Ubezpieczenie OC Gorzów Wielkopolski. Gdzie kupić polisę online?

ubezpieczenie samochodu Gorzów Wielkopolski

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Temat cen obowiązkowego ubezpieczenia OC dla kierowców może mierzić. Może irytować tych, którym za OC przychodzi zapłacić niemało. Czy wśród tej grupy są kierowcy z Gorzowa Wielkopolskiego? Czy mają oni powody do narzekań? Nie do końca. Średnia cena za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Gorzowie Wielkopolskim kształtuje się na poziomie 814 złotych. To nieco mniej, niż wynosi średnia składka ubezpieczenia OC w największych miastach Polski. 

Ubezpieczenie samochodu Gorzów Wielkopolski – jak kształtują się ceny?

Wielkość miasta, natężenie ruchu i wypadkowość w regionie – to jedne z tych czynników, które mają wpływ na kształtowanie ceny za ubezpieczenia OC. Gorzów Wielkopolski na tym tle wypada dobrze. Zależność jest prosta – im większe miasta i większe natężenie ruchu na drogach, tym większe prawdopodobieństwo uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. Im większe ryzyko ubezpieczeniowe, tym wyższa z kolei składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Zasada ta sprawdza się praktycznie w każdym przypadku.

Jak już wiemy – choć zawsze jest za wysoka – wypadkowość w województwie lubuskim kształtuje się na dosyć zrównoważonym poziomie. Na takim samym poziomie moglibyśmy oczekiwać wysokości cen ubezpieczenia OC. Czy względnie bezpieczne drogi w regionie mają przełożenie na niskie ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu w samej stolicy województwa? Okazuje się, że tak. Według naszych danych średnio 814 złotych płacą kierowcy za ubezpieczenie OC. Gorzów Wielkopolski jest zatem tańszy, niż wynosi średnia składka OC, jaką płacą zmotoryzowani w największych miastach w Polsce.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Dla przykładu – kierowcy z Łodzi płacą średnio 916 złotych, a kierowcy z Gdańska – 992 złote za ubezpieczenie samochodu. Gorzów Wielkopolski wypada zatem bardzo korzystnie. Oczywiście zestawiając średnie składki OC dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego z najtańszym miastem w Polsce, czyli Opolem (714 złotych za OC) – mina może nieco zrzednąć. Do rekordzistów pod względem najdroższego ubezpieczenia OC, czyli do mieszkańców Wrocławia, którzy za polisę płacą 1048 złotych, naprawdę im daleko. Wydaje się więc, że gorzowianie nie mają powodów do marzeń.

Dobre ubezpieczenie samochodu Gorzów Wielkopolski – jaki jest zakres polisy?

Zakres ubezpieczenia OC – im większy, tym lepszy? Nic z tych rzeczy. Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych należy do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, a jego zakres jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK. Oznacza to, że różni ubezpieczyciele oferują dokładnie taki sam zakres polisy OC. Gorzów Wielkopolski lub inne miasto – to bez znaczenia. W tym momencie pojawia się zatem pytanie – jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne? Gorzów Wielkopolski daje tutaj spore możliwości. Musisz wiedzieć, że poszczególne oferty będą różnić się przede wszystkim ceną. Rozsądek podpowie, aby wybrać tę najtańszą. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i rozważyć jeszcze jedną możliwość – wybrać klasyczne ubezpieczenie OC, jakie zaoferuje Ci każdy ubezpieczyciel czy rozszerzone o szereg atrakcyjnych dodatków podstawowe ubezpieczenie samochodu? Gorzów Wielkopolski to duże miasto – może warto więc skorzystać z dodatkowej ochrony?

Decydując się na ubezpieczenie samochodu w Beesafe, oprócz standardowej polisy ubezpieczenia OC, możesz otrzymać także szereg rozszerzeń, które sprawią, że poczujesz się naprawdę kompleksowo zaopiekowany. Wśród naszych dodatków do obowiązkowego ubezpieczenia samochodu znajdziesz także nieocenione ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, ubezpieczenie szyb czy pomoc na drodze – Assistance. To jednak nie wszystko – nasza oferta obejmuje także Assistance Opony, które przyda się wówczas, gdy złapiesz gumę, czy ubezpieczenie Assistance Akumulator niosące pomoc w momencie, gdy auto odmówi Ci posłuszeństwa.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Specjalny dodatek pod tytułem “Wygodny kierowca” to oferta skrojona na miarę kierowców, którzy żyją w zgodzie ze swoim autem, ale tylko do momentu, gdy to nie jest zbyt wymagające. Kiedy pojawia się potrzeba odwiedzin mechanika czy lakiernika lub zbliża się termin końca obowiązkowego przeglądu – Ty dezerterujesz? Spokojnie! Mając ubezpieczenie samochodu wzbogacone o dodatek “Wygodny kierowca” – nie musisz się o nic martwić. Przybędziemy, odbierzemy auto, załatwimy co trzeba i odstawiamy pod wskazany przez Ciebie adres. Kusi?

