Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 10.01.2023 Pozostałe
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 4 minut.
5/5 - (2 votes)

Wysyłasz swojego malucha na ferie? Myślisz, że wystarczy tylko ubezpieczenie kupione przez organizatora? Nic bardziej mylnego! O pewne sprawy, w tym leczenie i zdrowie, należy jednak zadbać osobiście. Dlatego warto mieć ubezpieczenie narciarskie dla dziecka.

Ubezpieczenie dla narciarzy? A może ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów, szczególnie tych nieletnich, to w dzisiejszych czasach podstawa.

Możesz wykupić ubezpieczenie obejmujące tylko taką aktywność sportową. W ramach tego rodzaju ochrony towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują rekompensatę finansową, jak również wsparcie organizacyjne, lekarskie, jak również wsparcie związane z powrotem do domu. Niektóre firmy w ramach tego rodzaju ubezpieczenia biorą na siebie odpowiedzialność finansową, w sytuacji gdy dojdzie kradzieży, zarówno sprzętu narciarskiego, jak i odzieży sportowej. Możesz też kupić ubezpieczenie szkolne, które chronić będzie Twoje dziecko w przez cały rok w czasie wakacji oraz ferii.

Ubezpieczenie dla narciarzy – jak to działa?

Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów jest nieobowiązkowe. Oznacza to, że osoby, które uprawiają ten sport, nie są zobligowane do wykupienia ochrony ubezpieczeniowej w tym zakresie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż w sytuacji gdy decydujemy się, szczególnie, na wyjazd za granicę, powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę tego rodzaju rozwiązanie.

Leczenie najczęstszych kontuzji związanych z zimowym uprawianiem sportu może spowodować, że spadną nas bardzo wysokie i niespodziewane opłaty. Mówimy tu między innymi o leczeniu, w zakupie leków, zakupie lub wypożyczeniu sprzętu takiego jak wózek lub kule, a w najtrudniejszych sytuacjach mówimy też o akcjach ratowniczych.

Sam pobyt w szpitalu w zagranicznych placówkach może okazać się wyjątkowo kosztowny.

Kiedy zaś mówimy o wyjeździe osoby nieletniej na ferie lub po prostu na wyjazd narciarski, warto nie poprzestać na polisach kupowanych przez organizatorów wyjazdu i zdecydować się na ubezpieczenie dodatkowe, dobrane ściśle do potrzeb i wymagań własnego dziecka. Jest to o tyle istotne, że ubezpieczenia dla narciarzy, które są kupowane przez organizatorów, mają zazwyczaj niskie sumy ubezpieczenia i zakres kwot, które ubezpieczyciel przeznaczy na zdarzenie, mogą okazać się niewystarczające.

Warto zwrócić uwaga szczególnie na to, jakiego rodzaju zapisy znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Wskazują one, w jakim zakresie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie odpowiadało za szkody powstałe w ramach ochrony polisą. Są nie tylko sytuacje, w których ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie lub weźmie na siebie opłaty czy zorganizuje, określone w polisie, czynności, na przykład akcję ratowniczą powrót do domu, ale również te, w których zakład ubezpieczeń nie weźmie na siebie odpowiedzialności. Na przykład, w przypadku osób dorosłych, gdy uprawiają sport poza wyznaczonymi trasami lub będą pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

W ramach umowy możemy często znaleźć rozwiązania, w ramach których ubezpieczyciel będzie odpowiadał również za spowodowanie wypadku w tym też uszkodzenie sprzętu innej osoby, dzięki temu powodujący zdarzenia nie będzie musiał pokryć takich kosztów z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie szkolne w Beesafe zadziała w ferie!

W Beesafe możesz wykupić tak zwane ubezpieczenie szkolne już od 49 zł za dziecko, w ramach którego otrzymasz 12 miesięcy ochrony polisą! Suma ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia szkolnego NNW może wynosić do 50 000 zł. Dzieci chronione są niezależnie od tego gdzie przebywają w żłobku, przedszkolu w przedszkolu, w szkole, czy też na uczelni przez 24h na dobę.

Polisa chroni najmłodszych zarówno w domu, jak i podczas zajęć zdalnych wycieczek oraz wakacji. Możesz liczyć na ubezpieczyciela też podczas uprawiania sportu. W ramach ubezpieczenia Beesafe możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia również w ramach prywatnych wizyt lekarskich, jak i pokrycie kosztów pobytu w szpitalu w tym tych związanych ze COVID-em.

W ramach ochrony ubezpieczeniowej przewidziano pokrycie kosztów rehabilitacji koniecznej do nieszczęśliwym wypadku, a także koszt wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych. To, na co mogą liczyć zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice, to również korepetycje konieczne po nieszczęśliwym wypadku! Myślisz, że to wszystko? Nie! Sprawdź, co jeszcze podlega ochronie w ramach NNW szkolnego: https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/

PODSUMOWANIE:

  • Suma ubezpieczeniowa NNW w Beesafe może wynosić do 50 000 zł.
  • Zwracamy koszty leczenia i rehabilitacji.
  • Dzieci objęte są ochroną w domu, podczas zajęć zdalnych, wycieczek i wakacji, a także podczas uprawiania sportów.
  • Koszty leczenia (w tym także prywatne wizyty lekarskie) oraz wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych są ujęte w polisie.

 

Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

Budowa DK9
Budowa DK9 Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
GDDKiA zapowiedziała budowę nowego odcinka drogi krajowej DK9, który będzie kluczowym elementem poprawy ruchu na osi północ-południe w okolicach Rzeszowa. Ten imponujący fragment trasy rozciągnie się na 60 kilometrów, stanowiąc znaczący krok w ułatwieniu podróży dla kierowców w tym...
Czytaj dalej
Które auta mogą jeździć na E10
Które auta mogą jeździć na E10? Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Od 1 stycznia 2024 roku, polskie stacje paliw wprowadzają rewolucyjną zmianę - benzynę silnikową 95-oktanową zawierającą do 10% biokomponentów, znaną jako E10. Ta przełomowa inicjatywa zastąpi obecną benzynę E5 o tej samej liczbie oktanowej. Co to oznacza dla kierowców i jak wpłynie...
Czytaj dalej