24/04/2020 1 czerwca, 2020 Komunikacyjne

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jego cena zależy od różnych czynników, dlatego wielu kierowców poszukuje w internecie opcji wyliczenia składki online. Jak działają formularze umożliwiające przeprowadzenie takiego wyliczenia? Czy kalkulator OC bez podawania danych osobowych to dobry pomysł? Na ile wiarygodne są dane, które uzyskamy w ten sposób? 

W erze internetowych zakupów, poszukiwanie ubezpieczenia online nie powinno nikogo dziwić. Przez internet nie tylko robimy zakupy spożywcze, kupujemy elektronikę, ale korzystamy także z usług finansowych. Dziś przelewy online nikogo nie dziwią, nie musimy iść do banku, aby dokonać transakcji. Ubezpieczenie turystyczne czy mieszkania też przywykliśmy kupować tą drogą. 

Jak wygląda procedura zakupu ubezpieczenia OC przez internet? Czy kalkulator online bez podawania danych ma sens? 

Od czego zależy cena OC?  Jakie dane potrzebne są do wyliczenia składki? 

Wielu kierowców zdaje się być zaskoczonych koniecznością podania wielu danych przy wyliczeniu składki OC w tradycyjnych formularzach. Niestety nie wystarczy powiedzieć jaki mamy samochód i gdzie mieszkamy. Ubezpieczyciele potrzebują znacznie więcej informacji. Większość z nich służy do sprawdzenia naszej historii ubezpieczeniowej, która ma decydujący wpływ na wysokość składki, jaka zostanie nam zaproponowana. 

Oprócz naszych danych, konieczne są dokładne informacje o pojeździe, miejsce jego zarejestrowania oraz kilka innych informacji, np. o sposobie użytkowania pojazdu, przewidywanym przebiegu itp. 

Brzmi skomplikowanie? W rzeczywistości uzupełnienie tych danych zajmuje kilka, czasem kilkanaście minut. Wyliczając składkę OC w internecie, mamy szansę uzyskać interesującą ofertę i zawrzeć umowę bez wychodzenia z domu. 

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

W internecie możemy oczywiście znaleźć kalkulator OC online bez podawania danych osobowych. Mowa o naszym kalkulatorze OC Beesafe, który pozwala uzyskać informacje o wysokości składki po udzieleniu odpowiedzi na zaledwie 2 pytania. Tak, wystarczą nam dwie informacje, by przedstawić ofertę. Co ważne, wyświetlona przez nas cena będzie wiążąca w dniu zakupu. To nie będzie orientacyjna kwota, tylko dokładnie taka, jaką przyjdzie ci zapłacić.

Brzmi zachęcająco? Skorzystaj już teraz i przekonaj się sam jakie to proste. Kalkulator OC bez podawania danych osobowych nigdy wcześniej nie był tak blisko na wyciągnięcie ręki.

Kalkulator OC online – czy moje dane są bezpieczne? 

PESEL, adres zamieszkania, data uzyskania prawa jazdy, fakt posiadania dzieci, to tylko niektóre informacje, o które do tej pory pytał nas ubezpieczyciel. Czy to naprawdę konieczne? W przypadku Beesafe, już nie. A czy bezpieczne? Uspokajamy, podobnie jak urzędy, banki czy inne instytucje utrzymujące najwyższe standardy bezpieczeństwa, tak i my dbamy o poufność wszelkich przekazanych nam danych. 

Informacje, które wpiszesz w formularzu OC obliczając składkę, będą wykorzystane zgodnie z polityką prywatności – w tym wypadku w celu przygotowania dedykowanej oferty. Jeśli nie zaznaczysz odpowiedniej zgody (a możesz to zrobić lub zrezygnować z takiej opcji), nie przekażemy informacji o tobie żadnemu innemu podmiotowi, ani nie wykorzystamy w żadnym innym celu. 

Kalkulator OC bez telefonu, e-maila

Kalkulator OC bez telefonu, adresu e-mail? Tak, to jak najbardziej możliwe. Nie chcesz udostępniać swojego telefonu lub adresu? Nadal możesz wyliczyć składkę OC w Beesafe. E-mail może być przydatny, jeśli chcesz wrócić do swojego wyliczenia albo przy procesie zakupu ubezpieczenia. Jeśli zechcesz pozostawić swój telefon, możemy pomóc Ci w razie problemów z wypełnieniem formularza – jest to jednak opcja zupełnie dobrowolna. 

Kalkulator OC – czemu warto podać wszystkie informacje? 

Podając komplet informacji w formularzu i robiąc to zgodnie z prawdą, możesz liczyć na najlepszą ofertę. Brakujące dane, nawet jeśli z Twojej perspektywy niekoniecznie niezbędne, mogą wpłynąć na wyniki, które uzyskasz. Dlatego wypełniając formularz, nie warto pozostawiać pustych pól ani podawać zmyślonych danych. Nawet literówka w imieniu i nazwisku może wpłynąć na wiarygodność wyliczenia. Jeśli zauważyłeś błędy w formularzu, wypełnić go jeszcze raz. 

PODSUMOWANIE:

  • Wyliczenie OC przez internet to dobry sposób na poznanie składki OC bez wychodzenia z domu. 
  • Cena OC zależy od wielu czynników, w tym historii ubezpieczeniowej kierowcy, jego miejsca zamieszkania czy rodzaju pojazdu. 
  • Dokonując takiego wyliczenia, warto skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator OC bez podawania danych online. 
  • Kalkulator online bez podawania danych to uproszczone narzędzie, które nie umożliwia uzyskania precyzyjnych i miarodajnych wyników. 
  • Jeśli chcemy poznać faktyczną cenę OC, należy wypełnić formularz prawdziwymi danymi. Tylko w ten sposób dowiemy się, ile naprawdę zapłacimy za OC. 

Małgorzata Dawid

Małgorzata Dawid

Content Manager, ekonomistka, pisarka i specjalistka ds. treści internetowych z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu poradników ubezpieczeniowych.