Najszybsze ubezpieczenie OC Wrocław – gdzie kupić online?

ubezpieczenie samochodu wrocław

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Kierowcy z Wrocławia nie mają lekko. Już lata temu przyklejona została im łatka kierowców z najdroższym ubezpieczeniem OC w całej Polsce. Średnia składka, jaką trzeba zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu we Wrocławiu wynosi 1048 złotych. W jaki sposób kierowcy ze stolicy województwa dolnośląskiego zapracowali sobie na taką pozycję? 

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC? Wrocław najdroższym miastem?

Wysokość obowiązkowego ubezpieczenia samochodu uzależniona jest od wielu różnych czynników. Wpływ ma na nią między innymi model samochodu i jego parametry techniczne czy w końcu profil samego kierowcy. Na składkę ubezpieczenia OC wpłynie przede wszystkim jego wiek, doświadczenie za kierownicą czy historia ubezpieczeniowa. Jest jeszcze coś, o co każdy właściciel auta podczas kalkulowania składki ubezpieczenia OC, zostanie zapytany. Mowa oczywiście o miejscu zamieszkania. Liczba ludności, natężenie ruchu czy w końcu wspomniana wyżej wypadkowość – to wszystko ma wpływ na wysokość ceny za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wrocław jest miastem, gdzie o wypadek stosunkowo łatwo.

Na mapie Polski możemy wskazać takie miejsca, w których kierowcy traktowani są przez ubezpieczycieli jakby bardziej polubownie. Są też takie, które zawsze wygrywają w rankingu miast z najdroższym ubezpieczeniem samochodu. Wrocław należy bez wątpienia do tej drugiej grupy. Choć o palmę pierwszeństwa zazwyczaj rywalizuje z Gdańskiem, często to właśnie on wysuwa się na prowadzenie z najwyższą składką za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wrocław ma zdecydowanie najwyższe stawki za polisę.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Według naszych danych, kierowcy we Wrocławiu płacą za ubezpieczenie OC średnio 1048 złotych, co sprawia, że są jedynym miastem w Polsce, gdzie cena polisy przekroczyła tysiąc złotych. Fakt, Gdańsk depcze im po piętach, niemniej gdańszczanie płacą za polisę komunikacyjną średnio 56 złotych mniej. A jak prezentuje się pozycja wrocławian na tle innych miast? Dość interesująco w porównaniu do tych z najniższą ceną za ubezpieczenie samochodu. Wrocław okazuje się droższy aż o 334 złote od kierowców z Opola, jeżeli mówimy o standardowej polisie OC. 

Na beesafe.pl znajdziesz dobre ubezpieczenie samochodu – Wrocław nie jest wyjątkiem!

Ubezpieczenie OC komunikacyjne jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Właśnie z uwagi na przynależność do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, jego zakres uregulowany jest prawnie. Co to oznacza w praktyce? Wszędzie będzie miało jednakowy zakres, więc nie ma znaczenia, jakie obowiązkowe ubezpieczenie OC wybierzesz. Wrocław, lub inne miasto – to bez różnicy. Może się więc wydawać, że w obliczu tego, wybór ubezpieczenia OC nie będzie ani trudny, ani skomplikowany. I rzeczywiście taki jest. Niemniej dokładnie w tym momencie może pojawić się pytanie: na co w takim razie zwrócić uwagę wybierając obowiązkowe ubezpieczenie samochodu?

Czym kierować się podczas kupna ubezpieczenia OC? Wrocław to miasto o dużym natężeniu ruchu, więc należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – czy oczekujesz jedynie podstawowej ochrony, jaką gwarantuje Ci obowiązkowe OC, czy jesteś może kierowcą nieco bardziej wymagającym, a przede wszystkim przezornym? Jeśli bardziej skłaniasz się ku drugiej odpowiedzi i poszukujesz ochrony, która odciąży Cię nieco w niektórych obowiązkach płynących z bycia kierowcą, rozważ ubezpieczenie w Beesafe. Dlaczego? 

