Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska
Aktualizowano: 16.03.2022 Pozostałe
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut.
Rate this post

Porządne ubezpieczenie NNW przedszkolaka można kupić nawet za mniej, niż 50 zł. Grunt, żeby wiedzieć, jak. Podpowiadamy, jak taką polisę wybrać i gdzie ją kupić. Oraz rozwiewamy najpopularniejsze wątpliwości związanie z tym ubezpieczeniem. 

Oto subiektywna lista ważnych pytań o ubezpieczenie NNW przedszkolaka. 

Po co mam kupować ubezpieczenie NNW przedszkolaka?

Jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach i nie inaczej jest z dziećmi. Bez względu na to, jak bardzo próbujemy chronić nasze pociechy, ich wrodzona ciekawość i ruchliwość sprawiają, że o mniejsze lub większe urazy nietrudno. Złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia czy inne urazy, ale też choroby wymagające hospitalizacji zdarzają się i zdarzać będą. Stresu i obaw raczej nie unikniemy, ale możemy uniknąć kosztów opieki powypadkowej właśnie dzięki ubezpieczeniu NNW przedszkolaka.

Czytaj także: NNW co to jest

Kiedy i na jaką wypłatę mogę liczyć z ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka?

Polisa NNW , jak sama nazwa wskazuje, chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Czyli jeśli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu (urazy), rozstroju zdrowia (niektóre NNW obejmą też wybrane choroby, jak np. sepsę, udary czy nowotwory), hospitalizacji czy śmierci, należy nam się świadczenie pod warunkiem, że dane zdarzenie jest wymienione w zakresie ubezpieczenia. Dodatkowo są też warianty NNW z pakietem assistace dodatkowo. 

W warunkach ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka znajdziemy też tabelkę, która określa zasady wypłat za tzw. trwały uszczerbek na zdrowiu i inne zdarzenia. Zwykle działa to tak, że wypłata za dany uraz to określony procent sumy ubezpieczenia. Niewielki procent, więc jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie z niską sumą gwarancyjną, świadczenie będzie niewielkie. Część świadczeń może być określona kwotowo – np. określona stawka za dobę pobytu w szpitalu. 

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka?

Po pierwsze, nie cena jest najważniejsza, ale faktyczna ochrona. Optymalne NNW powinno zapewniać ochronę w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i hospitalizacji (w dobrych produktach już od pierwszego dnia pobytu). Ochrona powinna obowiązywać zarówno na terenie przedszkola, jak i poza, przez 24 godziny na dobę. Czyli podczas wycieczek, wspólnych zabaw z kolegami czy podczas wakacji. Warto też, by w zakresie mieściła się pomoc assistance, przykładowo doraźna pomoc pielęgniarki, lekarza, dostarczenie niezbędnych lekarstw, transport do placówki medycznej czy organizacja zajęć rehabilitacyjnych. 

Po drugie, najważniejsza jest suma ubezpieczeniowa czyli maksymalna wartość wypłaty. Najczęściej z tego ubezpieczenia są wypłacane świadczenia za drobny uszczerbek na zdrowiu, który jest szacowany na 1 do 3 proc. wartości sumy gwarancyjnej. Jeśli więc weźmiemy polisę z sumą np. 10 tys. zł, to nietrudno policzyć, że wypłata za złamany palec czy wybity ząb nie będzie wysoka. Minimalna suma ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka powinna wynieść 50 tys. zł, optymalna – 100 tys. zł. 

Po co mi NNW dla przedszkolaka skoro już mam NNW przy innej polisie?

NNW to takie „sprytne” ubezpieczenie, którego wypłaty się sumują. Co to oznacza? Że jeśli nasze dziecko ma kilka polis NNW, wypłata świadczenia za dany uraz z jednej polisy NNW  nie wyklucza wypłaty ze wszystkich pozostałych. Co chyba jest ciekawym rozwiązaniem? A skoro o pieniądzach mowa, to warto przypomnieć jeszcze raz – NNW jest ubezpieczeniem relatywnie tanim i dedykowana polisa dla przedszkolaka nas nie zrujnuje. 

Jak kupić ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka?

Możliwości są dwie – możemy to zrobić sami i zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne lub np. grupowo w ramach oferty dedykowanej naszej placówce. Zaletą ubezpieczeń grupowych jest ich niska cena, ale cieszą się one sławą „złych” ubezpieczeń. Dlaczego? Bo mogą mieć wąski zakres i bardzo niskie sumy ubezpieczeniowe. Dlatego jeśli chcemy wejść w grupówkę, sprawdźmy najpierw jej warunki, bo może się okazać, że nie jest tak źle albo unikniemy niepotrzebnego kosztu. Z kolei indywidualnie ubezpieczenie NNW możemy kupić bezpośrednio w towarzystwie, np. przez jego stronę internetową. 

PODSUMOWANIE:

  • Ubezpieczenie NNW przedszkolaka zapewnia wypłatę w przypadku uszczerbku na zdrowiu (urazy), pobytu w szpitalu, rozstroju zdrowia i śmierci. Coraz częściej NNW zapewniają też bogaty pakiet świadczeń assistance. 
  • Koszty ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka są niskie i dobrą polisę można mieć nawet za niecałe 50 zł. 
  • Przy zakupie ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka upewnijmy się, że suma ubezpieczenia jest odpowiednio wysoka (min. 50 tys. zł, lepiej 100 tys. zł i więcej) oraz że działa ono przez cały rok i niezależnie od miejsca zdarzenia.

Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska

Pasjonatka komunikacji i dobrego contentu na temat ubezpieczeń. Od ponad 10 lat wspiera różne marki w skutecznym komunikowaniu się z otoczeniem. Jest przekonana, że o ubezpieczeniach można mówić prosto i ciekawie. Po godzinach: pochłania książki w każdej ilości i planuje kolejne podróże (backpaker to jej drugie imię ;) ). Pasjami chodzi po górach i odwiedza stare, często zrujnowane budynki, czyli … zamki wszelkiej maści.

Dołącz do dyskusji
kombi
Kombi Autor Dorota Bajorek Komunikacyjne
Główną cechą nadwozia typu kombi jest to, że jego tylna część jest wydłużona. Zazwyczaj ta dodatkowa przestrzeń przeznaczona jest na bagażnik, co czyni ten rodzaj auta świetnym pojazdem rodzinnym lub transportowym. Można wręcz stwierdzić, że jest to najbardziej pakowny typ samochodu...
Czytaj dalej
hatchback
Hatchback Autor Anna Rychlewicz Komunikacyjne
Decydując się na wybór nowego samochodu, bierzemy pod uwagę wiele kryteriów. Jednym z nich jest rodzaj nadwozia. Jest to istotny czynnik, ponieważ ma bezpośredni wpływ na komfort jazdy oraz to, w jaki sposób samochód będzie mógł być użytkowany. Jednym z chętniej wybieranych rodzajów...
Czytaj dalej