Anna Rychlewicz
Anna Rychlewicz
Aktualizowano: 14.03.2022 Komunikacyjne
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut.
5/5 - (5 votes)

Darmowa porównywarka ubezpieczeń Mubi, to narzędzie, które pojawiło się na rynku ubezpieczeniowym na początku 2019 roku. Kalkulator OC/AC daje możliwość porównania cen polis komunikacyjnych, oferując także zakup ubezpieczenia online. Jak działa kalkulator Mubi i jakie daje możliwości?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Mubi ubezpieczenia aut: jak to działa? Kalkulator OC/AC krok po kroku

Kalkulator Mubi, podobnie jak inne narzędzia tego typu, umożliwia wyliczenie oraz porównanie składek ubezpieczenia komunikacyjnego u różnych ubezpieczycieli. Za pomocą porównywarki możemy sprawdzić i porównać cenę ubezpieczenia:

  • OC,
  • AC,
  • NNW,
  • Assistance.

Poprzez www.mubi.pl, ubezpieczenia oferuje aktualne 14 ubezpieczycieli. To, od ilu ubezpieczycieli otrzymamy ofertę ubezpieczeniową, uzależnione jest między innymi od danych, jakie zostaną podane w formularzu kalkulatora.

Mubi kalkulator: jak obliczyć wysokość składki?

Zarówno sama strona porównywarki, jak i proponowany przez Mubi kalkulator, jest bardzo intuicyjny. Pierwsza część kalkulacji wymaga zaznaczenia rodzaju ubezpieczenia, jakim jesteśmy zainteresowani. Do wyboru mamy ubezpieczenie OC, AC, NNW oraz Assistance. Kolejny punkt, to pytanie o leasing samochodu. Na samym początku mamy niespodziankę – dla osób posiadających samochód w leasingu, przygoda z porównywarką Mubi kończy się już w tym momencie – przy pytaniu o leasing widnieje znak zapytania, pod którym skrywa się informacja, że Mubi kalkulator nie porównuje ofert ubezpieczenia dla samochodów leasingowanych.

Po zaznaczeniu negatywnej odpowiedzi na pytanie o leasing, możemy przejść dalej. Wśród informacji, jakie musimy podać są te dotyczące samochodu i jego parametrów technicznych. Musimy uzupełnić pole z rokiem produkcji, marką, modelem i wersją, rodzajem paliwa, pojemnością silnika oraz liczbą drzwi.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku pola z marką pojazdu, jest podanie pierwszych 6 najbardziej popularnych - pozostałe marki uporządkowane są już alfabetycznie.

W niektórych przypadkach może pojawić się dyspozycja o potwierdzenie swojego samochodu w katalogu Info-Expert. W przypadku, kiedy na liście brakuje interesującego nas modelu, mamy dwa wyjścia – możemy przejść dalej (jednak wtedy nie otrzymamy ofert ubezpieczenia od firm, które korzystają właśnie z bazy Info-Expert), albo też zadzwonić na podany numer kontaktowy i poprosić konsultanta o pomoc w wypełnieniu formularza.

Następnie korzystając z opcji kalendarza, należy podać datę startu ubezpieczenia, zadeklarować jak często pojazd jest przez nas używany, a także podać stan licznika w kilometrach i szacunkową liczbę kilometrów przejechanych w ciągu najbliższego roku.

Kolejne pole, którego uzupełnienia wymaga kalkulator Mubi, to numer rejestracyjny pojazdu. Podanie go nie jest obowiązkowe, choć dzięki niemu możemy liczyć na dokładniejsze wyliczenie składki ubezpieczenia. Warto zauważyć, że opcjonalne podanie numeru rejestracyjnego umożliwia także znalezienie przez Mubi, ubezpieczenia dla samochodu, którego jeszcze nie posiadamy.

Kolejna część kalkulacji, to informacje dotyczącego właściciela. Podanie danych osobowych, takich jak imię, nazwisko i PESEL nie jest konieczne. Warto jednak wiedzieć, że niektóre towarzystwa, aby przedstawić ofertę ubezpieczenia, wymagają podania tych danych. Następny krok kalkulacji to dane, takie jak data urodzenia kierowcy, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, a także doświadczenie za kierownicą oraz informacje związane z historią ubezpieczeniową kierowcy.

Zwieńczeniem procesu kalkulacji jest podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail ze zgodą na otrzymywanie ofert handlowych. Następnym krokiem jest wykonanie kalkulacji. Użytkownik dostaje możliwość bezpośredniego zakupu ubezpieczenia online, a w razie jakichkolwiek wątpliwości może także zamówić rozmowę z doradcą. Potencjalnych klientów skusić może opcja sprawdzenia, czy doradca jest w stanie zaproponować niższą cenę ubezpieczenia przez telefon. Jeśli jednak zdecydujemy się na bezpośredni zakup polisy, konieczne będzie uzupełnienie szczegółowych danych dotyczących właściciela i samego samochodu.

Porównywarka Mubi: na co zwrócić uwagę?

Korzystając z kalkulatora Mubi warto zatrzymać się na chwilę przy uwagach, jakie wyświetlają się pod kolejnymi znakami zapytania widniejącymi przy każdym polu z pytaniem. To właśnie z nich dowiemy się, że pomijając niektóre informacje, takie jak dane wrażliwe czy chociażby numer rejestracyjny pojazdu, znacznie zawężamy ofertę, jaką zaproponuje nam porównywarka. Niektórzy ubezpieczyciele do wyliczenia składki polisy wymagają podania imienia, nazwiska czy chociażby numeru PESEL. Rezygnując z podania tych danych, w ofertach ubezpieczeń nie wyświetlą się propozycje niektórych towarzystw.

