Tanie ubezpieczenie OC Łódź. Gdzie kupić online?

ubezpieczenie samochodu łódź

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Zróżnicowanie cen ubezpieczenia OC w poszczególnych ośrodkach miejskich jest ogromne. Spośród największych miast Polski możemy wymienić kilka, gdzie średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu przekracza 900 złotych. Jednym z takich miast jest właśnie stolica województwa łódzkiego. Średnio za ubezpieczenie OC w Łodzi trzeba zapłacić 916 złotych. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Łódź a koszty w innych miastach 

Wielkość miasta, natężenie ruchu, a także wypadkowość w danym regionie – wszystko to ma wpływ na wysokość ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Łódź nie stanowi wyjątku. To dlatego, podczas kalkulowania składki ubezpieczenia OC pada pytanie o miejscowość. Może się wydawać, że to bez sensu, jednak w ostatecznym rozliczeniu, miejsce zamieszkania jest dla ubezpieczyciela pewnego rodzaju kierunkowskazem. Zależność jest prosta – im większe miasta i większe natężenie ruchu na drogach, tym większe prawdopodobieństwo uczestniczenia w wypadku. Im większe ryzyko ubezpieczeniowe, tym wyższa składka za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Łódź czy inne miasto – od tej reguły zazwyczaj nie ma żadnych odstępstw. A jak wygląda cena ubezpieczenia OC w przypadku Łodzi? Czy wysoka wypadkowość w regionie przekłada się na cenę OC?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Z pewnością każdy kierowca marzy o tym, by znaleźć tanie ubezpieczenie OC. Łódź plasuje się jednak wśród tych miast, w których płaci się więcej. Według danych Beesafe, średnia składka ubezpieczenia OC dla kierowców w Łodzi kształtuje się na poziomie 914 złotych. Jak zdradziliśmy już na wstępie – jest to jedna z wyższych składek w Polsce. Więcej za ubezpieczenie samochodu płacą mieszkańcy z Poznania, Gdańska, Warszawy i oczywiście Wrocławia, gdzie składka ubezpieczenia OC notuje najwyższe wartości w Polsce. Wrocławianie za polisę OC płacą średnio aż 1048 złotych. Po przeciwnej stronie, z najniższą ceną ubezpieczenia samochodu stoją między innymi kierowcy z Opola, Rzeszowa czy Kielc, którzy za polisę płacą kolejno 714 złotych, 724 złote i 748 złotych.  Okazuje się więc, że w przypadku Łodzi, wysoka wypadkowość ma poniekąd przełożenie na cenę ubezpieczenia samochodu. 

Ubezpieczenie samochodu Łódź – czy zakres polisy jest inny niż w pozostałych miastach?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, którego zakres regulowany jest Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK. Oznacza to, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym zakres polisy będzie identyczny. Wydaje się więc, że w obliczu tego wybór ubezpieczenia OC nie będzie ani trudny, ani skomplikowany. Niemniej właśnie w tym momencie pojawia się pewne pytanie – czym kierować się podczas wyboru polisy OC? Na co zwrócić szczególną uwagę kupując obowiązkowe ubezpieczenie samochodu? Łódź, czy też inne miasto – zasady pozostają takie same.

Pojawi się wiele głosów mówiących o cenie ubezpieczenia, która może przesądzić o wyborze. Jest w tym nieco prawdy, jednak warto w tym momencie zadać sobie pytanie, czy zależy nam jedynie na podstawowej ochronie, jaką gwarantuje ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, czy chcielibyśmy, by nasz pakiet ochronny był nieco bardziej rozbudowany? Jeśli skłaniasz się ku drugiemu wariantowi, być może powinieneś rozważyć ubezpieczenie samochodu w Beesafe. 

