Oblicz i kup ubezpieczenie OC i AC dla wybranego modelu marki Peugeot

Auto spod znaku lwa. Samochód, który zdecydowanie większą popularnością cieszy się w Europie, niż w samej Polsce. Mimo to przez wielu Polaków lubiany i szanowany. Peugeot – bo o nim mowa – zaczynał niepozornie, a wyrósł na prawdziwego giganta rynku motoryzacyjnego. Jego właściciele nie powinni mieć raczej powodów do zmartwień – za ubezpieczenie OC dla Peugeota zapłacą nieco mniej niż wynosi przeciętna stawka w Polsce. 

Od młynków do kawy po samochody 

Peugeot to marka kojarzona przede wszystkim z samochodami. Niektórzy mogą też utożsamiać ją z rowerami – i całkiem słusznie. Historia marki jest jednak zdecydowanie dłuższa i bardziej kręta. Początki marki Peugeot sięgają roku 1810, kiedy to Bracia Jean-Pierre i Jean-Frederic Peugeot uruchomili koncern zajmujący się odlewem stali. W ten sposób rozpoczęto działalność, która skupiała się głównie na produkcji pił i sprężyn. Firma działała prężnie i po latach zaczęła produkować także młynki do kawy i narzędzia rolnicze. Gdzie więc miejsce na motoryzację?

Peugeot samochodami zainteresował się dopiero pod koniec XIX wieku. Nie każdy też wie, że w historii francuskiej marki, mocny ślad zostawiła także Polska. W 1896 roku, na zamówienie Stanisława Grodzkiego, pioniera polskiego automobilizmu, do Warszawy dostarczono najnowszej konstrukcji auto marki Peugeot wyposażone w licencjonowany silnik Daimlera. Każdy kolejny rok był dla producentów czasem prężnie prowadzonej działalności przynoszącej kolejne sukcesy. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Peugeota? 

Peugeot jest znaną i cenioną marką samochodów. Logo Peugeota, przedstawiające charakterystycznego lwa, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli samochodów. Mimo to, Peugeot nie przoduje w polskich rankingach popularności, a raczej trzyma się gdzieś w drugiej połowie zestawienia. Co jednak ciekawe, w Europie jest marką zdecydowanie bardziej docenianą, niż na naszym polskim podwórku – w 2019 roku, Peugeot zajął 4. miejsce pod względem rejestracji nowych samochodów osobowych w Unii Europejskiej. A czy jest coś, co mogłoby przekonać Polaków do wyboru auta spod znaku lwa? 

Ceny ubezpieczeń OC dla modeli marki Peugeot

Marka/Model Właściciel Zniżki OC Sprawdź
Peugeot 206 Mężczyzna, 20 lat, woj. Podlaskie 10%
Peugeot 307 Kobieta, 34 lata, woj. Łódzkie 40%
Peugeot 508 Mężczyzna, 47 lat, woj. Lubuskie 50%
Peugeot 407 Kobieta, 50 lat, woj. Lubelskie 50%
Peugeot Boxer Mężczyzna, 64 lata, woj. Małopolskie 60%
Peugeot Partner Mężczyzna, 53 lata, woj. Wielkopolskie 50%
Peugeot 106 Kobieta, 18 lat, woj. Mazowieckie 0%
Peugeot 306 Mężczyzna, 31 lat, woj. Śląskie 30%
Peugeot 406 Mężczyzna, 59 lat, woj. Pomorskie 60%
Peugeot 308 Kobieta, 29 lat, woj. Opolskie 30%

Być może byłaby to cena ubezpieczenia OC. Ze składką polisy OC jest podobnie jak z popularnością Peugeota w Polsce – w rankingu marek z najtańszym OC nie znajdziemy jej na początku zestawienia, a raczej gdzieś w połowie. Zatem ile kosztuje ubezpieczenie OC Peugeota? Średnia cena polisy dla aut Peugeot wynosi niewiele mniej od średniej składki, jaką płacą Polacy. 

Ubezpieczenie OC i AC dla Peugeota 

Ubezpieczenie AC często chodzi w parze z obowiązkową polisą OC. Co więcej, cena pakietów OC/AC zazwyczaj jest o wiele bardziej preferencyjna niż polisy te kupowane oddzielnie. Ale czy warto doinwestowywać w to auto? Jak najbardziej! Ubezpieczenie Autocasco to nie tylko wypłata świadczenia w momencie utraty samochodu, ale także finansowe wsparcie w momencie szkód, za które odpowiada sam właściciel.

 

Wybierz ochronę OC AC dla swojego samochodu

 

Ceny ubezpieczeń AC dla modeli marki Peugeot

Marka/Model Właściciel Zniżki AC Sprawdź
Peugeot 308 Mężczyzna, 44 lata, woj. Podkarpackie 40%
Peugeot 508 Kobieta, 47 lat, woj. Opolskie 50%
Peugeot 207 Mężczyzna, 28 lat, woj. Śląskie 30%
Peugeot Partner Mężczyzna, 39 lat, woj. Kujawsko-Pomorskie 40%
Peugeot 407 Kobieta, 54 lata, woj. Podlaskie 50%
Peugeot 206 Mężczyzna, 18 lat, woj. Dolnośląskie 0%
Peugeot Boxer Kobieta, 63 lata, woj. Świętokrzyskie 60%
Peugeot 308 Mężczyzna, 46 lat, woj. Wielkopolskie 40%
Peugeot 106 Mężczyzna, 29 lat, woj. Lubelskie 30%
Peugeot 307 Kobieta, 67 lat, woj. Mazowieckie 60%

Jeśli auto ucierpi w wyniku gradobicia czy zostanie uszkodzone przez złamaną gałąź – koszty tych szkód zostaną pokryte właśnie z ubezpieczenia AC. A jaka jest cena ubezpieczenia OC i AC dla Peugeota? To zależy od wielu różnych czynników – począwszy od profilu kierowcy, poprzez parametry techniczne auta, aż na jego wartości kończąc.

Najpopularniejsze modele marki Peugeot w Polsce:

 • Peugeot 306
 • Peugeot 307
 • Peugeot 407
 • Peugeot Partner
 • Peugeot 207
 • Peugeot 406
 • Peugeot 508
 • Peugeot 308
 • Peugeot Boxer
 • Peugeot 206
 • Peugeot 106