Ubezpieczenie OC Radom. Gdzie kupić polisę online?

ubezpieczenie samochodu radom

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Rozpiętość cenowa obowiązkowego ubezpieczenia OC jest bardzo duża. Różnice pomiędzy poszczególnymi regionami mogą wynosić nawet do kilkuset złotych. I to pomimo faktu, że de facto dotyczy to tego samego produktu, jakim jest polisa odpowiedzialności cywilnej. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC w Radomiu? Okazuje się, że stosunkowo niewiele, bo 742 złote. Czyni to Radom jednym z tańszych miast w Polsce. Co wpływa na taki stan rzeczy i czy kierowcy w Radomiu mogą mieć powody do niezadowolenia?

Ubezpieczenia samochodowe – Radom, koszty OC na tle innych polskich miast

Wypadkowość w danym regionie to jeden z tych czynników, które szczególnie są brane pod uwagę przy kształtowaniu cen za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Z tego też powodu, kierowcy zameldowani w małych, ościennych względem metropolii miejscowościach, z reguły płacą mniej za OC niż ci, którzy deklarują jako miejsce zamieszkania duże miasta. Ale miejsce zamieszkania to nie wszystko, jeśli chodzi o ceny za ubezpieczenie OC. Radom nie stanowi tutaj wyjątku. Dla ubezpieczyciela równie ważny jest wiek kierowcy, jego dotychczasowa historia ubezpieczeniowa i wypracowane zniżki, a także parametry techniczne jego samochodu.

A jak wygląda wypadkowość w tym regionie i jak wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu? Radom zalicza się do miast o przeciętnym wskaźniku wypadków drogowych na 100 tys. mieszkańców. Wg danych Głównego Urzędu Statystycznego, wskaźnik ten dla Radomia wynosi 84, podczas gdy np. w Łodzi prawie 137. Podobnie sytuacja wygląda z cenami OC. Przeciętna składka za OC wynosi 742 złote, co na tle innych miast również jest wynikiem przeciętnym.

Mniej od radomian zapłacą np. kierowcy z Rzeszowa, natomiast kielczanie niemal tyle samo. Jeśli jednak porównamy te stawki z cenami za OC w Olsztynie, Gdańsku czy Wrocławiu, Radom wydaje się nawet tani pod względem kosztu zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Dobre ubezpieczenie samochodu Radom – co z zakresem polisy OC?

Warto w tym miejscu wyjaśnić, co dokładnie obejmuje swoim zakresem ubezpieczenie OC. Radom wyróżnia się w jakikolwiek sposób na tle innych polskich miast? Otóż nie. Zakres obowiązkowego OC regulowany jest ustawowo. Oznacza to, że bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym kupimy polisę OC, jej zakres będzie dokładnie taki sam. Warto jednak podkreślić, że zasada ta dotyczy wyłącznie OC. Jeśli zdecydujemy się na większą ochronę, wówczas poszczególne ubezpieczenia (NNW, assistance, AC itd.) mogą się znacząco różnić pomiędzy ubezpieczycielami.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Warto więc zastanowić się, jakie wybrać ubezpieczenie komunikacyjne. Radom jest miastem o stosunkowo dużym natężeniu ruchu. Zatem czy samo OC jest wystarczające? Może się okazać, że warto zainwestować nieco więcej dla spokoju ducha. Tylko jakie dodatkowe pakiety wybrać? Tutaj z pomocą przychodzi Beesafe.

Decydując się na wybór ubezpieczenia OC w Beesafe, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków. To nie tylko ubezpieczenie NNW, które zapewnia wsparcie finansowe w razie kolizji lub wypadku, w którym ucierpisz Ty lub Twoi pasażerowie. To także assistance, które może przydać się w momencie, gdy akurat Twój samochód odmówi posłuszeństwa. Lista dodatkowych polis zawiera także assistance opon, akumulatora, a także ubezpieczenie bagażu. Jeśli potrzebna jest Ci dobra polisa OC, Radom daje możliwość zakupu takiego ubezpieczenia w Beesafe!

Ale to nie koniec. Jeżeli czasem zdarza Ci się przesiąść z samochodu na rower, to Beesafe także ma coś dla Ciebie! Każdy, kto użytkuje rower w mieście zdaje sobie sprawę, jak niewiele czasem wystarczy do kolizji z pieszym lub innym pojazdem. Choć w naszym kraju OC dla rowerzysty nie jest obowiązkowe, to warto mieć dodatkową ochronę. W przypadku Beesafe, to ubezpieczenie miejskie, czyli pakiet przeznaczony specjalnie dla aktywnych. To coś więcej niż standardowe NNW czy OC. Kupując OC w Radomiu zapytaj także o dodatkową ochronę! Działa ono nie tylko podczas jazdy rowerem, lecz także hulajnogą, motocyklem czy segwayem! Ubezpieczenia w Radomiu oferowane przez Beesafe to naprawdę wysoki standard.

Ubezpieczenie OC Radom a młodzi kierowcy – czy płacą mniej niż w innych miastach?

Młody wiek, to także krótsza historia ubezpieczeniowa. Niestety, w przypadku tej grupy kierowców oznacza to także statystycznie większe prawdopodobieństwo spowodowania wypadku komunikacyjnego. Nie potrzeba stereotypów, aby stwierdzić, że to właśnie młodzi kierowcy powodują najwięcej kolizji lub innych zdarzeń drogowych. Policyjne statystyki mówią wprost, że to właśnie osoby w wieku 18-24 lata są sprawcami największej liczby wypadków. Nie respektują przepisów, ograniczeń, a przy tym mają skłonności do brawury – oczywiście nie każdy młody kierowca zachowuje się na drodze w ten sposób, niemniej szacując ryzyko ubezpieczeniowe, towarzystwa zaliczają młodych kierowców do grupy podwyższonego ryzyka.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Co za tym idzie, młody kierowca musi zapłacić znacznie więcej za ubezpieczenie samochodu. Radom nie stanowi w tej materii wyjątku. A zatem, jak Radom wypada na tle innych miast? Według danych Beesafe wynika, że młodzi kierowcy płacą średnio 1479 złotych za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Radomiu. To więcej, niż w wielu innych miastach Polski. Są jednak sposoby na to, żeby płacić mniej. Można postarać się o auto z mniejszym silnikiem lub zakup go na spółkę z osobą, która ma już wypracowaną historię ubezpieczeniową, a co za tym idzie – także i zniżki. Współwłasność samochodu z rodzicem lub innym doświadczonym kierowcą to jeden z najpopularniejszych sposobów na obniżenie cen OC. Radom jest miastem, gdzie to również działa.

OC AC Radom – jak znaleźć dobre ubezpieczenie?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć w prosty sposób – szukaj, a znajdziesz. Jednak nie musisz długo szukać i poświęcać wielu godzin na znalezienie dobrej oferty na ubezpieczenie OC. Radom daje tutaj duże możliwości. Nie trzeba odwiedzać kolejnych placówek towarzystw ubezpieczeniowych i porównywać poszczególnych ofert. Jest znacznie prostszy sposób. Najlepsze ubezpieczenie OC można znaleźć już w kilka minut, a co ważne – bez wychodzenia z domu!

Wymienione wcześniej dodatki sprawiają, że zyskujesz niemal ochronę absolutną. Bo Beesafe to nie tylko standardowe ubezpieczenie komunikacyjne OC. Radom to spore miasto, więc taka ochrona może być bardzo potrzebna. Zastanawiasz się, czy warto zaufać Beesafe? Spokojnie! Należymy do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group, a w Polsce działamy we współpracy z Compensa. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy wybrać Ci najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodu i nie tylko – sprawdź!

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Ubezpieczenie samochodu w Radomiu już znasz. A co z pozostałymi miastami?