Weronika Cichocka
Weronika Cichocka
Aktualizowano: 18.03.2022 Turystyczne
🕐 Ten artykuł przeczytasz w 4 minut.
Rate this post

Jakie ubezpieczenie do usa? Czym kierować się podczas wyboru polisy turystycznej? Na co zwrócić szczególną uwagę i o czym nie można zapomnieć? 

Jeżeli zamierzasz już niedługo wyjechać do Stanów Zjednoczonych, warto zdecydować się na ubezpieczenie do USA. Jest to bardzo ważne, ponieważ obecnie na polskim rynku ubezpieczeń możemy spotkać bardzo wiele ofert dedykowanych specjalnie podróżującym do tego kraju. Ubezpieczenie na wyjazd do USA powinno obejmować szczególnie kwestie zdrowotne, gdyż kwoty, które pobierają szpitale oraz lekarze za leczenie na terenie tego kraju, należą do jednych z najwyższych na świecie.

Dlatego też,  jeśli zastanawiamy się, jakie ubezpieczenie do USA należy zakupić, pamiętajmy o wysokich rachunkach za leczenie. Powinien to być zawsze jeden z najważniejszych punktów na naszej liście. 

Ubezpieczenie USA – leczenie kosztuje najwięcej!

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych stoi na bardzo wysokim poziomie. Niemniej jednak korzystanie z niej wiąże się z bardzo wysokimi rachunkami. Same wizyty lekarskie to zazwyczaj powyżej 100 $, natomiast doba związana z leczeniem szpitalnym to zazwyczaj już ponad 800 $. Z tego też tytułu, gdy zastanawiamy się, jakie ubezpieczenie do USA należy wybrać, sprawdźmy sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Z oczywistych względów nie powinna ona być mniejsza niż 300 000 zł. 

Zawsze w umowie polisy określone były świadczenia, które towarzystwo ubezpieczeniowe musi wypełnić. Do najważniejszych z nich należy nie tylko koszt leczenia, ale również koszt transportu medycznego do szpitala oraz w uzasadnionych wypadkach nawet do Polski. Niemniej istotnym elementem jest kwestia ubezpieczenia NNW tak, by opłaty za leczenie, uszczerbek na zdrowiu oraz potencjalną rehabilitację zostały pokryte przez zakład ubezpieczeń. 

Jakie ubezpieczenie do USA wybrać?

Gdy wybieramy ubezpieczenie podróżne USA, musimy zwrócić również uwagę na OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie turystyczne USA zawierające w sobie polisę od odpowiedzialności cywilnej daje nam zabezpieczenie, jeżeli przypadkowo wyrządzimy komuś szkodę i będziemy zobowiązani do zapłacenia za uszczerbek na zdrowiu lub zniszczony przedmiot. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe również wypłaci stosowne odszkodowanie osobie pokrzywdzonej. 

Jeśli wyjeżdżasz do Stanów Zjednoczonych, zastanów się, co jeszcze powinieneś ubezpieczyć, aby podczas urlopu tylko wypoczywać!

Jeżeli wybieramy się do Stanów Zjednoczonych po to, aby zwiedzać, warto również zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia autocasco wraz z assistance po to, by w razie zdarzenia drogowego lub kolizji otrzymać wsparcie ze strony ubezpieczyciela. 

Ubezpieczenie dodatkowe do Stanów

Jeżeli zamierzamy przemierzać Stany Zjednoczone i podczas wakacji lub urlopu wypoczywać w sposób aktywny, powinniśmy się zastanowić nad dokupieniem rozszerzonego ubezpieczenia obejmującego swoim zakresem sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne –  w zależności od tego, jaki rodzaj aktywności zamierzamy uprawiać. Należy zapoznać się z definicjami sportów ekstremalnych oraz sportów wysokiego ryzyka w umowie polisy, ponieważ to, co w jednej firmie może być ujęte jako sport wysokiego ryzyka, w drugiej należeć może do sportów ekstremalnych, a co za tym idzie, w razie wypadku nie będziemy objęci ochroną zakładu ubezpieczeń. 

Każdorazowo wybierając ubezpieczenie podróżne musimy uważnie przyjrzeć się temu, co zamierzamy robić podczas urlopu, jakiego rodzaju aktywności zamierzamy wykonywać.

Warto od każdej z nich się zabezpieczyć, bo nawet transport medyczny do Polski może okazać się wydatkiem, który przerasta nasze finansowe możliwości, wtedy też wymarzony urlop może stać się koszmarem, z którego trudno będzie się wyplątać bez długów i bez uszczerbku na zdrowiu.

PODSUMOWANIE:

  • Wybierając się do USA, należy wykupić ubezpieczenie podróżne dla własnego bezpieczeństwa.
  • Ubezpieczenie turystyczne powinno pokrywać koszty leczenia oraz pobytu w szpitalu w razie potrzeby.
  • Ubezpieczenie podróżne powinno również obejmować następstwa nieszczęśliwych wypadków. 
  • Jeżeli zamierzasz podróżować autem po Stanach Zjednoczonych, koniecznie pamiętaj o wykupieniu dodatkowo polis autocasco i assistance. 
  • Jeżeli swój wypoczynek w USA zamierzasz spędzić aktywnie, dokup do ubezpieczenia podróżnego ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych.
  • Część zakładów ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Pamiętaj, że ubezpieczenia podróżne są dobrowolne i nie masz obowiązku kupowania ich, ale w razie wypadku za wszystkie rachunki zapłacisz z własnej kieszeni. 
Weronika Cichocka
Weronika Cichocka

Dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pisząca o ubezpieczeniach, ekonomii i zdrowiu. Specjalista ds. PR i marketingu internetowego.

Dołącz do dyskusji

Budowa DK9
Budowa DK9 Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
GDDKiA zapowiedziała budowę nowego odcinka drogi krajowej DK9, który będzie kluczowym elementem poprawy ruchu na osi północ-południe w okolicach Rzeszowa. Ten imponujący fragment trasy rozciągnie się na 60 kilometrów, stanowiąc znaczący krok w ułatwieniu podróży dla kierowców w tym...
Czytaj dalej
Które auta mogą jeździć na E10
Które auta mogą jeździć na E10? Autor Weronika Cichocka Komunikacyjne
Od 1 stycznia 2024 roku, polskie stacje paliw wprowadzają rewolucyjną zmianę - benzynę silnikową 95-oktanową zawierającą do 10% biokomponentów, znaną jako E10. Ta przełomowa inicjatywa zastąpi obecną benzynę E5 o tej samej liczbie oktanowej. Co to oznacza dla kierowców i jak wpłynie...
Czytaj dalej