Decydując się na polisę komunikacyjną w Beesafe, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków do ubezpieczenia. Wygodny kierowca, ubezpieczenie Assistance, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie miejskie czy polisa na wypadek kłopotów z akumulatorem czy oponami – a to jeszcze nie wszystko! Dodatek o wdzięcznym określeniu “Wygodny kierowca” powstał z myślą o wszystkich tych, których czasem przerastają obowiązki związane z byciem właścicielem samochodu. Przegląd auta czy niezbędna wizyta u mechanika – nie masz na to ani głowy ani czasu? Spokojnie! Z naszym dodatkiem możesz być pewien, że wszystko załatwimy za Ciebie.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

A jeśli nieraz masz chęć poczuć wiatr we włosach, ale nie dysponujesz szyberdachem, możesz przesiąść się na rower lub hulajnogę. Kusi? Pomyśl wtedy o ubezpieczeniu miejskim, które zadziała w sytuacji, gdy przerysujesz bok omijanym autom. A może wybierasz się w podróż po Europie? Pamiętaj, że wsparcie w drodze Assistane może okazać się niezbędne. I właśnie my możemy Ci je zagwarantować. Dlatego skorzystaj z naszej oferty, jeśli są ci potrzebne różne ubezpieczenia samochodowe. Wrocław to miasto, gdzie szczególnie mogą się one przydać.

Ubezpieczenia samochodowe Wrocław – czemu młodzi kierowcy płacą więcej?

Młodzi, szaleni, niebezpieczni. Ryzykowni, brawurowi, nieprzewidywalni. Tak, to wszystko o młodych kierowcach. Nie ma co kryć, że panujący stereotyp młodego i niedoświadczonego za kółkiem kierowcy, może być nieco krzywdzący. W końcu zawsze postrzega się ich jako szalonych i czasem niedouczonych adeptów motoryzacji, którzy za kółkiem czują się zbyt pewnie i lubią zaznaczać swoją pozycję na drodze. Tylko czy oby na pewno wszystko to jest powielanym stereotypem nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością? Niestety nie do końca. 

W 2019 roku młodzi kierowcy byli sprawcami aż 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6409 zostało rannych. W prawie 38 proc. zdarzeń, za główną przyczynę uznaje się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Nic więc dziwnego, że także ubezpieczyciele postrzegają młodych kierowców jako kierowców niebezpiecznych, automatycznie zaliczając ich do grupy tak zwanego podwyższonego ryzyka. Efekt? Zdecydowanie wyższa składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Wrocław nie stanowi tutaj wyjątku. O ile wyższa?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Według danych Beesafe, młodzi kierowcy z Wrocławia za ubezpieczenie OC płacą średnio 1772 złote. Różnica jest duża patrząc na taką stawkę z perspektywy kierowcy z miasta gdzie jest najtańsze OC. Wrocław okazuje się o ponad tysiąc złotych droższy, niż płacą doświadczeni kierowcy z Opola. 

Co sprytniejsi uciekają się do różnych sposobów pozwalających na obniżenie składki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Wrocław także jest miastem, gdzie to działa. Jednym ze sprawdzonych i najczęściej wykorzystywanych jest oczywiście dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego i bardziej doświadczonego kierowcy z wypracowanymi zniżkami. Pomoże także wybór miejskiego auta, z mniejszym silnikiem.

Ubezpieczenie OC Wrocław – gdzie znaleźć najlepszą polisę online?

Na koniec zostawiliśmy pytanie, na które odpowiedź może przysporzyć najwięcej trudności – w jaki sposób znaleźć najlepsze OC? Wrocław jest miastem, gdzie można to zrobić – w rzeczywistości to nic trudnego! Możesz oczywiście zadać sobie nieco trudu i odwiedzić każdego ubezpieczyciela w mieście, by zebrać szereg ofert, ale musisz wiedzieć, że nie jest to konieczne. Co więcej – jest to absolutnie zbędne. Z pomocą przyjdzie Ci Beesafe. Wystarczy, że poświęcisz dosłownie parę minut na znalezienie ubezpieczenia skrojonego na Twoją miarę, a wszystko to załatwisz bez wychodzenia z domu.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Mówiąc o produkcie przygotowanym z myślą o Tobie mamy na myśli obowiązkowe ubezpieczenie samochodu wraz z wybranymi przez Ciebie dodatkami. Chyba lubisz być maksymalnie zaopiekowany, prawda? Jeśli miałbyś jakiekolwiek pytania i wątpliwości, nasi konsultanci służą pomocą. Nie obawiaj się także o bezpieczeństwo takiego rozwiązania – jesteśmy internetowym agentem ubezpieczeniowym Compensa, więc możesz nam zaufać, kupując polisę OC. Wrocław daje ci takie możliwości!

Ubezpieczenie samochodu we Wrocławiu już znasz. A co z pozostałymi miastami?