Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 10.01.2023 Pozostałe
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 4 minut.
5/5 - (2 votes)

Wysyłasz swojego malucha na ferie? Myślisz, że wystarczy tylko ubezpieczenie kupione przez organizatora? Nic bardziej mylnego! O pewne sprawy, w tym leczenie i zdrowie, należy jednak zadbać osobiście. Dlatego warto mieć ubezpieczenie narciarskie dla dziecka.

Ubezpieczenie dla narciarzy? A może ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów, szczególnie tych nieletnich, to w dzisiejszych czasach podstawa.

Możesz wykupić ubezpieczenie obejmujące tylko taką aktywność sportową. W ramach tego rodzaju ochrony towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują rekompensatę finansową, jak również wsparcie organizacyjne, lekarskie, jak również wsparcie związane z powrotem do domu. Niektóre firmy w ramach tego rodzaju ubezpieczenia biorą na siebie odpowiedzialność finansową, w sytuacji gdy dojdzie kradzieży, zarówno sprzętu narciarskiego, jak i odzieży sportowej. Możesz też kupić ubezpieczenie szkolne, które chronić będzie Twoje dziecko w przez cały rok w czasie wakacji oraz ferii.

Ubezpieczenie dla narciarzy – jak to działa?

Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów jest nieobowiązkowe. Oznacza to, że osoby, które uprawiają ten sport, nie są zobligowane do wykupienia ochrony ubezpieczeniowej w tym zakresie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż w sytuacji gdy decydujemy się, szczególnie, na wyjazd za granicę, powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę tego rodzaju rozwiązanie.

Leczenie najczęstszych kontuzji związanych z zimowym uprawianiem sportu może spowodować, że spadną nas bardzo wysokie i niespodziewane opłaty. Mówimy tu między innymi o leczeniu, w zakupie leków, zakupie lub wypożyczeniu sprzętu takiego jak wózek lub kule, a w najtrudniejszych sytuacjach mówimy też o akcjach ratowniczych.

Sam pobyt w szpitalu w zagranicznych placówkach może okazać się wyjątkowo kosztowny.

Kiedy zaś mówimy o wyjeździe osoby nieletniej na ferie lub po prostu na wyjazd narciarski, warto nie poprzestać na polisach kupowanych przez organizatorów wyjazdu i zdecydować się na ubezpieczenie dodatkowe, dobrane ściśle do potrzeb i wymagań własnego dziecka. Jest to o tyle istotne, że ubezpieczenia dla narciarzy, które są kupowane przez organizatorów, mają zazwyczaj niskie sumy ubezpieczenia i zakres kwot, które ubezpieczyciel przeznaczy na zdarzenie, mogą okazać się niewystarczające.

Warto zwrócić uwaga szczególnie na to, jakiego rodzaju zapisy znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Wskazują one, w jakim zakresie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie odpowiadało za szkody powstałe w ramach ochrony polisą. Są nie tylko sytuacje, w których ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie lub weźmie na siebie opłaty czy zorganizuje, określone w polisie, czynności, na przykład akcję ratowniczą powrót do domu, ale również te, w których zakład ubezpieczeń nie weźmie na siebie odpowiedzialności. Na przykład, w przypadku osób dorosłych, gdy uprawiają sport poza wyznaczonymi trasami lub będą pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

W ramach umowy możemy często znaleźć rozwiązania, w ramach których ubezpieczyciel będzie odpowiadał również za spowodowanie wypadku w tym też uszkodzenie sprzętu innej osoby, dzięki temu powodujący zdarzenia nie będzie musiał pokryć takich kosztów z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie szkolne w Beesafe zadziała w ferie!

W Beesafe możesz wykupić tak zwane ubezpieczenie szkolne już od 49 zł za dziecko, w ramach którego otrzymasz 12 miesięcy ochrony polisą! Suma ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia szkolnego NNW może wynosić do 50 000 zł. Dzieci chronione są niezależnie od tego gdzie przebywają w żłobku, przedszkolu w przedszkolu, w szkole, czy też na uczelni przez 24h na dobę.

Polisa chroni najmłodszych zarówno w domu, jak i podczas zajęć zdalnych wycieczek oraz wakacji. Możesz liczyć na ubezpieczyciela też podczas uprawiania sportu. W ramach ubezpieczenia Beesafe możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia również w ramach prywatnych wizyt lekarskich, jak i pokrycie kosztów pobytu w szpitalu w tym tych związanych ze COVID-em.

W ramach ochrony ubezpieczeniowej przewidziano pokrycie kosztów rehabilitacji koniecznej do nieszczęśliwym wypadku, a także koszt wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych. To, na co mogą liczyć zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice, to również korepetycje konieczne po nieszczęśliwym wypadku! Myślisz, że to wszystko? Nie! Sprawdź, co jeszcze podlega ochronie w ramach NNW szkolnego: https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/

PODSUMOWANIE:

  • Suma ubezpieczeniowa NNW w Beesafe może wynosić do 50 000 zł.
  • Zwracamy koszty leczenia i rehabilitacji.
  • Dzieci objęte są ochroną w domu, podczas zajęć zdalnych, wycieczek i wakacji, a także podczas uprawiania sportów.
  • Koszty leczenia (w tym także prywatne wizyty lekarskie) oraz wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych są ujęte w polisie.

 

Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

Czarny lód
Czarny lód Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Czy zwykłe przymrozki mogą zamienić codzienną podróż w niebezpieczną grę z lodem? Oto czarny lód, tajemniczy wróg kierowców i pieszych, którego obecność trudno dostrzec, a konsekwencje mogą być niewyobrażalnie niebezpieczne. [bee_cta_inset style='1' header='Uzupełnij tylko 2 po...
Czytaj dalej
ubezpieczenie domu mieszkania ranking
Ubezpieczenie domu mieszkania ranking Autor Katarzyna Matusiak Nieruchomości
Ranking ubezpieczenia domu lub mieszkania to zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeniowych, stworzone, aby ułatwić Ci wybór optymalnego ubezpieczenia dla siebie i Twoich bliskich. Polisy ubezpieczeniowe na nieruchomości różnią się zakresem ochrony, okresem obowiązywania, przeznaczeniem o...
Czytaj dalej