Ubezpieczenie OC Gdańsk. Gdzie kupić dobrą polisę online?

ubezpieczenie samochodu gdańsk

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Gdańsk – największe miasto Pomorza i stolica województwa pomorskiego. Z punktu widzenia kierowcy jest coś, co sprawia, że w Gdańsku lepiej bywać niż mieszkać. Co to takiego? Mowa o obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu, a konkretniej o jego cenie. To jedno z tych miejsc aspirujących do miana miasta z najwyższą ceną za ubezpieczenie OC. Gdańsk jest miastem, gdzie średnia składka za polisę komunikacyjną wynosi 992 złote. 

Ceny za ubezpieczenie OC. Gdańsk i różnice między innymi miastami 

Każdy kierowca z Gdańska, który choć raz stanął przed obowiązkiem zakupu ubezpieczenia samochodu jest świadomy tego, ile to może kosztować. Każdy kierowca, który w tej kwestii patrzy nieco szerzej i interesuje się sytuacją na rynku komunikacyjnym w innych miastach, doskonale wie, że są dwa miasta w Polsce, które systematycznie rywalizują o miano tego z najdroższym ubezpieczeniem OC. Gdańsk i Wrocław, Wrocław i Gdańsk – od wielu lat niezmiennie, albo jedno albo drugie zdobywa palmę pierwszeństwa i może nazywać siebie miastem z najwyższą średnią ceną ubezpieczenia samochodu. Nie inaczej jest i tym razem… 

992 złote – tyle wynosi średnia składka za ubezpieczenie OC. Gdańsk jest zatem o 56 złotych droższy od średniej składki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu we Wrocławiu. Tym razem to właśnie tam kierowcy płacą za ubezpieczenie OC najwięcej, więc gdańszczanie mogą nieco odetchnąć z ulgą. Gdyby jednak ich stawkę ubezpieczenia OC zestawić z najtańszym komunikacyjne miastem w Polsce, czyli Opolem, mina może znów zrzednąć. Ubezpieczenie komunikacyjne w Gdańsku jest aż o 278 złotych droższe od tego, co płacą mieszkańcy Opola. 

Ubezpieczenie samochodu. Gdańsk wyróżnia się zakresem?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, którego zakres uregulowany jest prawnie. Brzmienie nadaje mu Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK. Co to oznacza w praktyce? Ni mniej, ni więcej, a tyle, że obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie miało dokładnie taki sam zakres. Może się wydawać, że w obliczu tego wybór obligatoryjnego ubezpieczenia samochodu nie będzie ani trudny, ani skomplikowany. I rzeczywiście tak jest. Niemniej bardzo często w tym momencie pojawia się pewne pytanie, a mianowicie – czym zatem kierować się wybierając obowiązkowe ubezpieczenie samochodu? Gdańsk, czy jakiekolwiek inne miasto – podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia OC. Co powinno determinować decyzję o wybraniu konkretnej oferty? 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

W tym momencie pojawi się zapewne wiele głosów mówiących o cenie ubezpieczenia, która może przesądzić o wyborze. Przecież nie warto przepłacać! Jest jednak co, coś może zmienić nieco nasze postrzeganie obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Co to takiego? Możliwość rozszerzenia ochrony tak, by spełniała ona swoją podstawową funkcję, ale jednocześnie gwarantowała nam spokojną głowę i dała przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nie tylko w sytuacji, kiedy to my będziemy odpowiadać za zdarzenie drogowe, ale także wtedy, gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń na przykład utkniemy na środku drogi i niezbędna okaże się pomoc. Wówczas tą zapewni nam ubezpieczenie Assistance, czy chociażby ubezpieczenie opon czy akumulatora. Gdzie znajdziesz takie ubezpieczenia komunikacyjne? Gdańsk daje duży wybór!

Właśnie takie dodatki znajdziesz w ofercie Beesafe. Nie przekonuje Cię? Pomyśl zatem o usłudze, która odciąży Cię nieco w obowiązkach wynikających z bycia kierowcą i załatwi wszystkie niezbędne czynności związane z przeglądem technicznym auta, wizytą u mechanika czy lakiernika. Z pakietem “Wygodny kierowca” wystarczy, że dasz nam znać o swoich potrzebach, a my przyjedziemy i odbierzemy auto. Załatwimy wszystko, co będzie konieczne, a na koniec odstawimy Ci samochód we wskazane przez Ciebie miejsce. Brzmi kusząco, prawda? Możesz dobrać także ubezpieczenie miejskie, które przyda się wtedy, gdy zechcesz poczuć wiatr we włosach i przesiądziesz się na rower lub hulajnogę. Wszystko to sprawia, że będziesz posiadał szeroki zakres ubezpieczenia OC. Gdańsk to miasto, gdzie łatwo o stłuczkę – przyda się zatem dodatkowa ochrona!

Młody kierowca a ubezpieczenie OC. Gdańsk łaskawy cenowo?

Młodzi i gniewni? Może nie do końca, ale z pewnością młodzi i niebezpieczni. Przynajmniej taki wizerunek młodego kierowcy utrwalony jest w wyobrażeniach większości z nas. Młody człowiek za kółkiem, to przede wszystkim niedoświadczony kierowca, który nie potrafi realnie ocenić sytuacji na drodze. Przecenia za to swoje możliwości. Lubi mocniej wcisnąć pedał gazu i nie zawsze respektuje przepisy ruchu drogowego. Charakteryzuje go lekka skłonność do brawury i zamiłowanie do szybkiej jazdy. Dlatego wybiera też sportowe auta, którymi może osiągnąć zawrotne prędkości na drodze. A co mówią na ten temat policyjne statystyki? Niestety potwierdzają prawdziwość stereotypów i Gdańsk nie stanowi tutaj wyjątku.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Według policyjnych danych w 2019 roku, młodzi kierowcy byli sprawcami 4 910 wypadków, w których śmierć poniosły 462 osoby. Najczęstszą przyczyną wypadków, za które odpowiadali młodzi i niedoświadczeni  kierowcy było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Młodzi kierowcy z Gdańska nie odbiegają zbytnio do tego wizerunku, więc nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Wręcz przeciwnie – muszą liczyć się z tym, że jako niedoświadczeni kierowcy, za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu zapłacą zdecydowanie więcej od swoich starszych i bardziej doświadczonych za kółkiem kolegów. Według danych Beesafe, młodzi adepci motoryzacji płacą średnio aż 1682 złote za ubezpieczenie OC. Gdańsk jest pod tym względem drogi. Szczególnie jeśli kwotę tę zestawimy ze średnimi składkami w innych miastach. Dla przykładu – młodzi kierowcy z Opola, za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą 1211 złotych, a kierowcy z Rzeszowa – 1230 złotych. 

Jak kupić dobre ubezpieczenie OC w Gdańsku?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest ubezpieczeniem dotyczącym odpowiedzialności cywilnej za szkody, które powstały w związku z ruchem ubezpieczonego samochodu. Wiemy już, że niezależnie od ubezpieczyciela, zakres ubezpieczenia OC wszędzie będzie identyczny. Od nas samych zależy, w jaki sposób znajdziemy najlepsze ubezpieczenie OC. Gdańsk daje nam pod tym względem wielkie możliwości.

Jedni, ci bardziej wygodni i nieco zapominalscy, przez lata będą korzystać z opcji automatycznego odnowienia polisy. Rozwiązanie to jest szybkie i wygodne, ale z pewnością nie ekonomiczne. Inni z kolei postanowią znaleźć ubezpieczenie na własną rękę, a w tym celu będą przemierzać ulice Gdańska i wszystkich ubezpieczycieli w poszukiwaniu najlepszej oferty. Sposób może i nie najgorszy, jednak bardzo czasochłonny. Co więcej – nie gwarantuje sukcesu. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Mamy dla Ciebie zatem jedną podpowiedź – Beesafe! Wybierając ubezpieczenie samochodu w Beesafe, prócz podstawowej ochrony płynącej z obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków. Jeszcze jedną zaletą jest to, że znalezienie ubezpieczenia zajmie Ci dosłownie kilka minut, a wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, nasi konsultanci służą pomocą. Obawiasz się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania? Spokojnie! Jesteśmy internetowym agentem ubezpieczeniowym Compensa TU. Możesz więc nam zaufać kupując ubezpieczenie auta. Gdańsk i okolice są przez nas obsługiwane!

Ubezpieczenie samochodu w Gdańsku już znasz. A co z pozostałymi miastami?