Małgorzata Dawid
Małgorzata Dawid
Aktualizowano: 21.03.2022 Komunikacyjne
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 10 minut.
Rate this post

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jego cena zależy od różnych czynników, dlatego wielu kierowców poszukuje w internecie opcji wyliczenia składki online. Jak działają formularze umożliwiające przeprowadzenie takiego wyliczenia? Czy kalkulator OC bez podawania danych osobowych to dobry pomysł? Na ile wiarygodne są dane, które uzyskamy w ten sposób? 

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Cyfrowa rzeczywistość otacza nas z każdej strony. W erze internetowych zakupów, poszukiwanie ubezpieczenia online nie powinno nikogo dziwić. Przez internet nie tylko robimy zakupy spożywcze, kupujemy elektronikę, ale korzystamy także z usług finansowych. Co więcej – w sieci coraz częściej nabywamy także gwarancję ochrony. Zakup ubezpieczenia turystycznego czy polisy mieszkaniowej online, jest dla nas naturalną koleją rzeczy. Coraz popularniejszy staje się zakup ubezpieczenia OC w internecie. Wraz z coraz większymi możliwościami technologicznymi, zwiększa się nasza świadomość. Szukamy i wybieramy ubezpieczenia mądrze, wykorzystując coraz to nowsze narzędzia. Jak wygląda procedura zakupu ubezpieczenia OC przez internet? Czy jest to bezpieczne? Czy kalkulator OC bez podawania danych ma sens? 

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC? 

Kupiłeś samochód i potrzebujesz ubezpieczenia OC? Twoja aktualna polisa dobiega końca? A może chcesz po prostu zmienić ubezpieczyciela? Niezależnie od pobudek, masz kilka sposobów na znalezienie ubezpieczenia OC. Dla jednych, jedynym i rozsądnym rozwiązaniem będzie udanie się do zaprzyjaźnionego punktu agencyjnego, gdzie doradca zrobi wszystko za nas, a nam pozostanie podpisanie umowy i zapłacenie składki.

Czytaj także: Kalkulator OC bez podawania danych

Tylko czy w ten sposób oby na pewno wybierzemy najlepszą z możliwych ofert? Nie do końca. Możemy też wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać ubezpieczenia we własnym zakresie. W tej kwestii, internet oferuje nam nieograniczone możliwości. Znalezienie oferty, dostosowanie jej do własnych potrzeb, a w końcu zakup ubezpieczenia – teraz to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. W tym celu możesz skorzystać też z dostępnych narzędzi online, które umożliwiają kalkulację składki ubezpieczeniowej oraz porównanie konkretnych ofert. Jednym z takich narzędzi jest cieszący się coraz większą popularnością kalkulator OC bez podawania danych. 

Kalkulator OC online – wybierz, wylicz, kup 

Każdy właściciel auta, któremu choć raz w życiu przyszło szukać ubezpieczenia OC dla swojego samochodu wie, z czym to się wiąże. W trosce o swój cenny czas, a może przede wszystkim podążając za duchem czasu, coraz więcej kierowców decyduje się na poszukiwanie OC  w internecie. Kalkulator OC online to szybkie i proste narzędzie, które pozwoli nam wywiązać się z obowiązku kierowcy, jaki nakłada na nas prawo.

Mając jednak nadzieję na szybki wybór i jeszcze szybszą finalizację zakupu, już na samym początku stawiamy czoła długim formularzom wymagającym od nas informacji nie tylko o samym samochodzie, ale przede wszystkim o profilu samego kierowcy. Według niektórych, konieczność podania takich danych, może odzierać nas z prywatności. Dla innych pod znakiem zapytania stanie bezpieczeństwo udostępniania takich informacji w sieci. Niemniej, większość z wymaganych od nas danych, wbrew pozorom, ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. 

Jakie dane są potrzebne do wyliczenia składki w kalkulatorze OC? 

Wielu kierowców zdaje się być zaskoczonych koniecznością podania tylu danych przy wyliczeniu składki OC w tradycyjnych formularzach. Niestety, nie wystarczy powiedzieć jaki mamy samochód i gdzie mieszkamy. Ubezpieczyciele potrzebują znacznie więcej informacji. Większość z nich służy do sprawdzenia naszej historii ubezpieczeniowej, która ma decydujący wpływ na wysokość składki, jaka zostanie nam zaproponowana. Niektóre towarzystwa nie wyświetlą swojej oferty, jeśli w formularzu nie zostanie podany numer PESEL. A jeśli już o danych mowa, jakich informacji wymaga od nas tradycyjny formularz kalkulatora OC? 

