Ubezpieczenie OC w Białymstoku. Gdzie kupić online?

herb Białegostoku

Średnia cena ubezpieczenia OC w Białymstoku kształtuje się na poziomie 827 złotych. To 21 złotych mniej niż wynosi średnia składka OC w Polsce. Niewiele więcej od białostoczan za ubezpieczenie samochodu zapłacą mieszkańcy Krakowa czy Bydgoszczy. Nieco inaczej wygląda jednak położenie młodych kierowców z Białegostoku – ci za ubezpieczenie OC będą musieli zapłacić około 1405 złotych. 

Białystok z punktu widzenia kierowcy 

Jest takie miejsce, w którym przedstawiona jest wybitna historia motoryzacji. Jest takie miejsce, w którym podziwiać można jeden z trzech zachowanych na świecie kabrioletów Adler Trumph. Jest takie miejsce, które żyje dzięki pasjonatom, miłośnikom i kolekcjonerom motoryzacyjnych okazów. Mowa oczywiście o Muzeum Motoryzacji i Techniki w Białymstoku. To właśnie tam, w ogromnym garażu na terenie byłej jednostki Wojska Polskiego, możemy podziwiać wyjątkowe eksponaty motoryzacji tamtych lat. Zapaleni miłośnicy automobilizmu zjeżdżają z każdej strony Polski, by podziwiać te cuda techniki.

Wobec tego nie sposób więc pominąć kwestię dróg w województwie podlaskim. Oprócz najważniejszej trasy komunikacyjnej w województwie – drogi ekspresowej S8, która w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej uzyskała nazwę Trasy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. – podlaskie może pochwalić się jeszcze trzema innymi “eskami” – S61, S19 i S16. 

Białystok nieustannie inwestuje w infrastrukturę i stan dróg. Przepustowość w mieście określana jest mianem bardzo dobrej. Z myśl powszechnej zasady – mniejsze natężenie ruchu to jednocześnie mniejsze ryzyko kolizji. Czy dewiza ta sprawdza się w przypadku Białegostoku? 

Wypadkowość w Białymstoku na tle innych miast

Według policyjnych statystyk, w 2019 roku, na terenie województwa podlaskiego doszło do 585 wypadków, z czego w Białymstoku odnotowano ich dokładnie 195. W zdarzeniach na terenie miasta śmierć poniosło 30 osób, a 199 zostało rannych. Wskaźnik wypadków na 100 tysięcy mieszkańców Białegostoku wynosi 43,8. Może się wydawać, że to całkiem sporo, jednak w porównaniu do innych miast województwa podlaskiego – Białystok może pochwalić się jednym z najniższych wskaźników wypadkowości.

Wskaźniki powyżej średniej wojewódzkiej odnotowano z kolei w Bielsku Podlaskim, w Mońkach czy w Augustowie. A jak wygląda wypadkowość w Podlaskim na tle innych województw? Mieszkańcy całego regionu, podobnie jak białostoczanie, mogą pochwalić się jednym z najniższych wskaźników wypadkowości w kraju. W 2019 roku, wskaźnik liczby wypadków na 100 tysięcy mieszkańców województwa wyniósł 49,6, przy czym niższy wskaźnik zanotowano jedynie w województwie kujawsko-pomorskim. Z kolei do największej liczby wypadków doszło w województwie łódzkim, gdzie wskaźnik wypadkowości wyniósł aż 136,2. 

Ceny ubezpieczenia OC w Białymstoku na tle innych miast 

Czasem dziwi, choć nie powinno – jedno pytanie. Każdy właściciel pojazdu, który choć raz kupował ubezpieczenie samochodu, został z pewnością zapytany o miejsce zamieszkania. Wbrew pozorom, miasto po którym się poruszamy, ma znaczący wpływ na wysokość składki ubezpieczenia. Zależność jest banalnie prosta – im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo udziału w wypadku. Im większe prawdopodobieństwo zdarzenia, tym wyższa składka ubezpieczenia samochodu. A jak wygląda cena ubezpieczenia OC w Białymstoku na tle innych miast? Czy stawki te znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistych statystykach wypadkowości? 

Według naszych danych, kierowcy w Białymstoku płacą za ubezpieczenie samochodu średnio 827 złotych, co plasuje ich mniej więcej w połowie zestawienia ze średnimi cenami ubezpieczenia OC. Niemniej, płacą oni średnio o 21 złotych mniej, niż wynosi średnia składka ubezpieczenia samochodu w Polsce. Zdecydowanie mniej od białostoczan płacą kierowcy z Opola (średnio 714 złotych) czy Rzeszowa (724 złote). Najdroższe ubezpieczenie OC przypada z kolei kierowcom z Wrocławia (1048 złotych).

Co jednak ciekawe – województwo, którego mieszkańcy płacą za ubezpieczenie samochodu najwięcej, może pochwalić się nienajgorszym wskaźnikiem wypadkowości – 66,5. W Łodzi, czyli mieście, w którym dochodzi do największej liczby wypadków, średnia stawka ubezpieczenia samochodu wynosi 916 złotych. Pamiętajmy jednak, że miejsce zamieszkania to tylko jeden z wielu czynników decydujących o ostatecznej wysokości składki polisy. 