Ubezpieczenie OC Gorzów Wielkopolski – co z młodymi kierowcami?

Statystyki nie kłamią. A te mówią jasno – jest grupa kierowców, którzy najczęściej stają się sprawcami i uczestnikami kolizji drogowych. Choć najwięcej sprawców wypadków notuje się w grupie osób 25-39 lat, to wynika to jedynie z faktu, że właśnie takich kierowców na naszych drogach jest najwięcej. Jeśli przyjrzymy się współczynnikowi wypadkowości i zestawimy go z 10 000 populacji, to okaże się, że najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy, czyli osoby do 25. roku życia. W 2019 roku doprowadzili oni do 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6 409 zostało rannych.

Co więcej, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych kierowców było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Młody wiek w połączeniu z brakiem doświadczenia i małymi umiejętnościami za kółkiem, nie przemawia na korzyść tych kierowców. Jeśli dołożymy do tego skłonność do ryzyka i nadmierną brawurę, mamy już mieszankę absolutnie wybuchową. Nic więc dziwnego, że młodzi kierowcy zaliczani są przez ubezpieczycieli do grupy tak zwanego podwyższonego ryzyka, które “nagradzane” jest wyższymi składkami ubezpieczenia samochodu. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Oczywistym jest, że muszą oni liczyć się z nieco wyższą składką za ubezpieczenie OC, niż ich doświadczeni za kółkiem koledzy, którzy latami bezszkodowej jazdy wypracowali sobie wysokie zniżki na OC. Gorzów Wielkopolski nie jest tutaj wyjątkiem. Ile za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą młodzi kierowcy z tego miasta? 

Według naszych danych, średnia składka w ich przypadku wynosi 1386 złotych za polisę OC. Gorzów Wielkopolski jest zatem tanim miastem, czy drogim? Dla niektórych będzie to cena zaporowa. Warto jednak pamiętać, że młodzi kierowcy nie zawsze muszą płacić horrendalne składki za ubezpieczenie samochodu. Jest kilka sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC dla młodych, które są z chęcią przez nich wykorzystywane. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest oczywiście dopisanie do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy z wypracowanymi zniżkami. W przypadku młodego kierowcy, warto też zrezygnować z szybkich, sportowych aut, na rzecz samochodu z mniejszą pojemnością silnika. 

Atrakcyjne ubezpieczenie OC samochodu Gorzów Wielkopolski – gdzie je znaleźć? 

Kierowców, którzy stają przed obowiązkiem ubezpieczenia samochodu można podzielić na kilka grup. Do jednej z nich zaliczymy z pewnością tych wygodnych i zapominalskich – są to osoby, które przez lata tkwiąc przy tym samym zakładzie ubezpieczeń. z upodobaniem korzystają z automatycznie odnowionej umowy ubezpieczenia OC. Gorzów Wielkopolski nie wyróżnia się na pod tym względem na tle innych dużych miast. W drugiej grupie właścicieli aut dominują osoby, które za punkt honoru przyjmują sobie znalezienie najlepszej oferty OC. Co robią? Chodzą od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela, czasem radząc się multiagenta i zbierają proponowane przez ich oferty.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

W zaciszu domowego ogniska rozpracowują wszystkie pakiety, szukając “za” i “przeciw” konkretnego ubezpieczenia. W taki sposób można szukać w nieskończoność ubezpieczenia samochodu. Gorzów Wielkopolski oferuje jednak jeszcze inne rozwiązanie. Jest jednak pewien rozwiązanie, który pozwoli Ci znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC, a wszystko to bez wychodzenia z domu, dosłownie w kilka chwil. Tak! Mowa o ubezpieczeniu samochodu w Beesafe, gdzie oprócz podstawowej ochrony odpowiedzialności cywilnej, możesz także otrzymać pakiet atrakcyjnych dodatków. Przekonaj się, że warto!

Ubezpieczenie samochodu w Gorzowie Wielkpolskim już znasz. A co z pozostałymi miastami?