Poszukując dla siebie najlepszej polisy komunikacyjnej, omijając kalkulator OC bez podawania danych, będziesz musiał udostępnić takie dane jak: 

 • marka i model samochodu,
 • numer rejestracyjny,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • obecny i deklarowany przebieg,
 • zabezpiecza antykradzieżowe,
 • kraj pochodzenia auta i data pierwszej rejestracji,
 • miejsce parkowania pojazdu,
 • sposób wykorzystywania pojazdu.

Tym sposobem jesteśmy w połowie drogi. Sukcesu dopełni szereg informacji związanych z samym kierowcą. 

 • data urodzenia,
 • płeć,
 • miejsce zamieszkania,
 • stan cywilny,
 • liczba dzieci,
 • data otrzymania prawa jazdy,
 • zawód,
 • historia ubezpieczeniowa. 

W tym momencie może pojawić się absolutnie uzasadnione pytanie – komu i w jakim celu potrzebne są takie informacje? Odpowiedź jest banalnie prosta – kalkulator OC skupiając zazwyczaj oferty wielu ubezpieczycieli (w przeciwieństwie do kalkulatora OC bez podawania danych Beesafe), w jednym formularzu musi zebrać wszystkie, potencjalnie interesujące informacje. Sęk w tym, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może wymagać nieco innych danych. Dla jednego ubezpieczyciela ważniejszy będzie przebieg auta, a inny przyłoży więszą wagę do stanu cywilnego i liczebności rodziny, która autem będzie podróżować. Po drugiej strony barykady stoi jednak narzędzie, jakim jest kalkulator OC bez podawania danych.

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych – jak to działa?

Mnogość koniecznych informacji może przerazić? Masz opory przed podaniem w sieci tak dokładnych danych? Spokojnie, niektóre kalkulatory wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiają wyliczenie składki korzystając z kalkulatora OC bez podawania danych. W tym przypadku pojawiają się jednak zarzuty, że wyliczona w ten sposób składka może nieco odbiegać od rzeczywistości, a kalkulacja nie jest tak dokładna jak w przypadku formularza uwzględniającego wszystkie informacje. 

Absolutną innowacją na rynku ubezpieczeniowym jest natomiast kalkulator, który do wyliczenia wysokości składki ubezpieczeniowej potrzebuje jedynie trzech danych. Mowa oczywiście o naszym kalkulatorze OC Beesafe, który wymaga podania jedynie numeru rejestracyjnego auta, roku produkcji a także daty urodzenia właściciela pojazdu. Aż tyle i tylko tyle. Co jednak najważniejsze, wyświetlona przez nas cena będzie wiążąca w dniu zakupu. Innymi słowy – nie będzie to orientacyjna kwota, która do momentu finalizacji zakupu może się zmienić, a będzie to dokładnie taka cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić. 

Brzmi zachęcająco? Skorzystaj już teraz i przekonaj się sam jakie to proste. Kalkulator OC bez podawania danych osobowych nigdy wcześniej nie był tak prosty.

Kalkulator OC online – czy moje dane są bezpieczne? 

Zakup ubezpieczenia OC przez internet to przede wszystkim szybkość i wygoda. Jest jednak coś, co może powstrzymać nas przed wyborem tej drogi zakupu polisy. Udostępnienie swoich danych – bo o tym mowa – wciąż budzi wiele wątpliwości i pytań o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Jeśli nie korzystasz z kalkulatora OC bez podawania danych, będziesz musiał zmierzyć się z tą kwestią. PESEL, adres zamieszkania, data uzyskania prawa jazdy, czy liczba posiadanych dzieci, to tylko niektóre informacje, o jakie będziesz pytany przez ubezpieczyciela.

Odpowiedzi na te pytania unikniesz natomiast wybierając kalkulator OC bez podawania danych. A co jednak z informacjami, których udzielisz? Czy są one bezpieczne? Uspokajamy, podobnie jak urzędy, banki czy inne instytucje utrzymujące najwyższe standardy bezpieczeństwa, tak i my dbamy o poufność wszelkich przekazanych nam danych. 

Informacje, które wpiszesz w formularzu OC obliczając składkę, będą wykorzystane zgodnie z polityką prywatności – w tym wypadku w celu przygotowania dedykowanej oferty. Jeśli nie zaznaczysz odpowiedniej zgody (a możesz to zrobić lub zrezygnować z takiej opcji), nie przekażemy informacji o tobie żadnemu innemu podmiotowi, ani nie wykorzystamy ich w żadnym innym celu. 

Kalkulator OC bez podawania danych – formularz bez telefonu, e-maila, PESEL?