Zakres ubezpieczenia OC 

Im szerszy zakres, tym lepsza ochrona – wydaje się dość oczywiste. Zasada ta jednak nie działa w przypadku ubezpieczenia OC. Jego zakres jest regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, a to oznacza, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, będzie on dokładnie taki sam. To do właściciela samochodu należy decyzja, z jakim zakładem postanowi podpisać on umowę ubezpieczenia samochodu. Czy wybór jest zatem taki oczywisty? Nie do końca. Poszczególne oferty będą się różnić przede wszystkim ceną. Jest jednak coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę, a co może okazać się absolutnie bezcenne. 

Kupując ubezpieczenie samochodu w Beesafe możesz liczyć także na atrakcyjne dodatki. Nie dostajesz więc klasycznego OC, ale kompleksową ochronę wzbogaconą o dodatkowe usługi. Jeśli należysz do wygodnych kierowców, których o ból głowy przyprawia wizyta u mechanika czy chociażby wymiana opon – możesz skorzystać z dodatkowego bonusu, który gwarantuje wsparcie w naprawach technicznych czy blacharskich, a nawet dopełnienie formalności związanych z przeglądem technicznym auta.

Jak to działa? Ty kupujesz ubezpieczenie OC w Beesafe, a my w razie potrzeby przyjedziemy po Twój samochód, załatwimy wszystko, co potrzeba i odstawimy go we wskazane miejsce. Jeśli podczas podróży, czy to po Polsce czy po Europie, będziesz musiał stawić czoła awarii auta na drodze – spokojnie! Wszystko załatwimy! Wśród dodatków do ubezpieczenia samochodu w Beesafe znajdziesz także niezastąpione ubezpieczenie NNW, które w razie szkód osobowych gwarantuje wypłatę odszkodowania Tobie i Twoim pasażerom. 

OC dla młodych kierowców w Białymstoku 

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to pierwsze z wyzwań, jakim czoła stawić musi młody kierowca. Następnym będzie zakup ubezpieczenia OC, którego cena nie zrujnuje całkowicie budżetu młodego człowieka. Nie jest tajemnicą, że młodzi kierowcy za ubezpieczenie OC płacą najwięcej. Przez ubezpieczycieli zaliczani są oni do grupy tak zwanego podwyższonego ryzyka, która wiąże się z kolei z wyższą składką ubezpieczeniową. Zamiłowanie do szybkich aut z dużym silnikiem, brak doświadczenia, „ciężka” noga i skłonność do brawury na drodze – to wcale nie pomaga ich pozycji. 

Statystyki nie kłamią – okazuje się, że to właśnie osoby w wieku 18-24 lata są najczęstszymi sprawcami i ofiarami wypadków drogowych. Co więcej, najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. A jak wygląda sytuacja młodych kierowców w Białymstoku? Czy zakup ubezpieczenia samochodu rzeczywiście rujnuje ich budżet? Składka, jaką za ubezpieczenie samochodu płacą młodzi kierowcy w Białymstoku kształtuje się na poziomie 1405 złotych. Dużo to czy mało? Sporo. Jednak młodzi adepci motoryzacji, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodem, muszą liczyć się z tym, że za OC zapłacą nieporównywalnie więcej od swoich doświadczonych rodziców. 

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC samochodu w Białymstoku? 

Jako wytrawny kierowca wiesz, że nie uciekniesz od obowiązku ubezpieczenia samochodu. Jesteś świadomy natomiast tego, że masz kilka opcji zakupu takiej polisy. Pozostaje tylko pytanie – jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC? Ci najbardziej wygodni i zapominalscy nie będą zawracać sobie tym głowy i przez kilka lat będą korzystać z automatycznie odnowionej polisy ubezpieczeniowej, która wcale nie będzie najatrakcyjniejszą ofertą na rynku.

Ci, którzy cenią sobie luźną pogawędkę przy kawie z doradcą, skorzystają z lokalnej agencji ubezpieczeniowej. Jest jeszcze jedna grupa osób – kierowcy, którzy za punkt honoru przyjęli sobie samodzielne znalezienie najlepszego ubezpieczenia OC. Chodzą więc od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela, zbierają oferty ubezpieczenia samochodu, a później przez kilka dni poddają je analizie, wypisując wszystkie “za” i “przeciw”. Czy to wszystko? Absolutnie nie.

Podpowiemy Ci, że jest jeszcze jedna opcja – wystarczy, że poświęcisz na nią dosłownie parę minut, a bez wychodzenia z domu znajdziesz najlepsze z możliwych ubezpieczeń OC. Pamiętaj, że decydując się na ubezpieczenie w Beesafe, otrzymasz także atrakcyjny pakiet usług dodatkowych. Mogą się przydać! Choć wierzymy, że Twoje auto jest niezawodne, niekiedy nawet i ono musi odwiedzić zakład blacharski. Może mieć też gorszy dzień i wymagać pomocy na drodze – przybędziemy i pomożemy!

Sprawdź ubezpieczenie OC w pozostałych miastach: