Ubezpieczenie OC Olsztyn. Gdzie kupić online?

Ubezpieczenie samochodu Olsztyn

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Ceny ubezpieczenia OC to dość drażliwy temat. Wydaje się jednak, że kierowcy z Olsztyna nie mają powodów do zdenerwowania. Średnia cena za obowiązkowe ubezpieczenie OC w Olsztynie wynosi 807 złotych. Oznacza to, że zmotoryzowani ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego płacą nawet 241 złotych mniej od kierowców z miasta z najdroższym ubezpieczeniem OC. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Olsztyn na tle innych miast 

Miejsce zamieszkania – to pytanie pada zawsze wtedy, gdy kalkulowania jest cena za ubezpieczenie OC. Olsztyn nie stanowi tutaj wyjątku. Czy miejscowość, po której się poruszamy ma jakikolwiek wpływ na wysokość ceny OC? Jak najbardziej! Im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo, że staniemy się uczestnikami kolizji drogowej. Towarzystwa szacując ryzyko ubezpieczeniowe biorą także pod uwagę szkodowość w danym mieście. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego i samego Olsztyna, nie wygląda to zbyt dobrze. Najwyższy wskaźnik szkodowości w kraju niesie za sobą ryzyko znacznie wyższych składek na ubezpieczenie samochodu. Na szczęście miejsce zamieszkania stanowi tylko jeden z wielu różnych czynników, które mają realny wpływ na ostateczną cenę ubezpieczenia samochodu. Olsztyn również objęty jest tą zależnością. Ta uzależniona jest przede wszystkim od wieku kierowcy, jego doświadczenia za kierownicą, parametrów technicznych auta czy od wysokości wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę. 

Okazuje się, że pomimo wysokiej szkodowości na warmińskich drogach, kierowcy z Olsztyna mają szansę na naprawdę niedrogie ubezpieczenie OC. Olsztyn jest naprawdę tanim miastem. Co więcej, za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą oni mniej niż wynosi średnia składka OC w największych miastach Polski. Według naszych danych, kierowcy z Olsztyna płacą za OC 807 złotych. Mniej od mieszkańców stolicy Warmii i Mazur zapłacą między innymi kierowcy z Rzeszowa, Kielc czy Zielonej Góry.

Średnia stawka za ubezpieczenie samochodu w ich miastach to kolejno 724 złote, 748 złotych i 795 złotych. Czy olsztynianie mają zatem powody do narzekań? Nie do końca. Warto powiedzieć, że zmotoryzowani z wielu miast Polski zdecydowanie więcej od nich zapłacą za OC. Olsztyn wypada na ich tle naprawdę dobrze. Dla przykładu łodzianie za polisę komunikacyjną będą musieli zapłacić 916 złotych, a warszawiacy już 937 złotych. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Ubezpieczenie samochodu. Olsztyn ma inny zakres polisy?

Obowiązek, przed którym nie ucieknie żaden kierowca – zakup ubezpieczenia OC. Olsztyn nie jest tu wyjątkiem. W końcu nadejdzie chwila, kiedy będzie trzeba stanąć na wysokości zadania i spełnić swoją powinność. Jeśli Twoje aktualne ubezpieczenie OC dobiega końca, a samochód nie zmienił w ostatnim czasie właściciela, możesz być spokojny, ponieważ polisa odnowi się automatycznie. To też uchroni Cię przed płaceniem horrendalnych kar za brak OC. Pamiętaj jednak, że nie jest to najrozsądniejsza droga. Dlaczego? Może się okazać, że masz szansę nabyć o wiele lepszą ochronę. Tylko czy w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia samochodu możemy mówić o lepszym czy gorszym OC? Olsztyn jest miastem, gdzie zakres polisty jest dokładnie taki sam, jak w innych miejscach w kraju.

Zakres OC regulowany jest ustawowo, co oznacza, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie on dokładnie taki sam. Zatem na jakiej podstawie wybrać ubezpieczenie auta? Jednym z kryteriów może być cena, ale i tutaj warto zatrzymać się na chwilę i rozważyć dodatkowe opcje. Szereg dodatkowych możliwości oferuje Beesafe. Decydując się na Beesafe możesz liczyć także na szereg atrakcyjnych dodatków, wystarczy że kupisz ubezpieczenie samochodu. Olsztyn daje pod tym względem duże możliwości. Jakie dodatki oferuje Beesafe?

Jednym z nich jest usługa “Wygodny kierowca”. Na czym polega? Wyobraź sobie, że Twój samochód wymaga niezbędnych napraw technicznych, a lada moment kończy mu się przegląd. Ty lubisz, gdy Twój samochód służy Ci bezawaryjnie, ale nie lubisz, kiedy czegoś od Ciebie wymaga. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci właśnie dodatek “Wygodny kierowca”, w ramach którego odbierzemy od Ciebie samochód i zajmiemy się wszelkimi sprawami, a po wykonanej usłudze odstawimy go we wskazane przez Ciebie miejsce.

Będąc klientem w Beesafe zyskujesz także bezcenne ubezpieczenie NNW, które zapewni wsparcie w razie wypadku zarówno Tobie, ale także i Twoim pasażerom. To naprawdę dobry pakiet OC. Olsztyn jest dużym miastem, więc dodatkowa ochrona może się przydać. Na koniec coś, co może przydać się nawet najbardziej wytrawnemu kierowcy. Będzie tym bardziej pożądane, jeśli swoim autem pokonuje on tysiące kilometrów, także poza granicami kraju – mowa oczywiście o Assistance, które zagwarantuje pomoc w drodze. W właśnie w ramach tego dodatku zajmiemy się organizacją pomocy technicznej w Polsce i Europie, kiedy tylko będzie to konieczne. Teraz już chyba wiesz, co oznacza najlepsze ubezpieczenie OC? Olsztyn także jest w zasięgu oferty Beesafe – przekonaj się sam!

Młodzi kierowcy a pakiet OC – Olsztyn kusi niskimi cenami?

Młodzi kierowcy to temat na odrębną rozprawkę. Nie sposób pominąć tej wyjątkowej grupy mówiąc o stawkach ubezpieczenia OC. Olsztyn nie stanowi tutaj wyjątku. Dlaczego wyjątkowej? Młodzi kierowcy zaliczani są do grupy tak zwanego podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że znacznie częściej są oni sprawcami lub uczestnikami wypadków drogowych, niż ich doświadczeni za kółkiem kierowcy. Za młodym wiekiem, który automatycznie podnosi cenę ubezpieczenia auta, idzie właśnie brak doświadczenia za kierownicą, który także zostanie wypunktowany – w tym mniej pozytywnym znaczeniu.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Co więcej, uważa się, że młodzi ludzie bardzo często mają skłonność do brawury i szybkiej jazdy, co absolutnie nie poprawia ich sytuacji. Mówi się, że chcą zaznaczyć swoją pozycję na drodze, więc wybierają szybkie i drogie auta, które wyróżniają się w komunikacyjnym gąszczu. Wszystkie te stwierdzenia mają jednak poparcie w statystykach drogowych. Okazuje się, że osoby w wieku do 24. roku życia to najliczniejsza grupa ludzi, którzy biorą udział w zdarzeniach drogowych. Nie da się ukryć, że wszystko to składa się na obraz kierowy potencje bardziej niebezpiecznego, czyli bardziej szkodowego. 

Niebezpieczeństwo, jakie niosą za sobą młodzi kierowcy ma swoje odzwierciedlenie w cenach ubezpieczenia samochodu. Ile za OC w Olsztynie płacą młodzi i niedoświadczeni? Z naszych danych wynika, że średnio płacą oni 1370 złotych za podstawowe ubezpieczenie samochodu. Olsztyn wydaje się więc drogim miastem. Warto jednak zauważyć, że płacą oni niewiele mniej od doświadczonych kolegów, którzy na co dzień poruszają się na przykład po Wrocławiu – miastem z najdroższym OC w Polsce.

Pozostaje tylko pytanie, czy młodzi kierowcy zawsze są skazani na wyższe ceny OC? Olsztyn nie jest wyjątkiem. Co do zasady – tak. Zawsze będą płacić oni więcej za ubezpieczenie samochodu niż ich doświadczeni rodzice, którzy za kółkiem spędzili paręnaście czy nawet parędziesiąt lat życia. Mogą jednak szukać oszczędności na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie dopisanie jako współwłaściciela auta doświadczonego kierowcy, osoby z wypracowanymi zniżkami. Do tego dochodzi wybór auta z mniejszym silnikiem i po prostu bezpieczna jazda – po kilku latach mogą oni dorobić się naprawdę niezłych zniżek. 

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC samochodu w Olsztynie? 

Jakie pytanie wraca już do nas jak bumerang? Gdzie znajdziemy najlepsze ubezpieczenie OC? Olsztyn daje nam możliwość zakupu polisy online w zaledwie kilka minut! Wciąż możemy zastanawiać się, co oznacza najlepsze OC w momencie, kiedy tak naprawdę każda polisa gwarantuje dokładnie taki sam zakres. Czy kupować zatem w ciemno pakiet OC? Olsztyn pozwala nam na duży wybór. Nie musisz pytać sąsiada, w jakim towarzystwie posiada OC i iść jego śladem. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Uwierz nam, że warto poświęcić chwilę na wybór ubezpieczenia OC. Olsztyn to miasto o dużym natężeniu ruchu, więc przyda się dobra ochrona Twojego samochodu. Wystarczy dosłownie parę minut, aby znaleźć najlepszą polisę. Pomyślisz, że najłatwiejszym sposobem na spełnienie swego obowiązku jest udanie się do najbliższego biura agencyjnego, gdzie doradca zaproponuje Ci ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb? Niby tak, ale pamiętaj jednak, że gdzie indziej możesz otrzymasz dokładnie takie samo ubezpieczenie, do którego należeć będą Ci się atrakcyjne dodatki. Na takie możesz liczyć właśnie kupując ubezpieczenie samochodu w Beesafe! Co więcej, aby to zrobić nie musisz wcale wychodzić z domu, a wszystkie formalności zajmą Ci dosłownie chwilę.

Sprawdź ubezpieczenie OC w pozostałych miastach: