Małgorzata Dawid
Małgorzata Dawid
Aktualizowano: 24.10.2022 Komunikacyjne
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 12 minut.
5/5 - (2 votes)

O ubezpieczeniu OC musi pamiętać każdy kierowca. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem posiadaczy pojazdów mechanicznych. W razie kolizji lub wypadku, pojazd poszkodowanego jest objęty ochroną ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu świadczenie, którego wysokość różni się w zależności od skali zniszczeń pojazdu i od rodzaju wykupionego ubezpieczenia. Kierowcy swoje pojazdy ubezpieczają u różnych ubezpieczycieli. Cena ubezpieczenia zależy od różnych czynników, dlatego wielu kierowców poszukuje w internecie opcji wyliczenia składki online. Jak działają formularze umożliwiające przeprowadzenie takiego wyliczenia? Czy kalkulatory OC to dobry pomysł? Na ile wiarygodne są dane, które uzyskamy w ten sposób? Jak działa porównywarka OC?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Cyfrowa rzeczywistość otacza nas z każdej strony. W erze internetowych zakupów, poszukiwanie ubezpieczenia online nie powinno nikogo dziwić. Przez internet nie tylko robimy zakupy spożywcze, kupujemy elektronikę, ale korzystamy także z usług finansowych. Co więcej – w sieci coraz częściej nabywamy także gwarancję ochrony.

Zakup ubezpieczenia turystycznego czy polisy mieszkaniowej online, jest dla nas naturalną koleją rzeczy. Coraz popularniejszy staje się zakup ubezpieczenia OC w internecie. Dzięki coraz większym możliwościom technologicznym zwiększa się nasza świadomość. Szukamy i wybieramy ubezpieczenia mądrze, wykorzystując coraz to nowsze narzędzia.

Szukasz kalkulatora OC? Jak wygląda procedura zakupu ubezpieczenia OC przez internet? Czy jest to bezpieczne? Czy kalkulator OC ma sens? Jak działa kalkulator OC? Czy musisz podawać dane pojazdu?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

W końcu zdałeś egzamin na prawo jazdy, kupiłeś samochód i potrzebujesz ubezpieczenia OC? Twoja aktualna polisa dobiega końca? A może chcesz po prostu zmienić ubezpieczyciela? Niezależnie od pobudek, masz kilka sposobów na znalezienie ubezpieczenia OC. Dla jednych jedynym i rozsądnym rozwiązaniem będzie udanie się do zaprzyjaźnionego punktu agencyjnego lub towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie doradca zrobi wszystko za nas, a nam pozostanie podpisanie umowy i zapłacenie składki. Tak większość kierowców wykupuje swoją polisę OC.

Tylko czy w ten sposób oby na pewno wybierzemy najlepszą z możliwych ofert? Nie do końca. Możemy też wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać ubezpieczenia we własnym zakresie. W tej kwestii internet oferuje nam nieograniczone możliwości. Znalezienie oferty, dostosowanie jej do własnych potrzeb, a w końcu zakup ubezpieczenia – teraz to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu przy użyciu kalkulatorów OC.

W tym celu możesz skorzystać też z dostępnych narzędzi online, które umożliwiają kalkulację składki ubezpieczeniowej oraz porównanie konkretnych ofert – tak działa porównywarka ubezpieczeń. Jednym z takich narzędzi jest cieszący się coraz większą popularnością kalkulator OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe to niejedyne rozwiązanie! Porównywarka OC ułatwi wybranie najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej.

Kalkulator OC online – wybierz, wylicz, kup

Każdy właściciel auta, któremu choć raz w życiu przyszło szukać ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, wie, z czym to się wiąże. W trosce o swój cenny czas, a może przede wszystkim podążając za duchem czasu, coraz więcej kierowców decyduje się na poszukiwanie OC w internecie. Na szczęście istnieje kalkulator OC zamieszczony na naszej stronie internetowej. To szybkie i proste narzędzie, które pozwoli nam wywiązać się z obowiązku kierowcy, jaki nakłada na nas prawo.

Mając jednak nadzieję na szybki wybór i jeszcze szybszą finalizację zakupu, już na samym początku stawiamy czoła długim formularzom wymagającym od nas informacji nie tylko o samym samochodzie, ale przede wszystkim o profilu samego kierowcy. Według niektórych konieczność podania takich danych może odzierać nas z prywatności. Dla innych pod znakiem zapytania stanie bezpieczeństwo udostępniania takich informacji w sieci.

Niemniej, większość z wymaganych od nas danych, wbrew pozorom, ma wpływ na wysokość Twojej składki ubezpieczeniowej.

Jakie dane są potrzebne do OC?

Wielu kierowców jest zaskoczonych koniecznością podania tylu danych przy wyliczaniu składki OC w tradycyjnych formularzach. Niestety, nie wystarczy powiedzieć, jaki mamy samochód i gdzie mieszkamy. Ubezpieczyciele potrzebują znacznie więcej informacji. Większość z nich służy do sprawdzenia naszej historii ubezpieczeniowej, która ma decydujący wpływ na wysokość składki, jaka zostanie nam zaproponowana.

Niektóre towarzystwa nie wyświetlą swojej oferty, jeśli w formularzu nie zostanie podany numer PESEL. A jeśli już o danych mowa, jakich informacji wymaga od nas tradycyjny formularz kalkulatora OC stosowany przez większość towarzystw ubezpieczeniowych?

Poszukując dla siebie najlepszej polisy komunikacyjnej, omijając kalkulator OC, będziesz musiał udostępnić takie dane jak:

 • marka i model samochodu,
 • numer rejestracyjny,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • obecny i deklarowany przebieg,
 • zabezpieczenia antykradzieżowe,
 • kraj pochodzenia auta i data pierwszej rejestracji,
 • miejsce parkowania pojazdu,
 • sposób wykorzystywania pojazdu.

Tym sposobem jesteśmy w połowie drogi. Sukcesu dopełni szereg informacji związanych z samym kierowcą.

 • data urodzenia,
 • płeć,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • liczba dzieci,
 • data otrzymania prawa jazdy,
 • zawód,
 • historia ubezpieczeniowa.

W tym momencie może pojawić się absolutnie uzasadnione pytanie – komu i w jakim celu potrzebne są takie informacje? Odpowiedź jest banalnie prosta – kalkulator OC skupiając zazwyczaj oferty wielu ubezpieczycieli (w przeciwieństwie do kalkulatora OC bez podawania danych Beesafe), w jednym formularzu musi zebrać wszystkie, potencjalnie interesujące informacje. Sęk w tym, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może wymagać nieco innych danych.

Dla jednego ubezpieczyciela ważniejszy będzie przebieg auta, a inny przyłoży większą wagę do stanu cywilnego i liczebności rodziny, która będzie podróżować autem. Na wysokość składki wpływa wiele czynników. Jest nim także ryzyko ubezpieczeniowe – im wyższe, tym wyższa składka. Po drugiej strony barykady stoi jednak narzędzie, jakim jest kalkulator OC.

Nie musisz podawać danych osobowych, które uważasz za zbędne. Użycie porównywarki ubezpieczeń nigdy nie było tak proste!

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych – jak to działa?

Mnogość koniecznych informacji może przerazić? Masz opory przed podaniem w sieci tak szczegółowych danych osobistych i danych kontaktowych? Nie zapominaj o kalkulatorze OC! Spokojnie, niektóre kalkulatory wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiają wyliczenie składki, korzystając z kalkulatora OC bez podawania danych.

W tym przypadku pojawiają się jednak zarzuty, że wyliczona w ten sposób składka może nieco odbiegać od rzeczywistości, a kalkulacja nie jest tak dokładna, jak w przypadku formularza uwzględniającego wszystkie informacje i historię ubezpieczeniową. Wszystkie niezbędne informacje potrzebne do wypłaty odszkodowania zawarte są w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Absolutną innowacją na rynku ubezpieczeniowym jest natomiast kalkulator, który do wyliczenia wysokości składki ubezpieczeniowej potrzebuje jedynie trzech danych. Mowa oczywiście o naszym kalkulatorze OC Beesafe, który wymaga podania jedynie numeru rejestracyjnego pojazdu, roku produkcji, a także daty urodzenia właściciela pojazdu. Aż tyle i tylko tyle. Jak obliczyć OC bez numeru rejestracyjnego?

