Ubezpieczenie OC Kielce. Gdzie kupić online?

Ubezpieczenie samochodu Kielce

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Ceny ubezpieczenia OC znacznie różnią się w poszczególnych ośrodkach miejskich. Kierowcom z jednego miasta możemy zazdrościć niezłej pozycji i taniego OC, a na miejscu innych nie chcielibyśmy być. Mieszkańców z Kielc spokojnie możemy zaliczyć do tej pierwszej grupy. Średnia cena, jaką za obowiązkowe ubezpieczenie OC w Kielcach płacą kierowcy wynosi 748 złotych. To sporo poniżej średniej składki ubezpieczenia OC w największych miastach Polski. A jak wygląda pozycja młodych kierowców w województwie świętokrzyskim? Czy mogą oni liczyć na taryfę ulgową?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Kielce a ceny w innych miastach

Miejscowość i wypadkowość w niej to jedne z tych czynników, które brane są pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas kalkulowania składki za ubezpieczenie samochodu. Kielce nie są tutaj wyjątkiem. Na tej podstawie szacuje się ryzyko ubezpieczeniowe związane z danym kierowcą i od tego uzależnia wysokość obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Zależność wydaje się oczywista – im większe miasto, tym większe ryzyko kolizji. A im większe ryzyko kolizji, tym wyższa składka za ubezpieczenie OC. Kielce są dużym miastem, gdzie łatwo o wypadek. To właśnie dlatego kierowcy niekiedy decydują się nieco zafałszować rzeczywistość i zamiast duże miasta, po którym poruszają się na co dzień, deklarują na przykład mniejszą miejscowość, w której są zameldowani. 

Nie ma co kryć, że kierowcy z Kielc mają sporo szczęścia. Systematycznie lokują się oni na początku zestawienia pod względem miast, gdzie jest najtańsze OC. Kielce regularnie plasują się w czołówce takiego zestawienia Zazwyczaj przychodzi im rywalizować jedynie z mieszkańcami Rzeszowa czy Opola. Nie inaczej jest i tym razem – według naszych danych kierowcy z Kielc płacą za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu średnio 748 złotych, co daje im trzecie miejsce wśród kierowców, którzy za obowiązkowe OC płacą najmniej.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Niższe składki za OC rzeczywiście przypadają jedynie mieszkańcom Opola i Kielc, którzy za polisę płacą kolejno 714 złotych i 724 złote. Na kierowców z tych miejscowości zazdrosnym okiem patrzą między innymi łodzianie, gdańszczanie czy wrocławianie – to właśnie do nich należą najwyższe składki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Kielce są znacznie tańsze, ponieważ mieszkańcy z tych miast płacą kolejno 916 złotych, 992 złote i 1048 złotych. To do tych ostatnich należy miano miasta z najdroższym OC w Polsce. 

Ubezpieczenie OC AC Kielce – zakres taki sam jak w innych miastach?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, którego zakres regulowany jest Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK. Oznacza to, że zakres polisy w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie dokładnie taki sam. W obliczu tego wybór nie może być ani trudny, ani skomplikowany jeżeli chodzi o ubezpieczenia OC. Kielce nie różnią się pod tym względem od innych miast. Niemniej pojawiają się jednak dylematy, jak w takim razie znaleźć najlepsze ubezpieczenie? Czym się kierować? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

W tym przypadku możemy zadać sobie pytanie, czy zależy nam jedynie na podstawowej ochronie, jaką gwarantuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, czy może chcielibyśmy otrzymać pakiet nieco bardziej rozbudowany. Taki, który zapewni nam także spokojną głowę w podróży i odciąży nas w niektórych obowiązkach związanych z faktem bycia kierowcą prócz klasycznej ochrony OC. Kielce to duże miasto, gdzie łatwo o stłuczkę. Może warto rozważyć dodatkową ochronę? Jeśli bardziej skłaniasz się ku drugiemu wariantowi, powinieneś rozważyć ubezpieczenie samochodu w Beesafe. 

Decydując się na ubezpieczenie OC w Beesafe, oprócz podstawowej ochrony gwarantowanej przez polisę, możesz liczyć także na szereg atrakcyjnych dodatków. Do wyboru masz między innymi usługę Bezpieczny kierowca, która będzie wybawieniem dla wszystkich tych, u których ciepłe uczucia do samochodu kończą się w momencie konieczności odwiedzenia mechanika czy lakiernika lub wtedy, gdy trzeba udać się na przegląd techniczny. Jak to działa? Zgłaszasz nam swoje oczekiwania, my odbieramy od Ciebie auto i załatwiamy co trzeba. Po wszystkim odstawiamy samochód we wskazane przez Ciebie miejsce. Czy może być jeszcze milej? 

