Ubezpieczenie OC Warszawa. Gdzie kupić online?

Ubezpieczenie OC Warszawa

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Największa i najbardziej zaludniona – Warszawa. Skoro wszystko jest w niej naj, można przypuszczać, że cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu dla kierowców ze stolicy także będzie najwyższa. Tymczasem zaskoczenie – średnia składka za ubezpieczenie OC w Warszawie wynosi 937 złotych, co plasuje ją dopiero na 3. miejscu wśród miast z najwyższą ceną ubezpieczenia OC. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Warszawa na tle innych miast 

Miejsce zamieszkania to jeden z tych czynników, które są brane pod uwagę podczas kalkulowania składki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Im większe miasto, tym większe ryzyko wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. To automatycznie przekłada się na wyższą cenę za ubezpieczenia OC. Warszawa pod względem wypadkowości wydaje się być na umiarkowanym poziomie, o tyle liczba kolizji na warszawskich drogach przyprawia o zawrót głowy. Ogromna liczba kierowców i duże natężenie ruchu wydają się być najlepszym przepisem na stłuczkę. Czy wszystko to znajduje swoje odzwierciedlenie w składce ubezpieczenia OC dla warszawiaków? Poniekąd tak.

Ile wynosi średnia cena za ubezpieczenie komunikacyjne? Warszawa, to według danych Beesafe miasto, w którym kierowcy płacą średnio 937 złotych. Oznacza to, że stolica Polski plasuje się na 3. pozycji wśród miast z najdroższym ubezpieczeniem OC. Więcej od warszawiaków za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą kierowcy z Gdańska (992 złote) i oczywiście wrocławianie (1048 złotych). W porównaniu do miasta, w którym cena ubezpieczenia samochodu jest najniższa – czyli do Opola – mieszkańcy Warszawy płacą aż o 223 złote więcej. 

Zakres ubezpieczenia OC – Warszawa różni się od innych miast?

Rolą ubezpieczenia jest ochrona. W zależności od rodzaju polisy – chronione może być nasze zdrowie, życie, dom czy samochód. W przypadku niektórych z tych polis sprawdzi się powszechna zasada “im więcej, tym lepiej”. Dotyczy ona zakresu ubezpieczenia, czyli listy zdarzeń, w przypadku których ubezpieczenie zadziała. Zależność ta nie sprawdzi się, jeżeli chodzi nam o ubezpieczenie samochodu. Warszawa tutaj nie jest wyjątkiem Jak sama nazwa wskazuje ubezpieczenie to należy do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, których zakres regulowany jest ustawowo. Kształt polisy OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych nadany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK. W praktyce oznacza to ni mniej ni więcej, a tylko tyle, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, OC wszędzie będzie miało dokładnie taki sam zakres. Jeśli wszędzie będzie wyglądało ono tak samo, zatem co powinno przesądzić o wyborze konkretnej oferty? 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Pomyśl sobie, że masz ubezpieczenie samochodu, które oprócz podstawowej ochrony odpowiedzialności cywilnej zapewnia Ci także wsparcie na drodze w przypadku nieprzewidzianej sytuacji. Albo wtedy, gdy w trasie łapiesz gumę i nie masz koła na wymianę. Więcej przykładów? Czujesz, że Twoje auto zaczyna szwankować, ale Ty na samą myśl o przeprawach z mechanikiem, dostajesz bólu głowy. A gdyby tak w tych wszystkich sytuacjach wystarczył tylko jeden telefon? Niemożliwe? Możliwe. Właśnie takie rozwiązania możesz zyskać decydując się na ubezpieczenie samochodu w Beesafe! Nawet, jeżeli jesteś mieszkańcem innego miasta, niż Warszawa, to do obowiązkowej polisy OC możesz wybrać szereg dodatków. Sprawią one, że będziesz absolutnie zaopiekowany. W razie potrzeby dajesz nam tylko znać, a my robimy swoje! 

OC w Warszawie dla młodych kierowców 

Młody kierowca to niebezpieczny kierowca. Warszawa nie stanowi tutaj wyjątku. Nie zauważa znaków drogowych i nie zwraca uwagi na ograniczenie prędkości. Zwalniać nie zamierza, bo w końcu nie po to zainwestował w szybkie i sportowe auto. Charakteryzuje go skłonność do ryzyka, które niestety często ma poważne konsekwencje. Te wyraźnie widać w statystykach policyjnych. To właśnie w grupie młodych kierowców odnotowano najwyższy współczynnik wypadkowości. W 2019 roku doprowadzili oni do 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6 409 zostało rannych.

W prawie 38 proc. wypadków, ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Czy młodzi warszawiacy za kółkiem wyróżniają się na tle Polski? Niestety nie. Za młody wiek i małe doświadczenie przyjdzie im słono zapłacić.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Według naszych danych, młodzi kierowcy z Warszawy za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą średnio 1592 złote. To całkiem sporo, szczególnie jeśli cenę ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy z Warszawy zestawimy z tą, którą płacą na przykład młodzi mieszkańcy Rzeszowa. W ich przypadku średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu wynosi 1230 złotych. Jeszcze mniej, bo 1211 złotych płacą kierowcy bez doświadczenia w Opolu. Warto jednak wiedzieć, że niektórzy mają jeszcze gorzej – młodzi wrocławianie za ubezpieczenie samochodu muszą zapłacić średnio aż 1682 złote. 

Najlepsze ubezpieczenie OC samochodu – Warszawa i okolice – sprawdź Beesafe! 

Niezależnie od tego czy właśnie wszedłeś w posiadanie nowego auta czy kończy Ci się umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC – musisz pomyśleć o nowej polisie. Jeśli to zrobisz, połowa sukcesu za Tobą. Drugą połową będzie najlepsze ubezpieczenie OC w Warszawie. Duże miasto, duże możliwości – nie będzie więc trudno. Opcji masz mnóstwo, a od Ciebie zależy, którą wybierzesz. Wiesz już, że ubezpieczenie OC w każdym towarzystwie ma dokładnie taki sam zakres, ale nie oznacza to chyba, że musisz chodzić od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela i zbierać kolejne oferty? Absolutnie nie. Zapytać sąsiada jakie ma ubezpieczenie samochodu? Też nie. Jak więc znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC w Warszawie i czym się kierować? 

Każdy kierowca potrzebuje ubezpieczenia OC/AC. Warszawa to miasto, gdzie szczególnie jesteśmy narażeni na udział w stłuczce lub kolizji. Wybierając ubezpieczenie samochodu w Beesafe, oprócz podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, możesz otrzymać także szereg dodatkowych opcji, które pozwolą inaczej spojrzeć Ci na kwestię ubezpieczenia. Możesz mieć absolutną pewność, że w razie konieczności, przybędziemy ze wsparciem. Zawsze, gdy będziesz tego potrzebował. Spośród naszych dodatków wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i ciesz się po prostu byciem kierowcą.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Co najważniejsze – wszelkie formalności związane z zakupem ubezpieczenia samochodu załatwisz bez wychodzenia z domu. A bezpieczeństwo ubezpieczenia online? Spokojnie! Nie ma powodów do obaw – jesteśmy internetowym agentem ubezpieczeniowym Compensa, więc możesz nam zaufać! Masz jakieś pytania, wątpliwości? Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Śmiało! Warszawa to miasto, gdzie bez problemu znajdziesz naszą ofertę – w końcu jesteśmy online!

Ubezpieczenie samochodu w Warszawie już znasz. A co z pozostałymi miastami?