Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC lub AC dla swojej Dacii

 

 

Żadne niemieckie i żadne japońskie auto nie odniosło takiego sukcesu jak jedno z dzieci japońskiej marki motoryzacyjnej. Dacia Duster nieustannie utrzymuje pozycję lidera segmentu SUV i jest najchętniej wybieranym autem w Polsce! Skąd taka popularność Dacii, ile kosztuje ubezpieczenie dla tej marki i jakie są zapatrywania na przyszłość? 

Przebojem na rynek światowy 

Narodziny marki Dacia datuje się na 1966 rok. Powstała w Rumunii, skąd też wywodzi się jej nazwa inspirowana nazwą dawnej rumuńskiej krainy “Dacja”. Od samego początku Dacia była ściśle związana z grupą Renault, gdzie wykorzystywała nie tylko technologię francuskiego koncernu, ale także produkowała pojazdy na jego licencji. Za pierwszy samochód Dacii uznaje się model 1100, który stworzony był właśnie na podstawie Renault 8.

Napędzany silnikiem o mocy 46 KM, rozpędzał się do ponad 130 km/h. Wtedy jeszcze nic nie zapowiadało, że lada moment Dacia stanie się fenomenem na skalę światową. Jej symbolami są modele Sandero oraz Duster. Ten drugi jest flagowym produktem marki sprzedawanym w 44 krajach świata. Doceniają go Polacy, czyniąc go liderem sprzedaży wśród klientów indywidualnych. 

Dacia na szczycie rankingów w Polsce

Dacia zadebiutowała w Polsce w 2004 roku. Podobnie jak w przypadku światowej kariery, tutaj także chyba nikt nie wróżył jej aż takiego sukcesu. Przez niemal 16 lat na rynku odnotowała spektakularny wzrost sprzedaży, a jej flagowy model Dacia Duster w 2019 roku zajął pierwsze miejsce wśród najchętniej kupowanych aut przez klientów indywidualnych. Skąd takie wybicie się Dacii na tle innych marek samochodów?

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Dacia

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Dacia Duster Kobieta, 44 lata, woj. Dolnośląskie 40%
Dacia Dokker Mężczyzna, 21 lat, woj. Lubelskie 10%
Dacia 1400 Mężczyzna, 67 lat, woj. Opolskie 60%
Dacia 1100 Kobieta, 48 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 50%
Dacia 1300 Mężczyzna, 30 lat, woj. Pomorskie 20%
Dacia Lodgy Kobieta, 62 lata, woj. Zachodnio-Pomorskie 50%
Dacia Logan Mężczyzna, 19 lat, woj. Podlaskie 0%
Dacia Sandero Kobieta, 41 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 40%
Dacia Logan MPV Mężczyzna, 52 lata, woj. Mazowieckie 60%
Dacia Nova Mężczyzna, 23 lata, woj. Wielkopolskie 20%

Praktyczne auta w budżetowej odsłonie charakteryzujące się komfortem jazdy wyższym od innych aut z tej kategorii cenowej – to mogło zaważyć na jej sukcesie. A skoro już o kosztach mowa… Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Dacii? Z całą pewnością niewiele. Składki ubezpieczenia OC dla tej marki będą z pewnością niższe niż dla słynącego z wyższych składek BMW. Ostateczny koszt polisy OC będzie jednak uzależniony od wielu różnych czynników – między innymi od profilu kierowcy czy parametrów technicznych konkretnego modelu. 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Dacia

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Dacia Sandero Mężczyzna, 22 lata, woj. Opolskie 10%
Dacia Logan MPV Kobieta, 26 lat, woj. Mazowieckie 20%
Dacia Nova Mężczyzna, 49 lat, woj. Dolnośląskie 40%
Dacia Duster Mężczyzna, 51 lat, woj. Małopolskie 40%
Dacia Lodgy Kobieta, 31 lat, woj. Wielkopolskie 30%
Dacia Logan Mężczyzna, 52 lata, woj. Lubuskie 60%
Dacia Dokker Mężczyzna, 29 lat, woj. Łódzkie 20%
Dacia Logan Mężczyzna, 61 lat, woj. Śląskie 30%
Dacia Duster Kobieta, 42 lata, woj. Zachodnio-Pomorskie 60%
Dacia Sandero Mężczyzna, 48 lat, woj. Świętokrzyskie 50%

Ubezpieczenie OC i AC dla Dacii 

Choć Dacia jest samochodem bardzo pożądanym przez kierowców, tak na szczęście nie jest na szczycie tych, o które starają się złodzieje. Mimo wszystko warto pomyśleć o ubezpieczeniu AC. Decydując się na pakiet ubezpieczeń OC i AC dla Dacii, w dobrej cenie mamy nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, ale także ochronę w przypadku uszkodzenia pojazdu w wyniku kolizji czy chociażby zdarzeń losowych, Ubezpieczenie autocasco przyda się także wtedy, gdy nieznany sprawca zarysuje nasze auto.

Najpopularniejsze modele marki Dacia w Polsce:

 • Dacia Duster
 • Dacia Dokker
 • Dacia Lodgy
 • Dacia Logan
 • Dacia Sandero
 • Dacia 1100
 • Dacia 1300
 • Dacia Nova
 • Dacia Logan MPV
 • Dacia 1400
 • Dacia 1310