To pytanie pada bardzo często. Odpowiedź może być jednak niezadowalająca – do obliczenia składki OC potrzebny jest numer rejestracyjny pojazdu.  Szczegółowe podanie danych osobowych nie jest jednak konieczne. Nie ma potrzeby podawania numeru PESEL czy innych wrażliwych danych. Co jednak najważniejsze, wyświetlona przez nas cena będzie wiążąca w dniu zakupu.

Innymi słowy – nie będzie to orientacyjna wysokość składki OC, która do momentu finalizacji zakupu może się zmienić, a będzie to dokładnie taka cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić.

Brzmi zachęcająco? Rozbudowane kalkulatory OC właśnie tak działają! Skorzystaj już teraz z internetowego kalkulatora OC  i przekonaj się sam, jakie to proste. Nie ma potrzeby podawania szczegółowych danych, a wykup ubezpieczeń komunikacyjnych może odbyć się bezstresowo. Obniż cenę ubezpieczenia OC i wybierz najkorzystniejszą ofertę. Sprawdzony kalkulator OC, AC? Z Beesafe to możliwe!

Kalkulator OC online – czy moje dane są bezpieczne?

Zakup ubezpieczenia OC przez internet to przede wszystkim szybkość i wygoda. Jest jednak coś, co może powstrzymać nas przed wyborem tej drogi zakupu polisy. Udostępnienie swoich danych – bo o tym mowa – wciąż budzi wiele wątpliwości i pytań o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Jeśli nie korzystasz z kalkulatora OC bez podawania danych, będziesz musiał zmierzyć się z tą kwestią.

PESEL, miejsce zamieszkania, data uzyskania prawa jazdy, czy liczba posiadanych dzieci, to tylko niektóre informacje, o jakie będziesz pytany przez ubezpieczyciela. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają podawania danych, które właścicielom pojazdu wydają się zbędne.

Odpowiedzi na te pytania unikniesz natomiast, wybierając kalkulator OC bez podawania danych. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Co jednak z informacjami, których udzielisz? Czy są one bezpieczne? Uspokajamy, podobnie jak urzędy, banki czy inne instytucje utrzymujące najwyższe standardy bezpieczeństwa, tak i my dbamy o poufność wszelkich przekazanych nam danych. Bezpieczeństwo danych stawiamy na pierwszym miejscu.

Informacje, które wpiszesz w formularzu OC obliczając składkę, będą wykorzystane zgodnie z polityką prywatności – w tym wypadku w celu przygotowania dedykowanej oferty. Jeśli nie zaznaczysz odpowiedniej zgody podczas wypełniania formularza (a możesz to zrobić lub zrezygnować z takiej opcji), nie przekażemy informacji o Tobie żadnemu innemu podmiotowi, ani nie wykorzystamy ich w żadnym innym celu.

Kalkulator OC bez podawania danych – formularz bez numeru telefonu, e-maila, numeru PESEL?

Tak, jak wspomnieliśmy, towarzystwa ubezpieczeniowe mogą wymagać podania nieco innych informacji potrzebnych do wyliczenia składki ubezpieczeniowej. Podanie okrojonych danych czy pominięcie niektórych informacji w formularzu kalkulatora może skutkować niepełną ofertą, jaką otrzymasz. Dlaczego? Jeśli dany ubezpieczyciel wymaga numeru PESEL, a nie dostanie od Ciebie takiej informacji, po prostu nie wykona dla Ciebie obliczeń, a w kalkulacji nie pojawi się oferta tego konkretnego towarzystwa.

Niemniej, kalkulator OC bez podawania danych, takich jak numer telefonu, e-mail czy chociażby numer PESEL, jak najbardziej istnieje!

