Anna Rychlewicz
Anna Rychlewicz
Aktualizowano: 17.12.2021 Komunikacyjne
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut.
5/5 - (1 vote)

Początki CUK Ubezpieczenia sięgają 2001 roku, kiedy otworzona została pierwsza placówka stacjonarna. Dziś, na terenie całej Polski, jest ich ponad 500. Równolegle do nich funkcjonuje model multiagencji wykorzystujący nowoczesne systemy sprzedaży online. Jakie polisy oferuje CUK i w jaki sposób działa porównywarka? Jakie wady i zalety ma kalkulator od CUK Ubezpieczenia? Sprawdźmy! 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

CUK Ubezpieczenia: co, jak i gdzie? 

CUK Ubezpieczenia skupia oferty 30 różnych ubezpieczycieli. Za pomocą kalkulatora CUK możemy porównać i kupić ubezpieczenia online. W ofercie marki znajdziemy:

  • ubezpieczenie samochodowe,
  • ubezpieczenie motocyklowe,
  • ubezpieczenie nieruchomości,
  • ubezpieczenie rowerowe. 

Ostateczna liczba ofert, jakie uzyskamy korzystając z porównywarki CUK uzależniona jest przede wszystkim od parametrów poszukiwanej polisy. Po dokonaniu kalkulacji i wybraniu ubezpieczenia odpowiadającego naszym potrzebom, transakcję sfinalizować możemy w placówce, przez telefon lub online. 

Ponadto, w ofercie multiagencji znajdziemy ubezpieczenie życia i zdrowia, ubezpieczenie turystyczne czy nawet ubezpieczenie rolnicze. W tym przypadku, oferta zostanie przygotowana dla nas po wcześniejszej konsultacji telefonicznej. 

Kalkulator CUK: krok po kroku 

Główna strona multiagencji zachęca do porównania ofert różnych ubezpieczycieli i zakupu polisy online. Po wybraniu interesującej nas opcji (w naszym przypadku będzie to oczywiście ubezpieczenie samochodu), zostajemy przekierowani na pierwszą stronę kalkulatora CUK. Pierwszym krokiem jest podanie danych z dowodu rejestracyjnego: wybranie odpowiedniego rodzaju pojazdu, marki, modelu czy jego wersji, a także daty pierwszej rejestracji czy rodzaju paliwa. Do tego momentu formularz kalkulatora nie odbiega zbytnio od klasycznych formularzy ubezpieczeniowych. Następnie dochodzimy do pola z numerem rejestracyjnym pojazdu.

Co ważne - od razu widoczna jest informacja mówiąca nam, że wiele towarzystw wymaga podania numeru rejestracyjnego do obliczenia składki.

 Stąd możemy wnioskować, że podając numer rejestracyjny pojazdu, otrzymamy szerszy ogląd sytuacji i więcej ofert ubezpieczeniowych od różnych towarzystw. Ostatnim pytaniem pierwszego kroku jest zapytanie dotyczące leasingu. 

Przepustką do drugiej strony kalkulatora CUK jest zaakceptowanie regulaminu multiagencji. Po udzieleniu akceptacji stajemy przed wyzwaniem wybrania zakresu ubezpieczenia (do wyboru mamy ubezpieczenie OC, AC, NNW lub ASS) oraz danych pojazdu. Do uzupełnienia pozostają pola mówiące o dacie startu ubezpieczenia, aktualnym przebiegu czy użytkowaniu auta za granicą. Zwieńczeniem drugiej strony formularza jest podanie numeru telefonu wraz z zaznaczeniem zgody na przesyłanie przez CUK Ubezpieczenia treści marketingowych. Co jednak najważniejsze – podanie numeru telefonu jest obowiązkowe. Dopiero po tym otrzymujemy przepustkę do następnego kroku, którym jest uzupełnienie danych właściciela.

Osoby ceniące swoją prywatność i stroniące od publicznego podawania danych, po przejściu na kolejną stronę kalkulatora CUK, mogą się nieco zniechęcić.

Podanie zarówno imienia i nazwiska, a także numeru PESEL jest w tym przypadku obowiązkowe. Automatycznie jednak dostajemy informację, że bez tych danych, CUK nie będzie mógł przedstawić nam oferty, ponieważ towarzystwa wymagają tych danych do sprawdzenia naszej historii ubezpieczeniowej. 

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie pól dotyczących pierwszego właściciela. Należy podać imię, nazwisko oraz numer PESEL. Czy są to dane obowiązkowe? Niestety tak. W tym miejscu po raz kolejny dostajemy informację, że dzięki tym danym towarzystwa ubezpieczeniowe będą mogły sprawdzić naszą historię ubezpieczeniową i przedstawić nam swoją ofertę. Pominięcie pól z danymi osobistymi nie pozwoli nam przejść do następnego kroku kalkulatora. Na końcu tej drogi będzie uzupełnienie kilku pól dotyczących poprzedniej polisy. Po wszystkim przenoszeni jesteśmy do strony z wynikami. 

Porównywarka OC/AC CUK: wady i zalety 

Poszukując ubezpieczenia OC/AC za pomocą porównywarki CUK, konieczne jest wypełnienie rozbudowanego formularza, co może nam zająć chwilę. Szczegółowość pytań podyktowana jest jednak faktem, że każdy z ubezpieczycieli współpracujących z CUK-iem, podczas kalkulacji składki będzie potrzebował nieco innych danych. Klasyczne pytania o rodzaj pojazdu, markę i model czy rok produkcji, nie dziwią już nikogo.

To, na co jednak zwrócą uwagę ci, którzy cenią sobie swoją anonimowość w sieci, to z pewnością konieczność podania swoich danych osobowych już na etapie samej kalkulacji. Co najważniejsze, w przypadku niektórych porównywarek, podanie imienia, nazwiska czy numeru PESEL jest opcjonalne (z zaznaczeniem, że bez podania takich danych nie otrzymamy oferty od niektórych ubezpieczycieli). W przypadku porównywarki CUK, pomijając pola z danymi osobowymi, nie będziemy mogli dokończyć kalkulacji. 

W przypadku pominięcia obowiązkowych pól, podświetlą się one na czerwono, co z pewnością jest dla nas sporym ułatwieniem. To, co działa na plus kalkulatora CUK, to fakt, że podczas kalkulacji niektóre z danych uzupełniane są automatycznie, co może pozwolić nam zaoszczędzić parę chwil. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku automatycznego wypełnienia niektórych danych, ważna jest ich ostateczna weryfikacja. 

Jako jedną z zalet porównywarki CUK możemy bez wątpienia wskazać układ strony z wynikami kalkulacji, która prezentuje się przejrzyście.

Oprócz ceny ubezpieczenia, dostajemy także szczegółowe informacje na temat pakietu, bez konieczności wchodzenia głębiej. Minusem może okazać się jednak brak możliwości porównania konkretnych ofert między sobą, co rodzi konieczność “ręcznego” porównywania kilku, a nawet kilkunastu ofert od różnych ubezpieczycieli. Co istotne, CUK Ubezpieczenia umożliwia sortowanie wyników pod względem ceny. Decydując się na konkretny wariant, ubezpieczenie możemy zakupić w placówce, przez telefon lub bezpośrednio przez internet. 

Porównywarka CUK Ubezpieczenia: na co zwrócić uwagę? 

Tak, jak już wspomnieliśmy, po podaniu niektórych informacji, dane w kolejnych polach mogą uzupełnić się automatycznie. Z jednej strony jest to dla nas spore ułatwienie, jednak nie możemy zapomnieć tutaj o konieczności dokładnego sprawdzenia poprawności tych informacji.

To, na co warto zwrócić uwagę, ponieważ zdecydowanie wyróżnia porównywarkę CUK na tle innych narzędzi tego typu, to fakt, że jeśli w momencie wypełnienia kalkulacji nie zakupimy ubezpieczenia, a do naszego wyliczenia chcielibyśmy powrócić za jakiś czas, konieczna będzie wówczas weryfikacja za pomocą numeru PESEL jednego z właścicieli. 

CUK Ubezpieczenia: opinie

Obowiązkowe ubezpieczenie OC, a konkretniej wysokość składki ubezpieczeniowej, to bardzo często temat tabu wśród kierowców. Przed rozpoczęciem poszukiwań, zazwyczaj zasięgamy informacji o danym narzędziu czy sprawdzamy opinie na jego temat.

Wybierając CUK Ubezpieczenia, opinie z jakimi możemy się spotkać dotyczącą w przeważającej części konieczności podawania zbyt wielu danych osobowych. Choć naszą codzienność przenieśliśmy w ogromnym stopniu do świata wirtualnego i cenimy sobie nowinki technologiczne mające sprawić, że nasze życie będzie nieco łatwiejsze, nadal ponad wszystko cenimy swoją prywatność. Wiemy, że przypadku zakupu ubezpieczenia podanie danych osobowych będzie konieczne, ale nie chcemy udostępniać ich wszędzie tam, gdzie naszym zamiarem jest jedynie zorientowanie się w temacie i przykładowo porównanie składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach.

Anna Rychlewicz
Anna Rychlewicz

Absolwentka dziennikarstwa i zarządzania mediami. Na świat patrzy przez pryzmat tego, jakimi słowami może go opisać. Nieustannie poszerza horyzonty podejmując się tematów z zakresu turystyki, językoznawstwa czy tematyki kryminalnej. Od kilku lat związana z branżą ubezpieczeń. W wolnym czasie eksploruje otoczenie czytając i prowadząc bloga.

Dołącz do dyskusji

Budowa DK9
Budowa DK9 Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
GDDKiA zapowiedziała budowę nowego odcinka drogi krajowej DK9, który będzie kluczowym elementem poprawy ruchu na osi północ-południe w okolicach Rzeszowa. Ten imponujący fragment trasy rozciągnie się na 60 kilometrów, stanowiąc znaczący krok w ułatwieniu podróży dla kierowców w tym...
Czytaj dalej
Które auta mogą jeździć na E10
Które auta mogą jeździć na E10? Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Od 1 stycznia 2024 roku, polskie stacje paliw wprowadzają rewolucyjną zmianę - benzynę silnikową 95-oktanową zawierającą do 10% biokomponentów, znaną jako E10. Ta przełomowa inicjatywa zastąpi obecną benzynę E5 o tej samej liczbie oktanowej. Co to oznacza dla kierowców i jak wpłynie...
Czytaj dalej