Korzystne ubezpieczenie OC Szczecin – gdzie kupić online?

ubezpieczenie samochodu Szczecin

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Jedni płacą za nie więcej, drudzy nieco mniej. Z jednymi chętnie byśmy się zamienili, na miejscu drugich nigdy nie chcielibyśmy być. Mowa o kierowcach z różnych miast Polski. A czy kierowcom ze Szczecina mamy czego zazdrościć? Średnia składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC w Szczecinie wynosi 913 złotych. Czy to dużo? Spoglądając na średnie ceny OC w największych miastach Polski wydaje się całkiem sporo. Jednak zawsze może być gorzej.

Cena za ubezpieczenie OC. Szczecin na tle innych miast 

Nie jest tajemnicą, że znacznie różnią się w poszczególnych ośrodkach miejskich ceny za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Szczecin nie jest tutaj wyjątkiem. Często różnice te sięgają nawet kilkuset złotych. Oczywiście miejsce zamieszkania jest tylko jednym z wielu czynników mających wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie OC. Szczecin to duże miasto, więc łatwiej tu o stłuczkę. Ale to nie wszystko. Wpływ na nią ma także model samochodu i jego parametry techniczne czy profil samego kierowcy – jego wiek, doświadczenie za kierownicą czy historia ubezpieczeniowa. Jednak pozostając przy kwestii samej miejscowości – jak na tle innych miast wypada Szczecin i średnia składka ubezpieczenia OC dla jego mieszkańców?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Z danych Beesafe wynika, że średnio trzeba zapłacić 913 złotych za polisę OC. Szczecin jest więc droższy, niż wynosi średnia składka ubezpieczenia OC w największych miastach Polski. Więcej od mieszkańców Szczecina płacą między innymi kierowcy z Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Na polisę komunikacyjną muszą oni wydać kolejno 937 złotych, 992 złote i 1048 złotych. Na mapie Polski jest jednak znacznie więcej miast, których mieszkańcy zapłacą zdecydowanie mniej za ubezpieczenie OC. Szczecin jest tutaj sporo droższy. Dla przykładu – kierowcy z Opola zapłacą średnio 714 złotych, a zmotoryzowani z Zielonej Góry 795 złotych. 

Potrzebne dobre ubezpieczenie samochodu? Szczecin daje takie możliwości!

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu to ubezpieczenie dotyczące odpowiedzialności cywilnej za szkody, które powstały w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu. Może się wydawać, że im szerszy zakres takiego ubezpieczenia, tym lepiej. Rzeczywiście w przypadku niektórych polis zasada “im więcej, tym lepiej” będzie miała zastosowanie, jednak nie sprawdzi się ona, jeżeli mamy na myśli ubezpieczenie OC komunikacyjne. Szczecin nie stanowi tu wyjątku Dlaczego? Należy ono do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, którego zakres regulowany jest ustawowo. O jego kształcie decyduje zatem Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz BPUK.

Oznacza to, że zakres obowiązkowego ubezpieczenia samochodu będzie identyczny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wobec tego pojawia się pytanie, jak wybrać obowiązkowe ubezpieczenie OC i czym się tak naprawdę kierować. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam tylko i wyłącznie na podstawowej ochronie w ramach OC, czy oczekujemy czegoś więcej. Czegoś, co sprawi, że my sami jako kierowcy poczujemy się zdecydowanie pewniej i po prostu bezpieczniej.  Jeśli bliżej Ci do wariantu drugiego, warto rozważyć ofertę Beesafe na ubezpieczenie OC. Szczecin to miasto, w którym dość łatwo o stłuczkę – przyda się więc dodatkowa ochrona. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków od Beesafe, decydując się na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Szczecin nie jest wyjątkiem i dla kierowców z tego miasta także mamy ciekawe dodatki. Jakie? Wygodny kierowca, ubezpieczenie Assistance gwarantujące wsparcie na drodze czy niosące  pomoc w przypadku problemów z oponą czy akumulatorem. Do tego wszystkiego dołóż ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenie miejskie. To ostatnie przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy masz chęć poczuć wiatr we włosach, ale nie masz auta z szyberdachem. Wówczas przesiadasz się na rower lub hulajnogę. To właśnie wtedy może przydać Ci się ubezpieczenie miejskie – zadziała w sytuacji, gdy spowodujesz szkodę poruszając się na dwóch kółkach.

Wybór ochrony należy zatem tylko do Ciebie. Jeśli czasem przerastają Cię obowiązki związane z byciem właścicielem samochodu i nie masz głowy na takie rzeczy, jak obowiązkowy przegląd auta czy wizyta u mechanika, zbawieniem może okazać się wspomniany wyżej dodatek Wygodny kierowca. Wówczas to my załatwimy wszystko za Ciebie! Ty dajesz nam jedynie znać, czego potrzebujesz, my odbieramy od Ciebie auto i wszystkim się zajmujemy. Po wykonanej usłudze odstawimy samochód we wskazane przez Ciebie miejsce. 

Młody kierowca a polisa OC. Szczecin droższy niż inne miasta?

Młody to niedoświadczony. Nieodpowiedzialny i nieogarnięty. Jednym słowem – niebezpieczny. Właśnie taki obraz młodego kierowcy zakorzeniony jest w naszym społeczeństwie. Uznaje się, że młody charakteryzuje się skłonnością do ryzyka i nadmiernej brawury na drodze. Lubi szybkość, więc z upodobaniem wybiera sportowa auta rozwijające zawrotne prędkości, a do tego wszystkie nie respektuje przepisów ruchu drogowego. To właśnie dlatego, w oczach ubezpieczycieli młody kierowca uznawany jest za kierowcę bardziej szkodowego. Niestety potwierdzeniem tych słów są policyjne statystyki. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Z danych policji wynika, że najwyższy wskaźnik wypadkowości na 10 tys. populacji odnotowany został właśnie w grupie młodych kierowców, czyli osób do 25. roku życia. W 2019 roku doprowadzili oni w sumie do 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6 409 zostało rannych. W prawie 38 proc. wypadków, za główną przyczynę uznaje się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Młodzi kierowcy ze Szczecina nie stanowią niestety wyjątku. Z uwagi na młody wiek i małe doświadczenie za kierownicą, muszą oni liczyć się z wyższą składką obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. A o ile wyższą? Z naszych danych wynika, że za polisę komunikacyjną płacą oni 1552 złote. W porównaniu do młodych kierowców na przykład z Opola, płacą oni aż o 341 złotych więcej. Zwycięzcami mogą natomiast czuć się w porównaniu z młodymi wrocławianami, którzy płacą aż 1682 złote za ubezpieczenie samochodu. Szczecin jest więc pod tym względem znacznie tańszy.

Najlepsze ubezpieczenie samochodu Szczecin – gdzie go szukać? 

Kupiłeś samochód i potrzebujesz dla niego polisy? A może kończy się ważność Twojej polisy OC? Szczecin daje możliwość zakupu nowego ubezpieczenia online. Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Spokojnie, wszystko jest do ogarnięcia! Opcji na kupno obowiązkowego ubezpieczenia OC Szczecin jest kilka. Pytanie tylko jak znaleźć to najlepsze? Wiemy już, że samo ubezpieczenie OC wszędzie ma dokładnie taki sam zakres, więc ciężko rozpatrywać go w kategoriach lepszego i gorszego. Decydując się jednak na ubezpieczenie rozszerzone o pewne dodatki, możemy na kwestię obowiązkowej polisy spojrzeć z zupełnie innej strony. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Wybierając polisę komunikacyjną w Beesafe, oprócz podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, możesz otrzymać także szereg dodatkowych opcji, które pozwolą poczuć Ci się naprawdę kompleksowo zaopiekowanym. Co najważniejsze, aby kupić ubezpieczenie w Beesafe wystarczy, że poświęcisz na to dosłownie parę minut, a wszelkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji.

Masz opory związane z bezpieczeństwem zakupu ubezpieczenia online? Nie ma powodów do obaw – jesteśmy internetowym agentem ubezpieczeniowym Compensa TU, a za nami stoi międzynarodowa grupa ubezpieczeniowa Vienna Insurance Group. Dlatego nie wahaj się, tylko wybierz sprawdzone ubezpieczenie OC. Szczecin także objęty jest naszą ofertą – sprawdź sam!

Ubezpieczenie samochodu w Szczecinie już znasz. A co z pozostałymi miastami?