Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC lub AC dla swojego Hyundaia

Polscy kierowcy są wymagającymi klientami. Być może nie są wierni swoim samochodom, ale potrafią docenić to, co warte uwagi. Na polski rynek motoryzacyjny szturmem wdarła się koreańska marka, która po dziś dzień cieszy się niebywałym uznaniem i wyjątkowym zaufaniem. Gdyby wierzyć rankingom, jest to marka, która każdego roku bije rekordy pod względem ilości zarejestrowanych w Polsce aut. Mowa oczywiście o Hyundaiu – aucie coraz bardziej wartościowym, ale czy ekonomicznym? Sprawdzamy ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla Hyundaia.

Hyundai Pony – tak to się zaczęło…

Historia Hyundai’a sięga 1947 roku, kiedy to Chung Ju-Yung założył największy w Korei Południowej koncern budowlany. Ten z czasem przemianowano w Hyundai Group, z którego wyodrębniono spółkę Hyundai Motor Company. Jak to jednak z wieloma graczami bywa, największe sukcesy odnosi się we współpracy z doświadczonymi partnerami. W tym przypadku padło na Forda, na licencji którego powstał pierwszy samochód osobowy marki Hyundai. Po zbiorczym sukcesie, spółka nie osiadła jednak na laurach i niedługo potem wypuściła na rynek własny pojazd. Tak powstał Hyundai Pony, który z sukcesem przetarł drogę dla kolejnych modeli marki. 

Popularność Hyundaia kontra cena ubezpieczenia OC

Według badań, Polacy w przeciwieństwie do Amerykanów, nie są wierni swoim samochodom. Nie wiążą się na całe życie z jednym producentem, a lubią testować, próbować i sprawdzać. Mają oczywiście swoich ulubieńców, co widać na polskich ulicach. Gęsto jest od Volkswagenów, Oplów czy Audi. Ostatnimi czasy wydaje się jednak, że polskim rynkiem motoryzacyjnym zawładnął Hyundai. Każdego roku bije on rekordy popularności pod względem liczby rejestracji – w 2019 roku było to ponad 24,5 tysiące nowych samochodów, z czego najwięcej fanów zyskał kompaktowy SUV – Hyundai Tucson. A to jeszcze nie koniec…

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Hyundai

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Hyundai i10 Kobieta, 19 lat, woj. Wielkopolskie 0%
Hyundai i30 Mężczyzna, 31 lat, woj. Mazowieckie 40%
Hyundai Elantra Mężczyzna, 67 lat, woj. Małopolskie 60%
Hyundai i20 Kobieta, 27 lat, woj. Śląskie 20%
Hyundai Veloster Mężczyzna, 39 lat, woj. Podkarpackie 40%
Hyundai ix35 Mężczyzna, 28 lat, woj. Pomorskie 30%
Hyundai Santa Fe Kobieta, 49 lat, woj. Dolnośląskie 50%
Hyundai Kona Mężczyzna, 57 lat, woj. Łódzkie 60%
Hyundai Tucson Mężczyzna, 40 lat, woj. Opolskie 40%
Hyundai i40 Mężczyzna, 36 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 30%

Hyundai Motor Company ma wprowadzić na polski rynek najwięcej nowych lub odświeżonych modeli w różnych segmentach. Czy znajdą swoich zwolenników? Z pewnością tak. Kto się na nie zdecyduje? To może zależeć między innymi od ceny ubezpieczenia OC dla Hyundaia. Składka polisy OC uzależniona jest nie tylko od parametrów technicznych auta, ale także od profilu samego właściciela. Mniej za ubezpieczenie OC zapłacą z pewnością właściciele aut ze słabszym silnikiem. Warto wiedzieć, że polisa dla młodego kierowcy, właściciela auta o większym silniku, może kosztować nawet jeszcze raz tyle.  

Ubezpieczenie OC i AC dla Hyundaia

Z roku na rok Hyundai awansuje w rankingu najbardziej wartościowych marek motoryzacyjnych. Tymczasem po rynku krążą słuchy, że auta marek Toyota, Kia i właśnie Hyundai są łatwym kąskiem dla samochodowych złodziei. To w tych samochodach zainstalowana jest ta sama technologia szyfrowania, w której dopatrzono się poważnych luk w bezpieczeństwie.

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Hyundai

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Hyundai Tucson Mężczyzna, 32 lata, woj. Mazowieckie 40%
Hyundai Kona Mężczyzna, 45 lat, woj. Śląskie 50%
Hyundai i30 Kobieta, 19 lat, woj. Małopolskie 0%
Hyundai i40 Mężczyzna, 37 lat, woj. Lubelskie 30%
Hyundai Santa Fe Kobieta, 48 lat, woj. Lubuskie 40%
Hyundai ix35 Mężczyzna, 43 lata, woj. Pomorskie 20%
Hyundai Veloster Mężczyzna, 18 lat, woj. Opolskie 0%
Hyundai i20 Mężczyzna, 22 lata, woj. Świętokrzyskie 10%
Hyundai i10 Mężczyzna, 61 lat, woj. Łódzkie 60%
Hyundai ix20 Kobieta, 58 lat, woj. Dolnośląskie 50%

Z tymi, zaprawieni technicznie złodzieje poradzą sobie bez problemu. To chociażby dlatego właściciele aut tej marki powinni rozważyć zakup AC. Ubezpieczenie Autocaasco to jednak nie tylko ochrona przed kradzieżą, ale także zniszczeniem czy uszkodzeniem samochodu. Wybierając kompleksową ochronę, cena pakietu OC/AC dla Hyundai’a może być naprawdę kusząca. 

Najpopularniejsze modele marki Hyundai w Polsce:

 • Hyundai i10
 • Hyundai i20
 • Hyundai i30
 • Hyundai i40
 • Hyundai Veloster
 • Hyundai ix35
 • Hyundai ix20
 • Hyundai Tucson
 • Hyundai Santa Fe
 • Hyundai Kona
 • Hyundai Elantra