Sprawdzone ubezpieczenie OC Opole. Gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie samochodu Opole

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Ubezpieczenie OC, a konkretniej cena obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, to punkt zapalny dla wielu kierowców.  Zazdrościmy tym, którzy płacą mniej i współczujemy młodym, którzy za OC zawsze zapłacą więcej. Jest takie miasto na mapie Polski, które właśnie w tym momencie stanie się obiektem zazdrości wśród kierowców – Opole. To właśnie jemu przypadło miano miasta z najtańszym OC w Polsce. Ubezpieczenie OC w Opolu kosztuje średnio 714 złotych. 

Ubezpieczenie OC Opole – ile płacimy w porównaniu do innych miast 

Wiele różnych czynników wpływa na to, ile zapłacimy za ubezpieczenie samochodu. Opole nie jest tutaj wyjątkiem Wpływ ma na nią między innymi model pojazdu, pojemność silnika czy profil samego kierowcy. Na składkę ubezpieczenia OC wpłynie jego wiek, doświadczenie za kierownicą czy historia ubezpieczeniowa. Jest jeszcze coś, od czego uzależniona będzie wysokość obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Mowa oczywiście o samym mieście, po którym porusza się kierowca. I właśnie w tym momencie dochodzimy do sedna. 

Już na samym wstępie ogłosiliśmy radosną nowinę, więc nie ma sensu budować napięcia. Dla potwierdzenia – ubezpieczenie samochodu w Opolu jest jednym z najtańszych w Polsce. Według danych Beesafe, średnia składka ubezpieczenia OC kształtuje się  tutaj na poziomie 714 złotych. Łatwo więc stwierdzić, że średnie ceny ubezpieczenia OC we wszystkich innych największych miastach w Polsce będą wyższe, niż płacą za ubezpieczenie samochodowe OC w Opolu. O ile wyższe? To zależy. 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Jako ciekawostkę zdradzimy, że różnica w cenie OC pomiędzy najtańszym a najdroższym miastem w Polsce wynosi aż 334 złote za podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne. Opole jest oczywiście najtańsze. Kto stoi po przeciwnej stronie barykady? Jak można się domyślić – mieszkańcy Wrocławia. Zazwyczaj o palmę pierwszeństwa pod względem najdroższego ubezpieczenia samochodu rywalizują oni z Gdańskiem. Według naszych danych, średnia składka za polisę dla gdańszczan jest 56 złotych niższa niż w przypadku Wrocławia. 

Dobre ubezpieczenie OC Opole – jaki jest zakres?

Ubezpieczenie dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym, którego zakres regulowany jest prawnie. Oznacza to, że będzie miało dokładnie taki sam zakres, każde ubezpieczenie OC. Opole nie jest wyjątkiem Skoro ten nie ma znaczenia, na co warto zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie OC komunikacyjne? Opole jest miastem, gdzie panuje duży ruch. Czy samo OC wystarczy? Czym się kierować wybierając obligatoryjne ubezpieczenie samochodu? Opole daje nam tutaj sporo możliwości. Dla niektórych decydującym kryterium będzie cena. Dla innych dodatkowe opcje, które mogą rozszerzyć polisę i sprawić, że dzięki nim poczujemy się kompleksowo zaopiekowani. Takie dodatki do ubezpieczenia OC oferuje właśnie Beesafe. 

Wygodny kierowca, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie opon czy pomoc prawna – to wszystko czeka na wyciągnięcie ręki. Decydując się na ubezpieczenie OC w Beesafe, możesz liczyć także na ubezpieczenie miejskie, które zapewni ochronę wtedy, gdy postanowisz przesiąść się na dwa kółka. Pokryje ono koszty szkód, gdy poruszając się rowerem czy hulajnogą, obetrzesz auto stojące na sąsiednim pasie. A wyobraź sobie, że Twoją wymarzoną podróż po Europie przerywa nagle jakaś niezidentyfikowana wcześniej usterka? Z ubezpieczeniem Pomoc na drodze – Assistance możesz liczyć na nasze wsparcie. 

Ubezpieczenie samochodu Opole a młodzi kierowcy – jak wyglądają stawki?

