Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 20.01.2023 O Beesafe
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut.
5/5 - (1 vote)

Drażnią Cię wielostronicowe formularze, w których musisz uzupełnić wszystkie informacje dotyczące nie tylko auta, ale również wszystkich współwłaścicieli samochodu? Przeklikiwanie się przez kolejne podstrony, aby otrzymać wycenę obowiązkowej polisy komunikacyjnej to dla Ciebie koszmar? Beesafe stworzył innowacyjne rozwiązanie, które docelowo oszczędzi nerwów i czasu wielu kierowcom.

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Po co w ogóle są potrzebne dane przy polisie OC?

Wbrew pozorom towarzystwa ubezpieczeniowe wcale nie chciałyby, aby ich formularze przypominały rozmiarem książkę telefoniczną. Prawda jest jednak taka, że aby właściwie wyliczyć wysokość składki dla konkretnego kierowcy i jego samochodu, trzeba posiadać cały szereg informacji. Jednakże dzięki informatyzacji i specjalnym bazom danych, tworzonym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, towarzystwa ubezpieczeniowe zyskały nowe narzędzie, które usprawnia ich działania.

Jak towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce współdziałają z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym?

Przede wszystkim warto podkreślić, że do baz danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) przesyłane są informacje od wszystkich ubezpieczycieli sprzedających polisy na polskim rynku ubezpieczeń. W związku z powyższym, jeżeli kiedykolwiek ubezpieczyłeś swoje auto, jest duże prawdopodobieństwo że dane, zarówno o tym konkretnym pojeździe, jak i o Tobie jako ubezpieczającym, są przechowywane w UFG.

Dzięki temu rozwiązaniu zakłady ubezpieczeń mogą weryfikować prawdziwość danych dotyczących pojazdów oraz mogą również w ten sposób unikać potencjalnych oszustów ubezpieczeniowych. Bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego znacząco też usprawniają samo wyszukiwanie informacji. Niesie to za sobą szereg konsekwencji. Korzystanie z tego systemu możliwe jest jedynie w określonych celach. Po pierwsze ubezpieczyciele mogą wykorzystywać dane zgromadzone w bazie UFG między innymi w celu oceny ryzyka ubezpieczeniowego, w celu wykonania umowy ubezpieczenia (czyli np. weryfikacji danych podczas zawierania polisy czy likwidacji szkody), a także mogą weryfikować czy ubezpieczający nie „zdublował” ubezpieczenia.

Tylko 2 pytania – innowacja Beesafe

Przy założeniu, że znaczna część kierowców ubezpiecza swój pojazd po raz kolejny, wyszukiwanie informacji w bazie danych powinno zostać maksymalnie uproszczone, ponieważ pozwalają już na to zaawansowane systemy informatyczne. Dlaczego więc mamy nadal uzupełniać niepotrzebnie kolejne okienka opasłych formularzy?

Beesafe postanowił to zmienić. Kalkulator ubezpieczeń OC i AC Beesafe ograniczył zadawanie pytań jedynie do dwóch, absolutnie niezbędnych obecnie informacji w celu wyliczenia OC, to jest:

  • daty urodzenia,
  • numeru rejestracyjnego,

Jeśli zatem po wprowadzeniu tych informacji baza danych odnajdzie zarówno właściciela, jaki i jego samochód, to do poznania wysokości rocznej składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego faktycznie wystarczy kilka kliknięć. Dotychczas nikt nie podjął się tak gigantycznego uproszczenia!

Beesafe, czyli sprytne rozwiązanie i bezpieczeństwo

Beesafe szczególny nacisk kładzie na ochronę danych osobowych i uszczelnienie systemu informatycznego w taki sposób, by nie mógł zostać naruszony.  Wykorzystanie danych udostępnionych towarzystwom ubezpieczeniowym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i wdrożenie ich w ramach systemu sprzedaży polis, jest innowacyjnym rozwiązaniem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Co się stanie, jeśli kalkulator nie znajduje mojego auta w bazie danych?

Beesafe się uczy! Algorytmy systemu cały czas czas się szkolą. Dlatego nawet mimo że Twoje auto bardzo wyraźnie widzisz z okna swojego domu czy mieszkania, może się zdarzyć, że nie zostanie wyświetlone w wynikach wyszukiwania Beesafe. W takiej sytuacji nasz kalkulator poprosi wyszukującego o samodzielne uzupełnienie podstawowych danych.

Jeżeli jedynie testujesz kalkulator Beesafe i podajesz wymyślony numer rejestracyjny, Beesafe nie znajdzie takiego rekordu, ponieważ… on nie istnieje.

Jeśli zaś po prostu nie chcesz podawać numeru rejestracyjnego zawsze możesz skorzystać z tradycyjnej formy i wybrać opcję podania wszystkich danych technicznych pojazdu własnoręcznie.

Pamiętaj też, że przechodząc przez wszystkie elementy formularza możesz, ale nie musisz, zostawić numer telefonu do siebie.

Chcesz zobaczyć, jak działa innowacyjny kalkulator Beesafe? Przygotuj się i w kilkadziesiąt sekund uzyskaj wyliczenie składki OC dla Ciebie oraz Twojego pojazdu. Sprawdź już teraz na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

PODSUMOWANIE:

  • Beesafe stworzyło nowatorskie rozwiązanie wymagająca do wyliczenia składki ubezpieczenia OC jedynie dwóch informacji: numeru rejestracyjnego, roku produkcji auta oraz daty urodzenia właściciela samochodu.
  • Wystarczy kilka kliknięć uproszczonego formularza i otrzymasz wycenę rocznego ubezpieczenia.
  • Beesafe jest agentem ubezpieczeniowym Compensy, dzięki której korzysta z danych udostępnianych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
  • Marka Beesafe jako jedyna w Polsce wprowadziła krótki, innowacyjny formularz wyliczenia składki OC dla swoich klientów.

Beesafe jest agentem ubezpieczeniowym Compensy, dzięki której korzysta z danych udostępnianych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

Dołącz do dyskusji

Beesafe
Polisa digital z dostawą do domu Autor Przemysław Pepla O Beesafe Brak komentarzy
W zdalnych czasach sprawdzają się zdalne rozwiązania. Nie ma nic prostszego niż szybka kalkulacja OC/AC na beesafe.pl, a później zakup ubezpieczenia w zaledwie w kilku krokach. Ale tempo tego digitalowego procesu nie musi odbierać nam, tego co w nas najważniejsze – ludzkiego oblicza. Ta hi...
Czytaj dalej