Dobre ubezpieczenie OC Kraków – gdzie kupić online?

Ubezpieczenie samochodu Kraków

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Kraków to nie tylko smok i smog. To także olbrzymie korki i setki tysięcy aut pokonujących krakowskie drogi. Miasto lubiane jest nie tylko przez turystów, ale i złodziei samochodów. A czy jest coś, co może osłodzić fakt bycia kierowcą w Krakowie? Może cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu? Średnio, za ubezpieczenie OC w Krakowie trzeba zapłacić 832 złote. A jak wypada to miasto na tle reszty kraju? 

Ceny za ubezpieczenie OC Kraków – jak wypada na tle reszty kraju?

W poszczególnych ośrodkach miejskich różna jest cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Kraków jest miastem, gdzie obowiązują raczej średnie stawki. Różnice w cenach OC mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Wobec tego jednych kierowców możemy nazwać prawdziwymi szczęściarzami, a na miejscu innych nie chcielibyśmy się znaleźć. Nie od dziś wiadomo, że wiele czynników ma wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC. Kraków lub inne miejsce zamieszkania jest tylko jednym z nich. Ale dziś przyjrzyjmy się jak bardzo wysokość składki ubezpieczenia samochodu zmienia się w zależności od miejsca, po którym kierowca porusza się na co dzień. Naszym bohaterem będzie oczywiście Kraków… 

Według danych Beesafe, średnio 832 złote trzeba zapłacić w tym mieście za ubezpieczenie samochodu. Kraków jest więc tańszy, czy droższy niż inne miasta? Ciężko jest odpowiedzieć. A jak składka ta kształtuje się na tle innych największych miast w Polsce? Mniej więcej w połowie zestawienia. Skrajne wartości przedstawia z kolei Opole, gdzie średnia składka za ubezpieczenie wynosi 714 złotych i jest najniższa w Polsce, a po drugiej stronie znajdziemy już tradycyjnie wrocławian, którzy za polisę komunikacyjną płacą średnio aż 1048 złotych. Nieco mniej za OC od mieszkańców Krakowa zapłacą rzeszowianie, zielonogórzanie czy mieszkańcy Olsztyna – ci za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą kolejno 724 złote, 795 złotych i 807 złotych. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Polisa OC – Kraków ma taki sam zakres ochrony?

Mnogość produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Oczywiście nie ma ubezpieczenia, które ochroni nas przed wszystkimi zagrożeniami tego świata, ale są takie, które sprawią przynajmniej, że będziemy mogli się poczuć bardziej komfortowo, bezpiecznie i pewnie.  Może się więc wydawać, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej. W przypadku wielu polis dostępnych na rynku, rzeczywiście tak jest. Zasada ta nie spełni się jednak w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, którego zakres jest regulowany ustawowo. W praktyce oznacza to tyle, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, obowiązkowa polisa komunikacyjna wszędzie będzie miała dokładnie taki sam zakres. Zatem czym kierować się podczas wyboru ubezpieczenia OC? Kraków jest miastem o dużym natężeniu ruchu. Na co więc zwrócić szczególną uwagę i co powinno zadecydować o zakupie? 

Zalecamy, aby na kwestię ochrony spojrzeć nieco z innej perspektywy podczas wyboru obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Kraków to miasto o dużym natężeniu ruchu, gdzie łatwo o stłuczkę. Nie ograniczajmy się jedynie do tego, czego wymaga od nas prawo. Zastanówmy się, jakiej ochrony oczekujemy i co sprawi, że jako kierowcy poczujemy się po prostu pewniej. Może się bowiem okazać, że na wyciągnięcie ręki mamy szereg dodatkowych opcji, dzięki którym obowiązek ubezpieczenia, który nakłada na nas prawo, zyska nieco innego wymiaru. 

Decydując się na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Beesafe, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków, które sprawią, że Twoje życie, jako kierowcy będzie nieco spokojniejsze, bezpieczniejsze i po prostu bardziej komfortowe. Z ubezpieczeniem Assistance akumulator czy Assistance opony już wiesz, że żadna nieprzewidziana sytuacja nie pokrzyżuje Ci planów, bo przyjedziemy z pomocą zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebował. Z kolei usługa “Wygodny kierowca” odciąży Cię nieco w wielu obowiązkach płynących właśnie z faktu bycia kierowcą – wizyta u mechanika czy dokonanie obowiązkowego przeglądu auta. Jeśli raz na jakiś czas, albo i dwa razy, zamieniasz swoje cztery kółka na rower lub hulajnogę – rozważ ubezpieczenie miejskie. Wśród dostępnych opcji możesz wybrać także usługę gwarantującą pomoc prawną czy bezcenną polisę NNW. Jak widzisz, oferta nie dotyczy wyłącznie ubezpieczenia OC. Kraków, podobnie jak i inne miasta, daje znacznie więcej możliwości.

