Ubezpieczenie OC i AC dla Twojego Citroena

Francuska marka, której początki związane są z Polską. Jej historia sięga 1919 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało pierwsze auto z charakterystycznym logo przedstawiającym daszkowe zazębienie kół zębatych. Mowa oczywiście o Citroenie! Choć koszty zakupu czy ubezpieczenia OC i AC dla Citroena nie przekraczają średniej stawki w kraju, sama marka nie należy do tych najbardziej pożądanych. Dlaczego?

Z ziemi polskiej do francuskiej

Nie każdy fan Citroena wie, że André Citroën – założyciel francuskiej marki samochodów – miał polskie korzenie. To właśnie podczas jednej z podróży do Polski, Citroen po raz pierwszy zobaczył drewniane koło zębate o daszkowym uzębieniu i kupił patent na ich produkcję. Po powrocie do Francji założył firmę produkująca stalowe koła zębate, które wykorzystywane były między innymi w przekładni samochodowej. Motyw wspomnianego koła po dziś dzień widnieje w charakterystycznym logo marki. 

Pierwszy Citroen Typ A ujrzał światło dzienne w 1919 roku. Pojazd był lekki i ekonomiczny. Osiągał prędkość do 65 km/h. Kampania reklamowa odbiła się szerokim echem i w ciągu dwóch tygodni przyniosła 16 tysięcy zamówień. Niespełna 10 lat później, Citroen produkował już 400 pojazdów dziennie, co stanowiło ⅓ całej produkcji we Francji. Citroen nie osiadł jednak na laurach i wciąż unosi się na fali popularności… Nie tylko we Francji. 

Ceny ubezpieczenia OC dla Citroena 

O ile na rynku światowym Citroen rośnie w siłę, o tyle w Polsce nie ma aż tylu sprzymierzeńców. Choć w 2019 roku sprzedano ponad 4 proc. więcej samochodów osobowych i dostawczych tej marki niż w roku 2018, nadal pod względem rejestracji Citroen zajmuje dopiero 17. miejsce. Co jednak najciekawsze – w tym samym roku Citroen okazał się najmniej awaryjnym autem francuskiej produkcji.

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Citroen

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Citroen Berlingo Mężczyzna, 54 lata, woj. Mazowieckie 50%
Citroen C2 Mężczyzna, 22 lata, woj. Podlaskie 20%
Citroen C1 Kobieta, 37 lat, woj. Opolskie 50%
Citroen C4 Picasso Mężczyzna, 58 lat, woj. Wielkopolskie 60%
Citroen Saxo Mężczyzna, 20 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 10%
Citroen C5 Mężczyzna, 56 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 40%
Citroen Jumper Mężczyzna, 27 lat, woj. Lubelskie 30%
Citroen C4 Kobieta, 31 lat, woj. Pomorskie 50%
Citroen Xsara Mężczyzna, 42 lata, woj. Dolnośląskie 50%
Citroen C3 Kobieta, 63 lata, woj. Kujawsko-Pomorskie 60%

Dokładając do tego stosunkowo niski koszt zakupu, eksploatacji czy nawet ubezpieczenia dla tej marki – mała popularność może dziwić. Za polisę OC Citroena raczej nie przepłacimy – ceny ubezpieczenia OC zazwyczaj nie przekraczają średnich stawek krajowych. Co więcej – ceny pakietów OC/AC – również nie będą aż tak dotkliwe dla budżetów właścicieli tej marki samochodów. 

 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Citroen

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Citroen C1 Kobieta, 32 lata, woj. Podkarpackie 40%
Citroen Xsara Mężczyzna, 36 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Citroen Berlingo Mężczyzna, 29 lat, woj. Świętokrzyskie 30%
Citroen C5 Mężczyzna, 41 lat, woj. Mazowieckie 50%
Citroen C4 Kobieta, 38 lat, woj. Opolskie 40%
Citroen Xsara Picasso Kobieta, 62 lata, woj. Lubuskie 60%
Citroen C3 Mężczyzna, 25 lat, woj. Łódzkie 10%
Citroen Jumper Mężczyzna, 39 lat, woj. Małopolskie 40%
Citroen C4 Picasso Mężczyzna, 52 lata, woj. Wielkopolskie 50%
Citroen C2 Kobieta, 18 lat, woj. Dolnośląskie 0%

Ubezpieczenie AC dla Citroena 

Citroeny choć może nie najpopularniejsze, znajdują się na celowniku złodziei. Podszyte jest to może nie tyle pożądaniem posiadania takiego auta, ale rozwojem technologii, która nie ułatwia życia ich posiadaczom. Jakiś czas temu zrobiło się głośno o markach podatnych na kradzież metodą bezkluczykową – Citroen był jedną z takich pozycji. Chociażby dlatego, kierowcy tej marki samochodów powinni rozważyć zakup ubezpieczenia AC. Nawet pakiet OC/AC dla Citroena może okazać się wydatkiem, który z powodzeniem mieści się w naszym budżecie.

Najpopularniejsze modele marki Citroen w Polsce:

 • Citroen Berlingo
 • Citroen C1
 • Citroen C2
 • Citroen C4 Picasso
 • Citroen Jumper
 • Citroen C3
 • Citroen Xsara
 • Citroen Xsara Picasso
 • Citroen C5
 • Citroen C4
 • Citroen Saxo