Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 24.11.2022 Pozostałe
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut.
4.2/5 - (5 votes)

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rodzice niejednokrotnie słyszą, że muszą ubezpieczyć swoje dzieci. Nie jest to prawda. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, możesz je ubezpieczyć, ale nie musisz. W takiej sytuacji gdy dojdzie do wypadku za koszty leczenia i rehabilitacji będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. W jakich innych sytuacjach ubezpieczenie szkolne może uratować Twój budżet i pomóc dziecku?

 

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie szkolne NNW?

Wielu rodziców zastanawia się, czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe. Tak jak już zaznaczyliśmy – nie. Dziecko uczęszczające do placówki edukacyjnej nie musi posiadać żadnego ubezpieczenia. Prawo nie zobowiązuje rodziców do kupienia jakiejkolwiek polisy NNW. Jest to samodzielna i dobrowolna decyzja opiekunów. Polisy szkolne są rodzajem ubezpieczenia, które chroni dziecko w określonych sytuacjach uwzględnionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Czytaj także: NNW co to jest

Polisa szkolna jest dobrowolna zatem zakres ochrony ubezpieczeniem może znacząco różnić się w towarzystwach ubezpieczeniowych. Zakres ubezpieczenia może być obejmujący określone zdarzenia lub nie. Decydując się na ubezpieczenie szkolne powinniśmy zwrócić uwagę na najkorzystniejszą kompozycje w ramach zakresu ubezpieczenia i sumy ubezpieczenia.

Polisy dla dzieci powinny przede wszystkim obejmować takie aspekty, jak pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji wypłaty świadczenia z tytułu zdiagnozowanej choroby, zwrot kosztów zakupu w środków pomocniczych, w przypadku uszczerbku na zdrowiu na przykład kule, ortezy, gorsety, wózki inwalidzkie.

Warto również wziąć pod uwagę ubezpieczenia chroniąca najmłodszych sytuacji gdy wyjeżdżają na wakacje poza granicę Polski. Beesafe mając na uwadze najmłodsze i te starsze pociechy, chroni dzieci na całym świecie! Z nami Twoje dzieci są bezpieczne.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Ubezpieczenie a nauka zdalna!

Ubezpieczenie szkolne w Beesafe obejmuje wszystkich uczniów uczęszczający do szkoły, a także na uczelnię oraz do żłobka i przedszkola. W ramach tego rodzaju polisy dzieci chronione zarówno w sytuacji gdy uczęszczają do szkoły, jak i wtedy gdy mają zajęcia zdalne. Na co jeszcze możesz liczyć? Beesafe zapewnia również zabezpieczenie dzieci w czasie wycieczek i wakacji. Dodatkowo każde dziecko objęte jest ochroną pakietu szkolnego podczas uprawiania sportu!

Ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu – na co jeszcze możesz liczyć?

Szpital i koszty rehabilitacji to najczęstsze skojarzenia, które pojawiają się w głowach większości rodziców ubezpieczających dzieci. W jaki sposób Beesafe może jeszcze pomóc?

 • Koszty leczenia (w tym także prywatne wizyty lekarskie)
 • Koszty rehabilitacji koniecznej po nieszczęśliwym wypadku
 • Koszt wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych
 • Ugryzienie ukąszenie lub użądlenie przez zwierzę, zdiagnozowanie boreliozy
 • Koszty pobytu w szpitalu (w tym COVID)
 • Korepetycje konieczne po nieszczęśliwym wypadku

I jeszcze jedno!

 „Dziecko w sieci”, czyli pomoc w przypadku stalkingu, kradzieży lub zgubienia telefonu czy utraty dostępu do poczty!

Dziś dzieci bardzo często spotykają się z hejtem w sieci, czy to ze strony rówieśników, czy zupełnie obcych osób. Często po takich zdarzeniach najmłodsi wymagają wsparcia i pomocy osób dorosłych. W tym również możesz liczyć na wsparcie Beesafe.

Posłuchaj Beecast – podcastu o motoryzacji i ekologii

Jakie ubezpieczenie szkolne jest najlepsze?

W Beesafe ubezpieczysz córkę i syna na 12 miesięcy ochrony polisą na całym świecie 24/7 już od 49 zł za rok w pakiecie “Bardzo dobry”. Dla osób ceniących większe zabezpieczenie dostępny jest pakiet “Celujący” za 76 zł rocznie. Ty decydujesz, które z nich najlepsze jest w dla Twojego dziecka.

Oba pakiety chronią dziecko w zakresie:

 • nieszczęśliwych wypadków, zachorowania i leczenia,
 • zwrotów kosztów poszukiwania dziecka w przypadku zaginięcia,
 • kosztów korepetycji,
 • powypadkowej pomocy psychologicznej.

W obu pakietach możesz liczyć na wyjątkowa ochronę w ramach: „Dziecko w sieci”, która działa w sytuacji stalkingu, utraty konta na portalu społecznościowym, włamania na skrzynkę mailową, kradzieży lub zgubienia telefonu.

Ubezpieczenie szkolne to przede wszystkim ochrona najmłodszych sytuacji zdarzeń, w których zazwyczaj nie przewidujemy kropki warto zdecydować się na tego rodzaju ochrona NNW szkolnym ponieważ zakres ochrony obejmuje również poważne zachorowania oraz pobyt w szpitalu i rehabilitację, a także korepetycje w czasie rekonwalescencji. To ogromne ułatwienie dla rodziców i dla dzieci w  trudnej oraz stresującej sytuacji życiowej.

 

PODSUMOWANIE:

 •  Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne? Przez 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia ochrony polisą.
 • Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje? Tak, wakacje, uprawianie sportów i zabawy na podwórku i w szkole.
 • Czy ubezpieczenie dziecka w żłobku jest obowiązkowe? Nie. Ale w sytuacji nieszczęśliwego wypadku koszty ponosisz z własnej kieszeni, a te często są bardzo wysokie wraz z kosztami rehabilitacji i wypożyczenia sprzętu medycznego.
 • Czy dziecko w przedszkolu musi być ubezpieczone? W przedszkolu, szkole i nawet na uczelni nie jest wymagane ubezpieczenie, ale jest ono korzystnym i opłacalnym rozwiązaniem w przypadku zdarzeń losowych. W Beesafe kupisz pakiet Bardzo dobry już za 49 zł za rok ochrony polisą!
 • Czy wszystkie ubezpieczenia szkolne są takie same? Nie! Każdy ubezpieczyciel przygotowuje swoją, indywidualna ofertę.
Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

Test percepcji zagrożeń
Test percepcji zagrożeń Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Prawo jazdy to uprawnienie, które od wielu lat jest uważane za jeden z kluczowych elementów życia współczesnego człowieka. Daje nam możliwość poruszania się samochodem, co jest często niezbędne do pracy, nauki, czy po prostu codziennego życia. Jednak zdawalność egzaminów na prawo j...
Czytaj dalej
Staycation
Staycation Autor Katarzyna Matusiak Turystyczne
W ostatnich latach pojęcie "staycation" zyskało na popularności, stając się synonimem nowoczesnego wypoczynku. Staycation, czyli wakacje spędzane w domu lub blisko miejsca zamieszkania, to alternatywa dla tradycyjnych wyjazdów, która zyskała szczególne uznanie wśród osób poszukujących...
Czytaj dalej