Tak, jak wspomnieliśmy, każdy ubezpieczyciel może wymagać podania nieco innych informacji potrzebnych do wyliczenia składki ubezpieczeniowej. Podanie okrojonych danych czy pominięcie niektórych informacji w formularzu kalkulatora może skutkować niepełną ofertą, jaką otrzymasz. Dlaczego? Jeśli dany ubezpieczyciel wymaga numeru PESEL, a nie dostanie od Ciebie takiej informacji, po prostu nie wykona dla Ciebie obliczeń, a w kalkulacji nie pojawi się oferta tego konkretnego towarzystwa.

Niemniej, kalkulator OC bez podawania danych, takich jak numer telefonu, e-mail czy chociażby numer PESEL, jak najbardziej istnieje! W przypadku Beesafe, zbędne będą wszystkie te informacje. Warto jednak wiedzieć, że e-mail może być przydatny wówczas, gdy będziesz chciał wrócić do swojego wyliczenia albo wtedy, gdy zdecydujesz się kupić ubezpieczenie. To właśnie na swojego maila otrzymasz od nas wszystkie dokumenty. Jeśli zdecydujesz się zostawić swój numer telefonu, będziemy mogli pomóc Ci w razie problemów z wypełnieniem formularza czy z wyborem konkretnego ubezpieczenia – jest to jednak opcja zupełnie dobrowolna. 

Kalkulator OC – czemu warto podać wszystkie informacje? 

Jeśli w poszukiwaniu ubezpieczenia OC, eksplorujesz internet w poszukiwaniu najlepszej opcji, testujesz różne kalkulatory i różne opcje, zastanawiasz się z pewnością czy warto podawać wszystkie te informacje? Czy w przypadku narzędzia, które wymaga od Ciebie podania dziesiątek danych, nie można jakoś tego obejść? W niektórych przypadkach można. Pojawia się tylko pytanie – czy warto? Musisz wiedzieć, że podając komplet informacji w formularzu i robiąc to zgodnie z prawdą, możesz liczyć na najlepszą i najbardziej autentyczną ofertę. Brakujące dane, nawet jeśli z Twojej perspektywy są zbędne, mogą wpłynąć na wyniki, które uzyskasz i nieco zafałszować ostateczną wysokość składki.

Dlatego wypełniając formularz, który wymaga od Ciebie podania danych osobowych, nie warto pozostawiać pustych pól ani podawać zmyślonych danych. Pamiętaj, że nawet literówka w imieniu i nazwisku może wpłynąć na wiarygodność Twojego wyliczenia. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, może warto więc zdecydować się na kalkulator OC bez podawania danych? 

PODSUMOWANIE:

 • Wyliczenie OC przez internet to dobry sposób na poznanie składki OC bez wychodzenia z domu, a także zakup polisy.
 • Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, w tym historii ubezpieczeniowej kierowcy, jego miejsca zamieszkania czy rodzaju pojazdu. 
 • Dokonując takiego wyliczenia, warto skorzystać z kalkulatora OC online. Dla niektórych kuszącą opcją będzie natomiast kalkulator OC bez podawania danych. 
 • Jeśli korzystając z klasycznych formularzy OC, chcemy poznać faktyczną cenę polisy, należy wypełnić formularz prawdziwymi danymi. Tylko w ten sposób dowiemy się, ile naprawdę zapłacimy za OC.

Małgorzata Dawid
Małgorzata Dawid

Content Manager, ekonomistka, pisarka i specjalistka ds. treści internetowych z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu poradników ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji
Kiedy tramwaj ma pierwszeństwo
Kiedy tramwaj ma pierwszeństwo? Autor Anna Rychlewicz Komunikacyjne
Odwieczne pytanie nurtujące zmotoryzowanych brzmi: “kiedy tramwaj ma pierwszeństwo?”. Dla kierowców, których drogi na co dzień nie krzyżują się z pojazdami szynowymi, kwestia pierwszeństwa przejazdu to prawdziwa zmora. I choć działa tutaj zasada mówiąca o pierwszeństwie pojazdu wi...
Czytaj dalej
Indywidualne tablice rejestracyjne
Indywidualne tablice rejestracyjne Autor Dorota Bajorek Komunikacyjne
Tablice rejestracyjne pozwalają na szybką identyfikację pojazdu w razie potrzeby i informują, skąd pochodzi dany pojazd. Jednak obecnie na różne sposoby próbujemy pokazać swoją osobowość. Coraz częściej więc właściciele samochodów chcą się wyróżniać z tłumu i decydują się n...
Czytaj dalej