwykle prosta i wygodna. Polisę na dom lub mieszkanie możesz kupić każdego dnia o dowolnej porze.

PODSUMOWANIE:

 • Polisa mieszkaniowa to bardzo korzystne rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości, ponieważ chroni majątek w razie sytuacji losowych określonych w OWU.
 • Ubezpieczenie nieruchomości może zawrzeć jej właściciel lub współwłaściciel.
 • W Beesafe możesz ubezpieczyć mieszkanie lub dom w kilka minut online.
 • W kalkulatorze samodzielnie określasz zakres ochrony polisą i związaną z tym cenę polisy za rok ochrony nieruchomości.
Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”]
[/vc_column][/vc_row][vc_row type=”full_width_background” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”4%” bottom_padding=”4%” color_overlay=”rgba(69,69,255,0.15)” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none” shape_type=””][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” bottom_margin=”2%” column_link_target=”_self” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]
Poradnik dla kierowców
Praktyczne informacje o ubezpieczeniu OC/AC
[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”padding-4-percent” column_padding_position=”all” centered_text=”true” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text css=”.vc_custom_1673606981694{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;}”]

Ubezpieczenie samochodu

Co obejmuje ubezpieczenie OC

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”padding-4-percent” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text css=”.vc_custom_1675167557776{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;}”]

Kalkulator OC

Kalkulator OC bez podawania danych

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”padding-4-percent” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” column_link_target=”_self” width=”1/3″ tablet_width_inherit=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text css=”.vc_custom_1677793971799{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;}”]

Pozostałe porady

Eurotax – wycena samochodu

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]
Płatności bezgotówkowe w Policji
Płatności bezgotówkowe w Policji Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Każdy kierowca może znaleźć się w sytuacji, w której otrzymuje mandat karny za wykroczenie w ruchu drogowym. Niezależnie od tego, czy popełniliśmy drobny błąd, czy też bardziej poważne naruszenie przepisów, konsekwencje w postaci mandatu karnego są nieuniknione. Jednak warto wiedzie...
Czytaj dalej
glamping
Glamping Autor Katarzyna Matusiak Turystyczne
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest spać pod gwiazdami w luksusowych warunkach, nie rezygnując z komfortu własnego łóżka? Jeśli tak, to glamping jest dla Ciebie! Co to jest glamping? To pytanie krąży po głowach wielu, którzy słyszeli o tym trendzie, ale nie do końca wie...
Czytaj dalej