Przechodząc przez kolejne kroki warto także zwrócić uwagę na sekcję z akceptacją oświadczeń i udzielonymi zgodami. Niektóre z nich są obowiązkowe (np. regulamin czy polityka prywatności), jednak inne opcjonalne. Nieobowiązkowa jest chociażby zgoda na otrzymywanie od agenta informacji handlowych oraz kontakt w celu przedstawienia dedykowanych ofert ubezpieczycieli. Warto więc dokładnie czytać informacje, jakie widnieją przy kolejnych okienkach ze zgodami.

Wady i zalety porównywarki Mubi

Na korzyść kalkulatora Mubi przemawia z pewnością fakt, że całe narzędzie prezentuje się dosyć przejrzyście, a proces wyliczenia składki nie jest skomplikowany. Formularz zapewnia także pewne udogodnienia dla osoby poszukującej ubezpieczenia – wśród nich możemy wspomnieć chociażby o formacie kalendarza i automatycznemu dopasowywaniu kolejnych odpowiedzi do tych udzielonych wcześniej – np. długość posiadania prawa jazdy obejmuje jedynie opcje, które zgodne są z podaną wcześniej datą urodzenia. Ponadto, odpowiedzi na wiele pytań możemy wybrać z gotowej listy, co pozwala na znaczną oszczędność czasu. Ciekawym rozwiązaniem jest także wyświetlanie najpopularniejszych marek samochodów jako pierwszych w kolejności. W przypadku pominięcia odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, kalkulator uniemożliwi nam przejście dalej, a puste pole podświetli na czerwono.

Wielu kierowców zadowoli także fakt, że kalkulator Mubi nie wymaga podania danych osobistych (choć dzięki nim kalkulacja będzie dokładniejsza i pełniejsza).

Jako zaletę kalkulatora Mubi możemy również wskazać opcję z widocznym przy każdym polu znakiem zapytania, który ma ułatwić kalkulację i rozwiać ewentualne wątpliwości kierowcy. Ponadto to, co może znacznie ułatwić proces wyboru odpowiedniej polisy, to możliwość skorzystania z tzw. porównywarki ofert i dodania do niej tych propozycji ubezpieczeń, które wydają nam się warte uwagi. Wówczas, na temat każdej z wybranych ofert, możemy uzyskać znacznie więcej informacji.

Ci bardziej wymagający, mogliby jednak wskazać kilka kwestii, które z pewnością wymagałyby poprawy. Jedną z nich jest chociażby brak informacji, jakie dokumenty warto przygotować przed przystąpieniem do kalkulacji, by podczas jej wykonywania nie tracić czasu na poszukiwania dowodu rejestracyjnego czy dokumentu zawarcia poprzedniej umowy ubezpieczenia. Narzędzie nie dysponuje także tzw. paskiem postępu, więc użytkownik przechodząc na kolejne strony nie wie, jak wiele pytań jeszcze przed nim.

Nieco problematyczne może okazać się także wykonanie nowej kalkulacji - choć z jednej strony automatyczne zapisywanie wykonanej kalkulacji może być przydatne, z drugiej - trzeba się nieco nakombinować, by znaleźć opcję wyczyszczenia danych i wykonać nową kalkulację.

Mubi ubezpieczenia auta: opinie

Coraz więcej kierowców w poszukiwaniu ubezpieczenia OC, korzysta z internetowych narzędzi pozwalających zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale i parę złotych. Do tego przekonują też opinie znanych i lubianych twarzy. Twarzą kampanii Mubi jest Krzysztof Hołowczyc, który zachęca by “sprawdzić sobie”. Co ciekawe, to wcale nie jego osoba wzbudza najwięcej emocji. Swego czasu prawdziwą legendą stała się “dziewczyna z reklamy Mubi”. Jest ona na tyle znaczącą postacią, że sprowadzając zagadnienie: “Mubi ubezpieczenia – opinie”, całkiem sporo opinii możemy znaleźć właśnie na jej temat.

Anna Rychlewicz
Anna Rychlewicz

Absolwentka dziennikarstwa i zarządzania mediami. Na świat patrzy przez pryzmat tego, jakimi słowami może go opisać. Nieustannie poszerza horyzonty podejmując się tematów z zakresu turystyki, językoznawstwa czy tematyki kryminalnej. Od kilku lat związana z branżą ubezpieczeń. W wolnym czasie eksploruje otoczenie czytając i prowadząc bloga.

Dołącz do dyskusji

Budowa DK9
Budowa DK9 Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
GDDKiA zapowiedziała budowę nowego odcinka drogi krajowej DK9, który będzie kluczowym elementem poprawy ruchu na osi północ-południe w okolicach Rzeszowa. Ten imponujący fragment trasy rozciągnie się na 60 kilometrów, stanowiąc znaczący krok w ułatwieniu podróży dla kierowców w tym...
Czytaj dalej
Które auta mogą jeździć na E10
Które auta mogą jeździć na E10? Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Od 1 stycznia 2024 roku, polskie stacje paliw wprowadzają rewolucyjną zmianę - benzynę silnikową 95-oktanową zawierającą do 10% biokomponentów, znaną jako E10. Ta przełomowa inicjatywa zastąpi obecną benzynę E5 o tej samej liczbie oktanowej. Co to oznacza dla kierowców i jak wpłynie...
Czytaj dalej