Ubezpieczenie OC Bydgoszcz. Gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie samochodu Bydgoszcz

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Średnie ceny OC w poszczególnych miastach Polski mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Jak na ich tle prezentuje się sytuacja mieszkańców ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? Według naszych danych, średnia cena za ubezpieczenie OC w Bydgoszczy to 894 złote. Od czego zależy stawka ubezpieczenia i czy mieszkańcy tego miasta mają powody do niezadowolenia? 

Ubezpieczenia samochodowe – Bydgoszcz i jego ceny na tle innych miast

Miejscowość oraz wypadkowość w danym regionie to jedne z czynników, które kształtują cenę obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. To właśnie dlatego kierowcy zameldowani w mniejszym mieście, a na co dzień poruszający się po wielkich aglomeracjach miejskich, uciekają się do małego zafałszowania rzeczywistości, deklarując w ubezpieczeniu jako miejsce zamieszkania, swoje rodzinne miasto. Należy jednak pamiętać, że miejsce zamieszkania to jedynie jeden z czynników wpływających na wysokość ceny za ubezpieczenie OC. Bydgoszcz, jako miasto, również może tutaj zrobić różnicę. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę przede wszystkim wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą, parametry techniczne auta czy wysokość wypracowanych zniżek.

Sprawdźmy jednak, jak wypadkowość w regionie wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu. Bydgoszcz należy do miast o umiarkowanym wskaźniku wypadków drogowych. Czy kujawsko-pomorskie, jako województwo ze względnie małą liczbą wypadków, może pochwalić się także niską ceną ubezpieczenia OC? Bydgoszcz niestety stanowi tutaj wyjątek. Według naszych danych mieszkańcy z Bydgoszczy płacą za OC średnio 894 złote, co plasuje ich mniej więcej w połowie zestawienia średnich składek OC.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Mniej od bydgoszczan zapłacą między innymi kierowcy z Rzeszowa, Kielc czy Olsztyna. Za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu zapłacą oni kolejno 724 złote, 748 złotych i 807 złotych. Może się więc wydawać, że mieszkańcy Bydgoszczy znajdują się na nieco gorszej pozycji. Jednak w porównaniu z kierowcami z Gdańska czy Wrocławia, którzy płacą kolejno 992 złote i 1048 złotych (najwyższa cena OC w kraju!), okazuje się, że mają oni naprawdę niezłą pozycję wśród ubezpieczycieli. 

Atrakcyjne ubezpieczenie samochodu Bydgoszcz – jaki jest zakres polisy?

Chciałoby się powiedzieć, że każdy widzi, jakie jest ubezpieczenie OC. Bydgoszcz różni się pod względem zakresu ubezpieczenia komunikacyjnego od reszty kraju? Zakres tego ubezpieczenia regulowany jest przepisami prawa, co oznacza, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, będzie on dokładnie taki sam. W tej perspektywie trudno byłoby więc określić jakie będzie lepsze czy gorsze ubezpieczenie komunikacyjne. Bydgoszcz jest miastem o dużym ruchu ulicznym, zatem czy samo OC wystarczy? Jeśli jednak przeanalizujemy temat głębiej, to  odkryjemy, że wraz z zakupem ubezpieczenia samochodu możemy liczyć na pewne dodatkowe pakiety. Takie oferuje właśnie Beesafe. 

Decydując się na wybór ubezpieczenia OC w Beesafe, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych dodatków. Wśród nich znajdziesz między innymi ubezpieczenie NNW, które gwarantuje wsparcie finansowe w razie wypadku, w którym ucierpisz Ty sam czy Twoi pasażerowie. Wśród dostępnych opcji mamy także niezawodną pomoc w drodze Assistance, która przyda się zawsze wtedy, gdy zawiedzie Twój samochód. To jednak nie wszystko! Z dostępnych dodatków możesz także zgarnąć ubezpieczenie szyb i bagażu. Zadziałamy także w zdecydowanie większych sprawach – jeśli utracisz prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, nie wpadaj w panikę. Jeśli jest Ci potrzebna dobra polisa OC, Bydgoszcz daje możliwość zakupu jej w Beesafe!

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Z ubezpieczeniem pomocy prawnej wystarczy, że zadzwonisz do naszego eksperta, a uzyskasz wszystkie potrzebne informacje. Mamy coś jeszcze dla tych, którym czasem marzy się przesiąść z czterech kółek na dwa. Pewnych zdarzeń jednak nie da się przewidzieć, więc i tutaj warto mieć odpowiednie zabezpieczenie. Kupując OC w Bydgoszczy, zdecyduj się na ofertę Beesafe – masz szansę także na ubezpieczenie miejskie, które zadziała wtedy, gdy będziesz poruszał się rowerem, hulajnogą czy segwayem. Pamiętaj też, że klasyczne ubezpieczenie NNW nie zapewni Ci. ochrony w przypadku poruszania się rowerem, hulajnogą czy motocyklem. Wówczas zadziała tylko wspomniane wyżej ubezpieczenie miejskie. Ubezpieczenia w Bydgoszczy, oferowane przez Beesafe, mają szeroki zakres i tylko od Twoich preferencji zależy, które wybierzesz. 

Ubezpieczenie OC Bydgoszcz a młodzi kierowcy – czy jest tanio?

Młody wiek to siłą rzeczy małe doświadczenie za kierownicą. Bardzo często metryka jest także odzwierciedleniem zachowania na kółkiem młodego człowieka. Gdyby wierzyć stereotypom, młody kierowca to osoba, która nie do końca respektuje przepisy drogowe, lubi mocniej nacisnąć pedał gazu i charakteryzuje się lekkim zamiłowaniem do brawury. Kocha szybkie auta i lubi zaznaczyć swoją pozycję na drodze.  Nic więc dziwnego, że ubezpieczyciele szacując ryzyko ubezpieczeniowe, zaliczają młodego kierowcę do grupy tak zwanego podwyższonego ryzyka. Według policyjnych statystyk, najliczniejszą grupę sprawców zdarzeń drogowych stanowią właśnie osoby do 24. lat.

Nazewnictwo to jedno – za nim idą jednak fakty. Faktem jest też to, że młody kierowca zapłaci wiele więcej od osoby z wieloletnim doświadczeniem za kółkiem za ubezpieczenie samochodu. Bydgoszcz nie stanowi tutaj wyjątku.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Czy Bydgoszcz będzie zatem wyjątkiem na tle innych miast? Czy niedoświadczeni kierowcy mogą liczyć na łagodniejsze traktowanie? Z danych Beesafe wynika, że młody kierowca płaci średnio 1520 złotych za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Bydgoszczy. To dużo więcej niż wynosi średnia stawka OC w największych miastach Polski. Zauważmy jednak, że nie zawsze młodzi kierowcy muszą stać na przegranej pozycji. Mogą postarać się o niższą składkę ubezpieczenia na wiele sposobów. Jednym z nich jest z pewnością wybór miejskiego auta z mniejszym silnikiem i nie szarżowanie na drodze.

Bezpieczna jazda zawsze będzie kluczem do sukcesu. Osoby, które dopiero co odebrały prawo jazdy i nie chcą tracić majątku na obowiązkowe ubezpieczenie, mogą także zdecydować się na współwłasność auta i dopisanie do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy, z wypracowanymi zniżkami. Współwłasność samochodu z rodzicem czy inny doświadczonym kierowcą, to jeden z popularniejszych sposobów na obniżenie składki OC. Bydgoszcz jest miastem, gdzie ten sposób również działa.

OC AC Bydgoszcz – jak znaleźć sprawdzone ubezpieczenie?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć tylko jednym stwierdzeniem – szukaj, a znajdziesz. Co jednak najważniejsze – wcale nie musisz poświęcać wielu godzin na znalezienie najlepszego ubezpieczenia OC. Bydgoszcz daje Ci duże możliwości. Nie musisz także odwiedzać kolejnych towarzystw ubezpieczeniowych i zbierać ofert ubezpieczenia samochodu. Zbędne jest także ich późniejsze kalkulowanie w zaciszu domowym. Jest na to wszystko prostszy sposób – najlepsze ubezpieczenie OC możesz znaleźć i kupić dosłownie w kilka minut, bez wychodzenia z domu.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Możesz zyskać szereg dodatków, które sprawią, że zyskasz ochronę niemal absolutną, poza standardowym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC. Bydgoszcz to miasto o dużym natężeniu ruchu, więc większa ochrona może być potrzebna. Zastanawiasz się czy zakup ubezpieczenia w Beesafe jest bezpieczny? Spokojnie! Należymy do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group, a w Polsce działamy we współpracy z Compensa. Jeśli masz jakiekolwiek pytania możesz do nas zadzwonić, a nasi doradcy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości. Jeśli ich nie masz – nie czekaj i zapoznaj się z naszą ofertą ubezpieczenia samochodu, skrojoną na Twoją miarę.

Ubezpieczenie samochodu w Bydgoszczy już znasz. A co z pozostałymi miastami?