Wybierając ubezpieczenie OC w Beesafe, prócz podstawowego ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej możesz liczyć także na szereg atrakcyjnych dodatków. Te mogą okazać się bezcenne dla wszystkich tych kierowców, którzy darzą swoje auto ciepłym uczuciem tylko do czasu, gdy to nie jest zbyt wymagające. Wizyta u mechanika? Podróż do lakiernika? Obowiązkowy przegląd techniczny samochodu? Nie masz na to ani czasu ani głowy? Spokojnie. Z dodatkiem do OC “Bezpieczny kierowca” załatwimy wszystko za Ciebie! Jak to działa w rzeczywistości? Zgłaszasz na swoją potrzebę, my przyjeżdżamy  po Twój samochód, załatwimy wszystko, co potrzeba, a po wykonanej usłudze odstawimy samochód we wskazane przez Ciebie miejsce.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Czy w ofercie znajdziesz jeszcze inne ubezpieczenia samochodowe? Łódź lub inne miasta – to nie ma znaczenia! Wraz z ubezpieczeniem samochodu w Beesafe możesz otrzymać także pomoc w drodze – Assistance. W ramach tego dodatku, w razie awarii czy wypadku, zorganizujemy dla Ciebie pomoc i wszystko opłacimy. Nie będzie miało znaczenia to, czy pomocy potrzebujesz na terenie Polski czy Europy. Jeśli od czasu do czasu lubisz przesiąść się z czterech kółek na dwa, rozważ ubezpieczenie miejskie, które zadziała w przypadku zdarzenia spowodowanego podczas korzystania z roweru czy hulajnogi. Nie zapominajmy też o ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które gwarantuje wypłatę odszkodowania wówczas, gdy to Ty doznasz szkody podczas zdarzenia. 

Ubezpieczenie OC – Łódź tania dla młodych kierowców?

Statystyki mówią jasno – młodzi kierowcy to niebezpieczni kierowcy. Prawdę tę biorą sobie do serca ubezpieczyciele podczas szacowania ryzyka ubezpieczeniowego. Zatem im wyższe ryzyko, tym wyższa cena za ubezpieczenie samochodu. Łódź nie jest tu wyjątkiem.  

Jednak, aby nie być gołosłownym, warto powołać się w tym momencie na statystyki policyjne, które tylko potwierdzają powielany stereotyp dotyczący młodego pasjonata szybkich samochodów. Ten mówi jasno, że młody kierowca to kierowca z reguły nierozważny, niebezpieczny i mniej przewidywalny. Lubi ryzyko i przejawia zamiłowanie do brawury. Nie lubi tracić czasu, więc wybiera szybkie i sportowe auta z dużym silnikiem, a dodatkowo nie zawsze respektuje przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Efekt? 

Według policyjnych danych w 2019 roku, młodzi kierowcy byli sprawcami 4 910 wypadków, w których śmierć poniosły 462 osoby. Najczęstszą przyczyną wypadków, za które odpowiadali młodzi i niedoświadczeni  było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Dlatego też młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższą ceną za ubezpieczenie OC. Łódź nie jest tu wyjątkiem. Podobnie jak w innych miastach, muszą oni zapłacić więcej, niż ich doświadczeni koledzy z wypracowanymi zniżkami na ubezpieczenie. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Z naszych danych wynika, że średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, jaką w Łodzi płacą młodzi kierowcy kształtuje się na poziomie 1558 złotych. Sporo?  Na pewno w porównaniu do najniższych cen za ubezpieczenie samochodu. Łódź jest miastem, gdzie za polisę trzeba zapłacić raczej więcej, niż mniej. Warto jednak pamiętać, że młodzi nie zawsze muszą tracić majątek na ubezpieczenie auta. Jest kilka sprawdzonych sposobów na tańsze OC w Łodzi, z których chętnie oni korzystają. 

Ubezpieczenie OC samochodu – Łódź i zakup online

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem dotyczącym odpowiedzialności cywilnej za szkody, które powstały w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu. Jak już wiemy, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, jego zakres wszędzie jest taki sam. To naturalne, że chcemy znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC. Łódź to miasto, które daje nam duże możliwości. A jakie mamy opcje? 

Jedni zaoszczędzą sobie czasu oraz pracy i z chęcią skorzystają z automatycznie odnowionej polisy komunikacyjnej. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to dobra droga. Inni, zazdroszcząc sąsiadowi, który za ubezpieczenie samochodu płaci paręset złotych mniej, odwiedzą wszystkich ubezpieczycieli w mieście, a później długo będę debatować nad za i przeciw konkretnej oferty. My mamy dla Ciebie jeszcze jedno rozwiązanie – Beesafe. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Wybierając ubezpieczenie OC w Beesafe, prócz ochrony płynącej z podstawowego ubezpieczenia samochodu, możesz także liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków. Co ważne – znalezienie ubezpieczenia zajmie Ci dosłownie kilka minut, a wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, nasi konsultanci wszystko Ci wyjaśnią. Nie musisz także obawiać się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania – jesteśmy internetowym agentem ubezpieczeniowym Compensa TU. Możesz więc nam zaufać i bez wahania kupić ubezpieczenie komunikacyjne. Łódź także jest objęta naszym zasięgiem.

Ubezpieczenie samochodu w Łodzi już znasz. A co z pozostałymi miastami?