Młody kierowca a ubezpieczenie OC – Kraków droższy niż inne miasta?

Młody kierowca to niedoświadczony kierowca. Młody kierowca to nieobyty kierowca. Młody to szalony i po prostu niebezpieczny użytkownik dróg. Przynajmniej taki obraz młodego adepta motoryzacji płynie z powielanych stereotypów. Co więcej? Lubi on ryzyko, ma skłonność do brawury i często za nic ma sobie przepisy drogowe. W sportowym i szybkim aucie zaznacza swoją pozycję na drodze, niekiedy chcąc zatuszować tym niedoskonałości swoich umiejętności. Wszystkie te cechy stanowią łącznie mieszankę wybuchową, która na drodze charakteryzuje się wysokim niebezpieczeństwem. I właśnie to niebezpieczeństwo biorą pod uwagę ubezpieczyciele, kalkulując dla młodego kierowcy składkę za ubezpieczenie OC. Kraków nie jest tu wyjątkiem. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Zagrożenie płynące ze strony młodych kierowców potwierdzają też niestety policyjne statystyki. Może się wydawać, że najwięcej sprawców wypadków znajdziemy w grupie z przedziału wiekowego 25-34 lata. Zwróćmy jednak uwagę na to, że w tym wieku mamy po prostu najwięcej kierowców. Jeśli przyjrzymy się współczynnikowi wypadkowości i zestawimy go z 10 tys. populacji, okaże się zupełnie co innego. Wówczas wyjdzie na jaw, że najczęściej sprawcami wypadków drogowych są młodzi kierowcy. W 2019 roku doprowadzili oni do 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6 409 zostało rannych. W niemal 38 proc. zdarzeń przyczyną wypadków spowodowanych przez młodych kierowców było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Ale przechodząc do sedna – z jakimi wydatkami muszą zmierzyć się młodzi kierowcy ze stolicy małopolski?

Według naszych danych, młodzi kierowcy z Krakowa płacą za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu około 70 procent więcej od swoich doświadczonych za kółkiem kolegów. W ich przypadku trzeba zapłacić aż 1414 złotych za ubezpieczenie samochodu. Kraków jest pod tym względem drogi. To dużo więcej od młodych kierowców na przykład z Opola czy Olsztyna, którzy za OC płacą kolejno 1211 złotych i 1370 złotych. Niemniej są też i tacy, do których jeszcze im daleko. Przykładowo – młodzi kierowcy z Łodzi płacą za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu średnio 1557 złotych, a polisa dla niedoświadczonych wrocławian kosztuje aż 1772 złote.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu – Kraków daje duże możliwości! 

Jesteś nowym posiadaczem cacka na czterech kółkach? Potrzebujesz dla niego polisy OC? A może po prostu kończy Ci się umowa obowiązkowego ubezpieczenia samochodu? Kraków daje tutaj wiele możliwości. Czas rozejrzeć się za nową ochroną. Co robisz? Opcji masz kilka, a to jaką wybierzesz, należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Możesz udać się do zaprzyjaźnionego agenta na rogu ulicy, który załatwi za Ciebie wszystko, co konieczne. Możesz przejść się także od od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela, zbierając kolejno oferty polisy  OC. Jest jeszcze coś, co możesz zrobić. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Bez wychodzenia z domu, dosłownie w kilka minut możesz znaleźć najszybsze ubezpieczenie OC. Kraków to nie tylko polisy kupowane stacjonarnie, ale również online. Wejdź na nasz kalkulator OC AC. Jeśli chcesz poznać wysokość składki ubezpieczenia samochodu wystarczy, że podasz nam swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer rejestracyjny pojazdu i już wszystko będzie jasne. Co więcej, u nas możesz liczyć na szeroką ofertę atrakcyjnych dodatków, dzięki którym poczujesz się naprawdę kompleksowo chroniony. Masz jakieś pytania? Śmiało, nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji.

Ubezpieczenie samochodu w Krakowie już znasz. A co z pozostałymi miastami?