Ubezpieczenie OC Katowice. Gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie samochodu Katowice

Choć wzbudza skrajne emocje, nie daje wyboru – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Najbardziej emocjonującą kwestią jest jego wysokość. Nie jest też tajemnicą, że ceny ubezpieczenia OC w poszczególnych ośrodkach miejskich różnią się nawet o kilkaset złotych. Średnia stawka za ubezpieczenie OC w Katowicach wynosi 780 złotych. A jak na tle innych miast wypadają mieszkańcy stolicy Śląska? 

Ubezpieczenia OC Katowice – czy jest tu taniej niż w innych miastach?

Miejscowość – podczas kalkulowania składki obowiązkowego ubezpieczenia OC, pytanie z nią związane może dziwić. Mogłoby się wydawać, że to jedynie ciekawość ubezpieczyciela. Tymczasem jest to jeden z czynników mających wpływ na wysokość ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Katowice nie są tutaj wyjątkiem. W jaki sposób oddziałuje ona na wysokość składki i dlaczego?

Towarzystwa ubezpieczeniowe szacując ryzyko wystąpienia zdarzenia biorą pod uwagę wielkość miejscowości. To na jej podstawie określają prawdopodobieństwo kolizji. Zależność w tym przypadku jest bardzo prosta – im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy brali udział w zdarzeniu drogowym. Z rosnącym prawdopodobieństwem, rośnie z kolei cena ubezpieczenia samochodu. Biorąc więc pod uwagę nie najniższą wypadkowość w mieście możemy sądzić, że nie zapłacimy wiele za ubezpieczenie komunikacyjne OC. Katowice to miasto o stosunkowo małej liczbie wypadków drogowych. Warto jednak pamiętać o tym, że miejsce zamieszkania jest tylko jednym z wielu czynników, od których uzależniona jest cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Wydaje się, że w przypadku stolicy województwa śląskiego właśnie te wszystkie inne czynniki “wybroniły” mieszkańców miasta przez wysokimi cenami ubezpieczenia samochodu. Katowice to zdecydowanie jedno z tańszych miast jeśli chodzi o ceny OC w Polsce.

Średnio 780 złotych. Taka jest cena za OC w Katowicach według danych Beesafe. W porównaniu do innych największych miast na mapie Polski, to stosunkowo mało. Co więcej, płacą oni mniej niż w największych miastach kraju wynosi średnia składka OC. Katowice są zatem tanie? Wychodzi na to, że tak. Nieco mniej od katowiczan za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu zapłacą między innymi kierowcy z Kielc czy Lublina – średnia składka ubezpieczenia w ich przypadku wynosi kolejno 748 złotych i 778 złotych. Do rekordzisty z najdroższym OC, czyli do Wrocławia, katowiczanom jeszcze bardzo daleko. 

Ubezpieczenia samochodowe Katowice – jaki jest zakres polisy?

Na rynku ubezpieczeniowym znajdziemy produkty, które zapewnią nam kompleksową ochronę w życiu. Oczywiście nie uchronią nas one przed wszystkimi niebezpieczeństwami tego świata, ale sprawią, że my będziemy czuli się po prostu dobrze zaopiekowani, a jednocześnie wzrośnie nasze poczucie bezpieczeństwa. Co jednak najważniejsze, zapewniają one spokojną głowę i gwarantują finansowe wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach w życiu. Może się więc wydawać, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej. Rzeczywiście w przypadku wielu polis dostępnych na rynku, właśnie tak jest.

Zasada “im więcej, tym lepiej” nie sprawdzi się jednak w przypadku ubezpieczenia OC. Katowice nie są tutaj wyjątkiem. Dlaczego? Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którego zakres jest regulowany prawnie. W praktyce oznacza to tyle, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, będzie taki sam zakres ochrony, jeżeli mamy na myśli ubezpieczenie samochodu. Katowice, czy inne miasto – to bez znaczenia. Pozostaje więc pytanie: czym kierować się podczas wyboru obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. 

Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i zdradzimy, że czasem na kwestię obowiązkowego ubezpieczenia samochodu warto spojrzeć nieco szerzej. Może się bowiem okazać, że na wyciągnięcie ręki mamy nie tylko podstawową ochronę podyktowaną przepisami, ale także dodatkowe opcje ochrony. I właśnie takie opcje proponuje Beesafe. Decydując się na Beesafe, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków, które w życiu kierowcy mogą naprawdę okazać się niezbędne. Potrzebna jest Ci polisa OC. Katowice dają wybór – wybierz Beesafe!