Temat młodych kierowców to temat rzeka. Można o nich mówić wiele. Można powielać utarte stereotypy i wierzyć schematom. Można tworzyć legendy, których bohaterami są właśnie młodzi i niedoświadczeni adepci sztuki motoryzacyjnej. Zamiast jednak wierzyć w stereotypy, lepiej oprzeć swoje przekonania na statystykach. A te nie kłamią i niestety potwierdzają utrwalony obraz młodego kierowcy. 

W 2019 roku młodzi kierowcy byli sprawcami aż 4 910 wypadków, w których zginęły 462 osoby, a 6409 zostało rannych. Za główną przyczynę uznaje się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Młodego kierowcę charakteryzuje skłonność do brawury i przesadnego ryzyka. Lubi on szybką jazdę, więc wybiera sportowe auta z mocnym silnikiem. Na drodze lubi zaznaczyć swoją pozycję, więc nie boi się mocniej wcisnąć pedał gazu. Wiecznie się spieszy, więc nie zawsze będzie respektował przepisy ruchu drogowego.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

To wszystko tworzy mieszankę wybuchową. Właśnie to staje się także podstawą utrwalonego portretu młodego kierowcy, który w oczach ubezpieczycieli jest jednocześnie kierowcą niebezpiecznym. A jak wygląda sytuacja z OC dla młodych kierowców w Opolu? Ile zapłacą za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu?  Opole pod tym względem nie wyróżnia się na tle innych miast. Czy mogą oni oczekiwać rekordowo niskich składek tak samo, ja ich bardziej doświadczeni za kółkiem koledzy? Nie do końca. 

Choć na tle innych miast młodzi kierowcy z Opola nie wypadają najgorzej, tak od krajan z wieloletnim doświadczeniem za kółkiem zapłacą nieporównywalnie więcej. Według danych Beesafe, młodzi kierowcy z Opola za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu płacą średnio 1211 złotych. Co ciekawe, płacą oni 163 złote więcej od doświadczonych kierowców z Wrocławia. Czy młodzi kierowcy w tym mieście mają powody do narzekania na ceny za polisę OC? Opole, w porównaniu do innych miast wypada znacznie lepiej – niech pomyślą ile za ubezpieczenie OC mogą zapłacić ich rówieśnicy z dolnośląskiego.

W ich przypadku składka polisy komunikacyjnej może sięgać nawet 2 tys. złotych. Pamiętajmy jednak, że młodzi kierowcy zawsze mają szansę na tańsze OC. Opole daje im takie możliwości. Sposobów na obniżenie składki jest kilka, ale najpopularniejszym jest oczywiście współwłasność samochodu z doświadczonym za kółkiem kierowcą, który na swoim koncie zgromadził już zniżki za bezszkodową jazdę. 

Opole ubezpieczenie OC samochodowe – jak znaleźć dobrą polisę online? 

Kończy Ci się polisa OC? Opole daje możliwości wyboru polisy najlepiej dopasowanych do Twoich potrzeb. Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Kupiłeś samochód, który potrzebuje ochrony? Z odpowiedzią na te pytania poradzisz sobie sam. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia samochodu pozostanie jednak pewna wątpliwość – jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC? Sposobów jest kilka – jeden będzie trochę lepszy, drugi trochę gorszy. Musisz jednak wiedzieć, że chodzenie od agenta do agenta nie zawsze ma sens. Korzystanie przez lata z automatycznie odnowionej polisy wcale nie jest opłacalne. Nie zawsze też musisz tracić godziny na poszukiwanie najlepszego ubezpieczenia OC.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Co więcej – nie zawsze musisz wyjść z domu, aby nabyć ubezpieczenie samochodu. Opole to miasto, gdzie również możesz zakupić je online. Zapytasz jak to możliwe? Beesafe – będzie odpowiedzią na wszystkie pytania. Wystarczy, że na znalezienie ubezpieczenia samochodu poświęcisz dosłownie kilka minut. Pamiętaj, że u nas masz szansę na wiele atrakcyjnych dodatków, dzięki którym polisa OC nabierze pełniejszego kształtu, a Ty będziesz mógł przemierzać kolejne drogi ze spokojną głową. Jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości – nasi konsultanci pomogą Ci je rozwiać.

Ubezpieczenie samochodu w Opolu już znasz. A co z pozostałymi miastami?