Dla osób często podróżujących – nie tylko po terenie kraju – zbawienny będzie dodatek gwarantujący pomoc w drodze – Assistance. Uwaga, mamy także coś dla kierowców i nie tylko! Dla tych, którzy czasem lubią przesiąść się na dwa kółka i szarżować po miejskich zaułkach, przydatne będzie ubezpieczenie miejsce, które sprawdzi się w przypadku użytkowników rowerów czy hulajnóg. Nie zapominajmy też o ubezpieczeniu NNW, które gwarantuje wypłatę odszkodowania wówczas, gdy ucierpisz podczas swojej podróży. 

Ubezpieczenie OC Kielce a młodzi kierowcy. Czy płacą mniej?

Młodzi kierowcy kontra doświadczeni weterani dróg. Oczywistym jest, że na lepszej pozycji znajdują się ci drudzy. Uważani są za bardziej rozważnych, przewidywalnych i bezpiecznych. Ci pierwsi dla odmiany, postrzegani są jako kierowcy brawurowi, z nadmierną skłonnością do ryzyka. Lubią mocniej wcisnąć pedał gazu i nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami. Gdyby tego było mało, lubią zaznaczyć też swoją pozycję na drodze i dlatego wybierają szybkie, sportowe auta. Wszystko to składa się na obraz młodego kierowcy, który jest nieporównywalnie większym zagrożeniem na drodze od swojego doświadczonego kolegi. Efekt? Drastycznie wyższa cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Kielce nie odbiegają pod tym względem od innych miast. O ile wyższa? Tutaj znów należy odnieść się do konkretnych statystyk. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Według policyjnych danych w 2019 roku, młodzi kierowcy byli sprawcami 4 910 wypadków, w których śmierć poniosły 462 osoby. Najczęstszą przyczyną wypadków spowodowanych przez niedoświadczone osoby za kółkiem było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu. Młodzi kierowcy z Kielc wcale nie odbiegają od ogólnopolskiego wizerunku, za co też przychodzi im płacić więcej. Z naszych danych wynika, że średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia samochodu w Kielcach, jaką płacą młodzi kierowcy kształtuje się na poziomie 1273 złote.

Nie jest jednak powiedziane, że młodzi zawsze muszą płacić dużo powyżej średniej ceny ubezpieczenia samochodu w największych miastach Polski. Mogą oni skorzystać z wielu sposobów na obniżenie składki ubezpieczenia OC. Kielce są miastem, gdzie to również działa. Jednym ze sprawdzonych i najczęściej wykorzystywanych jest oczywiście dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego i bardziej doświadczonego kierowcy z wypracowanymi zniżkami. 

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC samochodu Kielce? Skorzystaj z Beesafe.pl!

Kupiłeś auto, któremu potrzebne jest ubezpieczenie OC? Kielce dają tutaj spore możliwości! Kończy Ci się umowa obowiązkowego ubezpieczenia samochodu? Nie zwlekaj. Pamiętaj, że nie możesz dopuścić do przerwy w ubezpieczeniu OC. Nawet jeden dzień bez ważnej polisy wiąże się z finansowymi konsekwencjami. Przeraża Cię poszukiwanie odpowiedniej ochrony? Nie masz czasu na odwiedzenie agenta, który wykona za Ciebie całą robotę? Spokojnie. Teraz możesz kupić ubezpieczenie dosłownie w kilka minut, a wszelkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Potrzebne jest ubezpieczenie samochodu? Kielce umożliwiają zakup na beesafe.pl! Sprawdź sam!

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Kupując ubezpieczenie w Beesafe, możesz także liczyć na atrakcyjne dodatki, które sprawią, że zyskasz ochronę niemal absolutną. Ile kosztuje takie ubezpieczenie OC? Kielce są tanim miastem, co już wspominaliśmy. Wystarczy, że podasz nam swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer rejestracyjny pojazdu, a wszystko stanie się jasne. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz także do nas zadzwonić, a konsultanci postarają się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i przeprowadzić krok po kroku przez cały proces zakupowy. Zatem do dzieła! 

Ubezpieczenie samochodu w Kielcach już znasz. A co z pozostałymi miastami?