Oczywiście nie życzymy Ci, aby kiedykolwiek przydało Ci się ubezpieczenie opon czy akumulatora – bo wśród takich dodatków możesz wybierać – ale będziesz o wiele spokojniejszy w podróży wiedząc, że je masz. To jednak nie wszystko – w Beesafe masz do wyboru także takie pakiety jak “Wygodny kierowca”, który nieco odciąży Cię w wielu obowiązkach związanych właśnie z byciem kierowcą, czy chociażby ubezpieczenie miejskie, które z kolei sprawdzi się w przypadku osób od czasu do czas lubiących przesiąść się na rower czy hulajnogę. Wśród dostępnych opcji możesz wybrać także ubezpieczenie pomoc prawna czy polisę NNW. 

Ubezpieczenie OC w Katowicach dla młodych kierowców. Co z cenami?

Statystyki mówią jasno – najwięcej wypadków powodują kierowcy z przedziału wiekowego 25-39 lat. Nie jest to jednak wartość wymierna, ponieważ to właśnie takich kierowców na polskich drogach jest najwięcej. Jeśli przyjrzymy się jednak współczynnikowi wypadkowości i zestawimy go z 10 tys. populacji, okaże się zupełnie co innego. Wówczas wyjdzie na jaw, że najczęściej sprawcami wypadków drogowych są młodzi kierowcy. W 2019 roku doprowadzili oni do 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6 409 zostało rannych. 

Tutaj swoje potwierdzenia znajduje w końcu utrwalany od lat stereotyp, że młody kierowca, to niebezpieczny kierowca. Uznaje się, że nie ma on wystarczających umiejętności do kierowania pojazdami i nie potrafi realnie ocenić sytuacji na drodze. Co więcej, często wybiera szybkie auto i nie zawaha się go użyć. Lubi mocniej wcisnąć gaz, by zaznaczyć swoją pozycję na drodze. Wiecznie się gdzieś spieszy, więc nie zawsze ma czas na respektowanie przepisów ruchu drogowego. A czy kierowcy z Katowic w jakikolwiek sposób odbiegają od ogólnie przyjętego stereotypu młodych za kółkiem? Nie do końca. 

Oczywiste jest, że składka za ubezpieczenie młodego kierowcy będzie zawsze nieco wyższa niż w przypadku doświadczonego weterana dróg z wypracowanymi zniżkami na koncie i imponującą historią ubezpieczeniową. Pytanie – o ile będzie wyższa? Młodzi i niedoświadczeni za kółkiem płacą średnio 1326 złotych za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Katowicach. Gdyby zestawić tę składkę ze średnią ceną ubezpieczenia samochodu w najtańszym mieście Polski otrzymamy różnicę aż 612 złotych różnicy. Zmiana miejsca zamieszkania jednak nie pomoże, ponieważ nawet nawet około 1211 złotych płacą młodzi kierowcy za najtańsze OC. Katowice nie są więc aż tak drogie, również dla młodych. 

Ubezpieczenie samochodu OC AC Katowice. Gdzie szukać atrakcyjnej oferty?

Panuje powszechne przekonanie, że najlepsze ubezpieczenie to takie, które ma możliwie najszerszy zakres. Tak jest rzeczywiście w przypadku wielu polis zapewniających ochroną. Jednak tak, jak wspominaliśmy, zasada ta nie sprawdza się w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Katowice nie są tu wyjątkiem. Jeśli nie zakresem, to czym kierować się w przypadku wyboru ubezpieczenia samochodu? 

W tej kwestii zdania są podzielone. My mamy jednak swoje – jeśli każde ubezpieczenie gwarantuje Ci dokładnie taką samą ochronę, warto wybrać to, które umożliwia Ci dokupienie dodatków na każdą sytuację, co znacząco poszerza zakres Twojego ubezpieczenia OC. Katowice to duże miasto – dodatkowa ochrona może się zatem przydać. Co więcej – takie ubezpieczenie możesz kupić w Beesafe, a wszystko to odbędzie się bez wychodzenia z domu. Dosłownie w parę chwil. Wystarczy, że podasz nam jedynie swoje imię i nazwisko, datę urodzenia i numer rejestracyjny samochodu, a my zajmiemy się resztą. Jeśli nie jesteś przekonany co do zasadności wykupienia dodatków do polisy lub masz jakiekolwiek wątpliwości, nasi konsultanci służą pomocą przy kupnie ubezpieczenia OC. Katowice, czy inne miasto – to bez znaczenia. Przekonaj się sam!

Ubezpieczenie samochodu w Katowicach już znasz. A co z pozostałymi miastami?