Nie musisz podawać danych szczegółowych, które uważasz za zbędne. Warto jednak wiedzieć, że e-mail może być przydatny wówczas, gdy będziesz chciał wrócić do swojego wyliczenia albo wtedy, gdy zdecydujesz się kupić ubezpieczenie. To właśnie na swojego maila otrzymasz od nas wszystkie dokumenty, w których ujęty będzie zakres ubezpieczenia.

Jeśli zdecydujesz się zostawić swój numer telefonu, będziemy mogli pomóc Ci w razie problemów z wypełnieniem formularza czy z wyborem konkretnego ubezpieczenia – jest to jednak opcja zupełnie dobrowolna, może obejść się bez podawania numeru telefonu. Ubezpieczenie samochodu bez podawania danych osobowych? To możliwe. Składki wyliczamy w kalkulatorze OC bez podawania danych.

Kalkulator OC – czemu warto podać wszystkie informacje?

Jeśli w poszukiwaniu taniego ubezpieczenia OC, eksplorujesz internet w poszukiwaniu najlepszej opcji, testujesz różne kalkulatory i różne opcje, zastanawiasz się z pewnością czy warto podawać wszystkie te informacje? Czy w przypadku narzędzia, które wymaga od Ciebie podania dziesiątek danych, nie można jakoś tego obejść? W niektórych przypadkach można.

Pojawia się tylko pytanie – czy warto? Musisz wiedzieć, że podając komplet informacji w formularzu i robiąc to zgodnie z prawdą, możesz liczyć na najlepszą i najbardziej autentyczną ofertę. Brakujące dane, nawet jeśli z Twojej perspektywy są zbędne, mogą wpłynąć na wyniki, które uzyskasz i nieco zafałszować ostateczną wartość składki.

Dlatego wypełniając formularz, który wymaga od Ciebie podania danych osobowych, nie warto pozostawiać pustych pól ani podawać zmyślonych danych. Pamiętaj, że nawet literówka w imieniu i nazwisku może wpłynąć na wiarygodność Twojego wyliczenia. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, może warto więc zdecydować się na kalkulator OC bez podawania danych? Wylicz składki w kalkulatorze OC bez pomocy towarzystw ubezpieczeniowych i wykup polisę OC bez wychodzenia z domu.

Podaj tylko niezbędne dane. Wszystkie informacje o ubezpieczeniu wyślemy na maila. Nie musisz podawać dodatkowo numeru telefonu.

PODSUMOWANIE:

 • Wyliczenie OC przez internet to dobry sposób na poznanie składki OC bez wychodzenia z domu, a także zakup polisy.
 • Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, w tym historii ubezpieczeniowej kierowcy, jego miejsca zamieszkania czy rodzaju pojazdu.
 • Dokonując takiego wyliczenia, warto skorzystać z kalkulatora OC online. Dla niektórych kuszącą opcją będzie natomiast kalkulator OC bez podawania danych.
 • Jeśli korzystając z klasycznych formularzy OC, chcemy poznać faktyczną cenę polisy, należy wypełnić formularz prawdziwymi danymi. Tylko w ten sposób dowiemy się, ile naprawdę zapłacimy za OC.

Małgorzata Dawid
Małgorzata Dawid

Content Manager, ekonomistka, pisarka i specjalistka ds. treści internetowych z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu poradników ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji

Budowa DK9
Budowa DK9 Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
GDDKiA zapowiedziała budowę nowego odcinka drogi krajowej DK9, który będzie kluczowym elementem poprawy ruchu na osi północ-południe w okolicach Rzeszowa. Ten imponujący fragment trasy rozciągnie się na 60 kilometrów, stanowiąc znaczący krok w ułatwieniu podróży dla kierowców w tym...
Czytaj dalej
Które auta mogą jeździć na E10
Które auta mogą jeździć na E10? Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Od 1 stycznia 2024 roku, polskie stacje paliw wprowadzają rewolucyjną zmianę - benzynę silnikową 95-oktanową zawierającą do 10% biokomponentów, znaną jako E10. Ta przełomowa inicjatywa zastąpi obecną benzynę E5 o tej samej liczbie oktanowej. Co to oznacza dla kierowców i jak wpłynie...
Czytaj dalej