Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC i AC dla swojego Nissana

Nissan jest jedną z najsłynniejszych japońskich marek. Auta spod tego znaku cieszą się dużą popularnością na całym świecie, ale i w Polsce mają swoich zwolenników. Co jednak najciekawsze – to elektryczny Nissan jest w naszym kraju numerem jeden! Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla Nissana? Sprawdzamy! 

Nissan, skąd Ty jesteś? 

Nissan był pierwszym przedsiębiorstwem, które rozpoczęło w Japonii produkcję samochodów na masową skalę. Historia spółki sięga 1911 roku, kiedy to Masujiro Hashimoto założył firmę Kwaishinsha Motorcar Works. W kolejnych latach, w efekcie wielu połączeń, rozpadów i zmian właścicieli, powstała firma Nissan Motor Company, która w 1935 roku ruszyła z produkcją pierwszego osobowego Datsuna. Przez wszystkie kolejne lata Nissan rozwijał się, udoskonalając technicznie swoje zasoby. Co jednak najciekawsze, Nissan jest jedną z niewielu marek samochodowych założonych przed II wojną światową, która od samego początku zajmowała się produkcją samochodów. 

Bezemisyjny Nissan numerem jeden na rynku 

O Nissanie jest głośno na całym świecie. Japońska marka jest jedną z najpopularniejszych. Choć w Polsce nie bije on rekordów popularności, według firmy badawczej Samar, Nissan znajduje się w pierwszej piątce SUV-ów najchętniej wybieranych przez Polaków. Przed nim uplasowała się jedynie Dacia i Volkswagen. W okresie od stycznia do czerwca 2020 roku, Nissan zajął 10. miejsce pod względem rejestracji nowych aut osobowych przez klientów indywidualnych. I o ile to niekoniecznie uznamy za sukces marki, tak ta święci triumf na zupełnie innej płaszczyźnie. 

Nissan jest numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce. W pierwszym półroczu 2020 roku zdeklasował on rywali nie dając im żadnych szans. W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku – sprzedaż bezemisyjnych samochodów marki Nissan wzrosła o 99 procent! Początek roku przyniósł też dobrą wiadomość dla właścicieli elektryków – za polisę OC płacili oni mniej niż właściciele aut w benzynowej odsłonie. Jednak pamiętajmy, że w przypadku ubezpieczenia OC nie ma oczywiście reguły, ponieważ jego cena uzależniona jest od wielu różnych czynników. 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Nissan

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Nissan Almera Mężczyzna, 19 lat, woj. Dolnośląskie 0%
Nissan Juke Kobieta, 46 lat, woj. Pomorskie 40%
Nissan Primera Kobieta, 24 lata, woj. Mazowieckie 20%
Nissan Navara Mężczyzna, 39 lat, woj. Świętokrzyskie 40%
Nissan Qashqai Mężczyzna, 58 lat, woj. Łódzkie 60%
Nissan Patrol Mężczyzna, 62 lata, woj. Lubuskie 60%
Nissan Note Kobieta, 26 lat, woj. Małopolskie 30%
Nissan X-Trail Mężczyzna, 37 lat, woj. Zachodnio-Pomorskie 40%
Nissan Leaf Kobieta, 48 lat, woj. Lubelskie 50%
Nissan Micra Mężczyzna, 21 lat, woj. Podlaskie 10%

Ubezpieczenie OC i AC dla Nissana 

Ubezpieczenie OC to podstawa i absolutna konieczność. Każdy roztropny kierowca powinien jednak rozważyć dodatkową ochronę i zastanowić się nad zakupem chociażby ubezpieczenia AC. A to w przypadku Nissana ma sens! Według stołecznych statystyk, Nissan jest na celowniku złodziei, a w 2019 roku uplasował się na 3. miejscu pod względem najczęściej kradzionych samochodów. 

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Nissan

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Nissan Juke Kobieta, 44 lata, woj. Lubuskie 40%
Nissan Leaf Mężczyzna, 22 lata, woj. Dolnośląskie 10%
Nissan Qashqai Mężczyzna, 38 lat, woj. Mazowieckie 50%
Nissan Note Kobieta, 20 lat, woj. Lubelskie 20%
Nissan Pulsar Mężczyzna, 23 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 10%
Nissan Micra Mężczyzna, 34 lata, woj. Podlaskie 40%
Nissan X-Trail Mężczyzna, 45 lat, woj. Warmińsko-Mazurskie 50%
Nissan Navara Kobieta, 67 lat, woj. Świętokrzyskie 60%
Nissan Juke Mężczyzna, 41 lat, woj. Podkarpackie 50%
Nissan Qashqai Mężczyzna, 52 lata, woj. Opolskie 40%

Mając na uwadze rosnącą popularność elektrycznych Nissanów warto wspomnieć, że w ich przypadku cena ubezpieczenia Autocasco może okazać się  bardziej dotkliwa. Wpływ na nią będzie miała chociażby wartość auta, a tak – jak wiemy – w przypadku elektryków nie jest niska.

Najpopularniejsze modele marki Nissan w Polsce:

 • Nissan Almera
 • Nissan Juke
 • Nissan Primera
 • Nissan Pulsar
 • Nissan Micra
 • Nissan Note
 • Nissan X-Trail
 • Nissan Qashqai
 • Nissan Patrol
 • Nissan Leaf
 • Nissan Navara