19/10/2020 8 grudnia, 2020 Komunikacyjne
Ten artykuł przeczytasz w 5 minut.

Nasza rzeczywistość staje się coraz bardziej cyfrowa. Świat digital jest naturalną przestrzenią dla większości z nas. Często nie jest on już dodatkiem, ale główną sferą, w której żyjemy i funkcjonujemy każdego dnia. Stwierdzenie to nie jest żadnym nadużyciem – w sieci jesteśmy w stanie załatwić absolutnie wszystko. Także nabyć gwarancję ochrony. Zatem, co warto wiedzieć na temat OC online, jak i gdzie szukać OC przez Internet?

<3
Uzupełnij tylko 2 pola i poznaj cenę OC/AC od razu!Poznaj cenę OC
X

Polska otwiera się na nowoczesność. Zdaje się, że nowe trendy nieodwracalnie zmieniły rynek ubezpieczeń, co na wielu firmach wymusiło działania dostosowujące swoje oferty do wymagań klientów. Choć daleko nam jeszcze do Wielkiej Brytanii, w której głównym kanałem dystrybucji ubezpieczeń jest Internet, tak na przykład pozycja OC online w naszym kraju rośnie w siłę.

Ubezpieczenie samochodu online – zamiast kary za brak OC, wylicz składkę polisy

Jako konsumenci stajemy się coraz bardziej wymagający i nie ma w tym nic dziwnego. Szalony pęd życia sprawia, że grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości, jakie daje nam chociażby technologia. Dziś posłużymy się przykładem najbliższym naszemu sercu – przykładem kierowcy. Niezależnie od wszystkiego, to właśnie na nim spoczywa pewien obowiązek, przed którym nie ucieknie. Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC.

W tym celu może oczywiście udać się do lokalnego punktu ubezpieczeń, gdzie zanim skończy dopijać kawę, agent przedstawi mu ofertę ubezpieczenia samochodu. Rozwiązanie to jednak wiąże się z pewnym ryzykiem – idąc na skróty możemy otrzymać tzw. “gołe” OC w cenie, która nie do końca będzie nas zadowalać. Coraz bardziej popularne OC online i kupno OC przez Internet daje zdecydowanie szersze pole do popisu.

Idźmy jednak dalej – właśnie uświadomiłeś sobie, że z dniem dzisiejszym kończy Ci się umowa ubezpieczenia samochodu. Jeśli chcesz uniknąć płacenia kar za brak OC musisz dopilnować, by Twoja ochrona miała ciągłość. Problem w tym, że jutro jest dzień wolny od pracy, a dzisiejszego wieczoru w punkcie stacjonarnym już niczego nie załatwisz. Zamiast wyliczać wysokość kary, jaką przyjdzie Ci zapłacić, możesz wyliczyć wysokość składki ubezpieczenia OC przez Internet. Co więcej – przez Internet możesz też to ubezpieczenie kupić. Efekt – bez wychodzenia z domu wypełniasz swój obowiązek, kupujesz OC online w dobrej cenie i z korzystnymi dodatkami. Czujesz się absolutnie zaopiekowany!

Gdzie szukać ubezpieczenia OC online?

Świat direct daje Ci naprawdę ogromne możliwości. Ubezpieczenia OC przez Internet szukać możesz przynajmniej na dwa sposoby – jednym z nich jest kalkulator OC online, drugim – porównywarka OC. Pomyślisz, że to jedno i to samo? Nie do końca. Ten pierwszy znajdziesz zazwyczaj na stronie dedykowanej konkretnemu ubezpieczycielowi. Oznacza to, że wyliczając wysokość składki ubezpieczenia samochodu w kalkulatorze, w odpowiedzi dostaniesz ofertę jednej konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Natomiast jeśli ubezpieczenia OC online szukać będziesz za pomocą porównywarki, system zaproponuje Ci szereg ofert OC online, ale od różnych ubezpieczycieli. Na pierwszy rzut oka drugie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze, prawda? Pozwala zorientować się w sytuacji na całym rynku i wybierać spośród ofert różnych towarzystw. A jak jest w rzeczywistości?

OC przez Internet – jakie dane będą potrzebne?

Tym sposobem przechodzimy do drugiej znaczącej różnicy pomiędzy kalkulatorem OC online a porównywarką ubezpieczeń, a mianowicie ilości wymaganych od właściciela pojazdu danych! Weźmy pod uwagę, że każdy ubezpieczyciel kalkulując wysokość składki ubezpieczenia samochodu może zwracać uwagę na nieco inne czynniki. Dlaczego  szukając OC przez Internet za pomocą porównywarki, spotkasz się z formularzem, który musi uwzględnić wszystkie te kwestie.

Będzie on zatem zdecydowanie bardziej rozbudowany. Konsument, który liczy na zakup OC online, szanując przede wszystkim swój czas i prywatność, skłaniałby się raczej ku bardziej uproszczonym formularzom. I tutaj ofertę swoją proponuje mu właśnie Beesafe, gdzie do wyliczenia składki OC online wymagane jest podanie jedynie trzech danych: daty urodzenia osoby ubezpieczającej, roku produkcji auta, a także numeru rejestracyjnego samochodu. To wszystko!

Kupno ubezpieczenia OC online – wady, zalety, wątpliwości

Użyteczność narzędzi takich jak kalkulator OC online doceni ten, któremu choć raz w życiu przyszło szukać ubezpieczenia samochodu. Do niewątpliwych zalet zakupu OC przez Internet możemy zaliczyć przede wszystkim wygodę i szybkość takiego rozwiązania, ale także i bezpieczeństwo. To ostatnie często jednak budzi pewne wątpliwości. Dlatego kupując ubezpieczenie OC online warto zwracać uwagę na podmiot, z którym taką umowę zamierzamy zawrzeć.

W przypadku Beesafe, zakup OC przez Internet jest absolutnie bezpieczny. Należymy do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej VIG, a w Polsce działamy we współpracy z grupą Compensa. Nie musisz obawiać się też podawania nam swoich danych – dzięki rozbudowanej infrastrukturze odpowiedzialnej za bezpieczeństwo, a także dzięki wdrożeniu certyfikatu SSL, możesz być pewien, że dane podane w procesie kalkulacji OC online nie zostaną udostępnione żadnym innym podmiotom, a wszelkie płatności na naszej stronie są w pełni chronione. Zatem – do dzieła!

Anna Rychlewicz

Anna Rychlewicz

Absolwentka dziennikarstwa i zarządzania mediami. Na świat patrzy przez pryzmat tego, jakimi słowami może go opisać. Nieustannie poszerza horyzonty podejmując się tematów z zakresu turystyki, językoznawstwa czy tematyki kryminalnej. Od kilku lat związana z branżą ubezpieczeń. W wolnym czasie eksploruje otoczenie czytając i prowadząc bloga.